Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

4 minutes ago, Dragan Mićić said:

Ja ne znam kako je vama ali ja prvi put u zivotu idem na utakmicu a osecam da necemo proci.

 

A verovao sam i protiv onakvog Milana, pa posle 0-3 sa Slavijom i Rendzersom ali sad jok.

Ne znam kako da ti kažem, ali...loše smo prolazili kad si verovao xD

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 30
Link to comment
Share on other sites

Bukmejkeri kazu da je verovatnoca naseg prolaska oko 35% i ja se slazem s tim. Verujem da ih mozemo izbaciti i da cemo imati svoje sanse, ali svakako je Bode blizi LS i pre ce nas zalediti sa 0-2 posle pola sata igre nego sto ce ih progutati Marakana. Ako i prodjemo, bice to na jedvite jade, uz dosta srece, na produzetke/penale, krvavo milojevicevski.

 

Bilo bi sexy da budemo deo novog formata (a usput zadrzimo Hvanga i Glazera koji gotovo sigurno odlaze ako izduvamo), u teoriji. U praksi, tamo nas 90% vremena ceka glavobolja i ono sto smo gledali 70 minuta u Norveskoj - dupli blok, suzavanje prostora i borba za goli zivot. U LE mozda i bude nekog fudbala s nase strane, tako da idem prilicno ravnodusan na stadion. Ako prodjemo super, ako ispadnemo nije katastrofa...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Fat Zadd said:

 

 Polazimo od nasih starih nedostataka- krila su nam poprilicno tanka i neodgovorna u defanzivi ( zbog toga je jelte I prvi izbor Olajnika), dok su nam igraci na bekovskim pozicijama jelte ili mrtvi Rodic , ili nedovoljno uklopljen Seul ili jos uvek takticki slabo pismen Mimovic.

  Za ovo sto ti hoces, pored bocnih igraca ( na obe pozicije) potrebni su nam i brzi i sa loptom bolji stoperi od tandema Spajic/Djiga ( Drakusica jos nisam gledao).


Za ono što ja hoću ne trebaju defanzivna krila. Upravo neki rizik koji moramo da preuzmemo je na krilima dok bi u slučaju da protivnik šalje bekove visoko i duplira njihova krila to pokrivali naši veznjaci ili osmice. Smatram i da bi i Duarte morao da silazi nisko i vrši pritisak na srednju liniju protivnika i da onda kada osvojimo loptu radimo brzu tranziicju gde se lopta šalje u jedan ili drugi krilni prostor. U tom slučaju krila imaju izolaciju sa štoperima protivnika što ne bi bio problem da reše.

 

Zvuči plastično ali napad je najbolja odbrana. Nema šanse da bi Bode onako igrao u prvo poluvremenu da smo imali jasan plan tranzicije i kako da ih ugrozimo. Ovako sa tupom oštricom napada koji su činili Olajinka-Šerif-Ilić protivnik zna da će i u slučaju kontre imati dovoljno vremena da se vrati. Zato su nas polako davili, igrali opušteno dok nam nisu strpali dva i mi onda uveli brže igrače i ugrozili ih. 
 

Za štopere se u potpunosti slažem. Ti igrači moraju da imaju igru nogom jer će biti puno situacija u Evropi gde ćemo trpeti agresivan presing. Tu mi je i malo krivo što je Stojić otišao i nije mu se dalo više vremena da se uigra. Ali mislim da i Điga ima solidan pas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kvalitetniji jesmo,talentovaniji jesmo,ali na klupi imamo trenera kojeg je klub odavno sažvakao i prevazišao.

Ovo nije više ekipa gde igraju Zule,Savić,Bakula,Srnić,Jovičić pa da nam nam ove dekadentne taktike piju vodu.

Jer nisi imao kvalitet da bi bilo kakvom igrom,posedom lopte ,presingom dominirao i ugrožavao protvnika.

 

Sad je situacija drugačija,doveli smo igrače i imaš širok roster sa igraš razne taktičke zamisli ,da imaš i posed i probiojanje po krilu,

da možeš igrati i visoko...razne varijante.Sve ono što sadašnji taktičar ne preferira,ne zna i neće,jer je zaspao u vremenu bata Đore,

ujedno ne zna i ne može i neće da igra drugačije od onog što smo gledali u Norveškoj i u prvom mantadatu.

 

Zbog taktičara na klupi apsolutno nas ne vidim  da smo favoriti za prolaz.Opet ćemo krenuti oprezno,ubiće momentum i moć "Rajka"

I mislim da će ga ovaj šef na klupi Boda pojesti za doručak.Ima ideju,ima sistem,zna mu se tačno šta ko radi u ekipi i iako su duplo 

"jeftinija" ekipa od nas ,ekipa sa manje talenta dobro su posloženi,disciplinovani,taktički obučeni sve ono što mi na čelu sa taktičarem nismo.

I zbog toga realno stanje stvari mi govori da večeras nismo favoriti.

Naravno srce navijačko kaže drugačije,već lupa i jedva iščekuje utakmicu ali....

