Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

34 minutes ago, CuaTheTime said:

 

"Očekujemo da u ovom prelaznom roku plaćamo igrače i po 8.000.000 evra. I to doživljavam kao jednu veliku investiciju. Mi smo prošle godine samo Hvana i Endiajea platili skoro 10.000.000 evra. Sad imamo dvostruko veću cenu za njih", rekao je između ostalog Terzić za naš portal.

To je ona fora kao u kladionici ili kazinu kad te useru prva dva tiketa pa te ponese i pomisliš da je nemoguče promašiti. E u tom fazonu je sad Terza. Neki ludi Savdijci koji sad nude velike pare za Ndiaye-a mu iskrivljuju realnost. A ta realnost je da su bila 4 mil za Ndiaya jedna jako loša investicija iz koje če da se izvuče samo igrom slučaja. Ali neće moći tako do veka...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Laže. Da ima takvu ponudu za Šerifa, prodao bi ga još juče. Pa nisu ni Saudijci tolike budale.

 

Taj Šerif nam je izbio proleće u Evropi svojim neznanjem i promašenim zicerima u Bernu, toliko je dobra investicija.

Edited by Venger
Link to comment
Share on other sites

Kod nas nema mnogo senzibiliteta za napadače koji rade druge stvari a ne postižu dosta golova. Pre nekoliko strana se pisalo kako je Falčineli bio dobar igrač i svima ostao upamćen u dobrom sećanju iako mu se pre 3-4 godine zameralo da ne postiže golove i promašuje dosta šansi. Poenta je što je Šerif u posedu lopte i u duelima još bolji od Diega, barem po statistici. Endiaje je u LŠ osvojio 49% duela na zemlji i 39% vazdušnih duela, podelio je i 71% tačnih paseva na protivničkoj polovini. Falčineli je sa druge strane u LE, imao 56% tačnih paseva na protivničkoj polovini, osvajao 37% duela na zemlji i 45% u vazduhu. Falčineli je 13,6 puta po utakmici gubio posed dok je Šerif 7,2 puta. Diego je imao 34,4 dodira sa loptom po utakmici dok je Šerif imao 24,5 itd.

 

Ima tu još nekih detalja u kojima su ili jedan ili drugi bolji ali uglavnom je statistika na Šerifovoj strani. Kapiram da će za par godina kada slegnu malo emocije oko promašenih šansi ljudi imati pozitivniji stav o njegovim igrama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Dragan Mićić said:

Kad porucujem sa kucnom dostavom ne mogu da dodjem do placanja. 
ako porucujem sa preuzimanjem na stadionu onda moze ali ja to ne zelim.

Platis karticom,stigne ti mail da je transakcija izvrsena i onda ti dostavljaju na kucnu adresu. Nije moguce pouzecem. Da platis kad ti donesu to ne postoji.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Мџе said:

Kod nas nema mnogo senzibiliteta za napadače koji rade druge stvari a ne postižu dosta golova. Pre nekoliko strana se pisalo kako je Falčineli bio dobar igrač i svima ostao upamćen u dobrom sećanju iako mu se pre 3-4 godine zameralo da ne postiže golove i promašuje dosta šansi. Poenta je što je Šerif u posedu lopte i u duelima još bolji od Diega, barem po statistici. Endiaje je u LŠ osvojio 49% duela na zemlji i 39% vazdušnih duela, podelio je i 71% tačnih paseva na protivničkoj polovini. Falčineli je sa druge strane u LE, imao 56% tačnih paseva na protivničkoj polovini, osvajao 37% duela na zemlji i 45% u vazduhu. Falčineli je 13,6 puta po utakmici gubio posed dok je Šerif 7,2 puta. Diego je imao 34,4 dodira sa loptom po utakmici dok je Šerif imao 24,5 itd.

 

Ima tu još nekih detalja u kojima su ili jedan ili drugi bolji ali uglavnom je statistika na Šerifovoj strani. Kapiram da će za par godina kada slegnu malo emocije oko promašenih šansi ljudi imati pozitivniji stav o njegovim igrama.

