Jump to content

Tajland i ostala ostrva :) za posetiti ili ostati


Recommended Posts

Ratchadaphisek je centar Thai noćnog života i Thai-oriented prostitucije. Ne samo Thai, Koreanci, Japanci, to je zapadnim turistima malo poznato. Masaža do masaže, ima možda 5,000 ženskih koje rade u tom kraju. Ima ih nekoliko stotina u samoj zgradi (i u zgradma okolo) koje su sponzori tu instalirali za svoj ekskluzivan pristup. Stanovi su počev od 25kvm, to je očigledno za izdavanje ili nečiji rezervni položaj.

 

Tu ima dosta hotela, robnih kuća, restorana, shopping malls, Forune City za elektroniku, još jedan znak da je lokacija dobra. Tu sam prvi put bio u ANA hotelu, posle se zvao "Grand" (u susedstvu je bila američka ambasada, zbog nje smo tu službeno odsedali), sa prozora sam video ovu zgradu, nisam znao šta je. Poseidon, "Entertainment Complex", možda najveća javna kuća u gradu.

 

2019poseidon01.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nas stan je bio sa dnevnom, dve spavace sobe i dva kupatila. Bilo  je 60-70 evra po danu. Naravno zgrada ima bazen i teretanu.  Pusenje dozvoljeno samo na terasi.

 

Inace na nekoliko mesta na kojima sam se raspitivao je pusenje skroz zabranjeno u zgradi, tj. moze da se pusi samo ispred zgrade.

Link to comment
Share on other sites

Ako stojiš na nečemu pouzdanom, kao što stojiš, retko koja zemlja će biti bolja od te gde si.

 

Nađi istu takvu samo topliju (Florida, na primer) gde ti je sve poznato, zakoni i jezik isti. Proputuj do Thai (najduža geografska distanca na planeti koju ima da savladaš) da ti doope vidi put. Nemoj da skačeš kao žaba u bunar.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako vec neko hoce da se seli iz Kanade u toplije krajeve, Bahami ili Jamaica su jednostavnije resenje.Engleski je zvanican jezik, cak za Kanadjane postoje neke vizne olaksice. E sada postoji i ono ali...

Na Bahamima $1000 nije isto sto i u Tajlandu. Tacnije sa tim novcem ne moze da se prezivi. Minimum $20K godisnje i to da se natezes. Jamaica je vec pristupacnija , posto su prosecne plate oko $800 mesecno.

Link to comment
Share on other sites

Šta ako neko ima 4,000-5,000 mesečno, ne mora da se bude na minimalcu. Prve 2,000 omogućavaju isti život svugde, poravnaju sve razlike u cenama. Preko toga je čisti eksces koji ne mora da se potroši.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, srbija do tokija said:

Šta ako neko ima 4,000-5,000 mesečno, ne mora da se bude na minimalcu. Prve 2,000 omogućavaju isti život svugde, poravnaju sve razlike u cenama. Preko toga je čisti eksces koji ne mora da se potroši.

Sa $5000 verovatno nigde na Karibima neces imati neke finansijske probleme, a nisam siguran da su prve 2000 omogucavaju svugde isti zivot. Na Floridi sa tim novcem kao stranac ne bi pokrio troskove stanovanja i osiguranja, dok u Meksiku ima da ti ostane i za gomilu drugih stvari. Troskovi se ipak znacajno razlikuju od drzave do drzave.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

Ako vec neko hoce da se seli iz Kanade u toplije krajeve, Bahami ili Jamaica su jednostavnije resenje.Engleski je zvanican jezik, cak za Kanadjane postoje neke vizne olaksice. E sada postoji i ono ali...

Na Bahamima $1000 nije isto sto i u Tajlandu. Tacnije sa tim novcem ne moze da se prezivi. Minimum $20K godisnje i to da se natezes. Jamaica je vec pristupacnija , posto su prosecne plate oko $800 mesecno.


