Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ne kladim se, znam kako to funkcioniše, pogledah malo na sajtu kladionice šta se sve nudi, izlaznost po opštinama, pa dueli izlaznosti po opštinama, to baš nisam očekivao,mada, ne bi trebalo ništa da me iznenadi, znam da se ljudi klade na svašta.

Pitanje za znalce: Vidim u duelima, procenti stranaka na republičkim, razlika SNS-SPN = -21,5 a, kvota i za više i za manje 1,85, kako se računa razlika, mislim na zaokruženje, da li znači sve od 21,451** do 21,549** se računa da je razlika 21,5 i nema niko pogodak jer nema kvote na taj iznos, samona manj ili veći.

Ako bih se, recimo, kladio da če SRS uzeti 42%, SPN 22% i da će razlika biti manja od 21,5, da li to znači da bi ukupna kvota bila 1,85*1,85*1,85=6,331625?

Kakva ograničenja postoje?

Videh da je na Beogradskim, procenat NS pre kraja novembra bio preko 3% oa da je pao ispod, ne vidim koja lista od naknadno prijavljenih je mogla da pokupi njihove glasove, pre bih očekivao blagi rast zbog afere sa Miketićem, da li je uticaj kampanje?

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam znalac, pošto sam poslednji tiket popunio pre nego što sam postao punoletan (naopako, znam), ali za ovo prvo mislim da ništa ne dobijaju zaokruživanjem, tj. da bi razliku bez problema mogli da tumače kao 21.5000000... svakako ako se desi da se tačno ubode granica, kvota na taj par je 1.

 

4 hours ago, Div said:

Ako bih se, recimo, kladio da če SRS uzeti 42%, SPN 22% i da će razlika biti manja od 21,5, da li to znači da bi ukupna kvota bila 1,85*1,85*1,85=6,331625?

Kakva ograničenja postoje?

 

Ovo je interesantno. :classic_smile: Na jednom tiketu ne smeš više puta da ponoviš isti događaj, ali sve tri stavke su na njihovom sajtu date kao zasebni događaji iako je jasno da nisu potpuno nekorelisani. Štaviše, gledajući granice (42,8 i 21,3), ispada da, ako bi ovaj treći događaj ubacio na tiket na kom već imaš prva dva, multiplicirao bi svoju kvotu pritom ne unevši nikakav dodatni rizik.

 

E sad, oni nisu toliko glupi da to dozvole... ili možda jesu? :classic_laugh: Da sačekamo većeg poznavaoca.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, MeanMachine said:

 

I sta sa za beogradske kad Bota i Jeremija su na ivici cenzusa, jebote moracu da glasam za nekog od njih zbog Donta. Kakva je lista poslanika za grad kod njih dvojice koji ima manje mogucih preletaca?

 

Kapiram da su Jeremiji več pobegli svi koji su mislili da pobegnu, kad se odcepio Miki.

 

8 hours ago, Brian Setzer said:

Siguran dobitak (u kladionici) je uvek (u republici) SNS- (da će da osvoji da osvoje manje od navedenog procenta).

Fora je u tome što je maksimalni ulog ograničen.

 

Klađenje na izbore nije izuzetak po tom pitanju. Sve ima svoj limit. Nekad je veči, nekad manji, u zavisnosti od jačine lige i količine novca koji se uplati na tu ligu. Veča količina opklada i novca znači i to da trajderi mogu da preciznije odrede kvote, a zbog toga su onda voljni da dozvole i veče opklade, jer su sigurniji u te kvote koje su okačili.

I obrnuto. Manji market, manje uplačenog novca, više nesigurnosti u svoje kvote, manji limit.

 

5 hours ago, Div said:

Ako bih se, recimo, kladio da če SRS uzeti 42%, SPN 22% i da će razlika biti manja od 21,5, da li to znači da bi ukupna kvota bila 1,85*1,85*1,85=6,331625?

Kakva ograničenja postoje?

 

Može nekad da se provuče neka greška, pa da ne zabrane nešto ovako. Ali u velikoj večini slučajeva, stvari koje su u korelaciji, nemogu da se kombiniraju.

Edited by L' Imperatore
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, L' Imperatore said:

Može nekad da se provuče neka greška, pa da ne zabrane nešto ovako. Ali u velikoj večini slučajeva, stvari koje su u korelaciji, nemogu da se kombiniraju.

