Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Da li dajete svoj glas 02.06.24?  

156 members have voted

  1. 1. Da li ćete izaći / Da li ste izašli na lokalne izbore 2. juna 2024?

    • Da, glasaću za stranke bliske vlasti
      4
    • Da, glasaću za stranke bliske opoziciji
      12
    • Ne, glasao bih za stranke koje bojkotuju izbore
      6
    • Ne, nikad ne izlazim na izbore
      3


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Niš je izgubljen. Lošim PR-om su se odrekli protesta i mislim da Parizer posle toga više i ne razmišlja o tome. Jedino što njega boli su blokade autoputeva i ostale kritične infrastrukture. Doktor je pride delovao da bi više voleo da je nepravedno izgubio nego da je pobedio tako da mu je ispunio želju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Klotzen said:

Niš je izgubljen. Lošim PR-om su se odrekli protesta i mislim da Parizer posle toga više i ne razmišlja o tome. Jedino što njega boli su blokade autoputeva i ostale kritične infrastrukture. Doktor je pride delovao da bi više voleo da je nepravedno izgubio nego da je pobedio tako da mu je ispunio želju.

Niš ne izgubljen još 1945. Ko god je bio na vlasti...

Link to comment
Share on other sites

Ljudi prosto nikom ne veruju. Kad god su bili spontani protesti, Vucic je poslao opoziciju na te proteste i ona ih je uništila.

Ljudi su postali apatični, a to je govnar hteo. Hteo i postigao. Da sutra kaze da se na Avali kopa litijum, izaslo bi na proteste 2000 ljudi. Govnar je kukavica najveca i uzasno se boji ulice. Zato je sve uradio da obesmisli bilo kakve proteste.

Sve je uspeo da kupi, svi igraju zadate uloge. Uspeo je sebe da predstavi kao nekakvog patriotu, a veleizdajnik je. Opoziciji je dogovorno dodelio ulogu stranih placenika i izdajnika, a njoj to i ne smeta jer su se fino udomili i kaplje masna para svakog meseca. Ispolarizivao je maestralno stranacku scenu i to je to.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, berti said:

Opoziciji je dogovorno dodelio ulogu stranih placenika i izdajnika, a njoj to i ne smeta jer su se fino udomili i kaplje masna para svakog meseca. Ispolarizivao je maestralno stranacku scenu i to je to.

One koji nisu hteli ni po koju cenu....slao je svoju ekipu za "objašnjavanje"....tako ga, jedan od opozicionara, nema u javnosti jošod izbora. Ne želi u javnost da ljudi ne vide kako izgleda kako Sekta nekog pokušava da "urazumi" 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Намазан лик који је добро научио на Милошевићевим грешкама.

 

Погледајте само са навијачима који би требали бити ударна песница бунта шта је урадио.

 

Zna u milimetar kako ovaj narod diše, kako kupiti, zastrašiti...  

 

Neće on otići dok nešto debelo ne zabrlja u spoljnoj politici ili sam reši da se povuče iz nekog razloga.  Pa šta je sve narod trpeo od Miloševića, ratove, hiperinflaciju, bombardovanje...i opet je jedva izgubio na izborima i to uz ogromnu pomoć stranaca.  A pored toga koliko je kvalitetnih ljudi od tada otišlo preko. Koliko se razočaralo u 'demokratske' snage - rekao bih sa punim pravom...

 

A i kada jednom ode nisam baš nešto siguran da će narod izabrati kako treba - čak šta više iskustvo od početka višestranačja pokazuje da neće...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Constantin said:

One koji nisu hteli ni po koju cenu....slao je svoju ekipu za "objašnjavanje"....tako ga, jedan od opozicionara, nema u javnosti jošod izbora. Ne želi u javnost da ljudi ne vide kako izgleda kako Sekta nekog pokušava da "urazumi" 

Odličan si mi šlagvort dao, baš sam skoro gledao emisiju koju prosto moram da šerujem. Izbori i politika u veseloj Srbiji od lokala do velegrada, bez rukavica, sve nacrtano. Sve preporuke, nisam znao ko je gospodin do juče. Legenda. 

