Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

12 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Kapiram te, ali ovo nije nacin... 

Plus, ona je veoma definisana zasto nece da glasa za nekog kome noge vire iz spc guzice. 

 

To sto je neko povezan sa SPC ne znaci da je nelegitiman dok god ne potcinjava celu drzavu svojoj volji. Taj neko moze da zagovara konzervativne stavove, moze da poziva na donosenje konzervativnih zakona, sve dok dozvoljava i drugacije mislenje.

 

U CG je opoziciju predvodio covek koji je bio povezan sa tamosnjom Mitropolijom, jedan od vodja protesta bio je i Amfilohije. Da li to treba da znaci da je trebalo glasati za DPS?

 

Cak i u zapadnom svetu, u USA, konzervativci imaju i uticaj i svoje politicke partije. Sta, treba ih zabraniti i dati da se bira izmedju zelenih, socijaldemokrata, liberala i komunista?

 

Pisao sam vec da ni NDSS ni POKS ni Dveri ni NS nisu opcije za koje bih sada glasao da su u pitanju normalni izbori. No, to ne znaci da ne razumem ljude koji i inace glasaju za takve opcije, pogotovo ako to predstavlja jedinu opoziciju.

 

Ako neko napise "ja ne mogu da glasam za ove, oni su cetnici", to je jedna stvar, ali ako napise da bi pre glasala za SNS, to znaci da bi najradije da zabrani sve takve i slicne organizacije, pa ako vec ne moze, eto ga SNS da vecno bude na vlasti i spreci takve da ne samo dodju na vlast nego i da imaju nekakvog uticaja (zbog medija i kradje glasova). Slicno kao sto SRS tipovi podrzavaju da SNS vecno ostane na vlasti samo da slucajno oni tamo "izdajnici" ne dobiju sansu da preuzmu vlast ili barem imaju fer sansu na izborima.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

@goldberg, dzaba krecis, nemam pojma nista o nikome iz politike. Ne pratim odavno. Kada sam se na forumu od 2012 sukobljavala sa svima zivima oko radikala, danasnjih snsovaca, svi odgovori su bili 'a Bota'

Bota je sjahao sa vlasti kada je izgubio, ovi nece nikad, bar ne mirno. 

Ali razumem strah kada se crkva upusti u vodjenje drzave, kao sto razumem i tvoj stav. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja pak ne razumem, a pisala sam na temi, što Prle ide u Rusiju.

Ne razumem što gura nos u srpski jezik, kad on unosi pojmove poput etosa, molebana i ostalih porfirijada.

Msm njegovo preosveštenstvo visokorodno blaženstvo gospodin Porfirije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Narodna stranka je otišla u istoriju. Životariće dok ne potroše novac na računu a onda će postati neaktivni i biti ponuđeni na prodaju. Obzirom da za osnivanje stranke treba 40k-50k evra što da ne uzmu neku lovu ti koji ostanu na kraju sa Gajićem. Svi koji su imali neko ime su otišli tako da nema Gajić šanse ni da dođe do 1% a kamoli nešto više. Po meni šteta jer je to mogla biti moderna desna stranka kakve mi namamo već 20-tak godina. Ali od onog izbacivanja Jovanovića pa na ovamo jednostavno većinu poteza što su povukli su bili pogrešni i sami su sebe uništili.

 

Nažalost jesu bitni još ove izbore za BG jer je vrlo moguće da opet bude vrlo mala razlika i da svaki glas bude značajan. Ali posle toga ....

 

 

 

Edited by Klotzen
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Helena said:

Ja pak ne razumem, a pisala sam na temi, što Prle ide u Rusiju.

 

Prle je otišao u Rusiju na sahranu svog prijatelja, episkopa moravičkog Antonija, mog ispisnika (54 godine), rodom iz Pričevića kod Valjeva, doktora teologije i profesora na Bogoslovskom fakultetu u Moskvi. Veoma cenjen i poštovan čovek u bogoslovskim krugovima, na žalost prerano preminuo. Opelo su mu služili Prle i ruski patrijarh. Sa tog opela je i slika sa Tvitera koju si okačila. A kao i obično na Tviteru, u potpuno iskrivljenom kontekstu koji se odmah uzima kao gola istina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

Narodna stranka je otišla u istoriju. Životariće dok ne potroše novac na računu a onda će postati neaktivni i biti ponuđeni na prodaju. Obzirom da za osnivanje stranke treba 40k-50k evra što da ne uzmu neku lovu ti koji ostanu na kraju sa Gajićem. Svi koji su imali neko ime su otišli tako da nema Gajić šanse ni da dođe do 1% a kamoli nešto više. Po meni šteta jer je to mogla biti moderna desna stranka kakve mi namamo već 20-tak godina. Ali od onog izbacivanja Jovanovića pa na ovamo jednostavno većinu poteza što su povukli su bili pogrešni i sami su sebe uništili.