 

U konkretnom slučaju, treći ishod nije direktna, nužna posledica jednog od prva dva, naime, može procenat SNS da bude veći a da razlika ne bude veća, ali, ako se ispune oba prva uslova, sledi i da je nužno ispunjen i treći. NA sajtu kladioničara ne vidim uslove, možda ne umem da tražim, nisam vičan, a zainteresovan sam iz čiste radoznalosti.

Link to comment
Share on other sites

Ajde da i ja tresnem jednu prognozu, mada se nikad ne kladim.

 

Beograd:

 

SNS      37%
SPN      35%
SPS         7%
D&Z        6%
NADA     5%
SDP&Co.3% 
NS      2-3%
Ostali +
Nevažeći


Republika:

 

SNS      42%
SPN      23%
SPS       10%
D&Z        6%
NADA     4%
SDP&Co.3%
NS       2-3%
SRS      1.5%
SVM     1.5%
SPP         1%
SDA     0.5%
Ostali +
Nevažeći

 

Najveća nepoznanica mi je Narodna Stranka, dok bi Tadić&Co, mogli da pređu ako zapnu u kampanji, teško da su im toliko opali procenti jer su zbirno imali 5.8% na prošlim republičkim izborima, ali tu ostavljam sva tri znaka, što bi se reklo.

Bude li samo jedna od njihove dve liste prešla cenzus, pobeda u Beogradu je čista, mada bi bila i bez njih, samo tesnija.

Na republičkom nivou SNS+SPS+Mađari, imali bi većinu, ali nipošto dvotrećinsku, znači ispod 150 mandata.

Opozicija i ostatak manjina 90-100 mandata, što bi bio lep korak napred.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Div said:

 

U konkretnom slučaju, treći ishod nije direktna, nužna posledica jednog od prva dva, naime, može procenat SNS da bude veći a da razlika ne bude veća, ali, ako se ispune oba prva uslova, sledi i da je nužno ispunjen i treći. NA sajtu kladioničara ne vidim uslove, možda ne umem da tražim, nisam vičan, a zainteresovan sam iz čiste radoznalosti.

 

Zavisi od kladionice do kladionice. Od situcije do situacije. Da bi nešto u kladioničarskom smislu bilo smtrano korelacijom, ne mora da bude stoprocentan slučaj kao recimo ovaj tvoj kad iskombiniraš sve tri opklade. Može da bude i delimično, da neki ishod na tiketu utiče na verovatnoču drugog para na tiketu, i to je isto korelacija.

Neznam kako je Meridian postavio pravila za ove igre. Ja sam probao na sajtu, i na tiket može da se naklikaju ove tri opcije, bez da dodje neko upozorenje (na drugm kladionicama obično odma dobiješ message ispod da nemogu parovi da se kombinuju). Nemam nalog, pa nemogu da probam bili prošla uplata. Kapiram da če več neko od ovih što imaju nalog da proba kasnije, pa čemo saznati odgovor.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Zvezdarac said:

@knight rider

mnogo je veca verovatnoca(cak sam siguran u to)da u BG neko od desnice ode sa SNS nego da svi odu sa SPN tako da sa ovim procentima SNS,SPS pus neko od desnice imaju vecinu

 

Nisam previše ulazio u postizborne kalkulacije i kupovinu mandata, ali možda bi samo Zavetnici mogli zvanično da odu u koaliciju s njima, sa svojih recimo 4 odbornika, ostali teško.

Naravno, sve pod uslovom da ni NS ni Tadić ne pređu cenzus, a SNS+SPS dobiju 53-54 mandata, to bi onda zbirno bila većina.

Ako bi samo još jedna opoziciona lista prešla cenzus, onda bi i sa takvom konstelacijom opet bili u nekom egalu ili bi jedan glas gore dole odlučivao.

Postoji i treća varijanta, da i NS i Tadić pređu u Beogradu, onda će Psiho morati baš da odreši kesu, ali to je baš nategnuto.

Iskreno, te kombinacije posle izbora me i ne tangiraju previše.

Ja živim u Beogradu i daću sve od sebe da počistim pre svega svoje dvorište, neće me omesti ni kiša ni mraz, ni defetistička propaganda, a nisam baš ni siguran u tih 37% kojima sam počastio nazadnjačku listu.

Može Beograd još više da ih iznenadi, posebno zbog Šapićevih budalašenja na dnevnoj bazi, a i same pomisli da će im vojvoda od zarđale kašike vedriti i oblačiti naredne četiri godine.

