Jump to content

AO 2024


Helena

Recommended Posts

Kakav Tipsarevic tip igraca, pa Tipsarevic je za klasu bio bolji u svakom teniskom elementu, ukljucujuci servis kao nizi igrac od njega.

 

Kecmanovic i Alkaraz su iste visine, samo servis da im uporedis, nebo i zemlja.

 

Tehnika mu je slaba, inventivnost nula, voleji nesigurni, izlasci na mrezu pogresno odabrani.

 

Ovo sto je uradio do sad u karijeri je puna kapa.

 

Djere na primer je doktor tenisa za njega, o Lajovicu da ne pricamo.

 

Tipsarevic je teniski hall of famer.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, diego said:

 

Da, kad ga poredis sa Djokovicem, Nadalom... Bezveznjak je dosao dva puta za redom do cetvrte runde AO-a, to je pre Djokovica bilo nezamislivo za nase tenisere, seti se u kojoj smo dubiozi bili posle Zivojinovica nekih 20 godina. A nista vise ne ulazemo u taj sport, samo se psihicki na to drugacije gleda jer eto "Djokovic je mogao". Plus, taj Kecmanovic je odradio jako dobro Dejvis kup i pobedio Italijana u polufinalu, nije se usrao tad.

 

Evo uporedi ga sa Djereom i Lajovicem. Mentalno je stabilniji sto mu je i donelo neke dobre rezultate. Ne postoji nijedan teniski element u kojima je bolji i od jednog od njih.

 

Sto se tice plasmana igrao je Lajovic dva cetvrta kola na GS, Troicki 4, Tipsarevic ima bar 4R na svakom GSu. U najjacoj eri tenisa.

 

A Kecman gra u najslabijoj eri tenisa ikada, naravno kad se podvuce crta da ce verovatno biti posle Troickog najbolji teniser kojeg smo imali u 21. veku, jako tesko zaista.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Četvrtfinala su tek pravi izazovi, mogu slobodno da kažem da je Novak imao najveće napore do sada u konkurenciji Alkaraza, Sinera i Medvedeva, što možda i nije tako loše.

 

Četvrtfinala:

 

Đoković - Fritz... po meni 3-0 ili 3-1 Novak, Fritz ga je onaj jedan put namučio baš na AO ali uz zajebanu povredu Novaka. Ovo ostalo su glat pobede Novaka.

 

Sinner - Rubljov... laka pobeda Sinera, biće mi čudo ako Andrej uzme set. 3-0

 

Hurkač - Medvedev... ovde može svašta da bude. Meda zna sam da se pobedi a posebno ako ima preko puta igrača koji zna da koristi šanse. Najzanimljivije četvrtfinale.

 

Alkaraz - Zverev... 3-1 ili 3-2 za Alkaraza. Zverev je igrač koji ima oružje da dobije svakog, ali nekako uvek podbaci kada se treba pokazati. Namučiće Karlosa, ali mislim da ne može da ga dobije.

9 minutes ago, McLeod said:

Kakav Tipsarevic tip igraca, pa Tipsarevic je za klasu bio bolji u svakom teniskom elementu, ukljucujuci servis kao nizi igrac od njega.

 

Kecmanovic i Alkaraz su iste visine, samo servis da im uporedis, nebo i zemlja.

 

Tehnika mu je slaba, inventivnost nula, voleji nesigurni, izlasci na mrezu pogresno odabrani.

 

Ovo sto je uradio do sad u karijeri je puna kapa.

 

Djere na primer je doktor tenisa za njega, o Lajovicu da ne pricamo.

 

Tipsarevic je teniski hall of famer.

 

Ja nisam rekao da je istog kvaliteta kao i Tipsarević, već isti tip igrača i to je skroz tačno.

 

Navijačkim žargonom, Kecmanović je Tipsarević za siromašne.