 

Nažalost jesu bitni još ove izbore za BG jer je vrlo moguće da opet bude vrlo mala razlika i da svaki glas bude značajan. Ali posle toga ...

 

Slazem se da su mogli da budu moderna stranka desnog centra ili umerene desnice, ali propali su, to treba prihvatiti i videti sta dalje raditi sa njima.

 

Djilas se jasno odredio da ne zeli saradnju sa njima, vidi ih kao Zavetnike, pa mislim da ili treba da se uguraju u NADA koaliciju ili ih oznaciti kao saradnike rezima i spustiti ih na ispod 0,5%.

 

Jednostavno, ono sto je radila gradjanska opozicija svih ovih godina (ne racunam prvih 5-6 godina naprednjackog mraka) je sprdnja - prvo su bojkotovali izbore, onda je Milos Francuz postao lazna opozicija, ali je zato Pavle Grbovic iz PSG koji je ucestvovao na laznim izborima primljen u njihove redove, onda su totalno odlucili da igraju na ideolosku kartu u nadi da ce desnica sama od sebe nestati i da ce ljudi da se opredeljuju ili za njih ili za SNS (sto je tek poraz demokratije sam po sebi, takav nacin razmisljanja), pa onda hajdemo svi zajedno, pa onda neka NS i SDS idu sami...

 

Da se sutra posvadjaju i izbace ZLF ili DS iz koalicije i da su te partije tu negde oko cenzusa, glasao bih bas za ZLF ili DS i ne vidim zasto bi takvi glasaci bili krivi za bacanje glasova umesto politicara kojih nije briga sto im potencijalnih 5% glasova propada ispod cenzusa?

 

Neka se lepo prizovu pameti i neka izadju iskljucivo u jednoj ili vise VECIH OPOZICIONIH lista, a ko nece i ide sam, taj je saradnik rezima i to je to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Helena said:

Ja sam postavila vest o mešanju crkve u zakon o jeziku, sliku sam postavila van konteksta, toliko mi je to sve delovalo zastrašujuće, ti obredi, rituali...

 

Pa sad...

 

Post o mešanju crkve u rodno ravnopravni jezik si postavila u četvrtak:

 

 

Što se tog konteksta tiče, 100% se slažem s tobom.

 

Sliku Prleta sa patrijarhom Rusije si objavila juče, preciznije tvit jedne Ruskinje

 

 

koja je istinu, da je Prle otišao u Moskvu na sahranu prijatelja i episkopa SPC, totalno prećutala i stavila sliku sa opela u potpuno drugi, apsolutno lažan kontekst.

 

Ne sumnjam ja nimalo da SPC i RPC blisko sarađuju, ali je ova konkretna priča, tj. smrtni slučaj, van toga.

 

I na sve to ti danas napišeš post

 

 

gde se pitaš šta Prle radi u Rusiji, a posle nastaviš sa guranjem nosa u srpski jezik i još ponešto.

 

Sve što sam napisao u ova dva posta sam saznao posle cirka 30 sekundi guglanja. Kad bi svi  Forumaši pre pritiska na Submit Reply učinili isto da provere šta pišu i šta prenose na Forum, mnogo bi manje džumbusa između Forumaša bilo. Malo li je lažnih vesti sa TV-a i Interneta, nego treba i ovde da ih prenosimo.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Stiletto said:

gde se pitaš šta Prle radi u Rusiji, a posle nastaviš sa guranjem nosa u srpski jezik i još ponešto.

 

Sve što sam napisao u ova dva posta sam saznao posle cirka 30 sekundi guglanja. Kad bi svi  Forumaši pre pritiska na Submit Reply učinili isto da provere šta pišu i šta prenose na Forum, mnogo bi manje džumbusa između Forumaša bilo. Malo li je lažnih vesti sa TV-a i Interneta, nego treba i ovde da ih prenosimo.