 

Spoiler

 

 

Edited by Molina23
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/17/2024 at 11:00 AM, Klotzen said:

Niš je izgubljen. Lošim PR-om su se odrekli protesta i mislim da Parizer posle toga više i ne razmišlja o tome. Jedino što njega boli su blokade autoputeva i ostale kritične infrastrukture. Doktor je pride delovao da bi više voleo da je nepravedno izgubio nego da je pobedio tako da mu je ispunio želju.

 

Ono sto dr Milic ne razume je da za vecinu ljudi u ovoj zemlji, a i za samu zemlju promena vlasti u Nisu bitna jedino ako ce to da dovede do slabljenja moci SNS u narednom periodu.

 

Iskreno i bez ljutnje, koga briga ko ce da cini lokalnu vlast u Nisu, u Paracinu, pa cak i u BG? Sad ispada da su naprednjaci iz Nisa nesto najgore sto postoji u SNS - super, neka se dr Milic i ostali uclane u SNS, izbace ove trenutne celnike SNS u Nisu i onda cemo svi da se otopimo od radosti jer ce neka ulica u Nisu da dobije drvored ili ce Vucic malo vise novca da da tom gradu.

 

Najveci problem u Srbiji i nije SNS u ovom trenutku nego opozicija i ljudi koji je vode i podrzavaju. Ovaj Milic, Dobrica Veselinovic, Savo Manojlovic, Grbovic iz PSG, da sad ne nabrajam sve ove sto su zagovarali "borbu za izborima", njima je ocigledno samo bitno da nekako drze u zivotu svoje pokrete i strancice, a to se ne moze ako niko ne prica o njima nego o "Djilasu i SSP". Djilas i ekipa u SSP ne znaju ni sami kakav stav da zauzmu, pa prvo pricaju kako "moramo da zauzmemo proevropski stav i bez EU nema smene vlasti", pa je onda EU saradnik Vucica, pa "ne moze sa desnicom, oni su isti kao i Vucic", pa onda "hajde da okupimo sve koji su protiv Vucica", pa onda "ovo je zemlja koja se nalazi pod okupacijom zapada i oni ce drzati Vucica dok im bude koristan".

 

Dakle, imamo SSP u centru koja se ponasa kao SNS - sizofreno, cas deluje kao da su veliki zagovornici zapada i EU, cas da su neka klasicna antiEU populisticka partija.

 

Sto se tice nacionalisticih stranaka, Obradovic i Dveri su mislili (odnosno Obradovic je mislio) da je mnogo pametan i ako nesto nije davalo rezultat, prelazilo bi se na sasvim suprotnu retoriku. Prvo su bili "porodica, a ne stranka", pa onda "da ovi odu, ali da se oni ne vrate", pa onda "u jedinstvu opozicije je spas, jedini protivnik je SNS", pa onda "samo mi smo iskreni opozicionari, ostali su sluge zapada", pa onda "pa sta ako smo sa Zikom ili Milicom, nama je nacionalizam i srbovanje na prvom mestu, a protiv smo SNS jer su oni sve to izdali".

 

Milos Jovanovic ima zanimljive nastupe i pricu, ali "slabo daje meda". Nema tu nikakvih akcija protiv SNS, nego su NDSS i POKS shvatili da jednostavno postoje biraci koji ne mogu da smisle ni Vucica ni "zli zapad", pa su se konacno bacili na antirezimsku retoriku.

