Jump to content

Srbija - prva, druga, treća, ina - kakva nam je perspektiva?


Pletilja

Recommended Posts

Da bi demontirali tu druzinu na vlasti potrebna je pobeda na izborima, a ja stvarno ne vidim kako bi ovi likovi u opoziciji mogli da ostvare vecinu u Srbiji, kada nisu u stanju da pobede u vise od dve beogradske opstine. Ovakav jad nije postojao ni na onim prvim izborima 1990te . Ako nista bilo je ljudi koji su imali neki potencijal lidera i talenat da privuku mase, dok je ovo danas cemer koji mucno gledati. Holiday se brine da ne zajase Bosko. Pa Bosko moze samo da zajase na magarcu, jer je na izborima dobio manje glasova i od zajebanta Belog. Mozemo mi slobodno ovde da razvijamo teorije o tome sta i kako posle Vucica , ali je stvarno ne vidim da neko iz te cele grupe ima mogucnost da pokrene letargicnu masu koja je digla ruke od svega. Imajte na umu da su Vucicevi glasaci ne mnogo pametni ali pouzdani. Glasace na svakim izborima  , pa makar se pojavio i onaj tajfun iz 2014te na dan izbora. To su oni koji su glasali za Milosevica devedesetih, plus potomstvo koje je u medjuvremenu stasalo uz Pink. Bilo kakvi pregovori o povecanju minutaze na RTS-u su unapred izgubljena bitka, jer to nije dalo rezultata 90tih , pa nece ni danas. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Barracuda said:

... u najprostijim crtama definisane kao 100% opozicija režimu ali i takozvanoj opoziciji, sakupljenoj sa štapa i kanapa, koja ne vredi žižljivog graška. Gotovo svi u njoj su već bili u vlasti a "rezultate" smo imali prilike da vidimo za njihove nekompetentne, nesposobne i lopovske vladavine

Ovo jednostavno nije tačno, nije tačno i nije tačno. Nabroj poimence koji su to ''gotovo svi'' bili u vlasti i da ih pamtiš po pomenutim epitetima. Sadšnjoj opoziciji može svašta s pravom da se kaže ali hajde da im ne ponavljamo Vučićevu propagandu. Znam da se ona uvukla u glavu, ali treba malo stvari pogledati sa distance. A već je rečeno da pola buke stvaraju recidivi LDP kampanja i nastavka ličnih sukoba raznih javnih ličnosti sa vlastima od pre 7-10 godina, a najlakše je mrtvom vuku odrati kožu.

 

Zanimaju me neki odgovori. Kako to da je taj prokaženi Đilas bio dovoljno dobar da pocepa Vučića na gradskim izborima 2012. godine a sad je ''žižljivi grašak''? Ako je bio toliko loš, valjda bi tada bio najranjiviji, zar ne? Kako se tada, u vreme većih medijskih sloboda i bez ovakvog pritiska države i paravojnih jedinica, nije pojavila ta tražena nova snaga nego su najveći dometi bili beli listići ili podrška Preokretu, koji nije ni cenzus prešao u Beogradu? Kako to da Saša Janković, novo lice pre par godina, nije bio napadan od strane onih koji sada čine opoziciju nego su ga, uz Vučića, najviše rušili saradnici i oni koji su ''protiv povratka starih na vlast''? 

 

Zabole me da botujem za Đilasa ili bilo koga iz sadašnje opozicije. Međutim, bojim se da sve pomalo liči na nastup NDB (kao i onog blesavog udruživanja DJB i Dveri) od pre godinu dana (a to su sve bile ''nove snage, neukaljane vlašću'', zar ne) - mnogo buke, napadi se dele na sve strane, bahato se odbija ponuda za sradnju sa drugim delovima opozicije, a efekat svega su propas' na izborima i mnogi koji zbog te buke ostanu kod kuće čime se posredno pomogne Vučić. Vidim da lekcije nisu naučene nego takav nastup ponovo mnogima postaje privlačan.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Izdvojeni su postovi sa poslednjih nekoliko stranica koji se ne bave aktuelnim dnevnopolitičkim pitanjima, već pričom o (ne)glasanju, manjem/većem/nužnom zlu, uzrocima i posledicama, podelama u srpskom društvu i njegovim dugoročnim perspektivama sa ovakvom političkom elitom u novu temu. O tome ovde dalje, temu Vox ostavimo za aktuelna događanja.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@34Barkley Ovo "uvlačenje propagande u glavu" slobodno možeš da precrtaš, u mom slučaju. Nebavljenjetm politikom i političkim temama je za mene stvar mentalne higijene, o kojoj vrlo vodim računa. TV mi isključivo služi za sport, ponešto kinematografije i finih emisija sa stranih kanala. I kad moram, gledam isključivo N1. Brisobulje ne uzimam u ruke uopšte, odlučio sam da ih ne vidim i zaista ih ne vidim. Ja sam u ovoj zemlji samo fizički prisutan a uskoro će se i to promeniti, pošto odoh na ostrvo usred Mediterana. Da me neko ne bi shvatio pogrešno, na ovom topiku govorimo o stvarima koje su dobre ili loše za sve koji se u aktuelnom stanju osećaju ugroženo. Za to nam nije potrebno da se delimo na "druge", "treće" pa i "četvrte".

 

Dovoljno je da se osvrnemo oko sebe.

 

Kad se to učini, itekako se da videti koliko je skoro cela družina iz SZS bila loša i nesposobna kao vlast, a o fukarluku i lopovluku da ne govorimo. Eno ga Hram i plato oko njega, na "mom" Vračaru, na kome sam i rođen. Sve što su tamo uradili je čist fušeraj, od odabranih najgorih i najjeftinijih materijala, sivo (ej, u "Belom Gradu"), svaka treća ploča radi da usereš pantalone kad je kiša, blatište okolo, kučeća govna po stazama i travnjacima koji su uredno nepokošeni. Jeste, stoka ne vodi računa, ali se za tako nešto radi kampanja a ne da te gledaju kao idiota kad pokupiš ono što pas iskenja. Naravno, kese nosiš od kuće jer su odavno pokupili sve iz sandučića, valjda za zamrzivač? Ja i ne očekujem od ovih buzdovana i mediokriteta bilo šta, ali, sve te prdnjave o evropskoj orijentaciji opozicije su žešće failovale na delu, jer ni u njihovo vreme nije rađeno ni na čemu.