 

OK, mogla je da proveri a nije. Mogao je bilo ko, komegod je zasmetalo pitanje, da joj ukaže zašto je Porfirije u Moskvi ali nije, ne vidim nikakav razlog za etiketiranje , nipodaštavanje, podmetanje SNS botovanja i slično:

Nema se šta dobro reći o delovanju SPC u društvu, Sinoda, patrijarha, većine episkopa i nižih "službenika", kažem većine jer povremeno se čuje neki glas od pojedinaca koji budu proterani na ovakav ili onakav način iz javnosti. Kad god je Helena pisala o SPC, Porfiriju, onom banatskom episkopu imala je dobar povod i potpuno je u pravu, jeste oštra prema pojedincima, prena crkvi, ponekad prema veri ali nisam zapazio i netrpeljivost prema vernicima samo zato što su vernici. Razumem i odbojnost prema svakom političaru koji je više nego blizak politici SPC, da politici jer SPC se najčešće oglašava političkim stavovima.

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Helena said:

Ja sam postavila vest o mešanju crkve u zakon o jeziku, sliku sam postavila van konteksta, toliko mi je to sve delovalo zastrašujuće, ti obredi, rituali...

Crkva, a narocito pravoslavna, neka je vrsta pozorista, karnevala, da toga nema ljude vera uopste i ne bi zanimala.

Ljudi vole misterije, a vera se i zasniva na nekoj misterioznosti.

 

Cuvene katedrale po Evropi ( u nekima su oltari naslikani od najcuvenijih slikara) ogromne su, kupole nadmasuju i visinu

planina pa ti kao vernik sebi dodjes kao neki mrav koji mora da se klanja tom velelepnom velicanstvu.

Vera sluzi da verniku na neki nacin uteruje strah u kosti, ali meni to ne smeta, dapace uzivam da gledam procesije.

 

Slika koju si ti postavila slika je sa sahrane nekog crkvenog velikodostojnika i tebiu to smeta.

Nedavno je bila ceremonija sahrane kraljice Elizabete, krunisanja kralja Carlsa, sve je to zanimljivo

i vecina ljudi tgo tako zeli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Gajić je dodao i da je „na pragu dogovor“ koalicije Narodne stranke i Dosta je bilo sa pokretom Dveri i da bi narednih dana trebalo da bude održan sastanak o tome.

 

Možda je ovo dobro, zajedno bi dobili manje glasova nego pojedinačno u zbiru, manje rasipanje glasova. Svaka pojedinačnp po 0,5%, bilo bi 1,5& bačenih glasova, zajedno 1%, za 0,5% manje rastura.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Zvezdarac said:

Zavetnici izlaze sa SNS sigurno a ko zna neka izracuna mislim da sa ovoliko lista ispod cenzusa 44% znaci vecinu kada se pretvori u mandate

Jeste ovo "istraživanje" i jeste SNS-SPS-Zavetnici 47%, ali i jeste da ostali imaju skoro 49%....

Link to comment
Share on other sites

On 3/17/2024 at 4:51 PM, Stiletto said:

 

Pa sad...

 

Post o mešanju crkve u rodno ravnopravni jezik si postavila u četvrtak:

 

 

Što se tog konteksta tiče, 100% se slažem s tobom.

 

Sliku Prleta sa patrijarhom Rusije si objavila juče, preciznije tvit jedne Ruskinje

 

 

koja je istinu, da je Prle otišao u Moskvu na sahranu prijatelja i episkopa SPC, totalno prećutala i stavila sliku sa opela u potpuno drugi, apsolutno lažan kontekst.

 

Ne sumnjam ja nimalo da SPC i RPC blisko sarađuju, ali je ova konkretna priča, tj. smrtni slučaj, van toga.

 

I na sve to ti danas napišeš post

 

 

gde se pitaš šta Prle radi u Rusiji, a posle nastaviš sa guranjem nosa u srpski jezik i još ponešto.

 

Sve što sam napisao u ova dva posta sam saznao posle cirka 30 sekundi guglanja. Kad bi svi  Forumaši pre pritiska na Submit Reply učinili isto da provere šta pišu i šta prenose na Forum, mnogo bi manje džumbusa između Forumaša bilo. Malo li je lažnih vesti sa TV-a i Interneta, nego treba i ovde da ih prenosimo.

