Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

I ja sam vidio da Krunić ima dobru dugu loptu. Nekoliko puta je poslao sjajnu dijagonalu. Ima i korektnu kontrolu lopte. Ne bih rekao da je klasičan trkač. Istina je da je izgubio par lopti. Uhvatili su ga u zamku igrači Benfike i nije uspio da se snađe. Da li je zbog neuigranosti ili generalno ima problema, ostaje da vidimo ali šta je tu je. Ne mislim da je Krunić promašaj. 

 

Najgori utisak je ostavio Dalsio. Svi su zaboravili da je njegova lopta zapravo otvorila onaj napad Benfike posle koga su dali gol iz slobodnog. Nije ni to najstrašnije, svi imaju dio odgovonosti, nego mi je generalno njegov nastup bio jako loš. Mislim da se i Milojević pokajao što mu je dao priliku. Ilić će sad biti prva opcija sa klupe u veznom redu. 

 

I svaka čast Timiju! Momak je preorao teren i fino se snašao na novoj poziciji. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Kooineeperk said:

 

OK, nisam strucnjak vec navijac, ali meni deluje da oni to rade smisleno - kao sto rekoh, mora se ici na skok, a onda drugi stoper mora da pokrije. Prosto to tako ide, po mom misljenju. To sto Spajic promasi loptu, kao sto sam rekao, mahom je zbog kontakta, ali to znaci da ni taj protivnicki igrac nece biti u poziciji da se lako vrati u igru posle kontakta. 

 

Ja se vise brinem Spajicevih kikseva po zemlji 😄 

 

 

p.s. super su ti ovi postovi sa animacijama, samo nastavi! :thumbsup:


U pravu si, taktički je da jedan ide na skok a drugi pokriva ili vrši korekcije (zavisi koju terminologiju koristimo). U idealnoj/normalnoj situaciji to bi Spajić morao sam da reši, kao što ne vidimo da on radi Ðigi korekcije jer se uglavnom odlično postavlja. U ovoj dole situaciji vidimo da je Heg ostao na nogama i nastavio da trči i opet ga je Ðiga spasio s tim da je bio i ofsajd ovde. Neki bolji napadač će uspeti to da iskoristi.


P.S. Hvala 🙂


spacer.png

 

23 minutes ago, No name said:

Najmanji problem su stoperi.

 


Slažem se ali mislim da može bolje i mislim da bi Ðiga i Drkušić bili bolji tandem (bar da pokušamo).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sad stigao sa stadiona, utisci pomešani, mislim da je Benfika bila zrela da uzmemo bod. Oko 45 000, korektna brojka mada sam očekivao više, doduše ni termin nije bas pomogao.

Što se same igre tiče, mlako smo ušli u prvih 15 minuta utakmice, pravili greške koje se ne smeju dešavati na ovom nivou fudbala i prakticno našim glupostima dozvolili protivniku da povede sa 0:2. Drugo poluvreme je svakako bilo bolje, ima pozitivnih stvari i žao mi je da nismo izvukli taj bod.

Velika šteta sto se Mimovic povredio, ušao je korektno u meč, ima samopouzdanje…bas šteta.

Ostaje gorak ukus jer mislim da smo mogli odigrati bolje.

 

Velika sramota da mi ulazimo već ko zna koji put u evropsko takmičenje bez dovoljnog broja bekova i onda si primoran da improvizuješ nakon povrede beka i gubiš važnog veznog igrača da bi ti on zakrpio levog beka…Sto je najgore pokrpio je to Elsnik sasvim korektno.

 

Rade Krunić možda još uvek nije spreman i u formi, ali vidi se da je ozbiljan igrač. Silas totalno neuigran i neiskoriscen kako treba, doduše ima možda nešto i do njih, ali polako sa ocenama nakon jednog meča…

Za Mirka sve pohvale, odigrao je odličnu partiju jednu od onih kao protiv Milana. Djiga će ići u ligu petice siguran sam. Glazer još uvek nedovoljno spreman, ali on je meni sasvim korektan golman.

 

Sad ulazimo u problem ne samo sa bekovskom pozicijom već i sa bonusom s obzirom da je Mimovic bio zakucan. Ko će tu upasti, verovatno Leković, ali videćemo. Možda sad budemo prinuđeni da odigramo sa 3 stopera gde će na jednoj strani biti Seol, a na drugoj Olajinka (u petlićima se uči da se onakve poprečne lopte ne daju…).

 

Sve u svemu relativno dobra atmosfera i broj ljudi, a ostaje gorak ukus za bar neresenim rezultatom.

 

Idemo dalje! 💪❤️🤍

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Igor_ said:

2024 godina, utakmica lige sampiona, nikad skuplja ekipa i ti na klupi za rezerve nemas ni levog ni desnog beka. To je sve sto treba napisati o nasem mecu.

UMETNOST. 