 

Nada, koju je Srbija imala u jednom trenutku, "rešena" je iz snajpera.

 

Primera ima koliko hoćeš, samo treba biti iskren prema sebi. 

 

Sve sve, pa još pojačanitm onom anticivilizacijskom magarčinom, Obradovićem, koga svi tako elegantno preskačete. Hajde, koj će ti moj on u toj "borbi"? 

Edited by Barracuda
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 5/17/2019 at 9:19 AM, 34Barkley said:

Ovo jednostavno nije tačno, nije tačno i nije tačno. Nabroj poimence koji su to ''gotovo svi'' bili u vlasti i da ih pamtiš po pomenutim epitetima. Sadšnjoj opoziciji može svašta s pravom da se kaže ali hajde da im ne ponavljamo Vučićevu propagandu. Znam da se ona uvukla u glavu, ali treba malo stvari pogledati sa distance. A već je rečeno da pola buke stvaraju recidivi LDP kampanja i nastavka ličnih sukoba raznih javnih ličnosti sa vlastima od pre 7-10 godina, a najlakše je mrtvom vuku odrati kožu.

 

 

Naravno. Postoji jedna ekipa "elitnih tehnokrata" (tehnokrata (srb.): vazda gladni govnar upitnih kvalifikacija koji ce se svakakvoj vlasti prikljuciti samo da bi on nastavio da sipa pare sebi u dzep) koja se jos od 5. oktobra ne sklanja sa pozicija moci i obezbedjuje kontinuitet svim nitkovlucima svih rezima od 2000. do danas. Trenutno su podeljeni u dve kategorije: 1. kategorija "trivankin mali vesic" koja je bez imalo blama postala naprdnjacka udarna pesnica i 2. kategorija "cedin shesheljoidni canak" koja glumi "konstruktivnu" opoziciju. Prva kategorija ima nekoliko podvrsta, rasimomanjinsku, dinkoarapsku, bebomilovsku, zukorlijansku i tako dalje.

 

E, ali samo da se ne vrate Djilas i Jeremic, perjanice bivseg rezima.:classic_biggrin:

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, taliesin said:

Naravno. Postoji jedna ekipa "elitnih tehnokrata" (tehnokrata (srb.): vazda gladni govnar upitnih kvalifikacija koji ce se svakakvoj vlasti prikljuciti samo da bi on nastavio da sipa pare sebi u dzep) koja se jos od 5. oktobra ne sklanja sa pozicija moci i obezbedjuje kontinuitet svim nitkovlucima svih rezima od 2000. do danas

 

 

😀 😥 (smeh i tuga u jednom)

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Issey said:

 

Ma to u prevodu znači - samo da ne ode vučić... 😁

 

 

istina je da vise smeta da se dokazani nespretnjakovici vrate

 

jer zasto bi se vracali...da pokusaju ponovo...popravni? :lol_2:

 

pa i vucic kada ode ko bi ga, samo lud, pozeleo da se vrati...tako je i sa ovim djilasima i jeremicima

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Mama_mia said:

 

 

istina je da vise smeta da se dokazani nespretnjakovici vrate

 

jer zasto bi se vracali...da pokusaju ponovo...popravni? :lol_2:

 

pa i vucic kada ode ko bi ga, samo lud, pozeleo da se vrati...tako je i sa ovim djilasima i jeremicima

 

Pa vučić se već vratio... bio je ministar informisanja u crveno/crnoj vladi, znači već je bio na vlasti. I svako ko ima dovoljno godina a da nema pamćenje zlatne ribice, može da se seti kakav je ministar bio i šta se sve dešavalo sa medijima i novinarima tokom njegovog ministrovanja... pa 2012. mnogima nije smetalo da se vrati na "popravni", tokom koga da se potrudio nije mogao više da razjebe Srbiju... tako da su po tebi, svi ti koji su glasali za njega i Nikolića 2012. ludi... eto da se i ja jednom u nečemu složim sa tobom...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ako je isto Vučić i ekipa koja ide uz njega (Andrej, Mali, penzije, Savamala, helikopter, debeli koji se zakucava u ženu na autoputu, kantrimen, doktor Smrt, doktor Slina, otac dr Sline, lažne fabrike, rušeča brda, namerno unakažavanje Beograda, srozavanje vojske i dovođenje Vulina na čelo iste, uvođenje dualnog obrazovanja za inostrane šlosere, batinanje opozicije tokom i pre izbora, debilizacija putem sve jačih bržih i boljih rijelitija, deljenje 3000 za gospodina, Željko Mitrović i sin, Beograd sa pumpama na vodi, opasne veštice iz REM-a i infiltracija krupnog kriminala u strukture mupa) sa jedne strane i Đilas i Jeremić sa druge strane, mi zaista ne možemo (a verovatno ne bi ni trebalo) da ostvarimo smislenu komunikaciju. Ili živite u dubokoj izloaciji, u Srbiji ili inostranstvu, bez kontakta sa ljudima, bez članova porodice, sa ograničenim pristupom realnom životu, medijima, pa i internetu ili, a plašim se da je to u pitanju, imate konkretan interes i benefit od ove ekipe, na ovaj ili onaj način.

 

U oba slučaja, najiskrenije vam želim sve najbolje i idem da potražim neko internet mesto na kojem ću moći makar normalno da se raspravljam sa nekim, ako već ne mogu da se slažem. Zaista, i pored najbolje volje, nemam više volje, a ni vremena bogami da pokušavam nemoguće i besmisleno. Dodao bih samo još jednu pohvalu za upotrebu interpukcije i smajlija u prethodnom postu, softver za proveru doktorata Malog i ostalih doktora bi sa ponosom pokazao ogroman stepen korelacije sa postovima gurua sa fb92. Iako je mrtav, delo i sledbenici su ga nadživeli, što je valjda najveća nagrada za svakog pravog umetnika.

 

Pozdrav

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Issey said:

 

tako da su po tebi, svi ti koji su glasali za njega i Nikolića 2012. ludi... eto da se i ja jednom u nečemu složim sa tobom...

 

oni koji su glasali za nikolica i ava tada i ako nisu bili ludi, poludeli su znamo i zasto

 

e sada, u slucaju da ponovo ti isti koji su tada poludeli ponovo pokusaju da vrate ove zbog kojih su poludeli

e u tom slucaju imamo lude ljude...to sam rekla.

