Jump to content

Iz Stambola moji, znaš ti dobro koji...


L' Imperatore

Recommended Posts

2 hours ago, paxxx said:

Jel beše za ovaj klub bila najava da ce da se fuzionišu sa Bešiktašem i traže EL?

 

To je taj klub.

 

Za sada, topik nažalost nema dovoljno razvijenu insajdersku mrežu koja bi takve informacije potvrdila ili demantovala.

Ali ne brinite, to je stavljeno na roadmap kao prioritet za Q2. Neče se dozvoliti da u prelazni rok udjemo totalno nepripremljeno.

 

 

Moderatorska ekipa does not approve this message

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, paxxx said:

Zanimljivo, kako li će da odluče ko ce da bude trener posle fuzije?

 

Tačno je da je visoki funkcioner Bahčešehira stigao u Bešiktaš, ali neće doći do spajanja dva kluba. Mlađi gradski rival ostaje da postoji na takozvanom nižem nivou. A novi predsednik mog kluba, Hasan Arat, bio je član Borda najjačeg kontinentalnog takmičenja, pa sve što se može čuti na tu temu, sigurno nisu obećanja u prazno. Naravno da se mnogo više pita Evroliga, a već dugo se spominju Pariz, London, a od skora i Dubai u tom kontekstu. Mislim da Bešiktaš nije u planu za predstojeću sezonu. Ja se bavim terenom, ali klub sigurno ima ambicija da se napravi jedna ozbiljna priča. Nekadašnji predsednik Bahčešehira, Husein Jucel, u Bešiktašu će biti zadužen za fudbal, ali neće ispuštati iz vida ni ostale delove sportske porodice, nas „dole“, na prvom mestu, košarkaški klub.

 

Na osnovu ove izjave Alimpijevića za SK od fuzije neme ništa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam prilicno razocaran ovim Radonjinim izborom.

 

Srednjerazredni turski klub. Bez obzira na sve ambicije koje taj klub ima, oni sada igraju FIBA Ligu Sampiona. Kakav EL, ako i uspeju da dodju do toga to nece biti narednih 3-4 godine osim ako neki bogatas to debelo ne podmaze. Cak i ako budu igrali EC sledece godine to ce biti veliki napredak za njih. 

 

A Radonja je verovatno mogao vec sada da ode u neki EC tim, umalo u Buducnost, Cedevita bi bila zanimljiva opcija ako hoce da radi u regionu a otvaralo se jos EC klubova, pa cak i EL rotacija trenera je usledila. Zalgiris i njihov stil igre, tip igraca, litvanska posvecenost kosarci - mislim da bi to odgovaralo Radonjicu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Kooineeperk said:

Srednjerazredni turski klub. Bez obzira na sve ambicije koje taj klub ima, oni sada igraju FIBA Ligu Sampiona. Kakav EL, ako i uspeju da dodju do toga to nece biti narednih 3-4 godine osim ako neki bogatas to debelo ne podmaze. Cak i ako budu igrali EC sledece godine to ce biti veliki napredak za njih.

 

Ne igraju čak ni FIBA LŠ-a već FIBA EC.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kooineeperk said:

Ja sam prilicno razocaran ovim Radonjinim izborom.

 

Srednjerazredni turski klub. Bez obzira na sve ambicije koje taj klub ima, oni sada igraju FIBA Ligu Sampiona. Kakav EL, ako i uspeju da dodju do toga to nece biti narednih 3-4 godine osim ako neki bogatas to debelo ne podmaze. Cak i ako budu igrali EC sledece godine to ce biti veliki napredak za njih. 

 

A Radonja je verovatno mogao vec sada da ode u neki EC tim, umalo u Buducnost, Cedevita bi bila zanimljiva opcija ako hoce da radi u regionu a otvaralo se jos EC klubova, pa cak i EL rotacija trenera je usledila. Zalgiris i njihov stil igre, tip igraca, litvanska posvecenost kosarci - mislim da bi to odgovaralo Radonjicu. 

 

Jbg, takva je bila situacija u evropskoj košarci ove sezone. Ja sam znao da če od EL teško biti nešto. Jednostavno je na tržištu bilo nekoliko trenera koji su za EL primamljivije opcije od Radonje. Kao što se recimo desilo sad u slučaju Žalgirisa i Trinchierija. Asvel mi nikad nije izgledao kao pravi fit. Jedino Alba možda, s obzirom da je Radonja imao neki uspeh u Nemačkoj i da se njegov stil cedjenja drenovine uklapa sa Albinim skromnim rosterom. Ali oni izgleda žele kontinuitet sa ovim Gonzalezom.