 

Ja imam senzibilitet. Poštujem i napadače koji nisu čisti golgeteri, nego imaju neke druge kvalitete. Recimo ako uzmem jedan primer iz prošlosti, Dauda mi je bio puno bolji od Mrđe, iako je dao dosta manje golova u onoj šampionskoj sezoni.

 

Jednostavno mislim da je 4 milijona za Ndiayea bilo apsolutno previše. Nije golgeter. Ima druge kvalitete, ali ni ti nisu na nekom elitnom nivou.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pantelia said:

Ja sam narucio preko neta, ali sa opcijom odlaska na stadion. I dalje nista.

 

Negde sam procitao da ce stici mail kada sezonska bude spremna.

Mozes da podignes i clansku i sezonsku na stadionu, ja sam uzeo sezonsku juce na stadionu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, suptil said:

Platis karticom,stigne ti mail da je transakcija izvrsena i onda ti dostavljaju na kucnu adresu. Nije moguce pouzecem. Da platis kad ti donesu to ne postoji.

Naravno da placam karticom. Tako radim vec dve sezone. Ali opet  ponavljam kada izaberem opciju sa kucnom dostavom ne mogu ni da stignem do placanja karticom uopste mi ne daje mogucnost za dalje. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo21 said:

Mozes da podignes i clansku i sezonsku na stadionu, ja sam uzeo sezonsku juce na stadionu...

 

Zahvaljujem, otici cu kad bude ispod 40 stepeni

 

Da nisi mozda proverio da li moze da se ubaci u aplikaciju, kao sto pise?

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, pantelia said:

 

Zahvaljujem, otici cu kad bude ispod 40 stepeni

 

Da nisi mozda proverio da li moze da se ubaci u aplikaciju, kao sto pise?

Nisam proveravao to posto imam sezonsku za Sever. Koliko sam razumeo sezonska koja se instalira na telefonu moci ce da koriste ljudi na Istoku i Zapadu za Sever to nece vaziti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Мџе said:

Kod nas nema mnogo senzibiliteta za napadače koji rade druge stvari a ne postižu dosta golova. Pre nekoliko strana se pisalo kako je Falčineli bio dobar igrač i svima ostao upamćen u dobrom sećanju iako mu se pre 3-4 godine zameralo da ne postiže golove i promašuje dosta šansi. Poenta je što je Šerif u posedu lopte i u duelima još bolji od Diega, barem po statistici. Endiaje je u LŠ osvojio 49% duela na zemlji i 39% vazdušnih duela, podelio je i 71% tačnih paseva na protivničkoj polovini. Falčineli je sa druge strane u LE, imao 56% tačnih paseva na protivničkoj polovini, osvajao 37% duela na zemlji i 45% u vazduhu. Falčineli je 13,6 puta po utakmici gubio posed dok je Šerif 7,2 puta. Diego je imao 34,4 dodira sa loptom po utakmici dok je Šerif imao 24,5 itd.

 

Ima tu još nekih detalja u kojima su ili jedan ili drugi bolji ali uglavnom je statistika na Šerifovoj strani. Kapiram da će za par godina kada slegnu malo emocije oko promašenih šansi ljudi imati pozitivniji stav o njegovim igrama.

Da, samo što Falčineli nije plaćen 4 miliona e. Došao je na fri pozajmicu, samo smo mu plaćali platu, a i to čini mi se samo deo, a deo Bolonja. 4 miliona je za naše uslove veliki novac, toliko niko u regionu ne plaća igrače, osim možda Olimpijakosa. Plus plata za koju se ne zna koliko je, ali se zna da je među najvećim u klubu. Za te pare mora da jede malu decu, mora nosilac igre da bude, a ne da se zadovoljavamo što igra eto korektno, bar statistički.

Edited by Venger
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Od ta 4 miliona obestecenja, po svemu sudeci, Serifovom bivsem klubu je pripalo svega 1.5, a ostatak mozemo da pogadjamo gde je zavrsio. 
 

