Jump to content

VN Bahreina 2024, 2. mart


Radoye

Recommended Posts

6 hours ago, alberto.ascari said:

Ja sam zadovoljan. Jasno smo brži od Mečke i McL, Aston nije konkurentan. Dok bude Newey živ, teško da će neko napraviti bolji bolid. 

Nema šta osim da se opet skine kapa i njemu, i ostalim inženjerima Red Bula. Ljudi su postavili standard, od koji su drugi jako, jako daleko. Čak će i onaj Perez biti lagano drugi.

 

Elem, ove godine će biti zanimljivo gledati Ferari u borbi za treće i četvrto mesto. Sainc se bori da dobije neko mesto, negde sledeće godine. Možda i Mečka. Lekler se bori da ne uđe u sezonu sa Hamiltonom kao poraženi od Sainca, koga je ekipa odlučila da šutne. A videli smo i da je Lekler dosta plaćeniji. To je borba od koje najviše očekujem da seva i varniči.

Link to comment
Share on other sites

https://www.racefans.net/2024/03/02/ricciardo-criticises-tsunodas-immaturity-after-post-race-near-miss/

 

Quote

Asked after the race why Tsunoda had driven so close to his car after the race Ricciardo said: “I don’t know. I came on the radio and was trying to stay cool.”

 

“I’m being very sensible right now, but let’s call it immaturity,” he told the official F1 channel. “He’s obviously frustrated with the team orders call.

 

“But let’s be real, this is something we talked about before the race. It was very likely I was going to use a soft at the end of the race. So he knew that there was a chance that I would have a pace advantage at the end and if he gets the call, then it’s going to happen.

 

“He’s not giving me points, we’re fighting for 13th, so at least give us the best chance to get at least one car in the points.”

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Maharaja said:

Elem, ove godine će biti zanimljivo gledati Ferari u borbi za treće i četvrto mesto. Sainc se bori da dobije neko mesto, negde sledeće godine. Možda i Mečka. Lekler se bori da ne uđe u sezonu sa Hamiltonom kao poraženi od Sainca, koga je ekipa odlučila da šutne. A videli smo i da je Lekler dosta plaćeniji. To je borba od koje najviše očekujem da seva i varniči.

 

Mislim da za Leklera ovo ne stoji. On mi vise deluje da mu je fokus da budu najbrzi tj. da hvataju najbrzeg, dok se Sainc vise zadovoljava pobedom timskog kolege pa onda sve ostalo. To i jeste logicno prvi cilj svakog vozaca ali Lec kao da je to prosao tj. ciljevi su mu malo visi a Sainzu zbog postizanja prvog cilja nedoataje malo apetita i fokusa za vise. 

 

Ferrari je tim za koji navijam i nebitno mi je koji njihov vozac pobedjue ali je Lekler za koplje bolji vozac i cela halabuka oko njihovih fanova mi deluje bas smesno jer mi nisu uporedivi mada to vec pokazuju plate a to nisu male pare da bilo tek tako.

 

Nadam se da ove godine gledamo bar borbu za drugo (mozda negde i prvo) mesto. Perez je bio dosta sporiji od Maksa i o njemu se ne bi mnogo mislilo da je Sainc krenuo iz prvog reda ili da Lekler nije imao probleme od starta.

Link to comment
Share on other sites

Bas kontra. Lekler je upravo taj kojem je fokus bio mesto u timu i “bolji od klupskog”. Od prvog dana krece halabuka oko “mladog i perspekitvnog” a on nista posebno pokazao nije. Dobar koliko i auto. 

Ni naznake “dobre neposlusnosti” tj kritikovanja tima i trazenja rezultata, da se pokrene nesto…..jok tavori tu. Sainz-a su sasekli u startu, ali ok, nije kasno za njega. Njemu su uslugu ucinili. Lekler moze jedino da sprema “svoj tim unutar tima” i da ostri k**** na Hamiltonu kada dodje, jer i tada ce tim juriti svoj rep, bice nekonkurentni, Hamilton ce gledati napred a struje unutar tima kako da mu zabodu noz u ledja. Steta sto ce uopste doci u tim.

 

Ja volim Ferrari ali ne ovaj ovakav. Ovo je jezgro nacinalistickih paljevina koji na noz sacekaju sve sto dodje sveze i novo i pokaze konstruktivnu kritiku. Vise brinu o tome da li je Taonijev mali na toj io toj poziciji ili neki Englez. 

