Jump to content

AO 2024


Helena

Recommended Posts

A meni i dalje nije jasno kako neko može da smatra da je ovo slaba era. Hajde da kažem da je slaba konkurencija bila prošle godine, ali 2022. godine i sve ranije godine je bilo izuzetno teško osvojiti GS i napraviti dominaciju pored Novaka i Rafe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Agasi i Sampras su veoma daleko od upoređivanja sa njima trojicom po mnogo čemu. Pogotovo kada je u pitanju kontinuitet dobrih igara tokom sezone. Nebo i zemlja.

 

Sa razlogom jedan ima 8 GS, a drugi 14

 

Dok Rafa i Novak imaju po 22 i 24.

 

Ta trojica su za vreme prajma oduzimala jedan drugom slemove, znači mnogo manje prostora da se uzmu slemovi, jer ih je samo četiri u jednoj godini. Dok su Sampras i Agasi bili sami, pa su opet svetlosnim godinama po brojkama daleko iza BIG3

Link to comment
Share on other sites

Ako su ovi nedovoljno dobri da zaustave Novaka i Rafu u poznim godinama, zašto to mora biti loša era? Posebno, jer se to radi o igračima koji se veoma retko pojavljuju. Ne vidim kako to mora biti obavezno povezano, jer tako onda može da se diskredituje svaki uspeh čoveka od 35 godina, jer automatski bacamo đubre na eru.

 

Sad mi odgovori na jedno pitanje, da li je era Majkla Džordana bila najlošija ikad u NBA, jer je osvajao titule sa 33, 34 i 35 godina?

 

Ako kažeš da nije loša era, onda je tvoje gledište na poznu eru Novaka i Rafe veoma subjektivno, a i logično je, jer si fan Rodžera, jer će ostati upamćen kao treći igrač, pa pokušavaš da obezvrediš tenis poslednjih x godina.

Edited by Dracarys
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Naravno da nije, to je najbolja era kosarke, zbog objektivnog kvaliteta iste.

 

Plus je kosarka timski sport, pa nije bas uporedivo.

 

Po objektivnim statistikama ti mozes u tenisu videti koliko su losiji ovi mecevi koje gledamo sada u poredjenju sa onima pre 10-15 godina, ako ti eye test nije dovoljan.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dracarys said:

Ako su ovi nedovoljno dobri da zaustave Novaka i Rafu u poznim godinama, zašto to mora biti loša era? Posebno, jer se to radi o igračima koji se veoma retko pojavljuju. Ne vidim kako to mora biti obavezno povezano, jer tako onda može da se diskredituje svaki uspeh čoveka od 35 godina, jer automatski bacamo đubre na eru.

 

Sad mi odgovori na jedno pitanje, da li je era Majkla Džordana bila najlošija ikad u NBA, jer je osvajao titule sa 33, 34 i 35 godina?

 

Ako kažeš da nije loša era, onda je tvoje gledište na poznu eru Novaka i Rafe veoma subjektivno, a i logično je, jer si fan Rodžera, jer će ostati upamćen kao treći igrač, pa pokušavaš da obezvrediš tenis poslednjih x godina.

Eeeee, to su ere :classic_laugh:

Fed ima najviše GS-brojevi govore sve.

Novak ima najviše GS- nije sve u brojevima :lol_2:

Sad se povlači pitanje po X-u koliko je GS Rafa propustio a i a 22.

...i tako...čekajući Frica...

Link to comment
Share on other sites

"Slaba" i "jaka era" su termini izmisljeni od nesigurnih fanova, kako bi uzdigli svog favorita, ili ponizili konkurenta svog favorita. Ipak smo svi mi ljudi od krvi i mesa, i imamo svoje preferencije, i onda pravimo gluposti poput objasnjavanja necega kako bi nama bilo lakse u podrzavanju svog igraca.

 

A ustvari nije potrebno uopste, samo ispadas smesan. Npr. nema nista lose u tome reci - "meni je Federer bolji i drazi igrac od Djokovica, svestan sam da nema grend slem titule kao Djokovic, ali eto iz tog i tog razloga npr. prvi je probio granicu od 20 gs-ova, igrao je jednorucni bekhend koji se meni svidja...", a ne zlonamerno reci da je Federer bolji zato sto je Djokovic igrao u slabijoj eri i eto, uzeo grend slem titule ni kriv ni duzan. 

 

Evo, ja cak necu da kazem da je Djokovic bolji od Federera zato sto ima bolji medjusobni skor, jer je Federer 1981. a Djokovic 1987. i bilo je ocekivano, da ce u nekom trenutku prevagnuti to sto je mladji Djokovic pa ce povesti u head 2 head. Necu cak ni da kazem da je bolji zato sto ima vise grend slemova. Federer mi je i bio omiljeni igrac, i dalje smatram da je prvi "presao" igricu, a ova dvojica su posle igrala i Bonus nivo.

 

Ali Djokovic je meni bolji cisto teniski, jer je poceo da igra neverovatan pasivno-agresivni tenis, kakav nikad nisam video. Gradjenje poena, strpljivo, setanje protivnika levo-desno, i izuzetan teniski IQ da znas kada da preuzmes inicijativu, ali tako da ne pogresis i da ne forsiras poen u kome vec imas prednost, vec da ga usmeris u prirodni zavrsetak te tvoje prednosti. Znam da sam se nalupao sad za medalju, ali stvarno ne mogu dobro recima da objasnim ono sto on igra i kako u poenu davi protivnika kao zmija zabu. 

