Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

2 hours ago, Мџе said:


Brate mili, nadam se da je patka. Kakav crni Eduardo Ratnik, kakva Zorja iz Luganska. Ukrajinska liga se igra bez navijača i pritiska, koji ozbiljan fudbaler će otići tamo a da nije Dinamo ili Šahtjor.

Video sam na mrežama. Njega su hteli kao i Crno-beli naš večiti rival. Imamo odličnog Šerifa, Puma je povređen.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Мџе said:


Brate mili, nadam se da je patka. Kakav crni Eduardo Ratnik, kakva Zorja iz Luganska. Ukrajinska liga se igra bez navijača i pritiska, koji ozbiljan fudbaler će otići tamo a da nije Dinamo ili Šahtjor.

Jesi ga gledao nekad? Ja licno nisam a verujem da nisi ni ti pa mi nije jasno odakle znas kakav je igrac i vec unapred da je promasaj? 

Drkamo ovde na Saldanju i to kako su ga iskopali iz Nefcija i onda ti ne valja igrac i lige jace od te... 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Igor_ said:

Jesi ga gledao nekad? Ja licno nisam a verujem da nisi ni ti pa mi nije jasno odakle znas kakav je igrac i vec unapred da je promasaj? 

Drkamo ovde na Saldanju i to kako su ga iskopali iz Nefcija i onda ti ne valja igrac i lige jace od te... 

 

Nisam ga gledao. Ali pre nego što sam napisao taj post pogledao sam gde igra, koliko igra j gde je igrao pre toga. I nije mi se uopšte dopalo. Bio je starter u Zoriji i na 23 utakmice dao 9 golova. Sezonu pre toga je iz Makabija otišao na pozajmicu u Beitar i ovi ga posle 6 meseci vratili nazad i Makabi ga pošalje u Zoriju koja ga na leto otkupi za

500k. 
 

Mislim da nama ne treba zamena za Šerifa već korak napred od toga. Šteta što tih 5 miliona prošlo leto nismo bolje uložili. 
 

A taj argument da li si ga gledao, nema smisla. Sutra mogu da dovedu igrača iz zone za prvog špiva i onda ćemo da skačemo jedni na druge i pričamo nisi ga gledao, onda ćuti i ne piši. Mi nismo skauti ovde već laici. Ja nemam WyScout nalog da znam kakvu igru ima glavom, koja je jača noga, završnica itd (osim što sam video hajlajtse). Ali neke stvari lako kažu kakav je neko potencijal.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Мџе said:

 

Nisam ga gledao. Ali pre nego što sam napisao taj post pogledao sam gde igra, koliko igra j gde je igrao pre toga. I nije mi se uopšte dopalo. Bio je starter u Zoriji i na 23 utakmice dao 9 golova. Sezonu pre toga je iz Makabija otišao na pozajmicu u Beitar i ovi ga posle 6 meseci vratili nazad i Makabi ga pošalje u Zoriju koja ga na leto otkupi za

500k. 
 

Mislim da nama ne treba zamena za Šerifa već korak napred od toga. Šteta što tih 5 miliona prošlo leto nismo bolje uložili. 
 

A taj argument da li si ga gledao, nema smisla. Sutra mogu da dovedu igrača iz zone za prvog špiva i onda ćemo da skačemo jedni na druge i pričamo nisi ga gledao, onda ćuti i ne piši. Mi nismo skauti ovde već laici. Ja nemam WyScout nalog da znam kakvu igru ima glavom, koja je jača noga, završnica itd (osim što sam video hajlajtse). Ali neke stvari lako kažu kakav je neko potencijal.

Opet cu kao primer uzeti Saldanhu. U Kini je dao 3 gola u Nefciju 5, isto su godiste. A ako im pogledas razvojni put Saldanjin je mnogo gori, Kina japan i Nefci... 

 

Kapiram ja tvoj iskorak, tome se svi nadamo ali moramo da se zapitamo sta je iskorak? Manje poznati napadac koji pokida u nekoj Norveskoj/Svedskoj/Turskoj... Zavrsi u nekoj ligi petice u vecini slucajeva, za nas iskorak treba da bude dobar skauting i dovodjenje manje poznatih igraca pre nego sto pokidaju. Ako ti je iskorak dovodjenje nekih penzionera koji igraju na staru slavu to je drugo. 