 

ali jeste dobro sloziti se bar jednom

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, freethrow said:

U oba slučaja, najiskrenije vam želim sve najbolje i idem da potražim neko internet mesto na kojem ću moći makar normalno da se raspravljam sa nekim, ako već ne mogu da se slažem.

 

Valjda vidiš da ne postoje dva već i treći, pa i četvrti "slučaj"?

 

Setih se master Yode, koji kaže "Isključivost vodi na Tamnu Stranu". Zaista žalim, pogotovo pamteći tvoju aktivnost dole, ako si odlučio da tražiš neko drugo mesto, iako nisi pošteno ni 10 dana sastavio ovde... što je apsolutno nedovoljno, da ne govorim o širim aspektima koji su pre za neki topik o funkcionisanju foruma nego za ovaj. Niko ti živ ne brani da raspravljaš, čak je izbor neuporedivo bolji i veći nego ono na šta si navikao na starom mestu, gde se većina krila po sportskim budžacima. Bio sam lično deo te priče, kao što sam i ove...

 

3 hours ago, freethrow said:

Pozdrav

 

Respect, B.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/17/2019 at 5:27 PM, Barracuda said:

@34Barkley Ovo "uvlačenje propagande u glavu" slobodno možeš da precrtaš, u mom slučaju. Nebavljenjetm politikom i političkim temama je za mene stvar mentalne higijene, o kojoj vrlo vodim računa. TV mi isključivo služi za sport, ponešto kinematografije i finih emisija sa stranih kanala. I kad moram, gledam isključivo N1. Brisobulje ne uzimam u ruke uopšte, odlučio sam da ih ne vidim i zaista ih ne vidim. Ja sam u ovoj zemlji samo fizički prisutan a uskoro će se i to promeniti, pošto odoh na ostrvo usred Mediterana. Da me neko ne bi shvatio pogrešno, na ovom topiku govorimo o stvarima koje su dobre ili loše za sve koji se u aktuelnom stanju osećaju ugroženo. Za to nam nije potrebno da se delimo na "druge", "treće" pa i "četvrte".

 

Dovoljno je da se osvrnemo oko sebe.

 

Kad se to učini, itekako se da videti koliko je skoro cela družina iz SZS bila loša i nesposobna kao vlast, a o fukarluku i lopovluku da ne govorimo. Eno ga Hram i plato oko njega, na "mom" Vračaru, na kome sam i rođen. Sve što su tamo uradili je čist fušeraj, od odabranih najgorih i najjeftinijih materijala, sivo (ej, u "Belom Gradu"), svaka treća ploča radi da usereš pantalone kad je kiša, blatište okolo, kučeća govna po stazama i travnjacima koji su uredno nepokošeni. Jeste, stoka ne vodi računa, ali se za tako nešto radi kampanja a ne da te gledaju kao idiota kad pokupiš ono što pas iskenja. Naravno, kese nosiš od kuće jer su odavno pokupili sve iz sandučića, valjda za zamrzivač? Ja i ne očekujem od ovih buzdovana i mediokriteta bilo šta, ali, sve te prdnjave o evropskoj orijentaciji opozicije su žešće failovale na delu, jer ni u njihovo vreme nije rađeno ni na čemu.

 

Nada, koju je Srbija imala u jednom trenutku, "rešena" je iz snajpera.

 

Primera ima koliko hoćeš, samo treba biti iskren prema sebi. 

 

Sve sve, pa još pojačanitm onom anticivilizacijskom magarčinom, Obradovićem, koga svi tako elegantno preskačete. Hajde, koj će ti moj on u toj "borbi"? 

Dakle, krenuli smo od ovoga

Quote

Gotovo svi u njoj su već bili u vlasti a "rezultate" smo imali prilike da vidimo za njihove nekompetentne, nesposobne i lopovske vladavine

Pa hajdemo onda redom, ovog puta malo više o činjenicama:

 

Veliki deo vlasti u periodu pre SNS-a pripadao je SPS-u sa njegovim satelitima, Rasimu, Dinkiću i DSS-u. Prve dve ekipe su i dalje na vlasti, a po istoj se muvaju i oni iz druge dve grupacije koji nisu odabrali izlazak iz politike (bez odgovaranja za lopovluk), tihovanje u ostatku DSS-a ili prelazak u neku drugu opozicionu stranku. Dakle, otporom prema strašnim bivšima u stvari se daje podrška istim tim bivšima. Zanimljiv rezon, moram priznati. Daću ti lokalni primer. Veći deo vlasti u Pančevu su obavljali DS, DSS i lokalni Narandžasti (ponekad okviru tadašnjih Regiona a ponekad van istih). DSS i Narandžasti su kolektivno prešli u SNS, a koliko znam (ispravite me, slobodno), oni koji su žarili i palili u ime DS su se razbežali. Pa ti vidi ko je tu bivši.

 

Đilas. Imao brljotina, lično sam ih na bivšem forumu navodio, u nekoj priči sa Beom. Međutim, brojke kažu da je taj predstavnik citirane vrste vladavine ostavio takve rezultate da je utisak velikog broja Beograđana na izborima 2012. (slobodnim) bio takav da bi trebalo da nastavi da vodi grad - 295K glasova/35%/50 mandata. U isto vreme u Beogradu lista DS na parlamentarnim izborima osvaja 60K glasova manje, a Tadić na predsedničkim izborima 45K glasova manje. Je l' treba da objašnjavam šta to pokazuje?

 

Pomenuo si Vračar. Tvoji Vračarci na tim izborima Đilasovoj listi daju 16K glasova, što je čak 47%. Lista DS za republičke izbore dobija 11K glasova a Tadić 14K. Upropasti vas Đilas, načisto, pa ste ga zbog toga toliko zgotivili. :classic_smile: Da dodam da je čak i 2014. imao najviše glasova na Vračaru, nakon dve godine naprednjačko-socijalističke medijske harange, a da je broj glasova njegova lista još i povećala 2018. godine.

 

Sa njim su sada u vrhu nove stranke Marinika, Borko, Bastać i Dejan Bulatović. Neki od njih su bili deo nekadašnjih vlasti, ali na koliko njih se mogu primeniti citirani i boldovani epiteti? Ne ulazim u bilo kakvu analizu njihovih ličnosti, programa, ideja i aktivnosti, to nema veze sa ovim postom.

