Jump to content

Davis Cup & druga timska takmičenja


zoe Bg

Recommended Posts

Inace Kazahstan je upravo dobio Kanadu, tako ad Svedska sigurno ide kao jedna od najboljih drugih.

 

Ako pretpostavimo da ce Nemci dobiti Austrijance, scenario naseg prolaska je sledeci:

 

Rusi odrade Spaniju vec u singlu sa dve rutinske pobede i izbace ih iz kombinacija (ovo se sigurno ne svidja organizatorima).

SAD moraju da izgube jedan mec ili 2 seta. Ni Opelka ni Izner bas ne ulivaju neko poverenje posle prvih meceva, pa se mozemo cak i tu necemu nadati. Na kraju ostaju Kabal i Farah kao poslednji adut.

 

Ako prodjemo uz Svedjane, idemo na Kazahstan, jer Svedjani moraju na Ruse (mislim da ekipe iz grupe ne mogu da igraju medjusobno).

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alcesta said:

Meni i dalje nije jasno s ovim novim pravilima, koliku slobodu tu ima selektor da ubaci koga hoće a koliko određuje renking?

 

Videla si u FED Kupu da moze da se malo "manipulise" ako zatreba :classic_biggrin:. Po pravilu prijave se igraci pre meca i igraju prema rang listi. Selektor tu ima vise uticaj na mesto drugog igraca, mozda kod ekipa kao Rusija gde ima vise dobrih igraca se mogu praviti kombinacije.

Link to comment
Share on other sites

sablon za igranje je

2. tima A - 2. tima B

1. tima A - 1. tima B

 

ono sto moze da se desi je da je 1. igrac bilo kog tima povredjen, sad je pitanje kad se ta informacija daje: od toga zavisi da li onda na njegovo mesto dolazi 2. iz tima ili 3. iz tima, te su onda moguce ove kombinacije:

 

2. tima A - 2. tima B

3. tima A - 1. tima B

 

ili

 

3. tima A - 2. tima B

2. tima A - 1. tima B

 

ne moze se nikada desiti

1. tima A - 2. tima B

2. tima A - 1. tima B

 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Milutinov Tata said:

 

Videla si u FED Kupu da moze da se malo "manipulise" ako zatreba :classic_biggrin:. Po pravilu prijave se igraci pre meca i igraju prema rang listi. Selektor tu ima vise uticaj na mesto drugog igraca, mozda kod ekipa kao Rusija gde ima vise dobrih igraca se mogu praviti kombinacije.

Mislila sam ako isključimo manipulacije, suvi pravilnik, i ako niko nije povređen :classic_biggrin: znači da su u suštini pravila ista kao ranije, nema biranja kad se jednom prijave igrači.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, alcesta said:

Mislila sam ako isključimo manipulacije, suvi pravilnik, i ako niko nije povređen :classic_biggrin: znači da su u suštini pravila ista kao ranije, nema biranja kad se jednom prijave igrači.

 

ne moraju ni u startu da igraju 1. i 2. igrac u timu.

U sustini jedino sto je sigurno je da na poziciju 1. igraca moze da dodje smao najvise rangran igrac od onih koji su izabrani da igraju, a na poziciju 2. igraca - najlosine rangiran igrac od ona 2 koja su originalno izabrali. Sto znaci da Novak nikada ne moze da igra na poziciji 2. igraca (tj. nije mofao nikako da zameni ni Lajovica ni Krajinovica). Na poziciji 2. igraca moze da igra bilo ko od preostalih igraca.

Link to comment
Share on other sites

Ne može se porediti uloga selektora dok je Novak tu i kad njega nema. Jedan Bogdan Obradović ispade po rezultatima najbolji selektor svih vremena :ajme:

A tu je i pitanje ko od drugih igrača želi da učestvuje i kada, i koga je uopšte moguće selektovati, posebno kad Novak ne bude igrao. Imaće Srbija prilično oskudan izbor u budućnosti. Tako da mi se ne čini da vreme može bilo šta da pokaže osim da budućnost srpskog tenisa nije previše svetla.

 

Neće valjda Rubljov da izgubi od Lopeza :smiley5:

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...