 

Ja isto nisam ovog gledao sem na snimku na kojem mi je i Onjilo delovao kao debeli Ronaldo, ali mi deluje mnogo bolje od Serifa tipa, plus treba uzeti i faktor ekipe, dobrom napadacu je mnogo lakse da igra kad ne okruzen Hvangom, Ivanicem, Kataiem.. , nego u Zorji gde je glavni igrac i zavisi sve od njega. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Saldanja nije igrač za Zvezdu kao što nije ni ovaj, po mom mišljenju. Ohi je recimo puno bolji pokušaj kao i Olanjinka ali naravno ništa ne garantuje da će se snaći. I mislim da imamo dovoljno novca da ne mora da kupujemo ovakve igrače.
 

Adam Bareiro koga juri AEK je mnogo bolji izbor za nas ali i skuplji.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Мџе said:

Saldanja nije igrač za Zvezdu kao što nije ni ovaj, po mom mišljenju. Ohi je recimo puno bolji pokušaj kao i Olanjinka ali naravno ništa ne garantuje da će se snaći. I mislim da imamo dovoljno novca da ne mora da kupujemo ovakve igrače.
 

Adam Bareiro koga juri AEK je mnogo bolji izbor za nas ali i skuplji.

Saldanja je za Ohija (kojeg sam licno gotivio i zao mi sto nije ostao) Benzema licno.

 

A opet hvatas se za statistku kod ovog a kao primer navodis Bareiro-a koji ozbiljni fudbal igra u Meksiku i Argentini bez mnogo uspeha, jedini izlet u evropu mu nije prosao bas najbolje u ligi u kojoj je Serif izgledao kao odlican napadac, pritom je 3 godine stariji od ovog sa kojim nas povezuju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bareiro je ubica. Ima odlično kretanje u 16, čvrst u duelu kao konj, odlična igra glavom, jako dobar šut, pun samopuozdanja its. baš napadač po kojem ukusu. Nije mi čudno što ga traže AEK i River. Pored toga, igra u timu sa velikim ambicijama i jakim pritiskom. I zna kako je igrati za veliki klub. 
 

Ali dobro, imamo drugačije stavove. To je normalno. 🙂

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Мџе said:

Bareiro je ubica. Ima odlično kretanje u 16, čvrst u duelu kao konj, odlična igra glavom, jako dobar šut, pun samopuozdanja its. baš napadač po kojem ukusu. Nije mi čudno što ga traže AEK i River. Pored toga, igra u timu sa velikim ambicijama i jakim pritiskom. I zna kako je igrati za veliki klub. 
 

Ali dobro, imamo drugačije stavove. To je normalno. 🙂

Ne kazem ja da je los, cak sta vise nisam ni njega gledao, napravio sam paralelu sa statistikom koju si ti pomenuo. 

Nek iskopaju iz koje god lige napadaca, samo da ne budu vise prevare u vidu Kulibalija Dionija Serifa.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Мџе said:

 

Nisam ga gledao. Ali pre nego što sam napisao taj post pogledao sam gde igra, koliko igra j gde je igrao pre toga. I nije mi se uopšte dopalo. Bio je starter u Zoriji i na 23 utakmice dao 9 golova. Sezonu pre toga je iz Makabija otišao na pozajmicu u Beitar i ovi ga posle 6 meseci vratili nazad i Makabi ga pošalje u Zoriju koja ga na leto otkupi za

500k. 
 

 

A možemo statistiku da postavimo i ovako. 

Zorja je ukupno dala 29 dolova na 30 utakmica. Na ove 23, koje je on igrao, dali su 23, znači tačno 1 po meču. 

On je imao 9 golova i 4 asistencije. To znači da je direktno učestovao na preko 55% golova svog tima, što je fenomenalna brojka. 

Uz to, imao je 3 gola na 6 utakmica u Ligi konferencije. 

 

Pojma nemam zna li nešto i da li bi bio pojačanje, ali statistika je zapravo mnogo bolja nego na prvi pogled. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Verujem da on jeste dobar igrač za neki klub iz Lige Konferencije.
 

Ja sam tu statistiku vezao za klub namerno. Zorja je sezonu pre završila na 3. mestu ispred Dinama iz Kijeva. Predvodio ju je Rusin koji je postigao 13 golova i otišao u Sanderlend. Eduardo je došao kao zamena, plaćen je dobro za prilike kluba i klub je završio na 10. mestu. Ukrajinska liga je tri puta slabija nego ranije i tu nema mnogo kvaliteta kao pre. Prošle sezone je PAO školovao Dnjepar a Dinamo na penale prošao Aris.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Dropkick Murphys said:

On je imao 9 golova i 4 asistencije.