Sa Bahama koliko ja znam svi belci beze zbog rasizma. Znam 2 para koji su pobegli, kazu mnogo je lepo, ali zayebi. A ….. I ja sam neki belac, yebem li ga, mislim …… ne znaci mi bas puno to, ali tako bi me oni klasifikovali sigurno. :classic_biggrin:

 

Na Jamajci je preporuceno da se ipak drzis ogradjenog hotela …… ni u Meksiku mi prosle godine nisu bas govorili "ma izadji slobodno, nece ti niko nista" :classic_biggrin:, pola kazu izadji, pola kazu "bolje nemoj", a na televiziji tog dana visi njih 15 obesenih na drvece plus dvadeset lezi u prikolici jedno preko drugog, pa ti izadji. U susednom Playa Del Carmen pobise neke u hotelskoj diskoteci, 10 dana pre nego sto sam ja dosao.

 

Za Tajland nisam nikada cuo za takve stvari. Hoce da zdipe novcanik, neku sitnu prevaru …… to je okay.

 

Ali, ne treba se obazirati na mene. Svako od nas ima neku fiksericu. Gazda Srbija do Tokija mi predlaze Floridu …… bio sam duze vreme tamo, nemam nikakve zamerke osim yebene vlage koja ubija ….. sve je kul, sve je bogougodno, dobro sam se provodio, ali …….. meni treba promena, a u Orlandu mi je kao u Torontu, samo sto je bolja klima.

 

Tako da ……. ako nastavite tako na kraju cu da presecem i vratim se u Srbiju kao pravi gastarbajter-penzos :s_d:

 

Naglasavam da 1. ja mogu sad da odem u penziju, sutra. 2. mogu i za 6 godina za duplo vece pare. 3. a mogu i za 11 godina u PRAVU ZAKONSKU penziju bez odbitaka za 3 puta vecu kintu.

 

4. a mogu i da radim dok sam ziv, 100 godina :thumbup: …… niko ne moze da mi kaze ne mozes vise. U tom slucaju bih mogao da napravim 5 meseci godisnje slobodno, a 7 meseci da radim. Za 4+ puta vise.

 

Neverovatno, ali istinito, tako se potrefilo. Znaci sve kombinacije su moguce.

 

 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Denis Jasharevic said:


Sa Bahama koliko ja znam svi belci beze zbog rasizma. Znam 2 para koji su pobegli, kazu mnogo je lepo, ali zayebi. A ….. I ja sam neki belac, yebem li ga, mislim …… ne znaci mi bas puno to, ali tako bi me oni klasifikovali sigurno. :classic_biggrin:

 

Na Jamajci je preporuceno da se ipak drzis ogradjenog hotela …… ni u Meksiku mi prosle godine nisu bas govorili "ma izadji slobodno, nece ti niko nista" :classic_biggrin:, pola kazu izadji, pola kazu "bolje nemoj", a na televiziji tog dana visi njih 15 obesenih na drvece plus dvadeset lezi u prikolici jedno preko drugog, pa ti izadji. U susednom Playa Del Carmen pobise neke u hotelskoj diskoteci, 10 dana pre nego sto sam ja dosao.

 

Za Tajland nisam nikada cuo za takve stvari. Hoce da zdipe novcanik, neku sitnu prevaru …… to je okay.

 

Ali, ne treba se obazirati na mene. Svako od nas ima neku fiksericu. Gazda Srbija do Tokija mi predlaze Floridu …… bio sam duze vreme tamo, nemam nikakve zamerke osim yebene vlage koja ubija ….. sve je kul, sve je bogougodno, dobro sam se provodio, ali …….. meni treba promena, a u Orlandu mi je kao u Torontu, samo sto je bolja klima.

 

Tako da ……. ako nastavite tako na kraju cu da presecem i vratim se u Srbiju kao pravi gastarbajter-penzos :s_d:

 

Naglasavam da 1. ja mogu sad da odem u penziju, sutra. 2. mogu i za 6 godina za duplo vece pare. 3. a mogu i za 11 godina u PRAVU ZAKONSKU penziju bez odbitaka za 3 puta vecu kintu.

 

4. a mogu i da radim dok sam ziv, 100 godina :thumbup: …… niko ne moze da mi kaze ne mozes vise. U tom slucaju bih mogao da napravim 5 meseci godisnje slobodno, a 7 meseci da radim. Za 4+ puta vise.

 

Neverovatno, ali istinito, tako se potrefilo. Znaci sve kombinacije su moguce.