Link to comment
Share on other sites

Ulazimo u zadnje dve nedelje, veći igrači su pokupili šta su pokupili, ostaje pitanje konačne izlaznosti i opstanka malih lista. Čak i oni koji bi "taktički" glasali, imali bi dilemu koga da podrže za prelazak cenzusa, ali u svakom slučaju, takvih je nedovoljno, glasovi neopredeljenih u finišu kampanje uvek idu većim listama. NS može samo da raste odavde, ali prvo, nema dovoljno vremena, i  malo veća izlaznost može da ih gurne ispod cenzusa.  NS i "Dobro jutro" koalicija  su u kampanji zauzeli poziciju koji već drže Nacionalno okupljanje i NADA. Na tom spektru desnice je na prošlim izborima bilo oko 600 000 glasova, nedovoljno da prođu cenzus Radikali i Radulović, pošto su gro pobrali NADA, Zavetnica i Dveri. Šešelj i dalje ide sam na republici, pa je situacija za NS i "Dobro jutro" još gora. Tu je i Nestorović, ta Hepi ekipa će da pokupi nešto glasova celoj desnici. Tadićeva koalicija je za njega katastrofalna, jer ako sada visi ispod cenzusa, znači da je izgubio i ono malo što je imao pre izbora. Bolje da je prosto presedeo ove izbore.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, L' Imperatore said:


 

 

Klađenje na izbore nije izuzetak po tom pitanju. Sve ima svoj limit. Nekad je veči, nekad manji, u zavisnosti od jačine lige i količine novca koji se uplati na tu ligu. Veča količina opklada i novca znači i to da trajderi mogu da preciznije odrede kvote, a zbog toga su onda voljni da dozvole i veče opklade, jer su sigurniji u te kvote koje su okačili.

I obrnuto. Manji market, manje uplačenog novca, više nesigurnosti u svoje kvote, manji limit.

 

Uopšteno, sve tačno.

 

Pitanje: kako, baš uvek dosad, za (republičku) vlast/SNS stave (i drže do izbora nepromenjen) 5-10% veći procenat za +/-, nego što ovi na kraju stvarno osvoje?

 

Da nije, možda, zato što im je ukalkulisan gubitak (zato što stavljaju nerealno veći %) manji od... generalnog dobitka u ostalom (nečem)?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brian Setzer said:

 

Uopšteno, sve tačno.

 

Pitanje: kako, baš uvek dosad, za (republičku) vlast/SNS stave (i drže do izbora nepromenjen) 5-10% veći procenat za +/-, nego što ovi na kraju stvarno osvoje?

 

Da nije, možda, zato što im je ukalkulisan gubitak (zato što stavljaju nerealno veći %) manji od... generalnog dobitka u ostalom (nečem)?

 

 

 

Kako mislis dosad?

To se desilo samo na proslim izborima,inace su uglavnom pogadjali,a nekada i masili SNS za 4-5%
http://www.nspm.rs/hronika/e-izbori-kladionice-objavile-kvote-za-izbore.html?alphabet=l

I doslo je do male izmene kvota tj %.

Edited by Zvezdarac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Brian Setzer said:

 

Uopšteno, sve tačno.

 

Pitanje: kako, baš uvek dosad, za (republičku) vlast/SNS stave (i drže do izbora nepromenjen) 5-10% veći procenat za +/-, nego što ovi na kraju stvarno osvoje?

 

Da nije, možda, zato što im je ukalkulisan gubitak (zato što stavljaju nerealno veći %) manji od... generalnog dobitka u ostalom (nečem)?

 

 

 

 

Kad sam gore pričao o manjim i večim betting marketima, izbori sigurno pripadaju ovim manjima. A u te manje se ne ulaže mnogo resursa u kreiranje kvota, a to znači i više grešaka u tom procesu.

 

Ali znam gde ciljaš sa ovim pitanjem, koje je sasvim legitimno. I sam iz više razloga mislim da če pre biti da je ovo "greška", nego greška. Prvi razlog je kladioničarski. Kad kladionica izbaci lošu liniju/kvotu, obično če uplate biti one-sided, što onda zahteva reakciju trejdera koji menjaju line/kvotu da bi privukli uplate na drugu stranu i tako izbalansirali akciju. I ako kroz ovo pogledamo te granice koje oni postavljaju za SNS, teško bi rekao da je iko zagrijan da tu igra over. Pa čak i simpatizeri SNS, koji bi možda najavljivali laganih 45%, sve dok ne treba uložiti novac na takvu prognozu. Znači, došli smo do zaključka da če tu veči dio akcije iči na under. Tu se onda postavlja pitanje, zašto se granica ne pomera prema dole?

