Jump to content

Tajland i ostala ostrva :) za posetiti ili ostati


Recommended Posts

Ima 4 bolnice visokog standarda: Bumrungrad, Samitivej, Bangkok Hospital, Phaya Thai. One imaju ekspozure (Bangkok Hospital) u još bar 10 mesta.

 

To opet ne čini zdravstveni sistem, tu su više stranci i oni koje su firme poslale na rad u Bangkok. Obične bolnice su dobre pa i pristupačne.

To za one koje duže ostaju je za vizu Non-immigrant O-A, sa njom se može ostati 90 dana po jednom ulasku, izaći iz zemlje pa onda teče novih 90 dana. Može jednom da se obnovi u BKK. To sam juče pročitao da je samo za njih. Koja je yebada vaditi tu vizu oduvek bila, tačno da ti dođe da uopšte i ne ideš tamo. Tek sa zdravstvenim.

 

Oni koju su stvarno na duže, oni su na Non-immigrant "O" vizi. Kada bi njima tražili zdravstveno, 90% bi moralo da se iseli. Prvo, ko bi nekome preko 65 dao ikakvo osiguranje a ako i bi, koštalo bi stotine dolara mesečno, to mnogi ne bi imali da plate ionako se već muče sa padom dolara, funte, EUR još od 2008. Sada šta god da pre toga imali, od tada im je 25% manje.

 

Zar nije kupovina avionske karte na Visa Gold ujedno i polisa osiguranja? Australija i NZ  bazirane banke koje izdaju Visa Gold, jeste.

Link to comment
Share on other sites

Srbijo do tokija, Bangkok jeste sjajno mesto za posetiti, ali ne bas za expats living, osim ako neko ne radi neki biznis tamo.

Expats destinacije su uglavnom negde pored mora: Pattaya, Puket, Chang Mai gore na severu cuo sam da je jako popularan iako je daleko od mora, verovatno ima i drugih manje poznatih mesta ( npr. Trat, Mugdahan itd). 

Imas li neki savet za ta manja, ali vrlo popularna mesta? 

Link to comment
Share on other sites

U Bangkoku sam bio za poslednjih 20 godina bar 80 puta. Da sam bio samo po nedelju dana, to je godina i po. A više od pola sam bio mesec dana, trećinu po dve nedelje. Biće da sam tamo proveo 3.5 godine svezajedno. Do 2008. sam imao stan na Sukhumwith Rd. Skupo, ne veliko (max 45kvm), novogradnje. Onda sam shvatio da sve što mi tamo treba je dobar stan sa bazenom, dobra zgrada i blizina shopping mall.

To sam dobio sa stanom koji sam kupio 2008. Ima gore, među prvim postovima, slika iz njega. Da bilo gde drugde odem (mesta koja pominješ) cilj bi bio isti. Što ne onda Bangkok gde postoji sva infrastruktura, aerodrom sa jednim leto do bilo gde na svetu, pa i sve za strance. Postoji i u Chiang Mai i u Pattaya.

Od 2008. u grad (Sukhumwit Rd) odem jedan dan da se nađem na ručku sa kolegama iz našeg ofisa. Nizašta drugo.

 

Oko mene 3 "destination malls", Bang Na Central, Mega Bang Na, Seacon Square (kada je otvoren, bio je najveći shopping mall na svetu). Nisu mršavi, to su iste firme koje drže shopping malls svetske klase u samom gradu. Na primer, imaju radnje Rolex, Prada, Gucci, stranu štampu i strane knjižare. Ko hoće luksuz sve je isto. I supermarketi sa uvoznom hranom, moda, sve. Nema potrebe da drugde idem.

 

Ako te zanimaju alternativna mesta, Hua Hin je najbolji a opet 220km od BKK. Ima sve. Ne bih išao  landlocked mesta kao Chiang Mai, Khon Kaen, Khorat, Udon Thani, Phitsanulok (bio sam u svim, kao turista). Ovog leta pravim 7 dana turu turu Khon Kaen - Buriram - Roi Et i još neka.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, blond said:

 

Imam neke poznanike oko 70 godina stare, osigurali se skoro posto ce ziveti u Maleziji, siguran sam da i taj Amer mogao neko ( strano ) osiguranje da nadje.