 

Ovo ostalo, LSV, SRS, LDP, Zavetnici, "prozapadni deo DS"/Srbija21, Stamatovic, Nestorovic, Mi - GN i ostali, to je sve deo SNS koji i ne krije da nemaju nikakvu samostalnost nego su tu da provere koliko totalnih idiota u Srbiji ima.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Juče je formirana prva (valjda) opoziciona Opština u Srbiji. Sticajem okolnosti i Prva Bitanga Srbije je juče boravila u mom gradu.Pitali ga novinari nešto oko toga a on je odgovorio "Videću koliko će investicija dovesti na Medijani".....kakvo govno ljigavo

 

edit: 

„Znate li kolika je moja radost samo da sagledam te rezultate koje će oni da naprave. Da mi narod kaže za šest meseci ili godinu dana kakve su to rezultate u opštini Medijana napravili“, rekao je Vučić.

 

Oni će za Medijanu sigurno da urade mnogo toga, rekao je on i dodao da će sigurno da dovedu puno investitora.

https://www.danas.rs/vesti/politika/vucic-odgovorio-na-kritike-da-je-danas-u-nisu-da-bi-zamaskirao-odrzavanje-konstitutivne-sednice-skupstine-opstine-medijana/

Edited by Constantin
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Skresace im budzet na minimum da jedva mogu osnovne potrebe opštine da pokriju pa će onda sa svih medija izvestaji kako nista ne rade. Zato je bilo bitno uzeti grad Niš. Isto je i u BG, grad okrece lovu a opštine slabo šta odlučuju. Zato se i slikaju kada otvaraju semafor.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Klotzen said:

Skresace im budzet na minimum da jedva mogu osnovne potrebe opštine da pokriju pa će onda sa svih medija izvestaji kako nista ne rade. Zato je bilo bitno uzeti grad Niš. Isto je i u BG, grad okrece lovu a opštine slabo šta odlučuju. Zato se i slikaju kada otvaraju semafor.

Imali smo već takvu situaciju sa Socijalistima kadje Smiljko Kostić bio gradonačelnik pa smo od beogradskih parazita krili pare kod Velje Ilića u Čačak. Njima Niš nije bitan, nema tu para. I to što se uzme, prosledi se za Berograd na vodi, Exspo, Nac.stadion- Evo juče je po četvrti put obećao stadion u Nišu, nišku lepoticu. Beograd je, znači, bitan, tu je lova, tu su provizije. Ima za sve. Šta misliš koliko su Marinika i Žuti bili "dobri" sa bojkotom, sa koliko se cifra to piše ? Za Mariniku ne znam, ali Žuti nije ni malo gadljiv na pare....Niš im je bitan da ne krene, kao nekad. Sad je ukapirao, kad i pored kradje izbora, nije mogao da formira vlast. Niš i Novi Sad su zato bitni. Mada ne znam za Novi Sad oko pljačke. Znam da ima puno veći budžet od nas. Eto i to nam je obećao, kao Lozničanima 500 miliona budžet i ne izlazi iz Niša....a narod ko narod, nije teško dovesti ga u fazu "Gradjanina Bora"...ide na posao, kašlje kao kuče, al jebiga prosečna plata 150 000 din.

Link to comment
Share on other sites

On 7/24/2024 at 1:53 AM, goldberg said:

 

Ovo ostalo, LSV, SRS, LDP, Zavetnici, "prozapadni deo DS"/Srbija21, Stamatovic, Nestorovic, Mi - GN i ostali, to je sve deo SNS koji i ne krije da nemaju nikakvu samostalnost nego su tu da provere koliko totalnih idiota u Srbiji ima.

 

Ranije, na starom forumu u vreme kada je LDP bila osnovana meni se obavezno ukljucivalo crveno svetlance svaki put kada bi neko napisao tu rec - LDP. U to vreme se ta rec LDP iskoristila oko sedamdesetosammiliona puta od mnogo razlicitih forumasa, sto je bilo i normalno za to vreme. Mozda je cudno kada se ova rec rabi i dan danas ali nazalost samo od strane jednog forumasa. Kakogod, lepo je videti ovu rec cak i kada je kao bisere, ucestalo nize el-de-pe hejter i obavezno stavi u neki zlobni kontektst sa kakvom zavetnickom ruljom....