Edited by John Terry
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, John Terry said:

 

 

Ja nisam rekao da je istog kvaliteta kao i Tipsarević, već isti tip igrača i to je skroz tačno.

 

Ne moze da bude isti tip igraca nikako kad je prvo visi i tezi od njega.

 

Ako mislis na to da je linijas, pa onda je danas 95% igraca na turu isti tip igraca.

 

Drugo, Kecmanovic se oslanja na bekhend mnogo vise, to mu je stabilniji udarac u relijima. Tipsa je igrao tonu napadackih inside out forhenda.

 

Tipsa je napadacki orjentisan teniser, cisto udara, Kecmanovic je puser.

 

Tipsarevic, iako nizi i sa servisom kao najvecim nedostatkom, je imao mnogo raznovrsniji servis.

 

Bukvalno veze nemaju jedan sa drugim.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, McLeod said:

 

Evo uporedi ga sa Djereom i Lajovicem. Mentalno je stabilniji sto mu je i donelo neke dobre rezultate. Ne postoji nijedan teniski element u kojima je bolji i od jednog od njih.

 

Sto se tice plasmana igrao je Lajovic dva cetvrta kola na GS, Troicki 4, Tipsarevic ima bar 4R na svakom GSu.

 

Igra u najslabijoj eri tenisa ikada, naravno kad se podvuce crta da ce verovatno biti posle Troickog najbolji teniser kojeg smo imali u 21. veku, jako tesko zaista.

 

Opet ti o "slaboj eri". Takav rezon ne uzimam za ozbiljno, jer ne postoji slaba i teska era, postoji jedna citava evolucija tenisa i garniture igraca koji su u datom momentu, i to bi se u hipotetickoj matematickoj jednacini uzimalo kao konstanta. Inace bi svaki rezultat, u svakom sportu ikada u istoriji morao da se diskvalifikuje. Ocemo da osporimo Urugvaju svetsko prvenstvo u fudbalu jer se tada igralo krpenjacom a ne "pravom" loptom kakvu danas znamo? Ocemo Pelea da osporimo kao najboljeg igraca ikada zato sto je igrao sa "pacerima" u svoje vreme? Uostalom, uvazeno je i dosta priznato misljenje svih da "jaka era", ako tako nesto postoji gura pojedinca, jer onda imas teze meceve koji te isklesaju i gurnu te do gornjih granica, pa je to i jedno objasnjenje za lude rezultate Djokovica, Nadala i Federera. 

Ostavi se toga, to su gluposti, daj konkretno da pricamo. Kecmanovic je veci potencijal od Tipsarevica i Troickog, iako su ova dvojica ostvarili neverovatan rezultat u karijeri (jedan bio na ATP finalu i u Top 10, drugi nadomak ili u Top 10). Ali pre svega mora da se zategne fizicki, gradjen je kao "pivska flasa", i da nastavi zestoko da radi. Od Lajovica i Krajinovica je bolji dva puta.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

Kecmanovicev "problem" je što sve radi dobro ali ništa odlično. Tipsa je bio ofanzivan bejslajner i kad mu je bio dan, znao je da pomete i najbolje, Kecmanovic sa druge strane nema taj Tipsin ofanzivni arsenal u sebi, a nema ni brzinu a ni fizikalije da bude odličan defanzivac- kounterpuncher, tako da tu je gde je, nekako nedorečen. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Zverev u puseraj modu docekao raspad Norija. Sa takvom igrom nece ni set uzeti. Alkaraz nista posebno ne igra ali bice dovoljno. Konacno deluje da je naucio malo da dozira ne igra svaki poen kao da je borba na zivot i smrt.

S tim što Zverev neće igrati isto tako protiv Alkaraza. Sigurno će ekipa spremiti neku taktiku koja verovatno neće uspeti, ali nije lud da ovako igra protiv španca.