Ovo je stvarno veliki problem, i apsolutno je nedopustivo i neozbiljno da u sezoni u kojoj igras LS imas samo Mimovica i Seola. Bas skandal.

Link to comment
Share on other sites

30+ igrača u rosteru i 10-ak na pozajmicama, a nakon povrede startnog beka mi nekoliko minuta igramo sa deset igrača jer trener ne zna koga da ubaci umesto njega... i na kraju rešava problem tako što centralnog veznog (do tada jednog od boljih na terenu) prebacuje na levog beka, što ovaj igra verovatno prvi put u karijeri... Al' smo zato u završnici prelaznog roka doveli dve bonbe na krilu (od kojih je jedan potpuno nespreman) pored postojećih 6 krila... od kojih je pak za jednog dato 4 ili 5 miliona da bi sada ulazio sa klupe kao džoker, a za drugog 2 miliona da bi u istom prelaznom roku bio poslat na pozajmicu u Meksiko.

 

A šta ako/kada Krunić bude morao da odsustvuje zbog povrede/kartona, ima li među tih 30+ igrača nekoga kome je primarna pozicija defanzivnog veznog, pošto veselom Dalsiju operisanom od kontakta to definitivno nije? Možda da probamo tu sa Drkušićem, jeste on štoper i verovatno nikada to nije igrao, al' je isto tako i Slovenac, a oni su očigledno univerzalci i mogu svašta da krpe.

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Miki28 Teoljub said:

On nema. U 90+ 2 puta sam na strani i lik salje balone koji izlaze iz 16m. 

 

Centriraj majstore ostro u 5m, nisko ili visoko

 

 

Ima Mimovic. Nakon njegovog primismo gol kad mu je bilo mrsko da se vrati. Ili mu je bilo daleko.

4 hours ago, Carl Johnson said:

Sta je tacno Miloje pogresio veceras? Gde smo takticki nadigrani? Kako volite da serete po njemu i kad treba i kad ne treba a niste radili fizicko

 

Mozes knjigu da mapises gde je pogresio. Slag svega je koliko je bio pogubljen da mu je trebalo 3 minuta da zameni Mimovica. 3 minuta je kontao i skontao da stavi Elsnika na levog beka. Posvadjale mu se obe mozdane celije koje ima.

 

 

Edited by tsva
Link to comment
Share on other sites

Tako u ozbiljnom takmičenju izgleda ekipa koju su selktovali % a ne struka. Već viđeno već svi znamo i ko će stradati ako krenu bruke u LŠ, pošto u domaćici i da hoćemo nema od koga da izgubimo. Ovom klubu nema pomaka na bolje dok je tandem lopova na čelu istog. Prodavaće maglu, puniti džepove a stadion će biti sve prazniji. Ali bolji smo od grobara to je najvažnije😃

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Reakcija Krunića kod gola je smiješna. Igrači po nekom automatizmu treba da čiste lopte koje se šetaju po golu. Krunić je bio bliži lopti ali je bio nonšalantan i pustio je Akturkoglua da ubaci loptu u mrežu. 

 

Drugi gol ide na dušu Glazera. Nije slobodni udarac penal da ti ideš na neko bacanje prije šuta. Postavi se normalno kako treba, ako neko izvede udarac dobro i ne možeš da braniš to je ok. Kokcu je dobro šutirao ali ipak Glazer je bio relativno blizu. Ne znam, očekuješ da dobar golman ono brani. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, No name said:

Kad već nemaš beka kao zamenu, ne povlačiš Elšnika igraca sredine terena, već  promeniš formaciju.  Komotno je mogao da igra sa 3 štopera, da se Olajinka spusti na ving beka, a uvede drugi napadač,  I predjemo na rezervnu formaciju 3-5-2....gde bi vin beka igrali Seol i Olajinka.....a onda bi zadržao sredinu sa Ivanicem, Krunicem i Elsnikom, koja je bila I prvobitna zamisao. 

Nikad on nije cuo da postoji 3-5-2. Umro bi pre nego sto pocne sa dva spica u evropi.

3 hours ago, Čočo said:

Moram reći još jednu stvar. Djiga ide u ligu petice i biće velika klasa štopera. Duarte jako, jako zahvalan i kvalitetan napadač ali je više lažna devetka nego špic. Ali ozbiljno pojačanje. Ako ništa drugo imali smo dobar prelazni rok ove godine. Osim Pume svi ostali jesu pojačanja. 

 

 

Dalsio ne bi pojacao ni Radnicki iz Kragujevca

3 hours ago, fradler said:

Sad smo u problemu sa bonusima, Mimovic je bio zakucan, sad ce morati Lekovic ili mali Lane u 11 vec od derbija. Sudeci po recima Milojevica, Mimovic je na duze aut.


Mogao bi i Maksimovic da igra da strucnjak zna za pravilo da mogu i pismeni igraci ispod 28 godina da igraju. Al on bi pre stavio Dalsia

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...