 

Dok sa druge strane, imamo pravo u zraku lebdece dopadanje prema slicnom zavetnickom ruljom - novim dss. 

On 7/24/2024 at 1:53 AM, goldberg said:

 

Milos Jovanovic ima zanimljive nastupe i pricu, ali "slabo daje meda". 

 

Naravno, pa ko ne bi imao zanimljivu priccu ako u nju ubaci zalaganje za srpsku A-bombu od koje ce svaki Zapad da zadrhti....Potpuno je zanimljiv, skoro isto kao Kostunica.

Umesto da se radi na odstranjivanju ove stranke isto, cak i mnogo lakse nego na odstranjivanju vladajuce, ne, ovi su zanimljivi...skoro isto ako ne isto kao Zavetnici. 

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/25/2024 at 4:01 PM, Mama_mia said:

 

Ranije, na starom forumu u vreme kada je LDP bila osnovana meni se obavezno ukljucivalo crveno svetlance svaki put kada bi neko napisao tu rec - LDP. U to vreme se ta rec LDP iskoristila oko sedamdesetosammiliona puta od mnogo razlicitih forumasa, sto je bilo i normalno za to vreme. Mozda je cudno kada se ova rec rabi i dan danas ali nazalost samo od strane jednog forumasa. Kakogod, lepo je videti ovu rec cak i kada je kao bisere, ucestalo nize el-de-pe hejter i obavezno stavi u neki zlobni kontektst sa kakvom zavetnickom ruljom....

 

 

To je zato sto si sebe i svoje stavove stavila kao merilo sta je dobro i sta je lose, pa da se ti pitas ti bi da prvo stalno bude na vlasti, a drugo zabranjeno. 

 

To je podjednako stetan stav kao i podrzavanje SNS - hocu slobodne izbore, ali da na njima postoji samo moja opcija. Jedino sto vas sve razlikuje je sto bi komunisti da na listicu postoji samo partija i njen lider, snsovci da se bira samo Vucic, nacionalisti da se zabrane izdajnicki pokreti, liberali da svako mora da prihvati socijalne i ekonomske slobode, a ko ne, taj ne bi trebalo ni da ima pravo na misljenje i tako dalje. 

 

Ako si do podneva ljuta na samu sebe, a nakon podneva na neke tamo koji pisu kriticki o tvojoj politickoj opciji, mozda ne bi bilo malo zastati, udahnuti vazduh, shvatiti da je ovo diskusioni forum, a ne sredstvo na kojem ce istomisljenici da pisu parole protiv necega sto svi zajedno mrze. 

 

Drugim recima, preskoci me sa svojim izlivima emocija poput "pise zlobno" i malo poradi na kulturi dijaloga. 

Edited by goldberg
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/27/2024 at 1:09 AM, goldberg said:

 

To je zato sto si sebe i svoje stavove stavila kao merilo sta je dobro i sta je lose, pa da se ti pitas ti bi da prvo stalno bude na vlasti, a drugo zabranjeno. 

To je podjednako stetan stav kao i podrzavanje SNS - hocu slobodne izbore, ali da na njima postoji samo moja opcija. Jedino sto vas sve razlikuje je sto bi komunisti da na listicu postoji samo partija i njen lider, snsovci da se bira samo Vucic, nacionalisti da se zabrane izdajnicki pokreti, liberali da svako mora da prihvati socijalne i ekonomske slobode, a ko ne, taj ne bi trebalo ni da ima pravo na misljenje i tako dalje. 