Ja mogu da prihvatim i losu formu i promasaje, ali ne mogu da prihvatim da u klubu koji uvek ima najvise ambicije prvog napadaca igra fudbaler kojem fale osnovni tehnicki kvaliteti. Prijem, dodavanje i vodjenje lopte, sve mu je na ispodprosecnom nivou. Jeste jak kao konj, ali ovo je fudbal, a ne rvanje. Statisticki jeste na kraju imao pristojnu sezonu, ali se izvadio na prolece gde smo igrali samo prvenstvo. Jesenji deo je bio uzasan i statisticki i po promasajima koji su nas kostali treceg mesta u grupi LS. Retko koji napadac se ovoliko trpeo, brzo smo se resavali Dionija, Kulibalija i ostale ekipe, samo je Serif dobio beskonacno sansi, a mislim da se razlog toga krije u prvom pasusu. 
 

Bez obzira na sve, ja uvek volim kada napadac ima bar jednu izrazenu karakteristiku LS nivou, pa cak i kada je u pitanju samo snaga kao sto je slucaj kod Serifa. Po meni bi najbolja opcija bila dovesti ozbiljnog prvog napadaca golgetera, a Serifa koristiti kao dzokera sa klupe. Treba imati na umu da je Kataiju prosao prajm, moguce i Ivanicu, a njih dvojica su statisticki najvise doprinosili u napadu. A ostali smo i bez Bukarija koji je prosle sezone verovatno najvise ulazio u sanse i davao golove. Mislim da ostali igraci koji ce igrati blize golu poput Hvanga, Pume, malog Jovanovica, Ilica, nisu u stanju da nadomeste toliki broj golova i da ce nam u ovom timu mnogo znaciti da imamo pravog golgetera u spicu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U formaciji 4-2-3-1 se devetka žrtvuje i ostavlja u izolaciji da se bori sa dva štopera. Znači prima loptu i otvara prostor ali kako se rveš sa dva igrača samim tim ti je potrošnja na većem nivou a fokus na manjem. Neka osnovna ideja je da ako igraš tu formaciju da ti treba robustan igrač tj. rvač i onda pritisak realizacije prelazi i na dva krilna napadača a ne samo njega. Šta da radimo kada Stefan Mitrović nije isporučio ni blizu onoga što nam je trebalo u LŠ? Jedino je Bukari tu odradio svoje ali i on je imao sive minute.

 

U ovoj formaciji krilni napači nekad budu glavni egzekutori a ne devetka. Čak i desetka bi trebao da ima svoj udeo u realizaciji kao što su na primer u Lokomotivi to bili Mirančuk/10 (koji bi na nam ovaj roster legao kao budali šamar) i Glušenkov/11 dok se Dzjuba/9 borio sa štoperima i završio sa manje datih golova. Opet oni su imali robustnog Timura Sulejmanova/9 da ga zameni i on je neretko vadio kestenje iz vatre. 

 

Sa druge strane u AEK-u je to funkcionisalo drugačije. Oni su imali dva tipa napadača, robustnog Levija/9 i omalenog Argentinca Poncea/9. Obojica su dali ogroman broj golova uz nešto skromniji učinak krila i desetke. Kod Almeide ideja je bila da ih ove tri pozicije pre svega opslužuju a da im sekundarna uloga bude egzekucija. Tako su Eliason/11 i Ambrat/11 završili sa najviše asistencija. Ovo je nešto što bih ja voleo da vidim kod nas tj. pre svega bih voleo da vidim Almeidu na našoj klupi.

 

Inače začetnik ove filozifije visokog presinga i modernizacije 4-2-3-1 se smatra Huanma Ljiljo koga je Pep nebrojano puta hvalio.
 

Edited by Мџе
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Šerif je solidan igrač, jeste veliki radnik i ima karakteristike koje zahteva moderan fudbal. Međutim, te šanse protiv YB je promašio u prvih 10 minuta, znači nije da se baš naradio pa ostao bez snage.

 

Prošlo leto nisam bio za njegovo dovođenje, smatrao sam da su Kraso i Mijatović više nego dovoljni za LŠ i ligu. Sad je malo drugačija situacija, potrebno je proći playoff, a i u slučaju da ostanemo na Ligi Evrope mislim da je potreban kvalitetan igrač. To je ipak takmičenje gde naš tim ima više loptu u posedu, a da nam jedina alternativa bude Sremčević jeste problematično. Da smo ponovo direktno u LŠ rekao bih da se ne dira ništa, uvek veća šansa da sportski sektor promaši nego ubode.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...