 

Vrh DS-a čine http://www.ds.org.rs/pobednicki-tim Na stranu ko se kome sviđa ili ne, da li većina spada u citat?

 

Dalje, Jeremić. Pričali smo već o njemu, da ne ponavljamo. Vrh njegove stranke čine https://www.narodna.org.rs/o-nama/potpredsetnici kao i https://www.narodna.org.rs/o-nama/predsednistvo. Isto pitanje.

 

Pored nabrojanih, u SzS- se vrte Dveri, Stamatović, Zelenović, Veselinović. Pitanje znaš.

 

Kad napustimo SzS, u opoziciji koja je nekad vladala su Tadićev SDS http://www.sds-org.rs/organizacija/organizacija/predsednistvo/ kao i https://novastranka.rs/organizacija/organi-stranke/predsednistvo/ Osim lidera i par dodatnih imena, koliko je tu ljudi koje znamo po zlu?

 

Ostatak opozicije - PSG, SMS, NDB pa čak i DJB teško da možemo da pamtimo po vremenu vlasti.

 

Da li među nabrojanima ima džukaca koji su se nekada bahatili? Sigurno, posebno na lokalnom nivou. Da li u globalu ispunjavaju te kriterijume? No way, Hose. U tome je cela poenta mojih pisanija. Nekome je Vučićeva propaganda ušla u uši a neko je našao dobar izgovor ili skrovište ali to je već pitanje svačijeg izbora i nema veze sa onim što jesu činjenice.

 

O svemu ostalom u vezi nabrojanih se već može raspravljati, ali uvek treba imati na umu ko je s druge strane. Svakim danom koji prođe sve je manje nade da će SNS ostaviti bilo kakav slobodan prostor i bilo kog pojedinca, posebno u manjim sredinama. Ionako im je strategija da prerastu u SKJ.

 

Na kraju, u vezi pitanja oko Obradovića, nosilac nade koja je uklonjena snajperom je pristajao na mnogo veće kompromise, da bi nešto uradio. Iskreno, sto pet puta bih glasao za Koštunicu i prihvatio ceo DOS u onom i svakom drugom trenutku, s obzirom na to šta je bila alternativa. Video sam zanimljiv Čerčilov citat na tviteru, navešću ga po sećanju Kada bi Hitler zaratio sa Paklom, našao bih dve-tri lepe reči i o đavolu. 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li je neko kacio, ali sada vidim da je NATO trebao da nas sravni sa zemljom da ne postojimo. Prvo sam smejao, ali je vise zalosno....

 

Ja definitivno pripadam ovoj "trecoj Srbiji" i uzurbano se spremam da odem odavde da ne gledam vise ove budalastine i da bar spasim ovo dete sto imam od ovih debila.

Nema Srbiji pomoci, isuvise je ovaj sistem stranacke korupcije uzeo maha da bi tako lako mogao da se menja. KAo preduslov bilo cega treba da se pojavi neko novi koji bi da se bori sa ovim problemima, a takvog nema ni na vidiku, vrte se isti ljudi, a kada biologija ucini svoje nastupaju njihova deca. Na izbore ne izlazim nekih 15 godina i digao sam ruke, kada vidim sta se desava na lokalu kakve su to njuske koje su zasele preko stranaka u fotelje i zauzeli radna mesta obrazovanijim i pametnijim ljudima onda jednostavno vidis da je iluzorno vise nadati se necemu. Uigrana stranacka masinerija koja glasa bez pitanja, botovi koji se zadovoljavaju sa 30-40000 i koji misle da su super prosli su slika i prilika ove jadne zemlje. Pre neki dan sam pricao sa jednim likom, koji je od starta u SNS-u i koji je vise vremena proveo po banderama lepeci plakate nego ovi iz EPS-a. 

 

Lik se zestoko uvredio kada sam mu izvredjao vodju, prvo sam mislio da se folira, ali sam u daljem razgovoru skontao da je lik smrtno ozbiljan, on je uveren da nam super ide, a inace ima jedva srednju skolu i zaposlili su ga u gradsku cistocu kao komercijalistu. Kada sam ga pitao, kako komentarise nacin na koji je dosao do tog mesta, i da li je svestan da je zauzeo mesto nekome sa ekonomskim fakultetom, on je mrtav hladan odgovorio da se on "borio" za to mesto i da ga je zasluzio, hahahah

Ja se tu vec malo zainteresovao i pitao ga ko mu je to rekao da on zasluzuje to mesto, odgovorio mi je da oni redovno imaju sastanke gde im ovi lideri na lokalnom nivou i ponekada ovi iz centrale pricaju o ciljevima partije, idejama, da je jedini put uclaniti se u SNS i sluziti partiji jer je to jedini put ka opstanku srpstva. Ja sam se u momentu najezio. JBT to me je podsetilo na Naciste i gebelsove metode....

Mozda nekome ovo zvuci neverovatno,a li to se desava i ma koliko jezivo delovalo, oni njima ispiraju mozak bukvalno. Za mene je rekao da sam izdajnik srpstva i da svakome ko planira da ode treba uzeti pasos, neverovatne stvari sam cuo. Ja ovako kada pisem neko ce da pomisli da je lik teska budaletina i da je nedoveden, ali nije. ZNam ga dugo i bio je prosecan momak, prosecan stanovnik Srbije...

 

Dotakli smo dno.

 

 

РезÑлÑÐ°Ñ Ñлика за grdelicka klisura autoput novosti

Edited by Helmet
  • Like 6
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/19/2019 at 10:43 AM, 34Barkley said:

Pomenuo si Vračar. Tvoji Vračarci na tim izborima Đilasovoj listi daju 16K glasova

 

Naravno, jer "moji" Vračarci i pored evidentnog doseljavanja i poseljačenja istog, uvek glasaju za opoziciju. Međutim, one realne brojke "ko je ko i da li bi glasali valjanu opciju" bi pokazale na kraju da ovaj cenzus ne bi prešao. Još nečeg se setih da pitam, koliko imaš preletača od tih koje si naveo?

 

On 5/19/2019 at 10:43 AM, 34Barkley said:

O svemu ostalom u vezi nabrojanih se već može raspravljati, ali uvek treba imati na umu ko je s druge strane.

