Jump to content

VN Australije 2024, 24.mart


Radoye

Recommended Posts

Nakon "subotarske" ekskurzije na Bliski istok idemo u Australiju, pa odmah posle i na Daleki istok u ovoj najduzoj sezoni u dosadasnjoj istoriji F1:

image.png

Red Bul, uprkos unutrasnjim potresima, na stazi demonstrira silu sa dva 1-2 iz dve dosadasnje trke. Videcemo da li ce se trend nastaviti i u Melburnu - verovatno hoce, mada je ova staza poznata po tome da je "drugacija", da cesto ume da pretumba poredak i napravi iznenzdjujuce rezultate. Naravno sva je prilika da ce i u tom tumbanju RBR sa Ferstapenom zavrsiti na najvisljem postolju na podijumu...

 

Ocekuje se povratak Karlosa Sainsa u Ferari nakon saniranih zdravstvenih problema zbog kojih ga je u Dzedi menjao omladinac Oli Berman.

Jedna promena u odnosu na proslu sezonu je da ce gledaocima biti zabranjen do sada tradicionalni izlazak na stazu posle trke i ucestvovanje u proslavi pobednika, zbog incidenta prosle godine kad su gledaodi provalili na stazu dok je trka jos bila u toku pre nego sto je poslednji bolid prosao kroz cilj. Tako da ce sada svi morati da ostanu na svojim mestima na tribinama.

Pireli je spremio kombinaciju C3-C4-C5, najmeksu u svom opsegu, kao sto je to uobicajeno za ulicne staze.

 

Satnica vikenda: https://www.formula1.com/en/racing/2024/Australia.html

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

- Karlos Sains kaze da nece biti 100% spreman za VN Australije nakon 10 dana u bolnickom krevetu. Konacnu odluku da li vozi ili ne donece u petak nakon FP kad bude video kako se oseca u bolidu. Za sada naginje ka tome da hoce, ali sanse da ponovo gledamo Bermana umesto njega ostaju otvorene...

 

https://www.racefans.net/2024/03/21/sainz-wont-be-100-in-australian-gp-return-after-10-days-in-bed/

 

https://racer.com/2024/03/21/sainz-says-he-will-withdraw-from-australian-gp-if-he-suffers-on-friday/

Link to comment
Share on other sites

FP2:

221_e75e73.jpg

 

Vilijams povlaci Sardzenta iz trke, Albon preuzima njegov bolid nakon sto je svoj unistio tokom FP1:

 

https://racer.com/2024/03/22/williams-could-be-down-to-one-car-for-australian-gp-after-albon-crash/

 

Quote

Williams has now confirmed that it will have to withdraw the car crashed by Alex Albon in the opening practice session for the Australian Grand Prix. Albon will take over Logan Sargeant’s car for the remainder of the weekend.

 

https://racer.com/2024/03/22/williams-situation-unacceptable-in-modern-day-formula-1-vowles/

 

Quote

Williams team principal James Vowles says the situation that led to Alex Albon taking over Logan Sargeant’s car at the Australian Grand Prix is “unacceptable in modern day Formula 1,” but also a symptom of the circumstances the team is currently facing.

 

Pregled novotarija na bolidima:

https://racer.com/2024/03/21/technical-updates-2024-australian-grand-prix/

Link to comment
Share on other sites

FP3:

GJUpcScXAAA6q0_.jpeg

 

Sardzent mozda propusta i Suzuku:

 

https://racer.com/2024/03/22/full-faith-in-sargeant-but-repairs-uncertain-before-suzuka-vowles/

 

Quote

Williams team principal James Vowles says he has full faith in Logan Sargeant despite giving his car to Alex Albon at the Australian Grand Prix, but cannot guarantee the team will have the second chassis repaired in time for the next race in Suzuka.

 

Link to comment
Share on other sites

Jbg, Lekleru ocito nije bio dan i to kad je bitno(pokusao je podesavanjem da uradi nesto u q3 ali nazalost je samo pogorsao). Sainz je super motivisan za q tempo sto je ocekivano nakon pauze...Tesko je 🙂

Link to comment
Share on other sites

Sainz perfektno i zasluzeno, Lekler "jedva" uz pomoc (bezgresnost) tima. Noris cak i sa boljim tempom od Leklera sto mi je cudno. Pitanje je sta se promenilo u podesavanjima kod Leklera do kavlifikacija. Iskreno sam ocekivao Leklerov pol i svakako bolje vreme od Sainza kako je viken krenuo. Desilo se obrnuto ali ok, dupla pobeda 🙂

Edited by Sauriann
Link to comment
Share on other sites

Mnogo mi je drago sto je Saniz dobio ovu trku, odmah posle prinudne pauze. Odlicna voznja.

Kada sam video da je obisao MAx-a odlepio sam, medjutim moja sreca je bila kratkog roka. Nazalost, dobili smo ih jer je Max imao problem, ne sto smo bili brzi. Daleko od toga da umanjujem fantasticnu voznju Carlos-u samo sam se ponadao smo nasli "nesto" pa ce ovako biti do kraja sezone. 