 

Malezija ima relaksirane zahteve za nastanjivanje penzionera. Thai zakoni su, mnogi ih smatraju i ponižavajućim. Recimo, ako si na penzionerskoj vizi, godinu dana, moraš da doneseš silne potvrde za obnavljanje i da raportiraš Immigration svakih 90 dana.

Malezija je dosta računala na dobrostojeće expats koji su živeli i radili u Singapuru a u Maleziju išli da igraju golf. Oni znaju i zemlju i sve, oni su glavni "takers". To je, generalno sloj profesionalaca, pa dosta i Execs, daleko iznad proseka onoga što se slivalo u Thai. Malezijski zakon je krojen prema tome. Onaj koji vidi da više ne može da zadovolji procedure i zahteve u Thai, ne ide u Maleziju, tamo ne bi prošao, nego Kambodža ili Filipini. Ni ne pokušava za Maleziju.

 

Taj Amer je mogao da nađe strano osiguranje ali kolika je cena za nekoga od 75 godina? Stotine dolara mesečno, ako neko uopšte hoće da mu proda polisu pa čak ne bi ni hteli da razgovaraju sa njim.

On mi reče, ako mu nešto treba kod lekara, plati. Za "minor ailments" to je u okviru 10-40 EUR, uključujući i lekove.

Link to comment
Share on other sites

@srbija do tokijaDa, Visa pokriva kao i svuda u svetu do 30 dana,  a 5 miliona mi nista ne znaci posto na Tajlandu ne verujem da postoji operacija koja je skuplja od mozda 300 somica. Ja ako idem vec negde na drugi kraj sveta necu ostajati manje od 2 meseca ………. ovde moram da kazem da prezirem avione i letenje, pa ce ti biti jasnije :classic_biggrin:. Ybg, sta cu kad sam seljak.

 

Nisam nikada cuo da je dobijanje "penzionerske vize" komplikovano, pod uslovom naravno da ispunjavas uslove, a ja ih ispunjavam sigurno. A javljanje jednom u 90 dana ….. pa dobro, penzos si, ionako nemas sta drugo da radis.

 

@Darth Bane a vidis mene bas veliki grad privlaci, sednes u autobus i za 2 sata si na plazi, hoteli jeftini, 20-30$ na dan, budes koliko hoces, nedelju-dve pa se opet vratis u Bangkok koji je danas svetski grad i koji ti nudi isto kao London, Sidney, Toronto.

 

@blond nemam nista protiv, ali razumeces da ne zamisljam svoj zivot, pa ni penzionerski u zemlji gde uvode tu shariju, kako je vec zovu. Mozda je predrasuda, ali neka je, moja je. 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Denis Jasharevic said:

@srbija do tokijaDa, Visa pokriva kao i svuda u svetu do 30 dana,  a 5 miliona mi nista ne znaci posto na Tajlandu ne verujem da postoji operacija koja je skuplja od mozda 300 somica. Ja ako idem vec negde na drugi kraj sveta necu ostajati manje od 2 meseca ………. ovde moram da kazem da prezirem avione i letenje, pa ce ti biti jasnije :classic_biggrin:. Ybg, sta cu kad sam seljak.

 

Nisam nikada cuo da je dobijanje "penzionerske vize" komplikovano, pod uslovom naravno da ispunjavas uslove, a ja ih ispunjavam sigurno. A javljanje jednom u 90 dana ….. pa dobro, penzos si, ionako nemas sta drugo da radis.

 

@Darth Bane a vidis mene bas veliki grad privlaci, sednes u autobus i za 2 sata si na plazi, hoteli jeftini, 20-30$ na dan, budes koliko hoces, nedelju-dve pa se opet vratis u Bangkok koji je danas svetski grad i koji ti nudi isto kao London, Sidney, Toronto.