 

Upravo i raspravljamo, jer imamo sve vreme na umu ko je sa druge strane. Jedina je razlika što veći deo deklarisane opozicije neće ni da gubi vreme na loš izbor, lošu organizaciju, neharizmatične likove i političke trećepozivce, pa još s Boškom. Imaj u vidu još jednu stvar, jako važnu u našoj polemici - dobar deo te "treće Srbije" predstavlja građanstvo koje je već dobijalo gumene metke i batine po ulicama. Jedino su od tada malo stariji, samo 20 - 30 godina. 

 

Išao sam ja i u Dvorištance, Vasila poznajem lično, pa koncerti dole, druženja... Pa sam išao i kad su rušili, bio 1 od 5 miliona među 300, 400 duša od kojih sam u startu polovinu poznavao. Onu istoriju još od '91., '96-7., 5.Oktobar, sve sam to prošao. I budi siguran, onog trenutka kad se ta ekipa ponovo digne, tada će krenuti i promene. Onda opet vadimo martinke, možda uđem u one stare pantalone, povučem rajsferšlus na kožnjaku da ne boli ako krenu batine i ako moraš da uzvratiš.

 

Znaš, malo mi ide na onu rabotu prijava tipa "koji ste to "vi" kad vam ovo zlo ne smeta i kad izjednačavate SZS s tim?", jer sam u startu napisao za koga ide moj glas. Ali glas ide tamo jer nema za koga trećeg. Nije ovo ništa lično, razumemo se oko toga a i znamo se godinama.

 

On 5/19/2019 at 10:43 AM, 34Barkley said:

Da li među nabrojanima ima džukaca koji su se nekada bahatili? Sigurno, posebno na lokalnom nivou. Da li u globalu ispunjavaju te kriterijume? No way, HoseU tome je cela poenta mojih pisanija. Nekome je Vučićeva propaganda ušla u uši a neko je našao dobar izgovor ili skrovište ali to je već pitanje svačijeg izbora i nema veze sa onim što jesu činjenice.

 

A šta je lokalna vlast nego ogledalo stranki i vođa? To me podseća na onu kasirku iz Ideje, koja ti na "Uz hleb vam stoji pogrešna cena" odgovori "Nisam ja slagala na raf", i to vređa inteligenciju.  Nikog, ko koristi više od dva grama mozga, ne mogu ni propaganda ni botovanje da izmeste, jer misle svojim glavama. Moglo bi se malo povesti računa i raditi na animiranju tog sveta, umesto što im se lepe etikete bez ikakvog pokrića. Možda je i najveća greška u koracima ta što se koristi ista metoda onih prvih, "ako nisi s nama onda si protiv nas". U ovom provizorijumu je ionako sve "dva".

 

E, pa nije. Navikavajte se polako na to. Možda bi mogli da počente da mislite i o tome da ovoj zemlji trebaju Evolucionari. Ne moraju večito martinke da se vade iz šifonjera.

 

 

Edited by Barracuda
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Helmet said:

Ja se tu vec malo zainteresovao i pitao ga ko mu je to rekao da on zasluzuje to mesto, odgovorio mi je da oni redovno imaju sastanke gde im ovi lideri na lokalnom nivou i ponekada ovi iz centrale pricaju o ciljevima partije, idejama, da je jedini put uclaniti se u SNS i sluziti partiji jer je to jedini put ka opstanku srpstva. Ja sam se u momentu najezio. JBT to me je podsetilo na Naciste i gebelsove metode....

Mozda nekome ovo zvuci neverovatno,a li to se desava i ma koliko jezivo delovalo, oni njima ispiraju mozak bukvalno. Za mene je rekao da sam izdajnik srpstva i da svakome ko planira da ode treba uzeti pasos, neverovatne stvari sam cuo. Ja ovako kada pisem neko ce da pomisli da je lik teska budaletina i da je nedoveden, ali nije. ZNam ga dugo i bio je prosecan momak, prosecan stanovnik Srbije...

 

Dotakli smo dno.

  

 

Postavljanje ljudi koji nisu kompetentni za neko mesto je strateska stvar. Kratkovida, sebicna prema sopstvenom narodu, ali trenutno korisna. Borice se takvi svim sredstvima da ostanu gde jesu. Na mestima gde se mora raditi nesto sa strancima i imati nekog pojma bice one "elitne tehnokrate" sto ih je @taliesin pomenuo u jednom postu.

 

Ja sam ovo videla unapred i kad sam pokusala da suocim druge sa time bilo je da mracim. Bilo mi je toliko ocigledno da sam se pitala koji je problem inace inteligentnim i racionalnim ljudima da to vide. Svi su se nekako prekalkulisali da ce sve proci i opet biti kao pre. Mi nekako nemamo kapacititet da se borimo na vreme i kao neko dete kad se uplasi staviom ruke na oci i cekamo da prodje. I tako ode zivot. Ono sto mene zaista plasi je da ce na kraju sto kriza bude vise pritiskala stvoriti konflikt izmedju onih koji su ostali i onih koji su otisli, a koji nece biti samo verbalni.

 

I od ovog dna ima dublje, nazalost.

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/20/2019 at 7:09 AM, Barracuda said:

Naravno, jer "moji" Vračarci i pored evidentnog doseljavanja i poseljačenja istog, uvek glasaju za opoziciju. Međutim, one realne brojke "ko je ko i da li bi glasali valjanu opciju" bi pokazale na kraju da ovaj cenzus ne bi prešao. Još nečeg se setih da pitam, koliko imaš preletača od tih koje si naveo?

 

Upravo i raspravljamo, jer imamo sve vreme na umu ko je sa druge strane. Jedina je razlika što veći deo deklarisane opozicije neće ni da gubi vreme na loš izbor, lošu organizaciju, neharizmatične likove i političke trećepozivce, pa još s Boškom. Imaj u vidu još jednu stvar, jako važnu u našoj polemici - dobar deo te "treće Srbije" predstavlja građanstvo koje je već dobijalo gumene metke i batine po ulicama. Jedino su od tada malo stariji, samo 20 - 30 godina. 