 

 

 

Nisam te kvotovala da bi me opisivao, jer to radim bolje od tebe kad zelim da samu sebe opisem i to radim kroz sopstvene stavove sa kojima mozes i ne moras da se slazes. Kad se pogubis zbog napisanog nemas pojma kako da odgovoris pa onda krenes da opisujes i nagadjas da li sam ljuta do podne ili tek uvece :lol_2:

 

On 7/27/2024 at 1:09 AM, goldberg said:

 

Ako si do podneva ljuta na samu sebe, a nakon podneva na neke tamo koji pisu kriticki o tvojoj politickoj opciji, mozda ne bi bilo malo zastati, udahnuti vazduh, shvatiti da je ovo diskusioni forum, a ne sredstvo na kojem ce istomisljenici da pisu parole protiv necega sto svi zajedno mrze. 

 

 

zatim dajes savete koje ti niko ne trazi, radis sve osim sto ne odgovoris da li mislis da je potrebno odstraniti novi Dss umesto sto se i dalje tupi o nepostojecem LDP ....Nije sramota imati misljenje o A bombi i milosu jovanovicu, sramota je ne ispoljiti ga a ispoljti misljenje o forumasici koja te to pita....zaista :classic_huh:

 

 

ovde dajes te savete, kao seoski ucitelj djaku pesaku :lol_2:

 

On 7/27/2024 at 1:09 AM, goldberg said:

 

Drugim recima, preskoci me sa svojim izlivima emocija poput "pise zlobno" i malo poradi na kulturi dijaloga. 

 

 

Prvim recima - necu da te preskocim. Moras jos da ucis da ovo sto citas u mojim postovoma nikada osim kada se ocito salim, nema veze sa emocijama vec sa realnoscu. Realnost je da dobijas konvulzije kada se setis da je nekada postojao LDP. Niko ne zna zasto. Zar ti nije lakse sto ga nema, a ima svih ostalih `sjajnih` opcija? Jesi li ti bese haoticno reagovao kada sam jednom napisala tko ne slusa ldp slusace vuckovica? Nisi ti? Nebitno. Kad vidis post obrati paznju sta tamo pise a ne da mi ovde mene opisujes sto ti nije prvi put. Kako ja tebe ne opisujem? Ne zanimas me dok ne napises neku politicku zaumnost tada reagujem ali ne opisujem tebe i tvoja stanja vec ono sto si napisao. 

 

A drugim recima, preskocicu te svaki put kad ne napravis rusku salatu od politickih partija. Pritom niko jos nije cuo da se politicki izjasnjavas, osim ono kada si objasnjavao svoj cudan algoritam koji koristis za glasanje....Kako ti se kotira Kostunica - kao ucesnik u misiji Atentata na Djindjica ili kao sjajan politicar? Nema tu emocija, realnost je u pitanju...zato slobodno ako smes izjasni se...Milos Jovanovic, cemu sluzi?

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Mama_mia said:

Nisam te kvotovala da bi me opisivao, jer to radim bolje od tebe kad zelim da samu sebe opisem i to radim kroz sopstvene stavove sa kojima mozes i ne moras da se slazes. Kad se pogubis zbog napisanog nemas pojma kako da odgovoris pa onda krenes da opisujes i nagadjas da li sam ljuta do podne ili tek uvece :lol_2:

 

 

zatim dajes savete koje ti niko ne trazi, radis sve osim sto ne odgovoris da li mislis da je potrebno odstraniti novi Dss umesto sto se i dalje tupi o nepostojecem LDP ....Nije sramota imati misljenje o A bombi i milosu jovanovicu, sramota je ne ispoljiti ga a ispoljti misljenje o forumasici koja te to pita....zaista :classic_huh:

 

Napisao sam vec, nisam za odstranjivanje bilo koje partije koja postuje nacela demokratije i slobodnih izbora u Srbiji i ne zeli da uspostavlja diktaturu.

 

No, to kod tebe zvuci kao da sam napisao da opravdavam necije ubistvo, ekspresno reagujes kao da zivis i dalje u 2003. ili 2006. godini kada je taj LDP i bio partija.