 

@blond nemam nista protiv, ali razumeces da ne zamisljam svoj zivot, pa ni penzionerski u zemlji gde uvode tu shariju, kako je vec zovu. Mozda je predrasuda, ali neka je, moja je. 

 

Ta health industry se razvila na Arapima koji ne mogu da podnesu tretmane počev od ukrcavanja u avion kada su išli na operacije u Ameriku. Oni su doneli u Thai 2 milijarde dolara prihoda, nove tipove viza (da 5 hanuma bude uz pacijenta mesecima). Možda je to danas i više od 2 milijarde dolara godišnje.

 

Vidi ovo: Holanđanin ima svoje nacionalno osiguranje koje ga pokriva bilo gde do cene koje to osiguranje pokriva u Holandiji. I imao je operaciju skidanja polipa sa kože u Khon Khaen (Thai grad,  ekvivalent Niša). Koštalo ga je 350EUR pa su mu još rekli da je dobro prošao, Bumrungrad u Bangkoku  bi mu naplatio 2,000 EUR.

 

Njegovo, holandsko osiguranje mu plati samo 250 EUR jer toliko to košta u Holandiji.

 

Bangkok, koliko da je veliki,  nije svetski grad. On nema čak ni nešto kao "Muzej kinoteke". Ispod tog glitza modernosti i impresivnih i monumentalnih zgrada i shopping malls svetske klase, stoji tvrdoglavo,  maltene feudalno društvo.

 

Meni je Thai sudbina. Za vas koji mislite biće tamo nešto lepo i lako, neće biti baš tako. 

Edited by srbija do tokija
typo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Denis Jasharevic said:

 

@blond nemam nista protiv, ali razumeces da ne zamisljam svoj zivot, pa ni penzionerski u zemlji gde uvode tu shariju, kako je vec zovu. Mozda je predrasuda, ali neka je, moja je. 

 

Ma ja sam se to nadovezao na osiguranje koje je yoyogi pomenuo, nisam ni mislio da bi to tebi odgovaralo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, srbija do tokija said:

 

Ta health industry se razvila na Arapima koji ne mogu da podnesu tretmane počev od ukrcavanja u avion kada su išli na operacije u Ameriku. Oni su doneli u Thai 2 milijarde dolara prihoda, nove tipove viza (da 5 hanuma bude uz pacijenta mesecima). Možda je to danas i više od 2 milijarde dolara godišnje.

 

Vidi ovo: Holanđanin ima svoje nacionalno osiguranje koje ga pokriva bilo gde do cene koje to osiguranje pokriva u Holandiji. I imao je operaciju skidanja polipa sa kože u Khon Khaen (Thai grad,  ekvivalent Niša). Koštalo ga je 350EUR pa su mu još rekli da je dobro prošao, Bumrungrad u Bangkoku  bi mu naplatio 2,000 EUR.

 

Njegovo, holandsko osiguranje mu plati samo 250 EUR jer toliko to košta u Holandiji.

 

Bangkok, koliko da je veliki,  nije svetski grad. On nema čak ni nešto kao "Muzej kinoteke". Ispod tog glitza modernosti i impresivnih i monumentalnih zgrada i shopping malls svetske klase, stoji tvrdoglavo,  maltene feudalno društvo.

 

Meni je Thai sudbina. Za vas koji mislite biće tamo nešto lepo i lako, neće biti baš tako. 

 

Ti si skroz u pravu, ja se pogresno izrazavam, pa se stvara utisak da previse idealizujem.

 

Jasno mi je da se ne moze skociti bukvalno iz dzungle ili onog camca (koji je ujedno i kuca) u 21. vek za tako kratko vreme, niti ja to ocekujem. Mislio sam na to da je globalizacija ipak donela ……. recimo koncerte zapadnih zvezda u Bangkoku ili nastupe komicara, jer vec ima dovoljno stranaca da postoji trziste za tako nesto. U tom smislu svetski.

 

Cene Bumrungrad kao i ostalih bolnica su javne …….. primer ….