 

Išao sam ja i u Dvorištance, Vasila poznajem lično, pa koncerti dole, druženja... Pa sam išao i kad su rušili, bio 1 od 5 miliona među 300, 400 duša od kojih sam u startu polovinu poznavao. Onu istoriju još od '91., '96-7., 5.Oktobar, sve sam to prošao. I budi siguran, onog trenutka kad se ta ekipa ponovo digne, tada će krenuti i promene. Onda opet vadimo martinke, možda uđem u one stare pantalone, povučem rajsferšlus na kožnjaku da ne boli ako krenu batine i ako moraš da uzvratiš.

 

Znaš, malo mi ide na onu rabotu prijava tipa "koji ste to "vi" kad vam ovo zlo ne smeta i kad izjednačavate SZS s tim?", jer sam u startu napisao za koga ide moj glas. Ali glas ide tamo jer nema za koga trećeg. Nije ovo ništa lično, razumemo se oko toga a i znamo se godinama.

 

A šta je lokalna vlast nego ogledalo stranki i vođa? To me podseća na onu kasirku iz Ideje, koja ti na "Uz hleb vam stoji pogrešna cena" odgovori "Nisam ja slagala na raf", i to vređa inteligenciju.  Nikog, ko koristi više od dva grama mozga, ne mogu ni propaganda ni botovanje da izmeste, jer misle svojim glavama. Moglo bi se malo povesti računa i raditi na animiranju tog sveta, umesto što im se lepe etikete bez ikakvog pokrića. Možda je i najveća greška u koracima ta što se koristi ista metoda onih prvih, "ako nisi s nama onda si protiv nas". U ovom provizorijumu je ionako sve "dva".

 

E, pa nije. Navikavajte se polako na to. Možda bi mogli da počente da mislite i o tome da ovoj zemlji trebaju Evolucionari. Ne moraju večito martinke da se vade iz šifonjera.

 

 

Tvoji argumenti o Vračarcima i dalje ne objašnjavaju činjenicu da je Đilasova lista dobila ihahaj više glasova od predstavnika te grupe na drugim nivoima. Dakle, bila je masovna pojava da Vračarci glasaju za Đilasa ali ne i za DS ili Tadića. Plus su na izborima bile prisutne i druge stranke sličnog opredeljenja pa ih je tvoj komšiluk ipak ostavio daleko ispod zlog Đilasa.

 

Cenim tvoj opozicioni duh i iskustvo, međutim baš je zanimljivo da ste devedesetih šetali sa npr. Vukom Draškovićem, 5.10. bili na istoj strani sa raznoraznima a sad dižete nos. Lepo zvuči to o ekipi koja će jednom da ustane i sve će da preokrene, samo što po mom mišljenju to spada u kategoriju #nećesedesiti. :classic_smile: Svakim danom ovi zaokružuju svaki delić vlasti i upravljanja društvom, posebno u manjim mestima. Uskoro u mnogim sredinama neće moći ni ptica da proleti a da nije pod kontrolom sekte.

 

Uporno skrećeš priču na SzS dok a govorim o celoj opoziciji, što obuhvata i one koji su van istog a stoje sa njima na bini, šetaju a sad su i u istom šatoru. I ja bih mogao da napišem esej ko sve mene nervira, zbog čega i šta sve stavljam u drugi plan zato što mislim da je nešto drugo prioritet.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, 34Barkley said:

Tvoji argumenti o Vračarcima i dalje ne objašnjavaju činjenicu da je Đilasova lista dobila ihahaj više glasova od predstavnika te grupe na drugim nivoima.

 

Jeste dobio, jer Vračar glasa opoziciju uvek, makar i ovakvu. 

 

12 minutes ago, 34Barkley said:

Svakim danom ovi zaokružuju svaki delić vlasti i upravljanja društvom, posebno u manjim mestima. Uskoro u mnogim sredinama neće moći ni ptica da proleti a da nije pod kontrolom sekte.

 

To je već tako, s jedinom razlikom što ne smeju da diraju N1. Inače, odavno bi ovde već zavladao totalni mrak. Posredno, to rade uveliko i s internetom ali toliko umemo svi pa eskiviramo smeće koje nam serviraju. 

 

14 minutes ago, 34Barkley said:

Cenim tvoj opozicioni duh i iskustvo, međutim baš je zanimljivo da ste devedesetih šetali sa npr. Vukom Draškovićem, 5.10. bili na istoj strani sa raznoraznima a sad dižete nos.

 

Danas je drugačije, iz dva razloga. Prvi je što smo svi informisani, bez obzira kojoj opozicionoj strukturi pripadali. U vreme Vuka Draškovića, internet nije postojao a '96-7. si imao dial up i  jedva 1 promil sadržaja koji je danas dostupan. U vreme petooktobarskih promena, kada su bukvalno u vazduhu odlučili da ne idu na narod nego da skidaju zlikovca, dole se faktički nije ni znalo kakvi su dilovi posredi. Dalje, iz toga se valjda nešto i nauči da se danas ne bi ponovilo pa da opet radi snajper i imamo nove Milisavljeviće.

 

21 minutes ago, 34Barkley said:

Uporno skrećeš priču na SzS dok a govorim o celoj opoziciji, što obuhvata i one koji su van istog a stoje sa njima na bini, šetaju a sad su i u istom šatoru. I ja bih mogao da napišem esej ko sve mene nervira, zbog čega i šta sve stavljam u drugi plan zato što mislim da je nešto drugo prioritet.

 

Govorim o svima koji jesu opozicija a nisu za SZS. Nije to ekipa koja će da "ustane i sve preokrene" već ekipa koja će, kad bude ustala, pokrenuti masu koju ova druga ne može. A to je masa koja nedostaje da bi protesti dobili na značaju. 

Link to comment
Share on other sites

Da iskoristim priliku da postavim tehničko pitanje - kako se radi taj multikvot jednog posta da može da se isecka deo po deo? :classic_smile:

 

Vračar glasa za opoziciju, ali očigledno pravi razliku i među raznim predstavnicima iste. 

 

Nije samo medijski mrak u pitanju. Preuzimaju kontrolu nad svim poslovnim tokovima, do sitnih crevaca. Neće biti prostora da se izgradi nešto van njihovog sistema niti će biti nezavisnih ljudi koji mogu to da urade.

 

Baš ti je trebalo da imaš internet da bi znao ko je Vuk ili ko sve čini opoziciju 2000. Ne zezaj, za tih desetak godina se skupilo sasvim dovoljno informacija. :classic_smile: Dilovi se uvek rade, sa različitim delovima sistema, prosto ne znam za primer da je negde nešto ikada bilo urađeno bez različitih poprečnih veza. Pitanje je obima i karaktera tih dilova, ali sumnjam da može bez njih.

