Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Da li dajete svoj glas 02.06.24?  

155 members have voted

  1. 1. Da li ćete izaći / Da li ste izašli na lokalne izbore 2. juna 2024?

    • Da, glasaću za stranke bliske vlasti
      4
    • Da, glasaću za stranke bliske opoziciji
      12
    • Ne, glasao bih za stranke koje bojkotuju izbore
      6
    • Ne, nikad ne izlazim na izbore
      2


Recommended Posts

20 minutes ago, robespierre said:

Ali ovi ''Vračarci'' što glasaju za SNS... Što je najgore, nisu fantomski glasači. Ala će jednog dana da se oduzimaju nekretnine stečene koruptivnim radnjama, sve će da puca. 

 

U šta da se kladimo da se ništa neće desiti? Kako mi reče jedan sudija, ako nema traga o korupciji, što je mnogo lakše nego za mnoga druga krivična dela, onda nema ni krivičnog dela.

 

A ti iz kruga dvojke i sa tih Vračara i Dedinja će prvi da presvuku dresove, bez brige.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Klotzen said:

Ako sam dobro čuo Žujović odlučuje pobednika na Savskom Vencu. SNS 46, opozicija 42 i on 4-5%

 

Na Vračaru je pobedila opozicija ali je prošlo dosta fantomskih lista. Postoji šansa da i to opozicija izgubi.

 

Stari grad Opozicija ako se dogovori ima većinu, trebaće im Bastać.

 To znaci da dobrica i ekipa ni vracar nisu uspeli da iskontrolisu.....alal im pita...

Link to comment
Share on other sites

Kakve su kretenčine ovi Đilasovi "borci za pravedne izbore", bukvalno nerealno. Još da su ikad objasnili na koji način su mislili da vode tu borbu protiv orkova koji su inače poznati da baštine demokratske vrednosti i džentlmenske manire. Bukvalno svaka čast ovim ljudima koji krvare svoje glave u borbi davida protiv golijata, to su heroji.

  • Like 13
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, duško matić said:

Reci im da smanje rakiju :smiley5:

 

Srećom ne kontaktiram ja sa likom (sređuje neke papire ženinoj rodbini u katastru, ima "prolaz" tamo pošto je The Član, drma ogromne pare na zemljišta u okolini Beograda, inače je jebeni polusvet...) oterao bih ga u p.m. da je meni to pričao... Uplašio mi je svastiku tom spikom. 

Ali govori o stepenu njihovog kolektivnog ludila.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, akisaki said:

Dovoljno je procitati tri prve reci i sve jasno.

 

Ne, nego treba biti budala i misliti da ova saka jada sto se skupila + Manojlovic moze da se dogega i do 40%, a kamoli do 50%.

 

Doziveli su debakl i bas me interesuje koga ce da krive, SSP? NDSS i POKS? Mozda SNS jer krade izbore, kao da to nismo znali.

 

Kao sto sam napisao, nisu ni pokusali da bar ubede glasace da su ucinili nesto kako bi svi izasli na izbore. Nego samo, mi izlazimo, Jovanovic je drzao mac i nije opozicija, Djilas radi za Vucica, kao da su ovo normalni izbori i da oni opusteno mogu i bez dve od tri najjace partije da ugroze SNS u Beogradu.

 

Eto im sada, neka uzivaju u tih 10-20 mandata koje ce da dobiju.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Don Juan said:

U Nišu raste prednoat ove 4 opozicione liste, sada je oko 4%.

E sada nemam pojma kako će rasporesiti 6% ispod cenzusa.

Vrlo zanimljivo da je u Nišu Parandilović išao sam..faktički otkinuo 1,5% opoziciji.
I pre ove brljotine sam bio uveren da je Vučićev trojanac.

Žvaljo će svakako kupiti onoliko odbornika koliko mu bude trebalo u Nišu i drugde.
Ali eto..odoh na počinak sa mišlju da je Niš :heart: Srbije

Goldi,tvoj Gajić u BG dobio 0,06%..ima više promila u krvi kad se ujutru probudi..nemoj da si slan :smiley50:

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
5 hours ago, tomas.hokenberi said:

I kao što sam već ranije pričao opozicija treba da radi na ukrupnjavanju političkih opcija a ne na daljem usitnjavanju na strančice i pokretčiće koji nemaju identitet ni prepoznatljivost među biračima, ni infrastrukturu ni organizaciju. Potrebne su nam je jedna velika stranka "centra", jedna velika stranka "levice-socijaldemokratije" i jedna velika stranka "građanske desnice" koje bi okupile svoje birače, svoje članstvo i organizaciju i koje bi sigurno prolazile cenzus i bile bi prepoznatljive biračima.

 

Sta je to gradjanska desnica? Nesto kao LDP, ekonomski desno, a socijalno levo?