Link to comment
Share on other sites

@diego Nije Kecmanović veći talenat od Janka. Janko je bio vrhunski junior, mislim čak i prvi igrač sveta jedno vreme. Obojici je problem što nemaju ubitačno oružje. Mnogim "nižim" igračima je to problem. Ne treba tu stavljati Alkaraza, on je wonderkid. Jednostavno, kada nemaš jak ili precizan servis, uvek ćeš imati probleme da zadržiš svoju servu u kontinuitetu. To je nešto na čemu će ovaj Dino Prižmić morati da radi. Duge razmene su mu bile fantastične, jako smiren i disciplinovan igrač, ali jedva je koji as pogodii i mnogo malo poena je osvajao direktno servisom. U današnjem tenisu to je valika falinka.

 

Jednostavno, svi ti naši igrači, Đere, Kecmanović, Tipsarević, Troicki... to su sve "nedopravljeni" igrači, svako na svoj način. Novak je freak accident našeg tenisa. Mi zapravo nikad nismo imali ovoliko stvarno dobrih igrača, ali sve je to tu negde od 30. do 100. mesta, u zavisnosti od forme. Nije to loše.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, diego said:

 

Opet ti o "slaboj eri". Takav rezon ne uzimam za ozbiljno, jer ne postoji slaba i teska era, postoji jedna citava evolucija tenisa i garniture igraca koji su u datom momentu, i to bi se u hipotetickoj matematickoj jednacini uzimalo kao konstanta. Inace bi svaki rezultat, u svakom sportu ikada u istoriji morao da se diskvalifikuje. Ocemo da osporimo Urugvaju svetsko prvenstvo u fudbalu jer se tada igralo krpenjacom a ne "pravom" loptom kakvu danas znamo? Ocemo Pelea da osporimo kao najboljeg igraca ikada zato sto je igrao sa "pacerima" u svoje vreme? Uostalom, uvazeno je i dosta priznato misljenje svih da "jaka era", ako tako nesto postoji gura pojedinca, jer onda imas teze meceve koji te isklesaju i gurnu te do gornjih granica, pa je to i jedno objasnjenje za lude rezultate Djokovica, Nadala i Federera. 

Ostavi se toga, to su gluposti, daj konkretno da pricamo. Kecmanovic je veci potencijal od Tipsarevica i Troickog, iako su ova dvojica ostvarili neverovatan rezultat u karijeri (jedan bio na ATP finalu i u Top 10, drugi nadomak ili u Top 10). Ali pre svega mora da se zategne fizicki, gradjen je kao "pivska flasa", i da nastavi zestoko da radi. Od Lajovica i Krajinovica je bolji dva puta.

 

Naravno da hocemo, niko ozbiljan danas ne smatra da je Pele najbolji igrac ikada. Njihovi rezultati ostaju ispisani u istoriji i kao sto sam rekao, Kecmanovic ce verovatno u istoriji biti upisan kao nas cetvrti, ako ne treci najuspesniji teniser u 21. veku (dok se, nadamo se, ne pojavi neko bolji).

 

To sa njegovim teniskim kvalitetom nema nikakve veze, uspeh se gradi protiv onih protiv kojih igras u datom vremenskom trenutku.

Link to comment
Share on other sites

Sto se visine tice, Rodik je sa 188 cm bio jedan od najboljih servera ikada.

 

Federer je visi cela dva centimetra od Kecmanovica, pa kakav je servis imao.

 

Kecmanovic je visi 3 cm od Tipsarevica. 180 cm za tenis je nisko, sa 183 cm mozes da imas sasvim solidan servis, sto pokazuje na primer Alkaraz.

 

Nego decko nema dovoljno dobru tehniku, snagu, staminu, nema nista.

 

On je stock teniser u igrici kojem ces da stavis sve osim servisa na 50/100 i to je to. Servis na 30.

 

Zato sam rekao da je teniski bezveznjak, poput Puja i Ramosa. A na rezultatima svaka cast.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

I ja mislim da je Kecmanović loš, u par navrata će odigrati ekstra poene i to je to, mislim da je Laslo kvalitetniji igrač.