 

Mislim da previše idealizuješ situaciju i pokretačku mož nekih ekipa, koje god to bile, a posebno ne znam kako će to da urade van Beograda. Ali, dobro, svi biramo u šta ćemo da verujemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 34Barkley said:

Da iskoristim priliku da postavim tehničko pitanje - kako se radi taj multikvot jednog posta da može da se isecka deo po deo? :classic_smile:

 

 

Klikneš navodnike u prozoru za kucanje, selektuješ u mom postu ono što hoćeš da kvotuješ i pejstuješ unutra. Imaš i drugi način, a to je da kad hoćeš da staviš novi kvot, u prozoru za kucanje odeš u novi red, u mom postu selektuješ i pojaviće ti se "quote selection". Klikneš to i završio si posao. :classic_smile:

 

Evo:

 

1 hour ago, 34Barkley said:

Vračar glasa za opoziciju, ali očigledno pravi razliku i među raznim predstavnicima iste. 

 

Pravi, nesporno, ali tvrdim i kad se bude pojavio konačno neko za koga ćemo glasati jer je to ono što želimo, ovaj ne bi prešao cenzus. To ne menja činjenicu da ja ovako glasam za njega jer nemam koga drugog, ali jedino što mogu da odaberem je da ne idem na evente koje organizuje.

 

Javiću se još, duty calls. :classic_biggrin:

 

Edited by Barracuda
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Verovatno se dugo, možda i nikad više, neće ponoviti sinergija stvorena kod skidanja Miloševića. Postojao je samo jedan cilj, poput ovog danas, ali se tu sve i završavalo. Ubrzo posle toga, ispostavilo se da smo prevareni. Došlo nam je mrtvo puvalo za predsednika, koje je rešavalo probleme tako što ih je prosleđivalo DB-u. Posle 4 godine ničega i ubijenog Premijera, dolazi nova vlada s mrtvim puvalom Cvetkovićem i nove 4 godine ničega. Zatim su došli čuveni izbori, na kojima je i narod pokazao da je postao mrtvo puvalo, crtajući čiča - Gliše i dopisujući Savićević Dejana za predsednika. A onda, desio se preokret - predsednik je postalo novo mrtvo puvalo, s tom razlikom što je imalo naslednika koji je već uveliko čekao svoju šansu. Evo nam ga danas, blagotm nama. 

 

Ogroman je problem, koji socijalisti i naprednjaci nemaju niti su ikad imali, što biračko telo opozicije nije ni izbliza organizovano i disciplinovano. Njihova izlaznost je uvek bila u ujednačenim procentima a o svom članstvu itekako vode računa. Zato danas, gde god se okreneš, buzdovani i mediokriteti sede na mestima na kojima bi morao sedeti sedeti onaj koji je pobegao iz zemlje za boljim životom. Da li zaista misliš da odliv mozgova šteti samo narodu u celini? Šteti podjednako i opoziciji jer su svi oni mahom iz tih redova. 

 

Logično bi bilo za očekivati da se od njih stvori nova dijaspora, koja je uvek imala  uticaj i na unnutrašnja događanja, ali NE, ovi odlaze i više ne žele da imaju bilo kakve veze sa Srbijom. Evo ga Helmet malo iznad, "da mu dete živi normalno", znaš kad će da dođe i da vitla protiv AV, a kamoli deca? 

 

Eto zašto narod neće napolje da demonstrira. Promene, koje se odnose samo na imena i kozmetiku koju to nosi, više nisu dovoljne.  

 

Sportski primer - Zvezda prva, 30 bodova ispred drugoplasiranog Partizana a na utakmice dolazi jedva deset hiljada gledalaca. Oni puste slobodan ulaz i dođe jedva 15k. Uvek će se javljati likovi koji kažu da je "zbog lošeg vremena" a zapravo je zbog nikakve igre.  

 

Edited by Barracuda
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/20/2019 at 8:00 AM, Plavi Golub said:

 

Postavljanje ljudi koji nisu kompetentni za neko mesto je strateska stvar. Kratkovida, sebicna prema sopstvenom narodu, ali trenutno korisna. Borice se takvi svim sredstvima da ostanu gde jesu. Na mestima gde se mora raditi nesto sa strancima i imati nekog pojma bice one "elitne tehnokrate" sto ih je @taliesin pomenuo u jednom postu.

 

Ja sam ovo videla unapred i kad sam pokusala da suocim druge sa time bilo je da mracim. Bilo mi je toliko ocigledno da sam se pitala koji je problem inace inteligentnim i racionalnim ljudima da to vide. Svi su se nekako prekalkulisali da ce sve proci i opet biti kao pre. Mi nekako nemamo kapacititet da se borimo na vreme i kao neko dete kad se uplasi staviom ruke na oci i cekamo da prodje. I tako ode zivot. Ono sto mene zaista plasi je da ce na kraju sto kriza bude vise pritiskala stvoriti konflikt izmedju onih koji su ostali i onih koji su otisli, a koji nece biti samo verbalni.

 

I od ovog dna ima dublje, nazalost.

Zato i kazem da nam nema spasa, 30 godina sistematskog urusavanja svih moralnih i drustvenih normi su stvorili armiju nesposobnih i neobrazovanih ljudi, koji su svesni toga sto je najgore i odlucili su da idu linijom manjeg otpora i da umesto da ulazu u sebe i stvore sebi mogucnost da ako nista odu do Nemacke da malo rade i nesto zarade, a za to je potrebno neko skromno znanje nemackog. Ne, oni su odlucili da preko stranaka, uvlacenjem, poltronstvom sebe svrstaju u onaj najnizi talog drustva, koje mi ovde najcesnje zovemo botovima, da im daju nego ubogo mesto u drzavnoj administraciji i da tu prezivljavaju ceo zivot sa 30-40 000 i cekaju neku bednu penziju. Ali ne shvataju da drzavne jasle ne mogu decenijama da se odrzavaju ako privatni sektor kljokne,a sa ovolikim odlivom ce se urusiti uskoro zbog nedostatka radne snage, narocito ove kvalifikovane koja jos uvek nesto realno proizvodi.