 

I za kraj,ako na kraju i uđemo u LŠ,to će biti vrhunski posao za Terzu i ekipu,jer eto miliona u kasi u džepovima.

A što se nas navijača tiče,istinskih ljubitelja i zaljubljenika ui Zvezdu i fudbal,gledaćemo dva kamiona parkirana ispred Glazera,kako trčkaraju oko šesnaesterca,

levo i desno dok nas protivnici razvlače,stvaraju šanse,daju goleve,ponižavaju i gde od nas prave vezare i džak za udaranje i popravljanje gol razlike.Jer gospodo

ništa drugo nećemo gledati u LŠ sem ovog napisanog.A ja ne želim to gledam i da proživljavam (bilo kakav pokusaj da se igra fudbal) taman nam to takmičenje donosilo

i 500 mil evra.Znam  da to nece biti za dobrobit kluba nego za dobrobiz i bogaćenje pojedinaca.

 

Spasa nam nema,propasti nećemo!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja bas ocekujem juris od starta, a onda zatvaranje kad (ako) povedemo. Nesto kao protiv Krasnodara, pa i Makabija (iako Milojevic tad nije bio trener). I Bode je pokazao u prvom mecu tu crtu kalkulisanja, jer cim su poveli 2:0 stali su i dozvolili da smanjimo na 2:1 i imamo prilike za 2:2. Tako je to kad nemas kvalitet, ili bolje reci veru u svoj kvalitet. Zbog toga ocekujem i da ce nama Bode dati loptu veceras od starta i igrati na kontre jer imaju povoljan rezultat. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, СтелаРоса said:

Ja bas ocekujem juris od starta, a onda zatvaranje kad (ako) povedemo. Nesto kao protiv Krasnodara, pa i Makabija (iako Milojevic tad nije bio trener). I Bode je pokazao u prvom mecu tu crtu kalkulisanja, jer cim su poveli 2:0 stali su i dozvolili da smanjimo na 2:1 i imamo prilike za 2:2. Tako je to kad nemas kvalitet, ili bolje reci veru u svoj kvalitet. Zbog toga ocekujem i da ce nama Bode dati loptu veceras od starta i igrati na kontre jer imaju povoljan rezultat. 

 

Bode se oseća komforno kada trče i kombinuju visoko, u nižim blokovima i sporom ritmu oni gube taj edge koji imaju u odnosu na vas. Pošto se pitaju dve ekipe jelte biće zanimljivo videti kako će izgledati na terenu večeras, ja očekujem dosta dinamičnu utakmicu ali na oba dela, makar dok je 2:1.

 

Bode vas je baš stisao pre prvog gola, nakon 2:0 istina da je ritam opao ali ima tu i do vas, konačno ste izašli iz sopstvenih 16, a nije bilo mnogo smisla da Bode nastavi grlom u jagode, pogotovo što je skoro pa nemoguće izgurati 90+ u onakvom ritmu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ocekujem da napadnemo od starta kao nekad protiv Sparte i Krasnodara, mislim da je strucni stab svestan da su precenili protivnika previse u gostima, takodje mi deluje da su igraci Bodea u prvoj utakmici bili na izmaku snage zadnjih dvadesetak minuta i nadam se da ce na jos vecem terenu jos brze da lipsaju ( uzimajuci u obzir i vrucinu ). Mislim da je za Miloja dodatno otezavajuca okolnost sto mu je u prvih 11 vecina stranaca, ako pogledamo rezultate, on je pravio uspeh kod nas kad su vecina bili domaci igraci tako da zbog toga nisam bas skroz ubedjen u nas prolaz ali imamo aktivan rezultat i dosta prostora za unapredjenje igre.

Link to comment
Share on other sites

jedna od najdržih pobeda je pobeda nad Tbilisijem kad je Pižon sa poluamaterima jurio negativan rezultat i pobedio

sreću na licima navijača kao posle te pobede pamtiću dok sam živ, a bili smo tad u rangu Sopota 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Po kojoj logici Bodo ima 65% za prolaz dalje, a kvota na FKCZ je 2.10?

Po kladionici je Zvezda favoriti da dobije ovu utakmicu tj revans, a to minimum znaci produzetke, a u produzecima tesko da je Bodo neki favorit. 

 

Znaci, nesto ne stima i ne uklapa se u te kvote, a sigurno ne da ima 65% za prolaz dalje, po toj logici , kvota na FKCZ bi trebala da bude nekih 2.6 a na Bodo 2.65.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

Po kojoj logici Bodo ima 65% za prolaz dalje, a kvota na FKCZ je 2.10?

Po kladionici je Zvezda favoriti da dobije ovu utakmicu tj revans, a to minimum znaci produzetke, a u produzecima tesko da je Bodo neki favorit. 

 

Znaci, nesto ne stima i ne uklapa se u te kvote, a sigurno ne da ima 65% za prolaz dalje, po toj logici , kvota na FKCZ bi trebala da bude nekih 2.6 a na Bodo 2.65.

