Jump to content

ATP Finals 2023


Keira

Recommended Posts

Nama je DC nevažan u ovom trenutku. Ali Novaku jeste bitan. To stalno ističe , a od početka godine govori da u ovoj fazi karijere igra GS , neke masterse i timska takmičenja za reprezentaciju . Pretpostavljam da oseča potrebu da motiviše saigrače , da primer budućim generacijama. Razumem ali nije da je izbegavao ni do sada. Na prste jedne ruke se može nabrojati koliko puta nije igrao, i odmah se desi da su na ivici ispadanja iz SG  DCMislim da je i ove godine Srbija dobila WC  na konto njega.

 

Pomalo neočekivano Alcaraz u SF koji ispada da se prilagodio uslovima veoma brzo i da ima snage a posebno motivacije .

Evo koliko je zelena grupa ujednačenija po kvalitetu i koliko je Stefanos uticao na istu. Stoji da je Novak mogao i bolje da odigra i da ne provede npr duplo više vremena na terenu od Medvedeva 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dracarys said:

Ima da se mrčvari sa Alkarasom 4 sata i ako prođe kojim slučajem, leći će u krevet kad petao zakukuriče. 

 

Voleo bih da vidim statistiku finalista koji prethodno igraju dnevni i noćni termin, ko češće pobeđuje.

 

Inače, mogao bi Novak u džemperčiću da se pojavi, nije kao da to već nismo viđali.

 

Da dobije Alkaraza, NĐu je mnogo veći prioritet i od Dejvis gluposti i od finala završnog.

 

Za razliku od Nadala koji ga je drao i drao i drao (pa ga NĐ ipak sačekao dvaput na RGu), Alkaraz ga je jedva skratio za osmi Vimbldon.

 

Federer, kad je obukao džemperče, pošteno je priznao da nema šanse protiv NĐa.

 

NĐ protiv Sinera/Medvedeva?

Edited by Brian Setzer
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Helena said:

...and again 6:4 I to biH bilo to po grupama.

Dakle, prva četvorica na ATP-u u PF.

Mislite da je Danil tankovao?

 

Zasto bi  tankovao? gubi i parice i poene, ne vidim sta dobija tankovanjem?

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Meda je očigledno igrao lagano (tankovao), to je bilo baš baš primetno ako ste gledali. Nije da je namerno izgubio u smislu da je izašao da izgubi, ali je izašao u smislu boli me, igram ko na treningu pa šta bude, a bilo je da je Alkaras odličan igrač.

 

Koji su benefiti ovakvog pristupa?

- neće da se ubije od umora pred SF koje se igra već sutradan

- izbegne Novska u SF, a Novak je Novak, i Medav to zna, zaebite vi Sinker je u formi

- pusti glavne protivnike da se šibaju međusobno

- dobije prvi SF termin što je ogromna prednost u slučaju prolaska u finale

 

Šta je mogao da dobije:

- pare... smešna suma za njega u ovoj fazi karijere, plus tri puta više dobija u sledećem meču koji me igra protiv Novaka, plus još 6 puta više pobedom u finalu

- 200 poena... sića za igrača njegovog kalibra

 

Meda je bio racionalan i ma koliko me nervirao njegov pristup u meču koji sam željno isčekivao, 100% ga razumem. E sad, može da izgubi od Sinera već sledeći meč, naravno, ali to ne potire gore napisano.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Format je takav da dozvoljava kalkulacije. 

-Izjava da če se ugledati na Novaka 

-1 21

 

Novak delovao razočarano na meču HH ravna linija. 

Čeka ga pakao večeras. Kumulirani umor , adrenalin . Prevaga

Show must go on...

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Brian Setzer said:

 

Da dobije Alkaraza, NĐu je mnogo veći prioritet i od Dejvis gluposti i od finala završnog.

 

Za razliku od Nadala koji ga je drao i drao i drao (pa ga NĐ ipak sačekao dvaput na RGu), Alkaraz ga je jedva skratio za osmi Vimbldon.

 

Federer, kad je obukao džemperče, pošteno je priznao da nema šanse protiv NĐa.

 

NĐ protiv Sinera/Medvedeva?

Pa Fed je tad imao 33 godine još uvek dobre forme, a Novak ima ipak 36 godina, ali stoji da je tada Rodžer imao dosta jačeg protivnika u finalu, nego što bi Novak danas, Medvedev/Siner pred domaćom publikom.