 

Pristojan čovek ne ide u Moskvu, a još manje se slika sa ratnim zločincem od ruskog patrijarha. Pa sve da mu je rođeno dete umrlo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Constantin said:

 

Faktor plus nije pouzdan. JA bi rekao da je ovo navlakuša za ove između 2-3 % da izađu sami da proćerdaju što više glasova jer oni realno nisu ni na 1% trenutno. Ko su ovi NIŠ Moj grad ? Tako su svojevremeno tripovali DS da na lokalu 2016 izađu sami kao dobiće 5% i naravno pukli ispod cenzusa i prosuli 2% glasova.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Klotzen said:

 

Faktor plus nije pouzdan. JA bi rekao da je ovo navlakuša za ove između 2-3 % da izađu sami da proćerdaju što više glasova jer oni realno nisu ni na 1% trenutno. Ko su ovi NIŠ Moj grad ? Tako su svojevremeno tripovali DS da na lokalu 2016 izađu sami kao dobiće 5% i naravno pukli ispod cenzusa i prosuli 2% glasova.

Ovo kod Sase Radulovica nisu procenti nego apsolutni broj biraca- Tadic, Radulovic i jos jedan koji je ili 70% za njih ili ima IQ na 70% od prosjecnog - kako god okrenes 2.7 ukupno… 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Div said:

 

Možda je ovo dobro, zajedno bi dobili manje glasova nego pojedinačno u zbiru, manje rasipanje glasova. Svaka pojedinačnp po 0,5%, bilo bi 1,5& bačenih glasova, zajedno 1%, za 0,5% manje rastura.

 

Nije nikako dobro, svaki glas je vazan, a NS, Dveri i DJB zajedno mogu da pokupe neke glasace koji su opozicioni, ali ne bi da glasaju za koaliciju NADA (i jos vise glasova ako NADA i SPN nastupe zajedno, no, tada ce i 2-3%, mozda i vise glasaca SPN da odustanu od glasanja jer "necemo sa cetnicima").

 

Dveri sigurno mogu da skupe 1% na izborima, NS i DJB zajedno sigurno mogu da racunaju na 1% i dobicemo istu situaciju kao i 2023. i 2022.

 

Vreme je da se konacno vodi borba za svaki glas protiv Vucica, a ne da se masta kako ce SNS da padne sam od sebe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/18/2024 at 6:10 AM, Div said:

 

OK, mogla je da proveri a nije. Mogao je bilo ko, komegod je zasmetalo pitanje, da joj ukaže zašto je Porfirije u Moskvi ali nije, ne vidim nikakav razlog za etiketiranje , nipodaštavanje, podmetanje SNS botovanja i slično:

Nema se šta dobro reći o delovanju SPC u društvu, Sinoda, patrijarha, većine episkopa i nižih "službenika", kažem većine jer povremeno se čuje neki glas od pojedinaca koji budu proterani na ovakav ili onakav način iz javnosti. Kad god je Helena pisala o SPC, Porfiriju, onom banatskom episkopu imala je dobar povod i potpuno je u pravu, jeste oštra prema pojedincima, prena crkvi, ponekad prema veri ali nisam zapazio i netrpeljivost prema vernicima samo zato što su vernici. Razumem i odbojnost prema svakom političaru koji je više nego blizak politici SPC, da politici jer SPC se najčešće oglašava političkim stavovima.

 

Radi se o stavu "radije bih da glasam za SNS nego da se neko ko drugacije misli od mene bilo sta pita".

 

Recimo, uzmimo da se neka stranka zalaze za momentalno priznanje Kosova i clanstvo u NATO. Zamislimo da takva stranka zeli da ucestvuje u rusenju SNS, voljna je da sklapa koalicije sa gradjanskom opozicijom i spremna je i da se privremeno udruzi sa nacionalistima da bi se promenila vlast.

 

I sad, neko ko je desnicar to vidi i kaze "pa radije bih da glasam za SNS nego da izdajnici/strani placenici dodju na vlast". Takav neko ne bi bio oznacen samo kao desnicar i budala, nego kao neko ko nema nista protiv da glasa za SNS.

 

Svako u ovoj zemlji treba da ima pravo da se zalaze i za priznanje Kosova/ulazak u NATO, dok god to radi na miran nacin i dok god se obraca biracima sa jednom pragmaticnom porukom da ce nam svima biti bolje ako donesemo te dve odluke. Neko ne mora da se slaze sa tim stavovima, ali pristalice takve partije ne smeju da se oznacavaju kao neprijatelji ili izdajnici.

 

Takodje, svako u ovoj zemlji ima prava da udara na kartu emocije, da se protivi priznaju Kosova, da vodi kampanju protiv NATO ili EU, da istice ulogu crkve kao bitne stvari za nas kolektiv/narod/naciju.

