Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

Quote

Što bi prost narod rekao, ja se 54 godine bavim ovim, šutiranjem lopte. I sasvim drugačije gledam na neke stvari. Nikada nisam potcenjivao Bode ili neki drugi klub. Mi smo tome skloni. Ima tu i zlonamernosti, jer smo mi tome skloni. 

Nešto mi je ovo poznato... 

  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Taratarn said:

s obzirom na veličinu našeg terena,

Samo ovo da te ispravim, iste dimenzije moraju biti na svim terenima u 3. i 4. kolu kvalifikacija za Evropu, tako da tu neće biti razlike u odnosu na prvu utakmicu. Video sam pre par dana na tviteru da je neko pisao o tome i kačio Uefin pravilnik ali sam u međuvremenu obrisao nalog pa nmg da ti ostavim link sad.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo21 said:

Pod uslovom da dodje levi bek i da bude bas dobar i izbori se za startera da li bi mogao da mi napravis startnih 11 za derbi protiv Partizana, znaci sa dva bonusa tj vise me zanima koje igrace bi ti izbacio iz postave. I posto vidim da se razumes u fudbal da li si primetio da Bodo ima manu a to su spori stoperi koji su lako cuvali Serifa tukli ga na 30,40 metara od gola ali kada je usao Duarte i krenuo da im trci iza ledja cela odbrana Boda se pogubila jer spori stoperi to ne mogu da isprate pa su se bekovi povukli i poceli vise da obracaju paznju na Duartea koji im nikako nije legao za razliku od Serifa koji je klasican sidras... 

 

Rano je za to jer ima još mesec dana do derbija. Pisaćemo o tome kada dođe vreme ali što se bonusa tiče svakako Điga i Jovanović su mi prvi izbor.

Slažem se, ali bih rekao ulaskom i Duartea i Milsona smo dobili na ubrzanju i kontroli lopte i mogućnosti da uradimo neku brzu tranziciju. Tj. jednog bez drugog ne bi moglo. Pogledaj samo ovu lepoticu od akcije:

spacer.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Урош19 said:

Samo ovo da te ispravim, iste dimenzije moraju biti na svim terenima u 3. i 4. kolu kvalifikacija za Evropu, tako da tu neće biti razlike u odnosu na prvu utakmicu. Video sam pre par dana na tviteru da je neko pisao o tome i kačio Uefin pravilnik ali sam u međuvremenu obrisao nalog pa nmg da ti ostavim link sad.

 

I da i ne:

“For UEFA Club Competitions the pitch must measure 105 metres in length by 68 metres in breadth exactly. If for technical reasons of a construction related nature it is impossible to achieve the required dimensions a UEFA Club Licence may nevertheless be granted provided that the pitch is minimum 100 metres to maximum 105 metres in length by minimum 64 metres to maximum 68 metres in breadth.”

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Урош19 said:

Samo ovo da te ispravim, iste dimenzije moraju biti na svim terenima u 3. i 4. kolu kvalifikacija za Evropu, tako da tu neće biti razlike u odnosu na prvu utakmicu. Video sam pre par dana na tviteru da je neko pisao o tome i kačio Uefin pravilnik ali sam u međuvremenu obrisao nalog pa nmg da ti ostavim link sad.


Hvala za info, bio sam ubeđen da je po UEFA pravilniku propisana minimalna i maksimalna dužina odnosno širina terena, nisam znao da sad svi tereni moraju biti identničnih dimenzija. Praštajte

 

Edit:

@Мџе sad vidim tvoj upis, na tom sam prvobitno i mislio.

P.S. Kad je reč o bonusima slažem se sa tobom da ukoliko dovedemo levog beka prve opcije treba da budu Jovanović i Điga, kao treća opcija za bonus Mimović (verujem da će dobijati prostora). 
S tim da ne verujem da ćemo uopšte i dovesti levog beka, tako da verovatno prve opcije za bonuse ostaju Mimović i Điga.

Edited by Taratarn
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, CuaTheTime said:

Требао је Илић уместо Иванице мозда и Дркушића уместо Спајице

U cemu je Endiaje bolji od Duarte-a?

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Мџе said:

Ja baš mislim da je ovo jedan naših najboljih prelaznih rokova unazad. Dovedeni su igrači za fudbal i sistem kakav po mom ukusu Zvezda treba da igra. Ostaje još da dodje levi bek kako bi se ceo rok zaokružio. 
 

Ne mislim da nam trebaju šestice kada imaš 4 igrača sa dvosmerno igrom i svojim različitim pojedinačnim kvalitetima (Elšnik, Dalsio, Ilić i Hvang). Ne mislim ni da nam treba desetka jer ćemo u LŠ ili LE igrati sa ekipama našeg ili jačeg ranga gde podjednako važno imati igrače spremne da odrade brzu tranziciju iz odbrane u napad ali i da pokriju kada protivnik pokušava da ubrza svoj napad. Možda bih voleo neku desetku koja pored Ivanićeve vizije i pasa ima i solidan dribling i šut pa da u nekim mečevima kada napadamo kroz sredinu igra lažnu devetku. 
 