 

Da bi SNS pao sa vlasti potrebno je udruzivanje svih, a to znaci i konzervativno - nacionalisticke desnice (tipa NDSS, POKS, Dveri, NS) + ove prve dve stavke sto si nabrojao. Gradjanska desnica kod nas ne postoji, osim ako DSS i sada NDSS ne racunas u gradjansku desnicu.

 

5 hours ago, tomas.hokenberi said:

Jedna od najvećih prevara AV je spuštanje cenzusa na 3%.  To je mnoge ubedilo da mogu da sa svojim irelevantnim strančicama da pređu sniženi cenzus  i zagadilo političku scenu raznim strankama i pokretima (pravim i lažnim) čiji je jedini politički program da pređu 3%. Ne treba cenzus samo vratiti na 5%, već ga treba dići na 10%.

 

Dakle, mislis da ti sto izlaze sami stvarno misle da mogu da predju cenzus i da nisu tu zato sto rade za SNS i otimaju glasove opoziciji?

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
17 minutes ago, djura.net said:

vrlo diskutabilno, mislim da je ovo maksimum koji su ovom prilikom mogli da ukradu. ovog puta su malo menjali taktiku i fokusirali se na razjedinjavanje opozicije. svesni su bili da nece biti prilike za dovozenje i preseljenje tolikog broja biraca.

nova.rs

 

Prema preliminarnim rezultatima u Čačku, liste koje su opozicione osvojile su 53 odsto glasova, dok je koalicija okupljena oko SNS dobila 43 odsto glasova birača, izjavio je Pavle Jelisijević iz GG "Probudimo Čačak".

Ume Jelesijević dobro da slaže,tako da....

Voleo bih da je to istina,ali...

 

edit:sekta slavi 

https://www.facebook.com/share/v/ngr234dqWWvGfM9X/?mibextid=xfxF2i

Edited by sasha arsenal
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goldberg said:

 

Ne, nego treba biti budala i misliti da ova saka jada sto se skupila + Manojlovic moze da se dogega i do 40%, a kamoli do 50%.

 

Doziveli su debakl i bas me interesuje koga ce da krive, SSP? NDSS i POKS? Mozda SNS jer krade izbore, kao da to nismo znali.

 

Kao sto sam napisao, nisu ni pokusali da bar ubede glasace da su ucinili nesto kako bi svi izasli na izbore. Nego samo, mi izlazimo, Jovanovic je drzao mac i nije opozicija, Djilas radi za Vucica, kao da su ovo normalni izbori i da oni opusteno mogu i bez dve od tri najjace partije da ugroze SNS u Beogradu.

 

Eto im sada, neka uzivaju u tih 10-20 mandata koje ce da dobiju.

 

Nebo se otvorilo nad Beogradom, ja se slažem s tobom :classic_ninja:

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ko je opozicija u Cacku, znam da Dveri izlaze, ko jos?

4 minutes ago, Drug Crni said:

Vrlo zanimljivo da je u Nišu Parandilović išao sam..faktički otkinuo 1,5% opoziciji.
I pre ove brljotine sam bio uveren da je Vučićev trojanac.

Žvaljo će svakako kupiti onoliko odbornika koliko mu bude trebalo u Nišu i drugde.
Ali eto..odoh na počinak sa mišlju da je Niš :heart: Srbije

Goldi,tvoj Gajić u BG dobio 0,06%..ima više promila u krvi kad se ujutru probudi..nemoj da si slan :smiley50:

 

Taj Gajic nije moj, "moj" je bio Jeremic. Gajic je budaletina koja se udruzila sa Jovanom Stojkovic i Veljom Ilicem.

 

No, nebitno, nisam ni glasao, da jesam, svakako ne bih glasao za pokojnu NS.

Link to comment
Share on other sites

Just now, goldberg said:

Ko je opozicija u Cacku, znam da Dveri izlaze, ko jos?

Narodna stranka i Veljo,ovaj advokat Ćalović(ne znam da li je prava opozicija) i najbolji rezultat u opoziciji,Dveri,protiv nasilja(DS,Miki Aleksić,Ponoš...),Pavle Jelesijević

Link to comment
Share on other sites

Just now, Constantin said:

E sad...da je u zbiru još tih valjda 10% bojkotovanih, bila bi pobeda opozicije, ne ?

 

Da je, da je, da je... da je baba muško, zvala bi se Duško.

 

Nije lični odgovor, samo se zezam sa opoziciJonarima.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, goldberg said:

 

Ne, nego treba biti budala i misliti da ova saka jada sto se skupila + Manojlovic moze da se dogega i do 40%, a kamoli do 50%.

 

Doziveli su debakl i bas me interesuje koga ce da krive, SSP? NDSS i POKS? Mozda SNS jer krade izbore, kao da to nismo znali.

 

Kao sto sam napisao, nisu ni pokusali da bar ubede glasace da su ucinili nesto kako bi svi izasli na izbore. Nego samo, mi izlazimo, Jovanovic je drzao mac i nije opozicija, Djilas radi za Vucica, kao da su ovo normalni izbori i da oni opusteno mogu i bez dve od tri najjace partije da ugroze SNS u Beogradu.