 

A odgovor na to pitanje je ono na šta si ti namigivao. Granica se umetno održava visoko, jer vlast želi sebe da prikaže jačima nego što jesu, gde god imaju mogučnost da to urade. A koliko znam sve to kompanije su dosta bliske ljudima u vrhu države.

Neko če da postavi pitanje, kako če kladionica da pretrpi gubitke? Bez ikakvih problema. Limiti na ove opcije nisu dovoljno veliki da ih neko konkretno ošiša sa velikim ulogom. A izbori ionako nisu primamljivi za večinu rekreativnih kladioničara, pa tako ukupan ulog na sve ove opklade zajedno neče dobaciti do 5% akcije koju privuče jedna utakmica Premier lige.

 

Zaključak. Ovo je verovatno samo još jedan od mnogih pokušaja kreiranja javnoga mnenja. Jeste da nema večeg dometa, s obziromda se večina ljudi ne bavi kladionicama. Ali ono, jeftino može da se uradi, tako da neče se baci...

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Neko če da postavi pitanje, kako če kladionica da pretrpi gubitke? Bez ikakvih problema. Limiti na ove opcije nisu dovoljno veliki da ih neko konkretno ošiša sa velikim ulogom.

 

 

 

 

 

Moze da se igra za koliko hoces

Tj po tiketu 12000 ali na poziv ako trazis vise daju.

Jednom prilikom su ih na neku Grcku stranku osurili a najvise onog puta na Belog,on je kampanju krenuo dosta kasno i rastao je brzo a u istrazivanjima je bio dosta nize,bukvalno je stvar zdravog razuma bila da ce preci datu granicu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zvezdarac said:

Moze da se igra za koliko hoces

Tj po tiketu 12000 ali na poziv ako trazis vise daju.

Jednom prilikom su ih na neku Grcku stranku osurili a najvise onog puta na Belog,on je kampanju krenuo dosta kasno i rastao je brzo a u istrazivanjima je bio dosta nize,bukvalno je stvar zdravog razuma bila da ce preci datu granicu.

 

Ne postoji opklada na koju može da se igra koliko hočeš. Ne samo u Meridianu, več bilogde na svetu. Zato postoje limiti.

 

Pa evo, ti kažeš da je osnovni limit za izbore 100 eura. To je dosta sitno. A kad zovneš, koliko više dopuste? 300-500 eura? Verovatno kad bi rekao da češ igrati 10k, ne bi pustili. Što znači da ne možeš neku ozbiljnu štetu da im naneseš. 

I ne govorim sad ja to iz svoga ugla, kao da sam ja sad neki igrač pa mi malo 500 eura. Več govorim iz njihovog ugla. To je za njih sića.

 

I to za šurenje sa Belim teško da se desilo. Ili bolje rečeno, možda je igrač imao osečaj da je ošurio kladionicu, dok kladionica nije imala osečaj da je ošurena 🙂 Da se razumemo, ne kažem da ti ne verujem. Ali mislim da je mogučnost za tako nešto dosta mala, jer znam kako sve to deluje u pozadini, . Kako ide taj risk management. Prvo automatski, pa onda i manualni.

Izbori, kao što sam več rekao su mali market. A to si i ti potvrdio sa informacijom da je dozvoljeno 100 eura na opkladu. Ako je to limit na opkladu/igrača, ukupni če obično biti recimo negde 25x veći. Prostom matematikom doalzimo do toga da na čitav taj događaj može da se uplati cca 2500 eura. Za svaku max opkladu igrača, risk manageri če od sistema dobiti notification da obrate pažnju. Za zapunjeni limit na događaju će takodje dobiti notification. I sad dolazimo da manualnog dela risk mangmenta gde oni moraju da reaguju i donesu odluku dali da podignu taj event rating ili ne. A pošto tom kadru u 99% slučajeva fali znanja, ne ume da hendluje te situacije kako treba, več u panici samo seče, gasi i limitira. Jer je to najlakše i za njih najbezbednije. Zbog toga kažem da je teško da prodju neke silne opklade kroz sve to na neku obskurnu igru.