 

TUR-prostate : 181,742 baht (5,550 USD).

 

Ovo je u USA prosecno 35.000 dolara, znaci 7 puta skuplje. Moze se naci za 10 ali moze biti i 135 hiljada, americka pijaca. Kako god okrenes - jeftinije je. Pri tome treba uzeti u obzir da se operises u cini mi se najboljoj bolnici u jugo-istocnoj Aziji, a ne u prosecnoj.

 

Ali, mislim da smo smorili, 'ajmo malo o lepsim stvarima. :classic_biggrin:

 

 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, srbija do tokija said:

 

Zar nije kupovina avionske karte na Visa Gold ujedno i polisa osiguranja? Australija i NZ  bazirane banke koje izdaju Visa Gold, jeste.

Pokriva ako ti ukradu prtljag i neke sitnice tog tipa, ali ne i ako ti treba bajpas. Mozda su nekada i to pokrivali, ali sa rastom troskova lecenja, to odavno vise nije slucaj.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, srbija do tokija said:

Taj Amer je mogao da nađe strano osiguranje ali kolika je cena za nekoga od 75 godina? 

 

Ne kontam zasto bi neko sa 75 godina isao da zivi na Tajland? Godine su to bato.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bilo je to vrijeme ruza said:

 

Ne kontam zasto bi neko sa 75 godina isao da zivi na Tajland? Godine su to bato.

 

Tu si u pravu. Sedis kuci i ako si u stanju obidjes svoju dnevnu turu Starbucks - Library - Shoppers Drug Mart. Mozda sednes negde da predahnes na klupu, na'ranis veverice i chipmunks. :classic_biggrin:

 

Koji ce ti Tajland.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DJORDJE said:

Pokriva ako ti ukradu prtljag i neke sitnice tog tipa, ali ne i ako ti treba bajpas. Mozda su nekada i to pokrivali, ali sa rastom troskova lecenja, to odavno vise nije slucaj.

 

Pokrivaju jos uvek, ALI …… cim ima to famozno ALI ja se sa tim ne zayebavam, zato sam i rekao, imam osiguranje od poslodavca koje mogu da nastavim koristiti i u penziji za sitnu doplatu, to mi je sigurica. Nema nikakvo ALI.

 

Visa je samo navlakusa, dokazi da je "nova bolest", dokazi da je "eligible" bolnica, zayebi to …….

 

Quote

Provides coverage for eligible hospital and physician's bills, expenses resulting from an accidental injury, or new sickness or disease5

 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Pokrivaju jos uvek, ALI …… cim ima to famozno ALI ja se sa tim ne zayebavam, zato sam i rekao, imam osiguranje od poslodavca koje mogu da nastavim koristiti i u penziji za sitnu doplatu, to mi je sigurica. Nema nikakvo ALI.

 

Visa je samo navlakusa, dokazi da je "nova bolest", dokazi da je "eligible" bolnica, zayebi to …….

 

12 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

To treba da istražim. Mada, pesimistički, možda si i u pravu. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, srbija do tokija said:

Niko živ na planeti  ne bi išao da živi  u Srbiji.

 

Verovatno ne pratis domacu stampu ali bilo je priloga o Rusima koji su se doselili u Sumadiju. Za Bosance je Srbija jos uvek El Dorado.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DJORDJE said:

 

Verovatno ne pratis domacu stampu ali bilo je priloga o Rusima koji su se doselili u Sumadiju. Za Bosance je Srbija jos uvek El Dorado.

 

4 hours ago, DJORDJE said:

 

Verovatno ne pratis domacu stampu ali bilo je priloga o Rusima koji su se doselili u Sumadiju. Za Bosance je Srbija jos uvek El Dorado.

Koliko ih se doselilo? 

Rusa dva miliona godišnje poseti Tajland, ima ih barem pola miliona koji su tamo kupili stanove. Pola miliona.
Čitava industrija škola postoji u Pataji da školuje (predškolsko doba) rusku decu koju su, sa majkama, bogatiji Rusi poslali tamo da prezime, svake godine.