 

Ja sam se zaprepastio kada mi je ovaj lik malo dublje ispricao kako to izgleda unutar tih partija, ljudi to je klasicno ispiranje mozga, oni vremenom potpuno izgube dodir sa realnoscu . On je toliko bio povredjen mojim stavovima da mi se cinilo da ce da zaplace. Najsmesnije mi je bilo kada mi je rekao ko im je predsednik stranke na lokalnom nivou, taj lik je nekada drzao kafic u prizemlju svoje kuce, znaci u njegovom lokalu i bankrotirao je. Izdao je taj lokal i covek tu godinama drzi isto kafic i zaradjuje solidno. Znaci budaletina koja kafic u sopstvenom lokalu nije u stanju da drzi treba da vodi opstinu, sta dalje da pricam...

 

Sto se tice ove tvoje teze o nekakvom sukobu emigracije i ovih sto ostanu, ja licno mislim da je to poprilicno nerealno, ovi sto odu bolece ih briga za Srbiju, dolazice ponekada dok imaju rodbine i to je to. Jednostavno posle ove torture mozga koje ovde prezivis, samo odmahnes rukom i batalis ikakvo interesovanje vise za Srbiju. 

 

 

7 hours ago, Barracuda said:

Verovatno se dugo, možda i nikad više, neće ponoviti sinergija stvorena kod skidanja Miloševića. Postojao je samo jedan cilj, poput ovog danas, ali se tu sve i završavalo. Ubrzo posle toga, ispostavilo se da smo prevareni. Došlo nam je mrtvo puvalo za predsednika, koje je rešavalo probleme tako što ih je prosleđivalo DB-u. Posle 4 godine ničega i ubijenog Premijera, dolazi nova vlada s mrtvim puvalom Cvetkovićem i nove 4 godine ničega. Zatim su došli čuveni izbori, na kojima je i narod pokazao da je postao mrtvo puvalo, crtajući čiča - Gliše i dopisujući Savićević Dejana za predsednika. A onda, desio se preokret - predsednik je postalo novo mrtvo puvalo, s tom razlikom što je imalo naslednika koji je već uveliko čekao svoju šansu. Evo nam ga danas, blagotm nama. 

 

Ogroman je problem, koji socijalisti i naprednjaci nemaju niti su ikad imali, što biračko telo opozicije nije ni izbliza organizovano i disciplinovano. Njihova izlaznost je uvek bila u ujednačenim procentima a o svom članstvu itekako vode računa. Zato danas, gde god se okreneš, buzdovani i mediokriteti sede na mestima na kojima bi morao sedeti sedeti onaj koji je pobegao iz zemlje za boljim životom. Da li zaista misliš da odliv mozgova šteti samo narodu u celini? Šteti podjednako i opoziciji jer su svi oni mahom iz tih redova. 

 

Logično bi bilo za očekivati da se od njih stvori nova dijaspora, koja je uvek imala  uticaj i na unnutrašnja događanja, ali NE, ovi odlaze i više ne žele da imaju bilo kakve veze sa Srbijom. Evo ga Helmet malo iznad, "da mu dete živi normalno", znaš kad će da dođe i da vitla protiv AV, a kamoli deca? 

 

Eto zašto narod neće napolje da demonstrira. Promene, koje se odnose samo na imena i kozmetiku koju to nosi, više nisu dovoljne.  

 

Sportski primer - Zvezda prva, 30 bodova ispred drugoplasiranog Partizana a na utakmice dolazi jedva deset hiljada gledalaca. Oni puste slobodan ulaz i dođe jedva 15k. Uvek će se javljati likovi koji kažu da je "zbog lošeg vremena" a zapravo je zbog nikakve igre.  

 

Sinergija koju ti pominjes je postojala iz razloga sto je "treca Srbija" bila tada znatno jaca, ljudi su tada verovali da mogu da promene i resetuju sistem, posle nekoliko promena vlasti, uvideli su da je to sve jedna ista bagra, presvucena u razlicite stranacke boje. Tada si imao i nekakvu opoziciju, sta sada imamo? Reciklirane likove poput Djilasa, raznorazne desnicarske frakcije, budalu Sapica i sl...

 

Helmet bi prvi demonstrirao da su tu posredi neke promene, kozmetika me ne interesuje niti cu da ucestvujem u tome i da dovodim na vlast gore pobrojane.

PAzi ovaj ceo region boluje od iste bolesti, Hrvatima skoro trecina nacije ode preko, Bosanci muku moce kao i mi posto su van EU, ovo nesrecno Kosovo bi se za godinu dana celo preselilo na zapad kada bi im dali bezvizni rezim, to su sve isti politicki sistemi nepotizma i korupcije, gde iole posten covek moze samo bledo da gleda sta se desava oko njega.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Helmet said:

Sinergija koju ti pominjes je postojala iz razloga sto je "treca Srbija" bila tada znatno jaca, ljudi su tada verovali da mogu da promene i resetuju sistem, posle nekoliko promena vlasti, uvideli su da je to sve jedna ista bagra, presvucena u razlicite stranacke boje. Tada si imao i nekakvu opoziciju, sta sada imamo? Reciklirane likove poput Djilasa, raznorazne desnicarske frakcije, budalu Sapica i sl...

 

Helmet bi prvi demonstrirao da su tu posredi neke promene, kozmetika me ne interesuje niti cu da ucestvujem u tome i da dovodim na vlast gore pobrojane.

PAzi ovaj ceo region boluje od iste bolesti, Hrvatima skoro trecina nacije ode preko, Bosanci muku moce kao i mi posto su van EU, ovo nesrecno Kosovo bi se za godinu dana celo preselilo na zapad kada bi im dali bezvizni rezim, to su sve isti politicki sistemi nepotizma i korupcije, gde iole posten covek moze samo bledo da gleda sta se desava oko njega.

Prodje gotovo 30 godina i danas neko prezivljava ono sto sam je prezivljavao 91ve, samo sto je danas jos gore, posto je utraceno 30 godina. Moje prvo razocaranje je bilo rezultat  izbora, tacnije koliko je glasova dobio svinjoglavi, a koliko malo Ivan Djuric. Zanosio sam se da bi opozicija mogla nesto da uradi 9tog marta, a na kraju ispade da je draskoviceva garda jedini rezultat istog. Nakon toga sam podneo zahtev za  vizu, sto je verovatno bio najpametniji potez koji sam ikada napravio .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...