Edited by diego
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ja ću reći i ovo-dvojica na jednog nikad nije bilo fer, a ova njihova "ljubav" je...pa patetična, u najmanju ruku.

No, nema veze.

Gledala sam malo kvote, dosadno mi, Gubi ima prilično dobru kvotu (3) na Danila, iznenadilo me.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, McLeod said:

Naravno da nije, to je najbolja era kosarke, zbog objektivnog kvaliteta iste.

 

Plus je kosarka timski sport, pa nije bas uporedivo.

 

Po objektivnim statistikama ti mozes u tenisu videti koliko su losiji ovi mecevi koje gledamo sada u poredjenju sa onima pre 10-15 godina, ako ti eye test nije dovoljan.

Normalno je da je era od pre 10 godina bolja, ne znam ni ko to dovodi u pitanje, ali ne mora da znači da ako nije era kao od pre 10 godina da je nužno loša. To je moja poenta. Recimo, današnja era je bolja od ere pre 20 godina, 1/1. 

2 hours ago, Helena said:

Eeeee, to su ere :classic_laugh:

Fed ima najviše GS-brojevi govore sve.

Novak ima najviše GS- nije sve u brojevima :lol_2:

Sad se povlači pitanje po X-u koliko je GS Rafa propustio a i a 22.

...i tako...čekajući Frica...

I to je glupost, Novak ima samo 6 učešća više, s tim da Nadal mnogo kalkuliše i ovaj AO je mogao da igra, ali nije želeo da bude isprangijan. Opasan kalkulator, čitav život kuka na povrede, samo se dva puta povukao sa RG za 20 godina.

 

 

Edited by Dracarys
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A što je zdrav...a što nije povređen...ima toga koliko hoćeš a jedna od najčešćih stvari koje su se isticale je classy :lol_2: i kako nešto on NIKAD  ne bi napravio

MSm, Rafa je sve samo ne classy i sad kad se spetljao sa SA, krenula odbrana kako je to plemenito :classic_laugh:

Plemenito jeste, al za njegov buđelar 

Većinski teniski svet strepi sad od Novakovog osvajanja Australije i komentari su jezivi i fanova i novinara.

 

Ja ću podnet ako Novak ne osvoji AO ali bih silno volela da uzme RG i očetvori karijeni.

 

Link to comment
Share on other sites

Dobar prvi set Novaka i Fricka

- Novak propustio 8 brejk lopti

- Potom spasao 2 vezane set lopte na 5-6 (15-40)

U tajbrejku Fricko ocekivano pukao, prvi poen na svoj servis otvara tako sto promasuje zicer na mrezi, potom Novak krade poene unreal igrom.

 

 Bez obzira na ishod, nikad nisam gledao bolji set i tenis Fricka do sada. Novak je ipak neki drugi nivo, ali ovde je unleashovao svoj 99/100 tenis da bi iscupao set. 
 
 Evo kaze i Pesikan: Cudesan, nikad bolji set za Frica, ali dzaba 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sunce se sklonilo sa terena u pravi cas, na 5:6 i dve set lopte za Frica 🫨

Taj brejk odigran savrseno.

Fric celo vreme igra predbore paralele sa obe strane, ali je u TB bio nemocan.

Novak besan na sunce, na sudiju, na bebe koje placu ( ko normalan uopste i nosi dete od 6 meseci na stadion na 35 stepeni!)

Nego kome je poslao poljubac, Kirgiosu? 😆

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, delgado said:

Dobar prvi set Novaka i Fricka

- Novak propustio 8 brejk lopti

- Potom spasao 2 vezane set lopte na 5-6 (15-40)

U tajbrejku Fricko ocekivano pukao, prvi poen na svoj servis otvara tako sto promasuje zicer na mrezi, potom Novak krade poene unreal igrom.

😁

 Bez obzira na ishod, nikad nisam gledao bolji set i tenis Fricka do sada. Novak je ipak neki drugi nivo, ali ovde je unleashovao svoj 99/100 tenis da bi iscupao set. 
 
 Evo kaze i Pesikan: Cudesan, nikad bolji set za Frica, ali dzaba 😄

Ako je Pešikan potvrdio...😁

Al bez zezanja, odličan je Fric....

Novak brejk lopte 0/15 🤨

Link to comment
Share on other sites

Nevera kako je spasavao ove silne brejk lopte strasnim bekhend paralelama i vinerima. Plus onaj poen, isto na BP, gde je Novak izvukao strasnu FH dijagonalu, a ovaj odgovorio pod jos manjim uglom i posle dobio poen. Posle toga je spasio jos 4-5 brejk lopti bekhendima uz liniju. 

 

Zaista jedan od najboljih meceva koje sam gledao in a long time. Reliji su nekako intenzivni, nema onog praznog hoda i davanje jeftinih poena protivniku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Barker said:

Ipak, Fric je poklonio gomilu poena (u tom nekom americkom stilu, ne znam bolje da ga opisem 😄)

 

 Realno, onaj poen kojim je otvorio tajbrejk je za zatvor i u mnogome je odredio tok tajbrejka. Relativno lagan zicer hvata kao draj volej i izbacuje daleko u aut. Mada, mogu misliti kako mu je igrati non stop u small margin of error modu protiv Djokovica, mora da bude takvih gresaka. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...