 

 

Najbolje Jashare da ti posetis Thailand i da odlucis sam. 

Mi koji smo bili tamo , apelujem da se fokusiramo na cinjenice, a ne subjektivne osecaje tipa " tamo je vako - il onako"!

Za pocetak: moja je procena da se tamo sa 1500-2000 USD mesecno moze sasvim solidno ziveti po nasim Zapadnim standardima, onako za sta bi u Kanadi ili Australiji , za isti kvalitet zivota, trebalo jedno 2.5x do 3x vise. Sto je za penzose vrlo bitna cinjenica. 

Link to comment
Share on other sites

Ko se oženi sa Thai national, da bi dobio vizu na bazi braka, mora da ima potvrdu da mu je mesečni prihod najmanje 40,000THB (1,000 EUR). To je država postavila da se ne bi trgovalo brakovima.

Thai familije i u gradovima žive normalno sa pola toga.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Denis Jasharevic said:


Sa Bahama koliko ja znam svi belci beze zbog rasizma. Znam 2 para koji su pobegli, kazu mnogo je lepo, ali zayebi. A ….. I ja sam neki belac, yebem li ga, mislim …… ne znaci mi bas puno to, ali tako bi me oni klasifikovali sigurno. :classic_biggrin:

 

Ovo za Bahame prvi put cujem. Nisam nista primetio, mada provesti 4-5 dana u hotelu nije kao i ziveti tamo. Jedno je sigurno, mozes slobodno da hodas, vozis po celom Nassau bez brige da ce neko da te napadne. Policiju mozes da vidis oko sedista vlade i to je to.

 

12 hours ago, Denis Jasharevic said:

Na Jamajci je preporuceno da se ipak drzis ogradjenog hotela …… ni u Meksiku mi prosle godine nisu bas govorili "ma izadji slobodno, nece ti niko nista" :classic_biggrin:, pola kazu izadji, pola kazu "bolje nemoj", a na televiziji tog dana visi njih 15 obesenih na drvece plus dvadeset lezi u prikolici jedno preko drugog, pa ti izadji. U susednom Playa Del Carmen pobise neke u hotelskoj diskoteci, 10 dana pre nego sto sam ja dosao.

Ja sam izlazio na Jamajci, barem u Negrilu je bezbedno. Imas gomilu turista na ulici, a i onih koji tu zive kao penzioneri. Taj deo Meksika u kojem si bio je bezbedan. Tacnije danas je mnogo bezbednije nego pre deset godina. Danas mozes da vidis turiste u iznajmljenim automobilima i po malim gradicima pored obale. Ranije je to bio redak prizor. Nema vise ni mitraljeskih gnezda na putu Cancun-Tulum.😄 

Nismo mi zanimljivi za narko kartele, oni se ipak bave svojim biznisom. Juarez je ipak malo manje tolerantan prema turistima.😄

13 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Tako da ……. ako nastavite tako na kraju cu da presecem i vratim se u Srbiju kao pravi gastarbajter-penzos :s_d:

 

Da zivis kao bubreg u loju i da se vratis tradicionalnim vrednostima.😂

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DJORDJE said:

Da zivis kao bubreg u loju i da se vratis tradicionalnim vrednostima.😂

 

Toga se on i plaši. Njegovi tamo u Domaji će mu reći "Svuda prođi samo kući dođi. Ma, more, najurilo ga odande, sada smo mu i mi dobri". 

Link to comment
Share on other sites

Jedne godine sam bio u Rayong Resort.

 

2019rayong00.jpg

 

Na 5-6km odatle je ova 7km duga plaža

 

2019rayong02.jpg

 

2019rayong01.jpg

 

Radnim danom je cela tvoja

 

2019rayong03.jpg

 

2019rayong04.jpg

 

Kada sam već tu (išli smo dva dana po ceo dan) da pogledam ove dve ogromne zgrade sagrađene 1985.

