Jump to content

Iz Stambola moji, znaš ti dobro koji...


L' Imperatore

Recommended Posts

Ne kažem, stvarno nije realno da se udje u playoff. Ali ako ciljaš da budeš neka ozbiljna ekipa, nemože 5 kola do kraja da kreneš da igraš rekreativno. Pa čak i da ti te utakmice ne znače mnogo rezultatski. A kamoli u ovakvoj situaciji, gde kalkulatori stidljivo još uvek rade.

 

Ok, možda ja malo i preterujem. Ipak nije ovo danas bilo toliko zabušantski da sad iz toga pravimo dramu. Samo sam se nadovezivao na tvoj komentar o tome da su glavama več bili na finalnoj utakmici europe cupa

Link to comment
Share on other sites

Прва утакмица финала је данас од 19:00 у Немачкој, Хемниц изразити фаворит по кладионицама, али смо у евидентном успону форме.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Može da se igra sa ovima, ali zasad plivamo u odbrani od pika samo tako. Čini mi se pre svih Buciel.

 

A i nijedan loose ball nismo iskontrolisali. Bili smo prvi na jedno 4-5 lopti, i nijednu ne osvojišmo na kraju

Edited by L' Imperatore
Link to comment
Share on other sites

Судије неки чудан критеријум, смешне одлуке. Са друге стране ови доста јако искачу на плејеве, много су чвршћи и атлетичнији.

 

Какав издувани балон Скраб, ови су га тотално збунили, час искакање, час преузимање. Не знам што га је Радоња толико држао. Додуше Бутеј ништа, чиста нула од њега, мораће нешто да погоди да да мало спејсинга.

Edited by MV91
Link to comment
Share on other sites

Da, od Scrubba nula za sad. Ali čini mi se da je u poslednjem posedu bio očigledan reach-in faul kad je krenuo levo na prodor, zbog čega je izgubio kontrolu nad loptom. Ali da, od ovih sudija ionako neznaš šta da očekuješ. Te sviraju neke smešne stvari, pa onda ne sviraju neke očigledne, i tako u krug.

 

A daleko od toga da se Scrubb jedini nije pojavio na utakmici danas. Butej, Baygul, Kell. Buciel par dobrih defanzivnih skokva, ostalo brainfartovai. 

 

Cavanaugh za sad sprečava da brod kompletno potone, i malo mu Taylor pomaže.

Link to comment
Share on other sites

Pa neverovatno. Opet dva napada zaredom gde nemože da se iskontroliše lopta koju več i imamo i primamo 4 poena iz toga.

 

Pre toga, Buciel dva napada zaredom pravi pometnju na preuzimanjima. Prvo ne komunicira sa Cavanaughom. Posle ne konta Taylorovu instrukciju da se vrate mali na malog, veliki na velikog. Baš loša utakmica Bahčešehira. Zadržati ovo na nekih 12 poena bi bila premija

Link to comment
Share on other sites

-11. Podnošljivo, kad se gleda tok cele utakmice.

 

Scrubb 26 minuta, što je otprilike jedno 22 previše. Nisu se ni Baygul ni Kell proslavili, ali je glupo da nisu ni dobili priliku u drugom poluvremenu da poprave utisak.

 

Odbrana na lopti u ranoj fazi napada mi je bila katastrofalna. Neznam zašto su toliko forsirali ta preuzimanja po svaku cenu, obzirom da Buciel jednostavno nemože da brani bekove 1 na 1. Mada može biti da je to bio odgovor na lošu odbranu od pika u prvom poluvremenu, gde je nedostajala komunikacija, a Buciel nije znao gde se nalazi. To mora da se popravi za drugu utakmicu. I naravno skok.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Чудна утакмица, нису ови толико бољи, само су користили толико смушених потеза високих, који играју под великим оптерећењем. Плус на то имају далеко ширу ротацију са више употребљивих играча. 

 

Може ово да се добије и преокрене.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Одличан почетак викенда, лагана победа над Самсуном који је распустио најбоље играче, сличан егзодус као Игокеа, наставља се плеј-оф трка. Кавано није ни играо, Радоња расподелио минутажу, перфекција.

 

Идемо у среду да узмемо пехар.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

To je пре свега један одличан маркетиншки потез клуба који ће у наредном периоду значајно подићи улагања, мислим да им је ова објава са Бјелицом убедљиво најлајкованија на Инстаграму.

 

Клуб овим повећава своју видљивост на највећој сцени, доводи НБА шампиона са врхунском каријером који је био велико име у Турској, самим тим повећава углед клуба и озбиљност у преговорима са играчима вишег нивоа. Свакако не може да одмогне.

 

Кад може човек коме се угасио фитнес центар чији је био менаџер да буде директор Евролигаша, може и Бјелица спортски директор једног омањег клуба. Притом колико ја знам он је изразио жељу да по завршетку каријере живи у Истанбулу.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...