 

Kvota na prolaz dalje je 1.5 na Bodo, 2.5 na Zvezdu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dropkick Murphys said:

Kvota na prolaz dalje je 1.5 na Bodo, 2.5 na Zvezdu. 

 

To su kvote pre prve utakmice, bazirane na cinjenici da su igrali na vestaku prvi susret i da se ocekivalo bar 2, mozda i 3 razlike za njih. 

 

Nakon 2 1, sanse nema da je 1.5 na Bodo kvota da prodje dalje. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ljubitelj baklave said:

 

To su kvote pre prve utakmice, bazirane na cinjenici da su igrali na vestaku prvi susret i da se ocekivalo bar 2, mozda i 3 razlike za njih. 

 

Nakon 2 1, sanse nema da je 1.5 na Bodo kvota da prodje dalje. 

Hoćeš skrinšot? 

Link to comment
Share on other sites

Ma ne treba mi , verujem da kladionice se drze svoje prvobitne kvote, tako da i nije iznenadjenje da i dalje drze 1.5, ali sad je vec neki drugi padez nakon prve utakmice. Svakako ne odredjuje kvote ko ide dalje. 

 

Turci su bili jos veci favoriti protiv YB, 1.30 da prodju, pa ispali lagano, otresli ih u obe utakmice YB.

Link to comment
Share on other sites

Kvote za danas su:

 

2.15 Zvezda pobedjuje

1.70 Zvezda ne pobedjuje

 

Kvote za prolaz su ove sto je napisao Dropkick, nista se nije menjalo posle prve utakmice jer se desio ocekivani ishod - pobeda Bodea od 1 razlike.

 

Ali dobro, da ne pretvaramo temu u kladionicu :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Inace, ne verujem nesto previse u Milojevica, vec sam pisao da je ovaj tim i pravljenje neke moderne igre, visi nivo matematike za njega. Postaviti dabl deker i piciti fudbal iz batadjorinih udzbenika, moze svako. Ali valjda smo prosli taj fudbal odavno. 

Vise se uzdam u same fudbalere da ce igrati na krilima publike i da im narod nece dozvoliti neku kukavicku utakmicu, u suprotnom ce biti 

 

 

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

 

To su kvote pre prve utakmice, bazirane na cinjenici da su igrali na vestaku prvi susret i da se ocekivalo bar 2, mozda i 3 razlike za njih. 

 

Nakon 2 1, sanse nema da je 1.5 na Bodo kvota da prodje dalje. 

Jasna mi ke tvoja logika da smo favoriti 2.1 i da ako udje u produžetke Bodo nema neke šanse da smo i u produžetku favoriti ali kladionica je nešto drugo,nema baš tog razmišljanja nego statiatika i kvote.Na zbezdu pobjeda 2.1 a prolaz 2.5 a kod igre prolaz nema iksa tako da je na prolaz Bode 1.5,jer obično kladionice bez iksa drže 1.85-1.85 nije 2-2 jer je tih 0.15 prednost kuće(kladionice).

A što se tiče utakmice, sigurno prolazimo,tih 2.5 je poklon 🙂

I da,ovdje se dosta omalovažava Olayinka,i meni se na početku činilo da sa svojom tehnikom ne može igrati krilo ali sam vremenom shvatio da je najkonkretnije krilo,da sve radi u pravom trenutku,a uz to je i defanzivno dobar..

Link to comment
Share on other sites

Bodo je favorit samo i iskljucivo jer im odgovora i nereseno. I nista vise.

E sad, koliko su realne kvote na pobedu Zvezdu u 90 min tj da li je to 2.1 2.5 ili 1.7, to ce se videti danas, ovo je sve samo baljezganje, kao sto je i YB rutinski izbacio Turke, a to niko pa ni kladionica nije mogla da zna. 

Moze da e otvori utakmica sa dva gola za nas, pa na kraju bude 4 1 , a moze i da bude neko mucenje. 

 

Niko ne moze da zna kako ce se odvijati utakmica, posebno sto tesko da Bodo moze da bude bilo kakav favorit u Beogradu u one sigle game, pred 50k, niti imaju taj kvalitet niti iskustvo niti crvstinu i snagu odbrane koja je uvek bitnija od napada kad ides na vruc gostujuci teren. Jer nece uvek napad da ti prolazi kao na vestaku, ali odbrana mora da sljaka, a ona im je ubedljivo najslabiji deo tima. Cak i slabija od nase, Djiga i Spajic su Nesta i Maldini za njihove stopere. 

Sa sve manama. 

 

Naravno, ovo nista ne znaci, Bodo ima svoje sanse, a Zvezda je vec podbacivala, protiv Haife posebno. Tako da sam umereni optmista, vise iz razloga podbacaja Zvezde u bliskoj proslosti nego snage Boda. Nekako mi je tesko da poverujem da ce biti rezultat tipa 1 0 ili tako nesto, bice ovde nekih 3,4 gola minimum, nadajmo se vise u mrezi Boda, ali to niko ne moze da zna. 

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...