Jump to content

Automobili - šta vozimo, iskustva, polovnjaci, šta kupiti?


Constantin

Recommended Posts

On 1/13/2024 at 10:53 AM, Constantin said:

 

 

spacer.png

 

 

51 minutes ago, koca popovic said:

Ova tvoja potrosnja je vjerovatno kombinacija goriva i struje. Auto na  fosilno gorivo u gradskoj voznji da toliko malo trosi meni je gotovo nemoguce.

 

Bord je pokazivao manje, ali sam, ako malo bolje pogledaš, izašao na auto-put.....ovo je negde oko Aleksinačkih Rudnika. a to je oko 40 km od Niša, pa je poćelo da raste----

Link to comment
Share on other sites

Potrosnja goriva je stara navijacka tema. Cudo jedno kako necije auto malo trosi a nekome drugom (realnom) trosi mnogo vise. Npr moj Mers trosi na auto putu u najboljem slucaju 6,2-6,5 l na 100 km u ljeto. U zimu na kratke dionice ( posao-kuca i obrnuto) 10 l. Motor 2,1 l 170 konja. I onda mi dodje neko sa ludim brojevima, odmah ukapiram da neko masti. Ovdje ne mislim na tebe @Constantin. Racunam da si se zeznuo. Sto rekao @Eddard imaju hibryd i plug in hibryd vozila. Ogromna razlika. Plug in hibryd imaju neku bateriju sa kojom mozes da vozis cisto na struju li isto tako mozes da prebacis na diz/benz motor. Posto sam MB ljubitelj tu i znam nesto.Tako imas MB sa 8,13,2 i 31,5 kw baterijom. Sa prvom baterijom mozes voziti cisto na struju 25km, sa drugom 45km i sa trecom 125km. Ovaj zadnji je po meni fantastican ali ima jednu manu. Ovdje kod mene je mnogo skup (kao nov a i kao polovan).  Preko milion kruna, previse za jednog vozaca autobusa. Nesto za @fancy. Ne volim ni ja el auta. Ali da vidis kako bude kad sila natjera, ocu reci aktuelna vlada koja je na vlasti.Onda dodjes u situaciju, htio ne htio da pocnes da razmiljsas o el autima. Na zalost moju a i mnogih drugih takva je stvarnost. I da dodam ovdje puno toga pocinje ( isto kao u Japanu, Kanadi i USA) a onda se prosiri i na druge drzave. I na kraju malo me cudi da si toliko protiv elektrifikacije posto sam shvatio da univerzitetski obrazovan (mozda grijesim).Puno pozdrava sa sjevera i trenutno mnoooooogo snijega🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemam razloga da te lažem. Kako mi je BMW "šestak" - automatik ubijao 17-20 litara plina u gradu, tako i ovi Priusi ni gram više, od ovoga što piše. Postoje još ekonomičniji automobili, ali o tome baš i ne volim da divanim. Vozim "zvanično" od svoje 17. godine, mada sam motore počeo od 13-14. Nikad nisam bio kornjača na putu, ali, valjda iskustvo učinilo je svoje....glavni fazon kod ovih Hibrida je upravo ta baterija, koja se automatski aktivira kod usporavanja, kočenja, stajanja, a glavna stvar, koja utiče na potrošnju, je ubrzavanje. Video si i sam kako "divlja" bord prilikom starta na semaforu......
 Najnovija generacija Priusa, "petica" još je "eksplozivniji" i "ekonomičniji".....sa plug-in hibridom.  https://vrelegume.rs/test-toyota-prius-plug-in-hybrid/
https://en.wikipedia.org/wiki/Toyota_Prius_(XW50)
 
 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, koca popovic said:

Potrosnja goriva je stara navijacka tema. Cudo jedno kako necije auto malo trosi a nekome drugom (realnom) trosi mnogo vise. Npr moj Mers trosi na auto putu u najboljem slucaju 6,2-6,5 l na 100 km u ljeto. U zimu na kratke dionice ( posao-kuca i obrnuto) 10 l. Motor 2,1 l 170 konja. I onda mi dodje neko sa ludim brojevima, odmah ukapiram da neko masti. Ovdje ne mislim na tebe @Constantin. Racunam da si se zeznuo. Sto rekao @Eddard imaju hibryd i plug in hibryd vozila. Ogromna razlika. Plug in hibryd imaju neku bateriju sa kojom mozes da vozis cisto na struju li isto tako mozes da prebacis na diz/benz motor. Posto sam MB ljubitelj tu i znam nesto.Tako imas MB sa 8,13,2 i 31,5 kw baterijom. Sa prvom baterijom mozes voziti cisto na struju 25km, sa drugom 45km i sa trecom 125km. Ovaj zadnji je po meni fantastican ali ima jednu manu. Ovdje kod mene je mnogo skup (kao nov a i kao polovan).  Preko milion kruna, previse za jednog vozaca autobusa. Nesto za @fancy. Ne volim ni ja el auta. Ali da vidis kako bude kad sila natjera, ocu reci aktuelna vlada koja je na vlasti.Onda dodjes u situaciju, htio ne htio da pocnes da razmiljsas o el autima. Na zalost moju a i mnogih drugih takva je stvarnost. I da dodam ovdje puno toga pocinje ( isto kao u Japanu, Kanadi i USA) a onda se prosiri i na druge drzave. I na kraju malo me cudi da si toliko protiv elektrifikacije posto sam shvatio da univerzitetski obrazovan (mozda grijesim).Puno pozdrava sa sjevera i trenutno mnoooooogo snijega🙂

Ja sam vozio par nedelja Camry hybrid i trosio je daleko manje u gradu nego na putu, proslo je 5-6 godina pa sam zaboravio detalja, ali je razlika bila prilicna. U gradu je koristio bateriju, cim si izasao na put motor se nije gasio. Znam da sam racunao da ako pretezno vozis putem , onda ti se hybrid ne isplati da kupujes. Nego bese nekih par ledenih dana sa tepmeraturama -30, gomila Tesli i ostalih EV ostli na putevima, a ljudi cekali satima ispred punjaca.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Constantin said:

Nemam razloga da te lažem. Kako mi je BMW "šestak" - automatik ubijao 17-20 litara plina u gradu, tako i ovi Priusi ni gram više, od ovoga što piše. Postoje još ekonomičniji automobili, ali o tome baš i ne volim da divanim. Vozim "zvanično" od svoje 17. godine, mada sam motore počeo od 13-14. Nikad nisam bio kornjača na putu, ali, valjda iskustvo učinilo je svoje....glavni fazon kod ovih Hibrida je upravo ta baterija, koja se automatski aktivira kod usporavanja, kočenja, stajanja, a glavna stvar, koja utiče na potrošnju, je ubrzavanje. Video si i sam kako "divlja" bord prilikom starta na semaforu......
 Najnovija generacija Priusa, "petica" još je "eksplozivniji" i "ekonomičniji".....sa plug-in hibridom.  https://vrelegume.rs/test-toyota-prius-plug-in-hybrid/
https://en.wikipedia.org/wiki/Toyota_Prius_(XW50)
 
 
 

Dugujem ti izvinjenje za ovo gore. Doslo je do malog nesporazuma. Ja sam mislio na hibryde koji se pune kao EV a ti si pricao o obicnim prvobitnim hibridima tako da si ti u pravu a ja sam bio brz na pisanju bez nekog boljeg shvatanja o cemu ti pises.🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Polivalentni Stevica said:

Hibridi su postali zanimljivi ljudima ovde prvenstveno zbog male cene registracije.

Meni svakako dolazi vreme da kupim nešto novije,već godinama vozim 2007.godište,pa ćemo videti šta će iskočiti kao favorit.

Cene polovnjaka u Srbiji su nerealno visoke.