 

Budučnost je propala "zbog navijača". Sa Olimpijom su vodjeni pregovori. Po mojim informacijama, plata nije bila problem, več je Dejo (kao i u Zvezdi) tražio neke garancije oko rostera i uslova rada za naredne 2-3 sezone i da je tu valjda pukla priča. Mada, mislim i da je jedan struja (Ilievski) celo vreme naginjala ka Pianiaganiju, pa su i jedva čekali da ti pregovori padnu u vodu.

Tako da sam ja posle svega toga i očekivao da če Turska biti sledeča destinacija. Samo sam tipovao na Turk Telekom. 

 

Meni se iskreno dopada izbor. Ja sam uvek bio fan tih underdog priči gde se krene malo niže, pa se postepeno dižeš. Tako da oni sad možda jesu srednjerazredni klub. Ali bi kvalitetnim radom mogli brzo da preskoče konkurente koji su veča imena, ali ne rade pametno/kvalitetno. Situacija u Turskoj je takva, da je trka za preostala dva polufinalna mesta (pored Efesa i Fenera) jako otvorena. Tako da ako klub ostane stabilan financijski, i da sportski sektor dobije slobodu da radi svoj posao, ja sam optimista. Možda ne ove sezone. Ali ako se udare dobri temelji u sledečih nekoliko meseci i nadogradi u roster nadgradi u prelaznom roku, sledeče sezone bi mogao da se napravi dobar rezultat.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

По неким најавама требало би да доведе два играча до краја сезоне, а да за следећи има буџет од 6 милиона евра за екипу и место у Еврокупу.

 

Иако неатрактивно, може бити добро место за оживљавање каријере. Велики готивац Лука Банки је годинама био ван ЕЛ па је дочекао поново своју прилику.

 

Најмање што му треба је епизода као у Грчкој где се није знало ни ко пије ни ко плаћа.

 

Искуства Алимпијевића и кума Звездана Митровића свакако су додатни фактор да се одлучи на овакав корак.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Радоњизам у четвртој довољан за првенац.

 

Танки ови турски играчи.

 

Следећа против Манисе поново код куће у којој су Џејмс Андерсон и брат Тери.

Link to comment
Share on other sites

Loša predstava uprkos pobedi.

 

Ja bi izdvojio tri stvari zbog kojih verujem da se Radonji diže kosa na glavi.

 

1. Ne koriste se mali faulovi. Bitan deo Dejine krvavokolenaške košarke je igranje odbrane na granici faula. Pravljenje faulova kada se nadješ u lošoj situaciji defanzivno. Zaustavljanje tranzicije. Da o nedozvoljavanju laganih koševa ne govorimo. To je sve jako bitno u njegovoj košarci, kako bi se poremetio ofanzivni ritam protivnika i kontrolisao tempo utakmice. Za sada o tome ni duha ni sluha.

 

2. Potezanje šuteva posle prvog pasa u napadu. Ok, bilo je toga manje u drugom poluvremenu u odnosu na prvi, ali to če morati da se svede na minimum. Ne nužno zato što neki od ovih igrača ne mogu to da pogode. Itekako mogu. Ali se takvi potezi jednostavno ne uklapaju u kompletnu strategiju i identitet ekipe, kakvu Dejo želi.

 

3. Slabo koriščenje fizičke premoči u reketu. Butsiele i Cavanaugh su imali ukupno barem 10 situacija gde su sebi bez lopte napravili fantastičnu pozciju u reketu, ali su uglovi za te entry pasove bili toliko loši da te lopte na kraju nisu ni otišle dole. Što se tiče napada, to če sigurno biti na dnevnom redu svakog treninga u skorijoj budučnosti, jer su to čiste situacije za poene i/ili uvaljivanje protivnika u bonus i probleme sa faulovima.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Радоњизам у четвртој довољан за првенац.
 
Танки ови турски играчи.
 
Следећа против Манисе поново код куће у којој су Џејмс Андерсон и брат Тери.
Koliko se sećam tu je završio i omaleni Russell koji je tokom prošle sezone prešao iz Mornara u Galatasaraj..

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rezultatski lagana pobeda, pre svega zahvaljujuči nedoraslom protivniku. Što se tiče igre, još uvek to nije ni blizu gde bi trebalo da bude, ali ima nekih malih poboljšanja u određenim segmentima. Tu mislim pre svega na manje divljanja, igre 1 na 1, i teških šuteva iz driblinga. U napadu sada lopta malo bolje kruži i traži se bolja pozicija za šut.