 

Mislim da je Churchill rekao da je demokratija los sistem, ali najbolji koji poznajemo. Demokratija je donela i Brexit u njegovu domovinu, dok bi neka vrsta diktature mozda ostavila UK u EU (ako bi neko zabranio anti - EU pokrete tamo, tipa Farage proteran iz zemlje ili tako nesto).

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, goldberg said:

Radi se o stavu "radije bih da glasam za SNS nego da se neko ko drugacije misli od mene bilo sta pita".

 

....

 

Mislim da je Churchill rekao da je demokratija los sistem, ali najbolji koji poznajemo. Demokratija je donela i Brexit u njegovu domovinu, dok bi neka vrsta diktature mozda ostavila UK u EU (ako bi neko zabranio anti - EU pokrete tamo, tipa Farage proteran iz zemlje ili tako nesto).

 

U krajnjem, demokratija je i biti pre za SNS nego za nekog, nekog pojedinačno, ko je opozicija, da ne koristim pristum prava ili lažna opozicija, demokratija je i biti protiv uticaja crkve na društvo, preko mešanja u donošenje zakona, školske programe, prava manjina, polnu i rodnu ravnopravnost, može se postaviti pitanje da li protivnici demokratije treba da užiaju sva demokkratska prava i sve tekovine demokratskog razvoja, kako god da se opredelimo u toj dilemi na neko način ograničavamo demokratiju. U jednom slučaju podržavamo nekog ko je protiv demokratije, podržavamo njegovo pravo da deluje protiv demokratije, u drugom slučaju smo za ograničavanje nečijeg prava na izražavanje mišljenja i na delovanje. 

Nije isto reći, ako je izbor SNS ili NS, ja bih pre za SNS ili, ako je izbor SNS ili udružena opozicija u kojoj je i NS, ja bih bio za SNS, ne treba valjda da obrazlažem. A, nije baš uputno uzimati doslovno svaku izjavu napisanu u neobaveznoj raspravi na Forumu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Div said:

U krajnjem, demokratija je i biti pre za SNS nego za nekog, nekog pojedinačno, ko je opozicija, da ne koristim pristum prava ili lažna opozicija

 

SNS je stranka ciji predsednici (i onaj pravi i onaj fiktivni) i svi clanovi aktivno deluju protiv svih demokratskih principa u ovoj zemlji, tako da je biti za SNS i biti za demokratiju oksimoron po definiciji.

 

Kada se neko izjasni da bira SNS umesto NS (u primeru koji si naveo i koji je bio pomenut stranicu ranije), to znaci da se taj neko zalaze za drzavno uredjenje u kojem politicari iz NS ne bi imali pravo da zastupaju svoje ideje i pokusavaju da dobiju glasove za te ideje. Jer, to i jeste danas slucaj - na primer, na desnici se tolerisu i podsticu raznorazni Zavetnici, Radikali, Levijatani, ljudi poput Nestorovica, Vacica, dok se svi secamo sta se desavalo sa Obradovicem i Dverima dok su nastupali opoziciono (i kako su dobili prostora kada su omeksali svoju kritiku rezima), kroz kakvu cenzuru i satanizovanje su prolazili i NS dok su bili zivi i NDSS-POKS kada su odlucili da nastupaju strogo opoziciono.

 

Ideja da su ljudi/glasaci u vecini podlozni manipulaciji i da zato ne zasluzuju da biraju nego mora neko umesto njih da namece svoje odluke mozda ima svojih prednosti, ali drustveno uredjenje koje bastini takvu ideju definitivno nije demokratija.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

Kada se neko izjasni da bira SNS umesto NS (u primeru koji si naveo i koji je bio pomenut stranicu ranije), to znaci da se taj neko zalaze za drzavno uredjenje u kojem politicari iz NS ne bi imali pravo da zastupaju svoje ideje i pokusavaju da dobiju glasove za te ideje.

Da li bi mogao, u jasnim tezama, da izložiš koje su to ideje koje zastupa NS i za šta se oni zalažu? I šta ti se tu sviđa i zašto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, tomas.hokenberi said:

Da li bi mogao, u jasnim tezama, da izložiš koje su to ideje koje zastupa NS i za šta se oni zalažu? I šta ti se tu sviđa i zašto.

Golfberg je jasno rekao zašto bi valjalo glsati z aNsna predhodnim izborima i zašto bi bilo dobro da se opozicija na desnici ujedini, sva adesnica koja je protiv SNS kao najvećeg zla. Sasvim legitimn stav , kao što je legitimno i imati rugačiji stav.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...