 

Otud i moj opis i "saveti" - niko ovde nije duzan niti treba da bude duzan da mu se dezurni ljubitelj bilo koje partije nakaci sa kritikama i uvredama cim se pomene neka partija ili vodja neke partije. Svako ima prava da podrzava ovu ili onu partiju i ovu ili onu ideologiju ili da kritikuje istu, ali ako se krene sa prozivanjem na licnom nivou, jedina tri odgovara su povlacenje sa teme, odgovor na isti nacin ili prijava posta moderaciji. Ovo prvo necu da radim, a ovo trece mozda i pokusam, ali ako budem siguran da ce se flejmovanje kaznjavati ma ko ga bude cinio.

 

9 hours ago, Mama_mia said:

Prvim recima - necu da te preskocim. Moras jos da ucis da ovo sto citas u mojim postovoma nikada osim kada se ocito salim, nema veze sa emocijama vec sa realnoscu. Realnost je da dobijas konvulzije kada se setis da je nekada postojao LDP. Niko ne zna zasto. Zar ti nije lakse sto ga nema, a ima svih ostalih `sjajnih` opcija? Jesi li ti bese haoticno reagovao kada sam jednom napisala tko ne slusa ldp slusace vuckovica? Nisi ti? Nebitno. Kad vidis post obrati paznju sta tamo pise a ne da mi ovde mene opisujes sto ti nije prvi put. Kako ja tebe ne opisujem? Ne zanimas me dok ne napises neku politicku zaumnost tada reagujem ali ne opisujem tebe i tvoja stanja vec ono sto si napisao. 

 

A drugim recima, preskocicu te svaki put kad ne napravis rusku salatu od politickih partija. Pritom niko jos nije cuo da se politicki izjasnjavas, osim ono kada si objasnjavao svoj cudan algoritam koji koristis za glasanje....Kako ti se kotira Kostunica - kao ucesnik u misiji Atentata na Djindjica ili kao sjajan politicar? Nema tu emocija, realnost je u pitanju...zato slobodno ako smes izjasni se...Milos Jovanovic, cemu sluzi?

 

Ma da, ne zanimam te, samo ako slucajno napisem nesto sto kritikuje partiju ciji si fan klub ili licnost ciji si fan klub onda odjednom neces da me preskocis. Drugim recima, ne sme da se kritikuje odredjena partija i odredjen lider, jel tako? Pa to je ono sto postoji u skupstini Srbije i sto radi SNS - oni su cak i Dveri nazivali fasistima kada su Dveri stvarno bili opozicija njima, drugim recima, umesto da se argumentovano razgovara zasto nesto sto je napisano nije tacno, poteze se sa isledjivanjem tipa "Ma da nisi ti zapravo fasista? sta mislis o Kostunici, je li? Sta mislis o Jovanovicu, a?".

 

Posto nesto i nisam primetio da bilo ko drugi reaguje kada se pomenu Dveri, NDSS, DS, SSP, pa i SNS, svako moze da ih kritikuje i pise sta god zeli o tim partijama, trazim da isto moze da se pise i o LDP, LSV i uopste o svim likovima kojima je i "Vucic bolji od antizapadnih opozicionih partija".

 

Drugim recima, ako nastavis u istom fazonu, prijavicu te moderaciji, pa neka oni resavaju te upade koje radis skoro svaki put kada se pomenu prozapadni antinacionalisticki fanovi Vucica.

Link to comment
Share on other sites

Jednom cu procitati tvoj post u celosti, za sada vidim da igras sa mnom ping pong, ako nisi video ja sam tebi napisala da bespotrebno uvlacis nepostojecu partiju LDP u danasnji politicki okvir jos ih koristis kao sastojak za sopstvenu rusku salatu sa zavetnicima i ostalim otrovima.