 

Od pozitivnih stvari tu je i skok. Več na prošloj se je videlo da se defanzivni skok odlično gradi i da tu saradjuje čitava petorka, što je i ključno. U napadu Boutsiele i Cavanaugh neretko iščačkaju loptu i izbore novi napad.

Tuluoglu uprkos samo tri poena, na mene ostavio pozitivan utisak kao koristan domači igrač. Plejmejker koji fino kapira igru, dobar ball handling i asistencije.

 

Defanziva ni blizu onome što se očekuje od ekipe koju vodi Deajn Radonjić. Ali ok, razumljivo je da če tu trebati vremena. Za sad loše pre svega rotacije, komunikacija kod preuzimanja, itd itd. U napadu opet slabo koriščenje fizičke dominacije visokih u reketu. Ali tu bi možda malo iskritikovao i Boutsielea, koji često preteruje i u želji da izgura protivnika iz hale, upropasti več dosta dobru poziciju pod košem.

 

Okrečemo se obavezama u domačem prvenstvu. U ponedeljak sa Manisom, koja dolazi posle velike pobede u Karsiyaki u prošlom kolu.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Добро, очигледно је да ће се до краја сезоне пробрати шта ваља.

 

Видећемо хоће ли стићи и та 2 играча. Углавном лагана победа и боља игра, иако је противник лошији него домаћи ривал у петак.

Link to comment
Share on other sites

On 1/5/2024 at 7:15 PM, L' Imperatore said:

2. Potezanje šuteva posle prvog pasa u napadu. Ok, bilo je toga manje u drugom poluvremenu u odnosu na prvi, ali to če morati da se svede na minimum. Ne nužno zato što neki od ovih igrača ne mogu to da pogode. Itekako mogu. Ali se takvi potezi jednostavno ne uklapaju u kompletnu strategiju i identitet ekipe, kakvu Dejo želi.

 

 

mene ovo uzasno nervira kod dejo-basketbol, nadam se da ce to da promeni, mislim da ga takvi konzervativni postulati dele od veceg uspeha.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MV91 said:

Добро, очигледно је да ће се до краја сезоне пробрати шта ваља.

 

Видећемо хоће ли стићи и та 2 играча. Углавном лагана победа и боља игра, иако је противник лошији него домаћи ривал у петак.

 

Ja bi voleo da se ponudi malo veča minutaža ovim domačim igračima, baš zbog toga da se vidi na koga može da se računa za dalje. Ali realno, sa postoječim kadrom če biti jako teško odraditi sezonu, jer je na nekim pozcijama situacija mnogo tanka. Bekovske pozicije su ok, jer pored stranaca imaju i Toluloglua i Baygula, koji su upotrebljivi. Boutsielea na centru može na 10ak minuta da odmeni Guven. Ali na krilnim pozicijama nema dubine i tu očekujem da se dovede igrač. Cavanaugh skoro da nema zamene. A slično je i sa Alexom Boutillom. Kad je on na klupi, često se igra sa tri beka.

 

1 hour ago, uini said:

 

mene ovo uzasno nervira kod dejo-basketbol, nadam se da ce to da promeni, mislim da ga takvi konzervativni postulati dele od veceg uspeha.

 

Može biti. Mada, ja sam siguran da je insistiranje na tome deo jednog večeg plana. Jer ti šutevi verovatno negativno utiču na neke druge bitne segmente u njegovoj košarci. Lupam, ofanzivni skok, odbranu tranzicije... Samim tim i na mogučnost da se iskontroliše tempo utakmice, smanji broj poseda. A smanjivanjem broja poseda, dižeš intenzitet i fokus, jer sad svaki posed više vredi. Itd itd. 

Naravno, bilo bi fenomenalno kad bi se napravio neki optimalan blend izmedju ovoga što ja pišem i ofanzivno potentnije košarke. Ali retki su treneri kojima je to uspelo. Ne samo zato što bi bilo trmoglavi, ili što su nesposobni. Več je verovatno teško i sklopiti roster koji bi mogao na viskom nivou da ti odradi i jedno i drugo. Pa se zbog toga onda radije opredele za pokušaj da odrade na vrhunskom nivou ili jedno ili drugo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Danas protiv Manise od 5, ima prenos na AS 2 premium.
 
Vidim na Sportandu i da po žrebu igraju protiv Alimpijevića u kupu.
Mora Radonja svojim specijalima zatvoriti divljaka Rasela i da Buciel uništi energy kinga.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...