 

Nije neka razlika...da j država, kao što nije, bila bi značajna razlika i ono što ljude možda opreedeljuje da to bude presudno kod odluke za kupovinu. Naša država, pljačkaška, kakva jeste, na primeru TNG, opdnosno plina, kako ga mi popularno zovemo, umesto da pospeši ugradnju istog....samo zbog ekološkog efekta...ona se trudi da štop više i na tome zaradi, kroz akcize. Moj prvi ugradjeni TNG uredjaj, ne sećam se tačno koje, ali "90 i neke", je bio ugradjen u BMW 5,2000 ccm-136 KS - 6 zyl....to je manje bitno od toga da je litar TNG tada bio 17 din, a litar tadašnjeg "Supera" 50 din. Skoro, pa je odnos bio 1:3....kako je ugradnja uredjaja krenula da se širi, došli smo do roga da je danas, na pumpama TNG oko 98 din, a BMB oko 175 din. Bile su cene i više, ali sad je trenutno, od prilike, toliko. Odnos je manji nego 1:2....:s_w:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Polivalentni Stevica said:

 

Cene polovnjaka u Srbiji su nerealno visoke.

Cene polovnjaka u celom svetu su nerealno visoke. Nekada je najbolje bilo uzeti auto koji je godinu ili dve star, sada ako ga nadjes kosta koliko i novi auto, posto za novi moras da cekas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, DJORDJE said:

Cene polovnjaka u celom svetu su nerealno visoke. Nekada je najbolje bilo uzeti auto koji je godinu ili dve star, sada ako ga nadjes kosta koliko i novi auto, posto za novi moras da cekas.

 

Pa i nije vise. Ustvari. Htela sam da prodam moj auto, diler mi je nudio prvo 12k manje od cene za koju oni prodaju isti sa istom miljazom, za mesec dana iako auto nije pomeran mi je nudio 16k manje. Nisu cene problem, nego dileri. 

Novi su nam nudili samo da uzmemo 18k popusta 😄 nismo ga uzeli, uzeli neki drugi, dobili ga za 9 dana. Cene novih automobila su drasticno otisle gore. 

Link to comment
Share on other sites

Cene su malo pale ali i dalje su abnormalno visoke ovde u Srbiji. Problem je što imamo manjak novih automobila od korone na ovamo pa se to prelilo i na polovnjake jer niko neće da naručuje i čeka nov auto mesecima (neki kažu da im je rečeno i preko godinu da će čekati) pa kupuju polovnjake. U Srbiji gde i bez krize većina kupuje polovnjake to je posebno uzelo maha tako da su cene baš nerealne. Kome ne treba auto ovo je zlatno doba da prodate svoj.

 

Elem ja sam pre korone za moju Hondu tada staru 12-13 godina mogao dobiti 2-2,5k evra. Pre mesec dana sam je prodao za 4k. Da sam uložio par stotina evra da rešim neke nedostatke koji su vidljivi prostim pregledom auta verovatno bih mogao i preko 4,5k da dobijem ali ja sam jedan od onih koji vrednuje svoje slobodno vreme vrlo visoko pa nisam hteo da izgubim par dana po majstorima da bi uzeo 200-300 evra više. Inače u oglasima su Honde slične mojoj koje su u odličnom stanju (ako 16 godina star auto to uopšte može biti) 5k pa i više. Ludilo od cena, siguran sam da u SAD Honda Civic stara 15 godina ne košta 5k.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam moju Toyotu Yaris pre 5 godina kupio za 2400e, prosle godine je prodao (kajem se i dalje zbog toga, ali su mi trebale pare za veci auto) za 2500e.

Vidjam je u kraju kod mojih stalno, razmisljam da je vratim za po gradu.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Klotzen said:

 Inače u oglasima su Honde slične mojoj koje su u odličnom stanju (ako 16 godina star auto to uopšte može biti) 5k pa i više. Ludilo od cena, siguran sam da u SAD Honda Civic stara 15 godina ne košta 5k.

U Americi i Kanadi za takav auto dileri traze 8-10K, ako ima iole pristojnu kilometrazu. Mislim da su trenutno ovde polovnjaci skuplji nego u Srbiji, pre svega jer rentacar kompanije kupuju enormne kolicine polovnih automobila, sto nikada ranije nije bio slucaj. Sada kada uzmes rentacar dobijes auto koji je 5-6 godina star, ranije su kupovali nove i drzali ih najduze godinu dana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...