 

U sto skorije vreme cu procitati sta si iznad napisao u vezi Milosa Jovanovica, misljenje o Kostunici ili se izjasnio da znamo tvoje opcije sta tebe politicki privlaci, kakva politika i cija...

 

 

Ni jedna opcija nije sasvim losa jer je to individualno. Nema potrebe da se stidimo zbog bilo koga ko nam je dopadljiv. Ali tada to jasno i obrazlozimo a ne da se krijemo i napadamo druge koje se izjasnjavaju jer smatraju da ne rade nista lose time sto stavove i jasna misljenja o svemu izloze kao na dlanu. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/31/2024 at 1:59 AM, goldberg said:

 

 kao da zivis i dalje u 2003.

 

 

Ovo zvuci kao osuda a ne bi trebalo da bude osuda. Cela Srbija i dalje zivi u toj godini - tada je stala i vise se ne pomera.

 

... neki zivimo u 2003oj godini samo kada smo u Srbiji jer cela zemlja i dalje zivi u toj godini, od godine koju pominjes u ovom kvotu, ta zemlja  je na stranputici ili stoji u mestu i klati se...

 

Neverovatno da to nisi uvideo vec pokusavas da mi prilepis nesto sto sam ja sama sebi odavno prilepila i ne odustajem. Naravno da 2003. ne sme da se zaboravi ma koliko zemlja klizila niz onu stranputicu zaborava i ocekivanja da joj s pravom pripadaju sve zlatne medalje kao i Jamón Gran Reserva Premium a ne obican parizer.

 

Zamisli koliko snaznih `sumo rvaca` je potrebno da izvuku Srbiju iz 2003. Dakle sasvim si u pravu jer sam ti takvo pravo sama dala toliko potencirajuci ovu godinu na forumu pre i sada - Da tacno je da zivim u godini Atentata na Djindjica kad god sam u Srbiji. Nista mi ne dozvoljava da to zaboravim. Ali sudaram se sa svesnom ili nenamernom zaboravnoscu. Svakako je i to jedna od karakteristika koja se da primetiti.

 

Link to comment
Share on other sites

Štivo koje obećava ''Osnovi reforme izbornog sistema - slučaj Srbije''

[...] Proporcio nalni izborni sistem sa zatvorenim listama i celom zemljom kao jednom
izbornom jedinicom redak je u komparativnoj praksi i primenjuje ga, uz
manje ili veće varijacije, tek nekoliko zemalja širom sveta, ali u Srbiji je
prošle godine dočekao svoj jubilej, budući da je primenjen u ravno deset
uzastopnih parlamentarnih izbornih ciklusa. [...]

 

 

PDF:

https://rifdt.ifdt.bg.ac.rs/handle/123456789/3929

Edited by Bul-Kathos
)
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Mama_mia said:

Ovo zvuci kao osuda a ne bi trebalo da bude osuda. Cela Srbija i dalje zivi u toj godini - tada je stala i vise se ne pomera.

 

Ovo je najobicnija relativizacija zlocina koji je SNS vrhuska napravila za ovih 10 godina apsolutne vlasti.

 

Ako je nekome 2004., 2008., 2010. ili 2011. ista kao i 2016., 2017., 2022. ili 2023., onda to znaci da za tog nekog demokratija ne treba ni da postoji, treba da pobedjuje onaj koji je najmocniji, a ako ne mozes da pobedis, onda im se pridruzi - sto su uradili i LDP i SRS i Zavetnici i LSV i "proevropski deo" DS i Stamatovic i Lecic i Comic i mnogi drugi, koji su nekada glumili velike opozicionare.

 

Ako nekome nije stalo do demokratije i slobodnih izbora (pa makar to znacilo i odluku da se prekida put u EU kao sto je to uradila UK - ja nisam za to, ali posao politicara je da objasni glasacima zasto treba glasati za njih), to u najboljem slucaju znaci da je taj neko lako odustao od svojih principa i priklonio se moci, a u najgorem slucaju radi se o tome da bi neko na silu hteo da provodi svoje ideje, pa mu odgovara Veliki Vodja i njegova dozivotna vlast samo zato sto postoji nada da ce taj Veliki Vodja da gura te "prave ideje".