 

Izvinjavam se što sam zagazio u off sa ovim postovima. Neču više o kladionici.

 

Link to comment
Share on other sites

Parlamentarni:

  1. SNS: 43%*

  2. SPN: 19%

  3. SPS: 11%

  4. D&Z: 8%

  5. NADA: 4%

  6. Tadić i Radule: 3%**

  7. NS: 3%**

*Možda će SNS imati procenat ili dva manje, a SRS će imati 3% =>To zavisi od parizera, ako proceni da mu se isplati da deo lajača na opoziciju u skupštini bude iz "druge stranke"...

 

**Nisam siguran, moguće je da imaju ispod 3% (tu su negde, na granici).

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, L' Imperatore said:

 

Ne postoji opklada na koju može da se igra koliko hočeš. Ne samo u Meridianu, več bilogde na svetu. Zato postoje limiti.

 

Pa evo, ti kažeš da je osnovni limit za izbore 100 eura. To je dosta sitno. A kad zovneš, koliko više dopuste? 300-500 eura? Verovatno kad bi rekao da češ igrati 10k, ne bi pustili. Što znači da ne možeš neku ozbiljnu štetu da im naneseš. 

I ne govorim sad ja to iz svoga ugla, kao da sam ja sad neki igrač pa mi malo 500 eura. Več govorim iz njihovog ugla. To je za njih sića.

 

I to za šurenje sa Belim teško da se desilo. Ili bolje rečeno, možda je igrač imao osečaj da je ošurio kladionicu, dok kladionica nije imala osečaj da je ošurena 🙂 Da se razumemo, ne kažem da ti ne verujem. Ali mislim da je mogučnost za tako nešto dosta mala, jer znam kako sve to deluje u pozadini, . Kako ide taj risk management. Prvo automatski, pa onda i manualni.

Izbori, kao što sam več rekao su mali market. A to si i ti potvrdio sa informacijom da je dozvoljeno 100 eura na opkladu. Ako je to limit na opkladu/igrača, ukupni če obično biti recimo negde 25x veći. Prostom matematikom doalzimo do toga da na čitav taj događaj može da se uplati cca 2500 eura. Za svaku max opkladu igrača, risk manageri če od sistema dobiti notification da obrate pažnju. Za zapunjeni limit na događaju će takodje dobiti notification. I sad dolazimo da manualnog dela risk mangmenta gde oni moraju da reaguju i donesu odluku dali da podignu taj event rating ili ne. A pošto tom kadru u 99% slučajeva fali znanja, ne ume da hendluje te situacije kako treba, več u panici samo seče, gasi i limitira. Jer je to najlakše i za njih najbezbednije. Zbog toga kažem da je teško da prodju neke silne opklade kroz sve to na neku obskurnu igru.

 

Izvinjavam se što sam zagazio u off sa ovim postovima. Neču više o kladionici.

 

Moja greska,nisam mislio bukvalno koliko hoces ali sam licno prisustvao gde pustaju po 2000 e na opkladu jednom coveku.

Za Belog i Grke znam ljude koji su ukupno uplatili oko 50.000e a bas dosta ljudi je pored njih igralo

I dozvoljeno je online 100 e ali na uplatnom mestu trazis da zovu da dopuste i uglavnom dopustaju po par hiljada e,i tu ne govorim o velikim listama na njih se cak toliko i ne igra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meridijan je pijacarska kladionica. Ja kad sam se kladio na Evroviziju za smesno mali ulog (1000 dinara po tipu) smanjivali su kvotu, pa onda nisu dozvolili da se kladim na sve sto inace imaju u listi, pa je na kraju tiket posle uplate bio storniran, pa kada sam dosao da podignem pare samo su mi vratili uplatu. Pa sam se cimao da pisem mejlove i da im citiram zakon da bi mi isplatili dobitak, koji ih je kostao neverovatnih 3200 dinara sve ukupno (posto mi je proslo 2 od 3 singla).

 

Mogu da se kladim da ako neko proba petocifrenu uplatu na bilo sta ovde da ce biti natezanja i na kraju mozda nece ni dozvoliti.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Jbt morao sam da proveravam da nije AI generisano.

 

'Ladno nije. 

 

 

 

Ne postoji pouzdani AI checker i dalje. Nisam slusao i ne znam, ali ovo prvo je sigurno tacno.

 

A ako mene pitas, nece ni postojati.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci
  • fancy pinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...