 

Ovo mu je zanimljiv kvalitet. Odlično se izvalači i prima loptu na 20-25 metara i onda upošljava saigrače koji utrčavaju iz drugog plana. Ali treba igrati na taj način, da bi koristio taj njegov kvalitet. I imati krila koja zalamaju unutra ili veznjake koji se ubacuju iz drugog plana

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dečko ima 24.godine i za razliku od Šerifa bilo koji novac koji se uloži u njega može se bar vratiti koliko je dato a možda i uzeti više. Zaboravlja se još jedna bitna stvar. Standardni je reprezentativac svoje zemlje koja trenutno igra dobar fudbal. Pre neki dan je u Kopa Amerika dao gol i Boliviji. Njemu cena može samo rasti sa 24.godina. Ako se može dovesti za neke razumne pare i bez preterivanja okej je opcija. Niko ne garantuje ni da Šerif neće biti prodat pa da se dovede još jedan napadač. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, marko_pantelic said:

Ja mislim da mi nismo pogodili sa spicom jos od Daude. Ovako na prvu, stvarno ne mogu da se setim nekog ko je pravio razliku na spicu. A nije da ih je bilo malo...

Ricmond je u prvom mandatu bio apsolutni pogodak.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pentatonik said:

Je li jučerašnja utakmica bila zatvorena za publiku ili to nikog nije interesovalo?

U izveštaju u Žurnalu piše da je igrana bez prisustva publike, ne piše razlog tođe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
2 hours ago, marko_pantelic said:

Ja mislim da mi nismo pogodili sa spicom jos od Daude. Ovako na prvu, stvarno ne mogu da se setim nekog ko je pravio razliku na spicu. A nije da ih je bilo malo...

 Ugo Vieria, Boaći. Nema ih mnogo ali ova dvojica definitivno. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

Meni je i Falćineli bio dobar - pametan i školovan igrač, odličan u presingu, borio se kao lav sa protivničkim štoperima i uspevao da zadrži loptu dok se neko od saigrača ne ponudi, lepo je kombinovao sa Kataijem, Ivanićem i Benom... Definitivno nije bio gol igrač, al' je sve ostalo radio na prilično visokom nivou, plus smo tada igrali dobar fudbal, dočekali proleće u Evropi, igrali i onaj dvomeč sa Milanom... Generalno mi je ostavio pozitivan utisak i rekao bih da je u tom trenutku ipak bio pogodak, iako nije imao neku impresivnu statistiku.

  • Like 23
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Guru said:

Meni je i Falćineli bio dobar - pametan i školovan igrač, odličan u presingu, borio se kao lav sa protivničkim štoperima i uspevao da zadrži loptu dok se neko od saigrača ne ponudi, lepo je kombinovao sa Kataijem, Ivanićem i Benom... Definitivno nije bio gol igrač, al' je sve ostalo radio na prilično visokom nivou, plus smo tada igrali dobar fudbal, dočekali proleće u Evropi, igrali i onaj dvomeč sa Milanom... Generalno mi je ostavio pozitivan utisak i rekao bih da je u tom trenutku ipak bio pogodak, iako nije imao neku impresivnu statistiku.

On je puno radio za tim, tu realizacija nije bila prioritet iako u savremenom fudbalu navijaci zele da spic dajw golove i uvek bude opasnost po protivnika.

Falcineli je ucetvovao u igri i blize sredini terena, otvarao prostor drugim ofanzivcima i ostavio je odlican utisak u tadasnjem Dekijevom timu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Gde je na kraju otišao Kraso? Vidim po komentarima da su navijači razočarani odlukom da ode. Što posle ovakve loše sezone kakvu je imao pokazuje zapravo kakav je majstor. Iskreno i ja sam se nadao da će ostati i pokazati šta zapravo zna. Šteta. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Čočo said:

Gde je na kraju otišao Kraso? Vidim po komentarima da su navijači razočarani odlukom da ode. Što posle ovakve loše sezone kakvu je imao pokazuje zapravo kakav je majstor. Iskreno i ja sam se nadao da će ostati i pokazati šta zapravo zna. Šteta. 

Otišao u Pariz

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...