 

U svakom slucaju, jasno smo pokazali ko je tim br2 i da moze to jos bolje. Mora im se disati za vratom svaku trku, svaki Q. Kada bi smanjili zaostatak na pola od ovog sada mogli bi da se nadamo necemu u trci. Ali tu mora tim i strategija (zlobnici bi rekli nepostojeca) da bude na visokom nivou. Nadam se samo nesto naucili. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Dzoni_m said:

Mnogo mi je drago sto je Saniz dobio ovu trku, odmah posle prinudne pauze. Odlicna voznja.

Kada sam video da je obisao MAx-a odlepio sam, medjutim moja sreca je bila kratkog roka. Nazalost, dobili smo ih jer je Max imao problem, ne sto smo bili brzi. Daleko od toga da umanjujem fantasticnu voznju Carlos-u samo sam se ponadao smo nasli "nesto" pa ce ovako biti do kraja sezone. 

 

U svakom slucaju, jasno smo pokazali ko je tim br2 i da moze to jos bolje. Mora im se disati za vratom svaku trku, svaki Q. Kada bi smanjili zaostatak na pola od ovog sada mogli bi da se nadamo necemu u trci. Ali tu mora tim i strategija (zlobnici bi rekli nepostojeca) da bude na visokom nivou. Nadam se samo nesto naucili. 

 

Rodjače, Checo je dobio skoro minut od obe Ferdže, nije ovo slučajno.

 

A pisao je @DASUBO, može ovaj radikalni dizajn da pravi Bikovima probleme sa hladjenjem. Ako je to u pitanju, biće dobra sezona, jer u AUS je bilo samo oko 20 stepeni.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alberto.ascari said:

Ovo je tesko sernjanje od strane sudija. Decko je zaspao za volanom, Alonso uopste nije ugorzio Rusela u smislu da je ovaj morao da ga izbegava, niti mu je smetao na putanji. Samo je smanjio distancu izmedju njih i  jeste ga "namestio" u prljav vazduh ali to je mu i jeste posao. Rusel dramosera, njegova krivica. Ako se Aston na ovo ne zali i ovo ostane, stvarno se pitam sta ja koji k. gledam vise..........20 sek za ovo, a ono sto je velika zvezda (i neke pre njega) radile pre samo par godina je oprosteno. More mars

5 minutes ago, alberto.ascari said:

 

Rodjače, Checo je dobio skoro minut od obe Ferdže, nije ovo slučajno.

 

A pisao je @DASUBO, može ovaj radikalni dizajn da pravi Bikovima probleme sa hladjenjem. Ako je to u pitanju, biće dobra sezona, jer u AUS je bilo samo oko 20 stepeni.

 

Jeste u pustinji je hladnije.

 

Dok ne vidim opet onako preticanje i Max zavrsi trku iza nas, ostaje "one-hit wonder" 

Edited by Dzoni_m
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dzoni_m said:

Ovo je tesko sernjanje od strane sudija. Decko je zaspao za volanom, Alonso uopste nije ugorzio Rusela u smislu da je ovaj morao da ga izbegava, niti mu je smetao na putanji. Samo je smanjio distancu izmedju njih i  jeste ga "namestio" u prljav vazduh ali to je mu i jeste posao. Rusel dramosera, njegova krivica. Ako se Aston na ovo ne zali i ovo ostane, stvarno se pitam sta ja koji k. gledam vise..........20 sek za ovo, a ono sto je velika zvezda (i neke pre njega) radile pre samo par godina je oprosteno. More mars

 

 

Slažem se, otvorili mu telemetriju i našli da je pustio gas 100m ranije nego u ostatku trke. Pa leptijbm, nije pravilo da voziš svaki krug isto.

 

Naprotiv, rekao bih da je kod Russella ovo već pattern.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Dzoni_m said:

 

 

Dok ne vidim opet onako preticanje i Max zavrsi trku iza nas, ostaje "one-hit wonder" 

 

 

Jbg, preticanje nije bilo vozačko umeće nego posledica kvara. Zadnja Desná kočnica je već gorela, malo se okrenuo oko levog točka na levu stranu i otvorio Sainzu pistu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alberto.ascari said:

 

Rodjače, Checo je dobio skoro minut od obe Ferdže, nije ovo slučajno.

 

A pisao je @DASUBO, može ovaj radikalni dizajn da pravi Bikovima probleme sa hladjenjem. Ako je to u pitanju, biće dobra sezona, jer u AUS je bilo samo oko 20 stepeni.

 

Nije baš Checo dobio minut, nego je trka završena pod VSC, pa je Čeko jednostavno veći deo poslednjeg kruga vozio sporije.  Ponovo je bio užasan u Australiji slično kao prošle godine, tako da mislim da je ovo više do Čeka nego do RBa.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...