 

Ja se nesto ne secam da je iko ovde na forumu ako je neko kritikovao Kostunicu ili Tadica ili Jeremica ili Djilasa (ili bilo kog drugog iz te ekipe "4 stuba srpske politike" ili "i Kosovo i Evropa"), da se neko drugi javio i napisao "zato sad uzivajte u vladavini Vucica" ili "kome ovi nisu bili dobri taj ionako sad glasa za SNS".

 

Tako isto, ako napisem da su Jovanovic, Canak, Seselj, Zavetnica, Stamatovic, Sapic, Kena, Lecic, Krstic, Nestorovic, Comic deo SNS ekipe koja na silu vlada, pljacka i odrzava kult jedne licnosti ocekujem da mi se odgovori sa nekom cinjenicom da neko sa ovog spiska izuzetak jer postoje dokazi da se bori protiv ovog rezima (barem recima, ako vec ne i delima). Uopste me ne zanima da li je neko sa ove liste prihvatljiviji od drugih zbog svojih stavova i uopste ne zelim da razgovaram na nacin na koji naprednjaci razgovaraju "ti si protiv njega jer si izdajnik/fasista". Vazi, neka budem evo i izdajnik i fasista, to ni za milimetar nece pomeriti tvrdnju da su svi ovi sa spiska koji sam naveo direktno ili indirektno deo rezima ili ga podrzavaju.

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ocito nesto veliko, debelo nije jasno. Ali ponovicu. Djindjic i jesto ubijen kako bi se vreme zaustavilo i kako bi ga nasledili svi koji su preziveli. Jer da nije tako, mozda bi jos neko osim Djindjica bio ubijen ali nije.  Naravno da je Srbija dobila ono sto je htela, a to sto postoji neki broj uzbudjenih koji tek sada uvidjaju da se nista ne menja, da se krade i mulja, da su ozivljeni likovi devedesetih, milosevicevski mozgovi i rusofili. Recju - nista se nije promenilo a ispada kao da je sve posle Atentata krenulo jako dobro jedino se desio Vucic pa sada ono malo uzbudjenih okrivljuje sve zive sto su ga podrzali. Zasto ne podrzavaju neke proeu, pronato i pronormalne stranke? Pa mozda zato sto takvi ne postoje ili se stide da se odrede. 

 

 Srdja Popovic advokat, izmedju ostalog je govorio da je na sudu jako teško lagati.

Kada lažete, vaše mišljenje postaje sholastičko; ne pozivate se na stvarnost, nego pravite konstrukcije na osnovu činjenica koje ne postoje. Izmislite nešto, pa onda na osnovu izmišljotina konstruišete stvarnost; tako upadate u glupost. Videli ste da Koštunica kaže kako su se on i Đinđić uvažavali. Ne shvatam kakvo je to uvažavanje ako vi nekoga stalno nazivate narko-dilerom, a on vas trutom koga su „doneli na vlast dok je spavao“? Gde vi tu vidite uvažavanje?! Koštunica zna da bi na sudu, osim njega, bilo saslušano još mnogo ljudi. A sve te iskaze treba usaglasiti. Koštunica bi morao biti pitan o mnogim stvarima na koje nema odgovore ili su oni jako neubedljivi.

 

....Znaci pre nego se neko zacudi kako se to Vucic odjednom stvorio da deli parizer dok Srbija zasluzuje Jamón Gran Reserva Premium, koji sada vec ucestalo pominjem i pominjacu zbog jasnijeg uvida u stvari o kojima se ovde radi.

 

Jednostavno se radi o tome sta ko stvarno zasluzuje a sta zamislja da je zasluzio.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...