Jump to content

AO 2024


Helena

Recommended Posts

Ova dva meca (Djokovic i Rubljov) su bas dobar opis danasnjeg tenisa. Manarino je crkao naravno pa nije mogao bolje, a i da je mogao, uzeo bi 2-3 gema vise, znaci nebitno za krajnji rezultat.

 

Cinjenica da je on u ovom dobu karijere top 20 igrac je najbolji dokaz koliko je nizak teniski IQ novoj generaciji tenisera. Bukvalno je nemoguce da su svi uspeli da izgube od njega jer ne mogu da rese 2-3 fore koje ima, ili bar da ga ne pregaze na fizikalije. Sto pokazuje da nisu cak ni dovoljno spremni, jer su gubili u pet setova.

 

Sto se tice Rubljova, same old. Neverovatno je da se covek u trecem setu vraca iz brejka minusa i kada treba da prelomi mec on gubi opet, i onda De Minor, koji se nalazi u ogromnoj psihickoj prednosti, ne moze to da konvertuje jer prosto nema oruzje u svojoj igri, crkava i gubi sa nulom u petom setu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Cinjenica da je on u ovom dobu karijere top 20 igrac je najbolji dokaz koliko je nizak teniski IQ novoj generaciji tenisera.

 

Tacno. Gledao sam Kecmanovica protiv Pola, i pao sam u momentu u "depresiju" razmisljajuci kako cu da navijam za nase tenisere posle Djokovica, zato sto sam navikao na njegove visoke IQ teniske poteze.  Ovo zvuci grubo prema Kecmanu, kome zelim svu srecu ovog sveta, ali je tako. Kecmanovic je cak i ok, ima mnogo gorih sto se tog IQ-a tice, a ispred njega su rankingom, ali to nadomescuju tehnikalijama, kretanjem, brzinom, servisom, generalno mladoscu (citaj: Rune). 

Link to comment
Share on other sites

 
Tacno. Gledao sam Kecmanovica protiv Pola, i pao sam u momentu u "depresiju" razmisljajuci kako cu da navijam za nase tenisere posle Djokovica, zato sto sam navikao na njegove visoke IQ teniske poteze.  Ovo zvuci grubo prema Kecmanu, kome zelim svu srecu ovog sveta, ali je tako. Kecmanovic je cak i ok, ima mnogo gorih sto se tog IQ-a tice, a ispred njega su rankingom, ali to nadomescuju tehnikalijama, kretanjem, brzinom, servisom, generalno mladoscu (citaj: Rune). 
Kecman je i ok sto se tice igre u polju, usudio bi se reći i top 25, ali servis je ogroman problem, jako tesko on bez njega može dobijati igrace sa vrha...

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, crni_bombarder said:

Kecman je i ok sto se tice igre u polju, usudio bi se reći i top 25, ali servis je ogroman problem, jako tesko on bez njega može dobijati igrace sa vrha...

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока
 

 

Meni je vise "smetalo" to sto sam primetio da gadja jako i nerezonski juri linije i spektakularan potez kada ima vec prednost u poenu, tamo gde bi Djokovic ili neki stalozen teniser hladne glave plasirao samo lopticu u polje.

Link to comment
Share on other sites

 
Meni je vise "smetalo" to sto sam primetio da gadja jako i nerezonski juri linije i spektakularan potez kada ima vec prednost u poenu, tamo gde bi Djokovic ili neki stalozen teniser hladne glave plasirao samo lopticu u polje.
Njemu je problem brzina samih udaraca, njegove lopte nisu brze i jake kao kod većine sa vrha atp liste, nešto kao David Ferer problem i mora biti što precizniji kako bi nametnuo prevlast u poenu.


Drugi problem sto je pre imao jeste višak kg, to bas ne sme da sebi dozvoli u budućnosti...

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока


Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, diego said:

 

Tacno. Gledao sam Kecmanovica protiv Pola, i pao sam u momentu u "depresiju" razmisljajuci kako cu da navijam za nase tenisere posle Djokovica, zato sto sam navikao na njegove visoke IQ teniske poteze.  Ovo zvuci grubo prema Kecmanu, kome zelim svu srecu ovog sveta, ali je tako. Kecmanovic je cak i ok, ima mnogo gorih sto se tog IQ-a tice, a ispred njega su rankingom, ali to nadomescuju tehnikalijama, kretanjem, brzinom, servisom, generalno mladoscu (citaj: Rune). 

Ako je neka uteha, to praktično važi za igrače širom sveta, svi žure, žure da zarade, a malo njih se istinski odriče "mladenačkog načina života".

Ja to mogu da razumem, ali to je rezultat,.

Pa neko od naših igrača je otpustio trenera "jer puno traži"?

Zaboravila sam koji.

 

Devojke su sad veće askete, samo pogledati preostale takmičarke, mala Mira igra tri seta sa Krejčikovom a nema još 17 godina.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Helena said:

Pa neko od naših igrača je otpustio trenera "jer puno traži"?

Zaboravila sam koji.

Mislim da to uključuje i Kecmanovića i Krajinovića, mada se ne sećam da li je Filip baš eksplicitno to i rekao. 

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu danas ništa da gledam ali po LS on se još dobro i drži, nije dao mnogo brejk lopti. Sad što ih ne spasava to je druga stvar :classic_rolleyes:

Ne znam čemu se Zverev nada protiv Alkaraza ako protiv Norija mora da se vadi na TB u petom. 

Link to comment
Share on other sites

Zverev u puseraj modu docekao raspad Norija. Sa takvom igrom nece ni set uzeti. Alkaraz nista posebno ne igra ali bice dovoljno. Konacno deluje da je naucio malo da dozira ne igra svaki poen kao da je borba na zivot i smrt.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milutinov Tata said:

Zanimljiv rasplet kod zena u gornjoj polovini, ispale Azarenka i Svitolina, sto znaci da neka iz dalekog drugog plana ide do finala. 

Totalno mi je bez veze ta polovina. Osean Doden mi je godinama bila zanimljiva samo po imenu i po tome što su na nju na RG bacili tolike WC a nikad ništa nije uradila, ali eto, ko čeka dočeka.

Žao mi je Azarenke, ali s njenim servisom ne može ništa drugo ni da očekuje sada, to nije popravila a ostatak igre joj je daleko od nekadašnjeg nivoa.

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Nema Kecmanovic ni snage ni brzine ni oruzja u igri. Bas je tipican teniski bezveznjak, tipa Puj ili Ramos.

 

Nije bezveznjak ali je Tipsarević tip igrača, igrač bez ijednog jakog oružja, što mu nameće top 50 kao najveći dobac u karijeri. Nije loše, ali naravno ni blizu vrhu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Nema Kecmanovic ni snage ni brzine ni oruzja u igri. Bas je tipican teniski bezveznjak, tipa Puj ili Ramos.

 

Da, kad ga poredis sa Djokovicem, Nadalom... Bezveznjak je dosao dva puta za redom do cetvrte runde AO-a, to je pre Djokovica bilo nezamislivo za nase tenisere, seti se u kojoj smo dubiozi bili posle Zivojinovica nekih 20 godina. A nista vise ne ulazemo u taj sport, samo se psihicki na to drugacije gleda jer eto "Djokovic je mogao". Plus, taj Kecmanovic je odradio jako dobro Dejvis kup i pobedio Italijana u polufinalu, nije se usrao tad.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...