 

Eto im sada, neka uzivaju u tih 10-20 mandata koje ce da dobiju.

Ne nego treba se baviti demagogijom.Protiv Vucica si al necu na izbore.Nije dobar izbor kandidata,kisa,sunce,UV zracenje.....Svojim neizlaskom dajes indirektnu podrsku onome ko je dobio najvise glasova tj.SNS-u.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Da je, da je, da je... da je baba muško, zvala bi se Duško.

 

Nije lični odgovor, samo se zezam sa opoziciJonarima.

Pa eto...Vučić ima svog čoveka i u opoziciji. Mada....

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, shonke said:

Pa sad, nije opozicija izgubila te glasove nego ti glasači nisu izašli jer su za spp. 

 

Ovo zvuci kao Vuciceva matematika iz UN-a. U svakom slucaju da su izasli ujedinjeni mogli su da ostvare jos neku pobedu i uzdrmaju psiha. Sigurno ne bi pao SNS sa vlasti , ali bi psiho u panici krenuo da pravi jos vece greske, a time bi ujedinjena, opozicija mogla da dobije i neku podrsku iz inostranstva.

Dokle god je SNS na vlasti nece biti fer izbora, to mora svima da bude jasno, cekajuci fer izbore ovaj ima da vlada duze i od Putina.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Pa eto...Vučić ima svog čoveka i u opoziciji. Mada....

 

Zašto jednina? Ovakva gomila idiota ne bi pobedila ni Kima Debelog na izborima u Švajcarskoj.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Zašto jednina? Ovakva gomila idiota ne bi pobedila ni Kima Debelog na izborima u Švajcarskoj.

Ne znam Vaso....ako si imao pobedu u decembru, sada bojkotuješ, nema logike. Može Vučić da mu da pohvalnicu. S obzirom da je uspeti da raskeca Narodnu stranku, da usitni opoziciju, a tu je i Francuz, od ključne je važnosti da se opozicija reši žutog gomneta, da se iskrastališe neko nov ko bi bio lider opozicije. Tek onda krenuti na obaranje Žvalavog.

 

Mada mislim da je imao zeleno svetlo da radi, ovo što radi, ide EXPO jbg...ne pere on pare samo za sebe...to je jedna od epizoda. Sa Kosovom će da završi do kraja sledeće godine, tako da je korisni idiot "nekih ljudi tamo" u punoj tiraži i radnoj temperaturi.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Constantin said:

Ne znam Vaso....ako si imao pobedu u decembru, sada bojkotuješ, nema logike. Može Vučić da mu da pohvalnicu. S obzirom da je uspeti da raskeca Narodnu stranku, da usitni opoziciju, a tu je i Francuz, od ključne je važnosti da se opozicija reši žutog gomneta, da se iskrastališe neko nov ko bi bio lider opozicije. Tek onda krenuti na obaranje Žvalavog.

 

Mada mislim da je imao zeleno svetlo da radi, ovo što radi, ide EXPO jbg...ne pere on pare samo za sebe...to je jedna od epizoda. Sa Kosovom će da završi do kraja sledeće godine, tako da je korisni idiot "nekih ljudi tamo" u punoj tiraži i radnoj temperaturi.

 

Da se neko setio da se bavi predizbornom kampanjom, bilo bi OK. Evo, što se tiče Beograda, da je neko javno obećao ukidanje zona i besplatan parking na ulici, mislim da bi oduvao SNS na keca.

 

Doduše, nije loše što su desničari razvaljeni, to je bar kolateralna dobit.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Da se neko setio da se bavi predizbornom kampanjom, bilo bi OK. Evo, što se tiče Beograda, da je neko javno obećao ukidanje zona i besplatan parking na ulici, mislim da bi oduvao SNS na keca.

 

Doduše, nije loše što su desničari razvaljeni, to je bar kolateralna dobit.

E pa jbg...išlo mu ne na ruku ono što se dešavalo u UN i u SE, a on je to vešto iskoristio, a iskreno on na to nije uticao. Ovaj što nije Proglasu mogao da "pogleda u oči", a može narodu, nema opravdanja. Sasvim bi druga priča bila. Ovako, biće posledica i na spoljnu politiku. Ja verujem da, kad mu istekne mandat, ili će da promeni Ustav, ili će sledećeg predsednika birati Parlament. Taj predsednik će njemu dati mandat za Premijera i eto ga još 8 godina na vlasti. Znamo da će taj budući predsednik da bude kao Toma, da igra trbušnjake sa Arapima i puši nargile, a on će i dalje biti gospodar života i smrti. Asvalt na ulicama će biti sve tanji, a razlika trpana u džep. Eto, zato mislim da je žuto homno zajebali stvar, a zajedno je svesno. Okoristiće se i on, i to debelo, njega samo to zanima. Sećam se ja kako je i on vladao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...