 

Ne smatram da je bitno da Novak dobija Alkarasa, moram priznati da sam slično razmišljao kao ti tokom ove godine, ali ko je uopšte Alkaras, da je mnogo bitno da ga Novak dobije, pa čak važnije i od samog turnira? Mislim da je sasvim sigurno da će Novak ako bude planirao duže vreme da igra da će imati negativan skor s njim, jer ipak je to 16 godina razlike.

 

Tamo gde ih treba upoređivati su istorijski brojevi, a tu je Novak jako težak za prevazilaženje.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

Ja volim ovo kod Amerikanaca, naročito komentatora, kad izađe na sridu i da svoju prognozu.

Ja ne mislim kao on, mislim da će Medvedev i Alkaraz igrati finale.Nisam gledala nijedan meč, ali sam gledala W&Go I čini se totalno nezainteresovan Novak.

I Novak zaista, zaista ne mora ništa više, to što MI želimo više ne znači ništa.

Čekamo Nadala :wicked:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Novak, naravno, ne mora da pobedi. Ali, mislim da on živi za rivalstva, da mu je to motiv više. Ako nije nešto bolestan, a negde sam pročitao da jeste neki virus, to je druga stvar. Ja kad vidim da je melanholičan ja odmah prebacujem kanal. Nije problem da loše igra ili izgubi, ali kada ga vidim onako beživotnog to me baš, baš iznervira. Brate, ako ti se ne igra, ili ne možeš da igraš, aj kući...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako čovek sazreva i prioriteti se menjaju.Kao neko ko nije imao detinjstvo ni mladost, ni školska druženja razumljivo je da se u motivi smanjuju.

Prvi put je u poziciji da ne mora on da juri, nego njega treba neko da stigne i prestigne.

Ma nek je melanholičan milion puta.

GOAT bre!

https://www.telegraph.co.uk/tennis/2023/11/17/novak-djokovic-has-outwitted-time-i-was-wrong-to-write-him/

Mislim, kad je ovaj skonto :classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

Siner je igrac u najboljoj formi, ali ovaj njegov karijerni maksimum koji nece prevazici nikad sasvim sigurno nije dovoljno da bude favorit ni protiv koga od ostale trojice. Razlika u kvalitetu izmedju njega i ostale trojice je ogromna.

 

Dobio je svu trojicu u poslednjih dva meseca i svaka mu cast, ali svaki od tih meceva on je odigrao najbolje sto moze, nikad pre nije bio na tom nivou, a ostala trojica bila na 30-40% maksimuma i svaki mec odlucile 2-3 lopte.

 

Dakle jasno je sta treba da se desi da on pobedi Medvedeva, da Rus ne bude ni blizu svog maxa, a Siner nastavi da igra savrsene meceve, bolje od ovoga ne moze.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Dracarys said:

Pa Fed je tad imao 33 godine još uvek dobre forme, a Novak ima ipak 36 godina, ali stoji da je tada Rodžer imao dosta jačeg protivnika u finalu, nego što bi Novak danas, Medvedev/Siner pred domaćom publikom.

 

Ne smatram da je bitno da Novak dobija Alkarasa, moram priznati da sam slično razmišljao kao ti tokom ove godine, ali ko je uopšte Alkaras, da je mnogo bitno da ga Novak dobije, pa čak važnije i od samog turnira? Mislim da je sasvim sigurno da će Novak ako bude planirao duže vreme da igra da će imati negativan skor s njim, jer ipak je to 16 godina razlike.

 

Tamo gde ih treba upoređivati su istorijski brojevi, a tu je Novak jako težak za prevazilaženje.

 

Podebljano: Alkaraz je teniser koji je uskratio NĐu osmi Vimbldon + mislim (a možda i grešim) da je NĐ veoma teško zlopamtilo (što je odlično za motivaciju) = daće svoj maksimum da ga odere (NĐ Alkaraza).

 

Podvučeno: ovo mora da sačekamo kraj karijere NĐa, videćemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Brian Setzer said:

 

Podebljano: Alkaraz je teniser koji je uskratio NĐu osmi Vimbldon + mislim (a možda i grešim) da je NĐ veoma teško zlopamtilo (što je odlično za motivaciju) = daće svoj maksimum da ga odere (NĐ Alkaraza).

 

Podvučeno: ovo mora da sačekamo kraj karijere NĐa, videćemo.

Najvece zlopamtilo na turu je Novak. Alkaraz mu je uskratio Vimbldon najvise njegovom krivicom tj. nonsalantim pristupom u fazonu "veze ovaj nema da igra na travi, isprasicu ga lagano, jos ga i hvataju grcevi  u gs mecevima sa mnom".

 

Tako da da, dace svoj maksimum Novak da ga odere veceras.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...