Link to comment
Share on other sites

Lekler je toliko puta bio bolji od auta da može da se nabraja do sutra 😄 Ne može za lika koji trenutno protiv kolega ima 5:1 u sezonama, 86:39 u kvalfikacijama i 55:34 u trkama gde oba vozača završe da se kaže da nije pokazao ništa specijalno. Dva puta u životu je imao dobru formulu - prvi put u svojoj prvoj sezoni u Ferariju i pobedio Fetela lagano tokom sezone, i pre dve sezone kad je oprao patos Saincom.

 

Pa evo i juče, lik mora da krene da koči na pola pravca zbog problema sa kočnicama i opet bio odmah iza kolege, a ne na devetom mestu.

Edited by Nicklord
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Pa Lekler jeste oprao odmah "sampiona" u timu i pokazao potencijal (i zavrsio sa tim), druga strana medalje je sto u tempu padaju posle 10 krugova...Sainz je dobar kad je bolid nekonkurentan rb, kad ubodu nema ga nigde i podium mu je top zadovoljavajuci. O kvalifakcionom tempu ne treba trositi reci. Sto se tice tima i neposlusnosti ne znam da li gledamo iste trke, Sainz uz rodjenog brata kao mng i tate sa sponzorom...Lecler je u tom domenu "siroce". Iz svemira se vidi da je junior ambicija seniora ali nazalost bez sampionskog potencijala, to ne moze na misice ili imas ili nemas. Zato i leti a dolazi Hamilton inace ne bi leteo on... 🙂.

Odlicna je ves sto odlazi bar ce Ham moci da pokusa da uzme titulu.

Link to comment
Share on other sites

Sainz je dobar pilot, ali tu je gde je, za timsku dvojku maksimalno. Verujem kad bi bio u RBR da ne bi bio šampion ali ne bi bila ni razlika u bodovima X2. On ima neverovatne padove u performansi u nekim ključnim duelima a to ne vidiš kod pilota kao što su HAM, ALO, ni LEC. 

 

Meni je drago što će doći HAM dogodine.

Link to comment
Share on other sites

HAM, ALO, VES mogu u istu grupu. LEC ne moze. Niti ima rezultate da to podupru a ni buducnost mu se ne smesi. Drasticne padove i performasama i glupave greske pravi i LEC.

 

I meni je drago zbog Ferrarija da HAM dolazi, zao mi je HAM 🙂

Mislim da on nece kliknuti sa timom. Previse politikanstva, doduse ako neko moze da ih istrese iz gaca javnim istupima to moze on. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hamilton i Aloso su penzija, realno. Lec, Lando i Albon jos nesto mogu da urade (i mladji koji tek dolaze ako udju). Max u vrhuncu karijere, prica za sebe. To je opste prihvaceno misljenje.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Sauriann said:

Pa Lekler jeste oprao odmah "sampiona" u timu

 

Ako misliš na Vettel-a, i ako si gleda te sezone, a ja verujem da jesi, jasno ti je da niko nikoga nije oprao već je Vettel već tada bio penzioner u glavi. On je nešto i pokušavao dve, tri sezone u Ferariju, jedno vreme je i bio konkurentan, ali onog trenutka kada ga je Hamilton pretekao po broju titula, Vettel je prestao biti takmičar.

 

Da dodam i da ne bude zabune, Leclerc jeste talenat, ali sve više i više deluje da neće biti među onim koji su ispisali istoriju, kada završi karijeru.

Edited by Juan Pablo Montoya
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Ako misliš na Vettel-a, i ako si gleda te sezone, a ja verujem da jesi, jasno ti je da niko nikoga nije oprao već je Vettel već tada bio penzioner u glavi. On je nešto i pokušavao dve, tri sezone u Ferariju, jedno vreme je i bio konkurentan, ali onog trenutka kada ga je Hamilton pretekao po broju titula, Vettel je prestao biti takmičar.

 

Da dodam i da ne bude zabune, Leclerc jeste talenat, ali sve više i više deluje da neće biti među onim koji su ispisali istoriju, kada završi karijeru.

 

 

Teško mi se to piše, ali dosta verovatno the one who came close but never made it. Kao Berger, Coulthard, Webber i tako to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To jeste istina sto se tice stagnacije Leklera ali je on ponovio vise puta (na pitanje sta ako crveni ne budu imali bolid u dogledno vreme) da mu je cilj i decacki san iskljucivo "titula sa Ferarijem". Za ostale timove nije zaintersesovan i to pokazuje (davno bi pobegao).

U istoriju se vec ulazi kao vozac Ferarija 🙂 mada on ima lepih pobeda u Monci i Spa, vicesampion i xy broj polova. Da nije nevidjen baksuz i maler bilo bi bolje.

 

Sa Ferarijem samo bol 🙂 (neracunajuci shumi eru), navijam za njih jos od Prosta. Tesko je 🙂 ali takvi su Italijani...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...