Jump to content

Davis Cup & druga timska takmičenja


zoe Bg

Recommended Posts

20 minutes ago, Boxy said:

Izjava je losa, ali je isto tako cudno pravilo da 20 minuta pre pocetka meca moze da se menja igracica :twak:

Kad je DC u pitanju, tu je bese sat vremena pred pocetak meca?

Iskreno rečeno ne verujem da bi ovako nešto izjavila da su izgubile od Australije ili bilo koje druge politički korektne zemlje. Lako je praviti dežurne negativce od ruskih sportista i s povodom i bez njega.

Edited by alcesta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma svakako da je sam potez problematičan, iako je deo uobičajene taktike (uostalom kako mi znamo da stvarno nije bilo povrede), hoću da kažem da bi isti potez bio viđen ili kao manje problematičan ili se niko ne bi usudio da koristi ovakve izraze da je neka druga zemlja u pitanju. Ovako nema rizika ni problema s medijima, to su samo zli Rusi od kojih se prljava igra i očekuje.

Link to comment
Share on other sites

bese ono Tipsarevic je zamenjen Troickim u finalu DC protiv Francuza kad je Srbija pobedila? i to isto bilo "u minut do dvanaest", ali strogo po pravilima koja vaze u DC. tako verujem i da su Rusi ovde strogo po pravilima postupili, sigurno im nisu "popustili" i progledali kroz prste, a ovamo nemaju pravo kao tim da se zovu "Rusija" niti im se intonira prava himna :classic_dry: , vec se svira Cajkovski (meni Cajkovski super, bolje nego himna).

 

i bilo je milion takvih zamena u poslednju trenutak u DC/FedCup mecevima, pa i u u ovim najnovijim verzijama, plus na ATPCupu. To i jeste sustina timskog takmicenja u tenisu. Koji djavo im sluzi selektor (nije smao za dodavanje peskirica i flasica vode) ako ne da u poslednjem trenutku ubaci u igru najboljeg aduta?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pa cekaj, sta radis ako se igrac povredi uoci meca? naravno da ga zamenis nekim drugim. koliko ja znam ni u jednom timskom sportu ako se neko povredi uoci samog pocetka meca ne izlazi se s manjkom igraca na teren (s 10 umesto 11 fudbalera, s 4 umesto 5 kosarkasa itd.). u fudbalu se u toku poluvremena slobodno menjaju igraci (bese 2 max.?), a da se protivnicki tim ne buni kako to nije fer (pri cemu nema tajmauta da se sad promeni taktika u skladu s drugacijom postavkom prootivnika). u kosarci imaju valjda po 2 tajmauta u toku kojih mogu da raspravljaju taktiku, a neogranicen broj izmena. i niko ne kuka "nepravda!".

 

ko je kriv Svajcarcima sto im nije palo na pamet da smisle taktike i protiv Pavljucenkove i protiv Samsonove. Na kraju krajeva, na svakoj promeni strana selektor je mogao da posaveruje Belindu (sto se ne desava na regularnom turu), da joj promeni taktiku itd. Plus je Belinda #23, Pavljucenkva #11, a Samsonova #39. Teoretski lakse bi trebalo da joj bude protiv Samsonove nego protiv Pavljucenkove.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Postavlja se pitanje kad su Rusi znali da ona nece igrati, nije se ona povredila na zagrevanju pred sam mec nego je jos juce imala probleme.

Jeste, ko je kriv Svajcarkinjama sto nisu bile spremne, ali isto tako treba reci da su i Ruskinje povukle dzukacki potez.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Boxy said:

Postavlja se pitanje kad su Rusi znali da ona nece igrati, nije se ona povredila na zagrevanju pred sam mec nego je jos juce imala probleme.

Jeste, ko je kriv Svajcarkinjama sto nisu bile spremne, ali isto tako treba reci da su i Ruskinje povukle dzukacki potez.

pa kakve veze ima kad su znali da Pavljucenkova nece da igra? od kad to neki tim treba da vodi racuna da sto ranije informise protivnicku ekipu o svojim potezima? uvek se ceka poslednji trenutak za zamenu. i to rade svi timovi, nije ovo samo "dzukacki potez" Rusa. ako su Svajcarci bili "naivni" (da ne kazem glupi) pa nisu znali da se to tako radi - ko im je kriv. A sigurno nisu ni naivni ni glupi, nego lose podnose poraz. 🍋 🍇

Koliko znam i oni su zonglirali s Golubic i Teichman u prethodnm mecevima (i Vögele u dublu), nije uvek igrala #2 u timu.

Link to comment
Share on other sites

Sta bi Svajcarkinje uradile drugacije da su im Ruskinje cak i dan ranije javile da je Pavlicenko povredjena i da ce je zameniti Samsonova? 

Ruskinje ni jedno pravilo nisu prekrsile i ne vidim razlog da se njihov potez nazove dzukackim 👎

Kako onda nazvati poteze teniskih velikana koji najave (zbog sponzora) dolazak na neki turnir, fanovi kupe karte, a oni dan pre turnira otkazu ucesce?

Ili shvate sat vremena pre finalnog meca da ih boli nesto :classic_rolleyes: 

Edited by Milica
Link to comment
Share on other sites

I to bi pomoglo Svajcarkinjama kako?

Kasatkina je bolje rangirana i iskusnija od Samsonove, plus je sad u dobroj formi. Samsonova bi pobedila Teichman (kao sto je pobedina najbolje plasiranu Svajcaskinju).

 

To bi bilo kao kad bi u predstojecem DC Novaka zamenio Kecmanovic, pa onda Kecmanovic pobedio #1 protivnicke ekipe (npr. Struffa u timu Nemacke), a onda se protivnici zalili kako to nije fer i da je dzukacki, trebalo je ranije da im jave da ce Novak da se povuce da bi se oni bolje pripremili za Kecmanovica. :classic_blink:

 

Sve vreme Pam Shriver prica na tennis ch. kako Belinda igra fantasticno, kako je ona najbolja od ovih koje su preostale i kako Svajcarkinje sigurno pobedjuju. I sad Belindi krivi Rusi koji su ih "zeznuli" i ubacili u igru losije rangiranu i nesikusniju protivnicu! :classic_blink:  Ma da!

Link to comment
Share on other sites

Mislim da se u međuvremenu vakcinisao, a sigurno nije antivakser jer od starta nije bilo dileme da će se vakcinisati nečim na kraju.

 

Inače rekoše danas da se ostatak srpskog tima ozbiljno sprema u Beogradu i da Troicki traži jače treninge nego što je dosad bio običaj :classic_ohmy:

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked and unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...