 

2019rayong05.jpg

 

2019rayong06.jpg

 

2019rayong07.jpg

 

Sa balkona plavo i belo, kao Grčka

 

2019rayong08.jpg

 

2019rayong09.jpg

 

Duž ulice su sve restorani i bungalovi za izdavanje

 

2019rayong10.jpg

 

Tvoj bazen

 

2019rayong11.jpg

 

2019rayong13.jpg

 

Sa druge strane tvoj teniski teren i gazebo streha za roštilje i partije

 

2019rayong14.jpg

 

Stan je bio 3-soban, sa 2 kupatila

 

2019rayong12.jpg

 

2019rayong15.jpg

 

2019rayong16.jpg

 

2019rayong17.jpg

 

Bio je 120kvm, cena je bila 1,000US$ po kvadratu. I to je bilo tresnuto, nisam ni pregovarao, od toga se počne pa može da ide na dole.

 

Toliki stan a ovo mu je cela kuhinja?

 

2019rayong18.jpg

 

Uvek je tako, to je tipski, tako je i u mom stanu. Razlog je - Thai ne kuvaju kod kuće. Kupe na ulici.

Higijena, da se oko kuhinje u tropskoj klimi zapate bube, moralo bi da se ruši.

 

Hrana iz restorana dole na plaži, on ima svoje ležaljke, ko kod njega nešto naruči, besplatno korišćenje.

 

2019rayong19.jpg

 

2019rayong23.jpg

 

2019rayong24.jpg

 

2019rayong22.jpg

 

Na kraju plaže, kod brda, je ribarsko selo

 

2019rayong20.jpg

 

U njemu restorani sa 1,000 sedećih mesta, riba ne može biti svežija nego tu. Naravno, za ovo strani turisti ne znaju.

 

2019rayong21.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Generalno, engleski im je dosta slab, a i kultura i nacin razmisljanja, pa i logika, su drugaciji od nasih Zapadnih standarda. 

Dobro je imati lokalnu Thai lady. Ima  puno lokalaca koji uopste ne govore engleski - onda ti ona sluzi i kao prevodilac. Uopsteno,  postaje ti pratilac u svakoj prilici. Ako je iskrena osoba moze biti od velike pomoci.

S druge strane, cuo sam za slucajeve u Kambodzi da su mnogi expats- bankrotirali! I to oni ozenjeni sa Khmer lady. Navodno, tamo je kultura takva da u porodici vlada neka vrsta matrijarhata, obicno zena raspolaze i upravlja novcem. I onda malo- pomalo "izmuze" svog bogatog sponzora a kad mu ponestane para - ona ga isutira napolje! Navodno ima mnogo takvih slucajeva.

Link to comment
Share on other sites

"Generalno, engleski im je dosta slab, a i kultura i nacin razmisljanja, pa i logika, su drugaciji od nasih Zapadnih standarda. "

 

Može im engleski biti ne jak, samo da propitamo kako je to u Srbiji, u generalnom stanovništvu. Kakav je njihov engleski?

 

Thai jeste matrijahat. U Kambodži nisam bio i nemam nameru da tamo odem osim package aranžman sa Bangkok Airways, 3 dana.

Moja tazbina je na granici Kambodže. Čak i govore Khmer.

 

Thai, svako govori neku formu engleskog, pa i sam bivši Kralj je rođen u Bostonu, US. Engleski je uteran u škole, od osnovnih, otuda 200 hiljada nastavnika engleskog u Thai.

 

Expats koji su bankrotirali u Thai (zahtevi za potvrdama o prihodima za produžavanje vize, 2,000 EUR mesečnih prihoda) su mahom social rejects koji to ne mogu da ispune pa završili u Kambodži gde je to relaksirano a nemaju nigde ništa, nemaju ni gde da se vrate. Tamo crkavaju po kanalima.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa u Srbiji je engleski takodje dosta tanak. Ali govorim sa naseg aspekta, nas koji zivimo i radimo po Zapadnim standardima. Za mene bi takodje bilo bolno iskustvo otici recimo u Tajikistan i sporazumevati se sa ljudima rukama!?

Kambodza je takodje matrijarhat bar po prici ljudi koji su daleko iskusniji i upuceniji od mene. Ako su i Thai isti - onda smo " obrali bostan" - ko god je u vezi sa Thai lady. Premda to ne mora nuzno biti nesto lose. Zavisi od slucaja do slucaja. Eto ja znam za taj primer da je izvesni Peter Slovak veoma uspesan gradjevinski preduzetnik u Sihanoukvillu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...