Generalno, ja sve igrače koje smo doveli mogu da zamislim u različitim sastavima i sistemima napravljenim u odnosu na to kako protivnik igra ili se brani i onda kako mi želimo da napadnemo.
 

- Da Dalsia koristimo kada protivnik ima sporije igrače u odbrani da njegovim dugim vertikalnim loptama pokušavamo da prorigramo krila iza odbrane - gde bi krila morali da igraju Milson i Jovanović.

- Da Šerifa i Pumu koristimo kada napad baziramo na centeršutevima gde protivnik ima fizički jake štopere - u sličnom scenariu bi nam i Olajinka značio kao neko ko odlično saradjuje u trouglovima i probija blokove odbrane protivnika.

- Da trougao Ilić-Elšnik-Hvang koristimo u situaciju kada protivnik napada sa dosta igrača kroz sredinu ili polu-sredinu* kao u sistemu 4-3-3 i gde bi više rizika ostavili na krilima uzdajući se u naše štopere da pokupe centaršuteve i tako dalje, i tako dalje.

 

Verujem da je neku viziju na mnogo višem i profesionalnom nivou imao i naš sportski sektor kada je dovodio ove igrače ali što kaže @Bode mislim da je Milojević nedorastao trener toj viziji i nije u stanju da izvuče maksimum ovoj ekipi. Verovatno je deo njih tamo u upravi isto toga svestan ali ne znam kakvo je prebijanje usluga palo dovodjenjem Vladana na prvom mestu.

 

*Kada kažem polu-sredinu mislim na englesku vertikalnu kategorizaciju terena. Teren je podeljen na centralni deo, levi i desni polu-centralni prostor i na levi i desni krilni prostor. Krila koja ulaze unutra obično napadaju kroz taj polu-centralni prostor.

 

spacer.png

 

 Polazimo od nasih starih nedostataka- krila su nam poprilicno tanka i neodgovorna u defanzivi ( zbog toga je jelte I prvi izbor Olajnika), dok su nam igraci na bekovskim pozicijama jelte ili mrtvi Rodic , ili nedovoljno uklopljen Seul ili jos uvek takticki slabo pismen Mimovic.

  Za ovo sto ti hoces, pored bocnih igraca ( na obe pozicije) potrebni su nam i brzi i sa loptom bolji stoperi od tandema Spajic/Djiga ( Drakusica jos nisam gledao).

 

52 minutes ago, CuaTheTime said:

1724789271724_455635134_1603406630221178_8434275692434823347_n.jpg.5fefaf0e9c776fb5c266b932079b56bc.jpg

 

 Standardno, ubi ce nas po bokovima. I ako bude ova postavka, bolje resenje je Ilic,  trenutno igrac boljoj formi od Ivanica I moze vise da doprinese u oba pravca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kazu upucenijitm da ipak pocinje Duarte, ostalo je ovako kako Mocart najavljuje.

 

Steta sto je Milojevic zaljubljen u Olajinku i po svaku cenu ce da mu igra, pa i po desnom boku gde ne pamtim da je ikad ista uradio. Meni bi tu definitivno poceo Puma, one kifle bi mogle biti ubojite, posebno sa Duarteom kao metom. Ali avaj, gledacemo Olajinkino seprtljavo zalamanje i petljanje.

 

Ostalo je okej, bolje nemamo. Mimovic je tempirana bomba, ali isto bi vazilo i za Rodica... 

 

Nek nam je sa srecom, trebace nam :classic_smile:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, fradler said:

Kazu upucenijitm da ipak pocinje Duarte, ostalo je ovako kako Mocart najavljuje.

 

Steta sto je Milojevic zaljubljen u Olajinku i po svaku cenu ce da mu igra, pa i po desnom boku gde ne pamtim da je ikad ista uradio. Meni bi tu definitivno poceo Puma, one kifle bi mogle biti ubojite, posebno sa Duarteom kao metom. Ali avaj, gledacemo Olajinkino seprtljavo zalamanje i petljanje.

 

Ostalo je okej, bolje nemamo. Mimovic je tempirana bomba, ali isto bi vazilo i za Rodica... 

 

Nek nam je sa srecom, trebace nam :classic_smile:

Nemoj da budemo sigurni u ovo sto Mozart objavio. Da se razumemo,  ovaj sastav bi bio dobar ako je tačan,  još bi umesto spajica dodao Drkusica, ali dobro...

 

Milojević je to, ne bi me začudio da ponovo izvede identičan sastav sa Ilicem na krilu...koji će imati više odbrambenih zadataka.  Jedan portal upravi navodi da će Ilić ponovo u tim na krilo. 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...