Meni je žao Kazua, ono pto sam pogledala, odličan je bio protiv Hurkača.

Ovako na prvu, meni su francuski teniseri uglavnom "mrtvi" što se igre tiče, Manarino, Simon etc

Izuzetak Gael.

Kazu to nije, ima dobar servis i stvarno mislim da će mnogo napredovati, pa ne mogu baš svi biti lenčuge.

I drago mi je za Ženg.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, John Terry said:

@diego Nije Kecmanović veći talenat od Janka.

Nije veci talenat, slazem se, rekao sam veci potencijal ovako u globalu, mislim da je Tipsa bio i dosta lenj. Moje misljenje (trenutno) je da ce Kecmanovic napraviti vise od Tipsarevica, u smislu vise ATP titula (trenutno 4:1 u korist Tipsarevica u ATP 250 titulama) i neki znacajniji rezultat na grend slemu, tipa par cetvrtfinala i mozda polufinale.

 

Inace se apsolutno slazem sa tobom da smo razmazeni zbog Djokovica, pa i zbog Ane i Jelene koje su bile izuzetak a ne pravilo. Mi da se "sutamo u dupe od srece" sto imamo "prosecne" tenisere koji se sa vremena na vreme domognu top 20, top 10, atp finala (a ne zovu se Novak), ili dodju do cetvrte runde nekog grend slema. Mrzi me sada da trazim, ali siguran sam da ima bar 20 zemalja bogatijih od nas i sa vecim ulaganjima koji ne mogu da prismrde tim rezultatima. "Da sam neka vlast" u teniskoj Srbiji, samo bih na neki nacin izrodio dobar dubl, ako treba i na silu, ulaganjima, davanjem pasosa nekome... samo dok je Djokovic tu, i Kecman koji moze da dobija vecinu na turu, i uzecemo 2-3 Dejvis kupa dok Novak ne ode u penziju, i to ce da odjekne i na singl i domace igrace jer cemo da se popularisemo kao teniska sila.

Edited by diego
  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Servis mu je najveći problem, ovaj mladi Francuz je isto 183cm, a udara mnogo bolje, igra u polju Kecmanovica je ok, ali i tu ima problem u vidu pasivnosti, mada sam intezitet udaraca je slab, dok preciznost je ok...


Sve u svemu oko 40 50 mesta može biti, sve više nije realno.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, crni_bombarder said:

Servis mu je najveći problem, ovaj mladi Francuz je isto 183cm, a udara mnogo bolje, igra u polju Kecmanovica je ok, ali i tu ima problem u vidu pasivnosti, mada sam intezitet udaraca je slab, dok preciznost je ok...


Sve u svemu oko 40 50 mesta može biti, sve više nije realno.

 

Vec je bio 27. pre godinu dana, ima 24 godine, sledece 3-4 godine su mu prajm i samo moze da napreduje. Naravno da ce bude Top 20 igrac, koliko dugo videcemo.

Link to comment
Share on other sites

 
Vec je bio 27. pre godinu dana, ima 24 godine, sledece 3-4 godine su mu prajm i samo moze da napreduje. Naravno da ce bude Top 20 igrac, koliko dugo videcemo.
Na trenutak napravi boom, ali on konstantno ne može biti u top 25 nikako, realnost 40-50 mesto, a realno i igra vrlo sumoran tenis, npr Medjedovic i ima neki potencijal zbog samog servisa.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Oze Alijasim je trenutno 30. na svetu. Iako treba da bude top 10, ali ocigledno mentalni aspekt igre nema, plus su ga zezale povrede.

 

H2H je 3-2 za Alijasima, iskljucivo zbog tih problema koje ima. Igracki su neuporedivi, kada je Feliks u ok formi i nema bubice dobija ga rutinski.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...