 

Da ih vidiš na ulici, sredina 30-godina, Oleg i Dimitri izgledaju kao atlete a još i porodični ljudi. Ništa kao pijani tetovirani britanski huligani koji pišaju u fontane.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bilo je to vrijeme ruza said:

 

Nije poenta u Tajlandu ili Srbiji, nego u 75 godina, da neko u tim godinama menja zemlju :please:

Taj se tamo zatekao pre 20 godina pa da mu neko sada uvodi obavezno zdravstveno osiguranje. A što i da ne, sa 75 godina nekome pukne film da čisti sneg i ode u tropski raj.

Link to comment
Share on other sites

Da ne kvotujem sve, za Mr Jašarevića

 

"Mislio sam na to da je globalizacija ipak donela ……. recimo koncerte zapadnih zvezda u Bangkoku ili nastupe komicara, jer vec ima dovoljno stranaca da postoji trziste za tako nesto. U tom smislu svetski."

 

"Svetski". Za Aziju je Japan ono što je za Evropu bila Velika Britanija. Potpuno drugačiji pogled. Moja ćerka je znala (dok još nije izašla iz Thai) za japanske crtane filmove i junake kao Doraemon i Anpanman, kada je videla Miki Mausa uzviknula je "rat!" (pacov).

 

Odeš u Royal City Arcade, čitava gradska zona,  da padneš u nesvest od mladosti  i lepote, najveće diskoteke na svetu (Ministry of Sound, na primer). Za to stranci i ne znaju a tu uveče vikendom ima više Thai omladine nego što Beograd ima stanovnika. Omladina kopira stilove, modu, frizure iz Japana i Koreje, za Zapad kao da nikada nisu čuli.

 

Black Sabbath je imao poslednji javni koncert  baš u Bangkoku.

Za 6. april 2003. sam imao karte za koncert The Rolling Stones, otkazan zbog panike oko SARS-a. Čak sam u hotelu na Koh Samui te nedelje video Keith Richardsa. (U toku je bila američka invazija na Irak, pitali ga novinari šta misli o Talibanima, on reče "Those women haters know shit about rock n'roll".

Link to comment
Share on other sites

😂 Driblaš ti nas ovde k'o Miloš šestić brate. Sta god ja kazem, ti me poklopiš "Ko bre nema pare? Daj 'vamo 5 kartE".

 

Ispostavilo se znaci da Bangkok jeste svetski grad u smislu desavanja i zabave, na to sam i mislio, a to sto oni imitiraju Japance ….. o tome nismo ni pricali.

 

Eto, ja sam bas te 2003. i bas zbog SARS-a gledao Rolling stonese i AC/DC zajedno na koncertu ovde u Torontu, bilo pola miliona ljudi. Nisam ni imao kartu - bilo besplatno.

 

Svaka cast Japanu, ali nismo ni mi ovde za bacanje. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

 

On 5/21/2019 at 7:15 PM, Denis Jasharevic said:

😂 Driblaš ti nas ovde k'o Miloš šestić brate. Sta god ja kazem, ti me poklopiš "Ko bre nema pare? Daj 'vamo 5 kartE".

 

Ispostavilo se znaci da Bangkok jeste svetski grad u smislu desavanja i zabave, na to sam i mislio, a to sto oni imitiraju Japance ….. o tome nismo ni pricali.

 

Šta bi ti, palo ti na pamet da bi baš voleo da se baškariš u nekoj divljačiji pa ti neko ko zna Tajland ne svira na uvce, kao ciganin u kafani? 

 

Kao "Globalizacija" donela svet tamo gde ih za svet zabole racika, ti kao da ne veruješ da nekoga negde za Zapad boli ona stvar. Dok je Srbija pompezno, primajući 4 Guantanamo sužnja za nagradu dobila direktne letove za Ameriku, Thai Airways (firma u kojoj ne postoji ni jedan jedini stranac) ih je - ukinuo!

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, srbija do tokija said:

 

 

Šta bi ti, palo ti na pamet da bi baš voleo da se baškariš u nekoj divljačiji pa ti neko ko zna Tajland ne svira na uvce, kao ciganin u kafani? 

 

Kao "Globalizacija" donela svet tamo gde ih za svet zabole racika, ti kao da ne veruješ da nekoga negde za Zapad boli ona stvar. Dok je Srbija pompezno, primajući 4 Guantanamo sužnja za nagradu dobila direktne letove za Ameriku, Thai Airways (firma u kojoj ne postoji ni jedan jedini stranac) ih je - ukinuo!

 

 

 

Sto se tice direktnih letova USA-Thailand. Pa njih je Thai Airways ukinuo jos 2008 pocetkom velika krize kao nerentabilne zajedno sa velikim otpustanjem radnika, a ne zbog "tajlandske kurcevitosti". Najobicnije restruktuiranje i rezanje operativnih troskova, posebno na neprofitabilnim long haul letovima od 18 sati. 


Onda im je americka agencija za bezbednost letenja ukinula kategoriju 1 pa sada ne mogu da lete sve i da hoce. :classic_biggrin:

 

Otkucas lepo u google pitanje "jesu li Thai letovi za USA ukinuti zbog tajlandske kurcevitosti kao sto Yoyogi kaze ili zbog neceg drugog".

 

Onda izaberes neutralnu stranu u "konfliktu" recimo engleski Reuters i dobijes odgovor: Dragi Denise, Yoyogi nema pojma, lupa, letovi su ukinuti zbog ……….. https://www.reuters.com/article/us-thai-airways-restucturing-idUSKCN0Q00CI20150726

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

 

Da se vratimo na temu. Ovo je forum, ovde neki ljudi hoce i da se malo zezaju. Eto, vidis, topik radi, pricamo.

 

Daleko sam ja od penzije, zayebancija, samo razmatram opcije. Danas mi je taj deo Azije najsimpaticnija opcija. Sutra ce mozda biti Florida. Prekosutra, ko to zna? Latinada me nikada nije privlacila. U Srbiji sam vec bio, predugo, jedva utekoh. Spanija, Potrugal ……. i to sam gledao, nije lose. 

 

Nikada nisam rec rekao protiv Kanade i Kanadjana, cak i da to mislim, cutao bih, nisu zasluzili. Bili su vise nego korektni prema meni. Ne treba to mesati sa kanadskom trenutnom vladom. Dobro mi je ovde, od prvog dana. Nema nikakvog bedaka. Imam obaveze, radim, deca su tu, pa i ne obracam paznju. Jednog dana kada toga ne bude, klimu promeniti ne mogu. Ne vidim svoj zivot sedeci u zatvorenom 6 meseci dok je napolju -5, -10, -20, -30. Smeta mi. Bas mi smeta. Smeta i ovima koji su u njoj rodjeni i ceo zivot u njoj proveli. 4 miliona njih svake godine lete na Floridu. Jel mislis da svi idu u Disney World? :classic_biggrin:Ma jok bre. Ni deseti deo, Canadian snowbirds, idu da osuncaju kosti, da izvuku reumu, kao Skandinavci.

 

A zene. Pa ja se ne secam da sam se zalio, a jos manje da sam se hvalio na forumu. ne pricam ja o tome. Pricam o seksu, generalno, bez privatnog. Volim seks. :thumbup:

 

Ako se neka zatrci na tom Tajlandu :s_d:, 20-30-40 godina mladja, pa dobro ….. punoletna je, zna sta radi. Ja sam pazljiv prema zenama i respektujem ih, nece tu biti nikakvih problema. To mi se ovde nece desiti, to znam. Mislim to, da su znacajno mladje :wicked:. Postuj kulturu domacina, a koliko znam, ispravi me ako gresim, to u njihovoj kulturi nije big deal. Zar se ti nisi pre par dana ovde pohvalio kako je tvoja zena …… koliko ono godina mladja? 

 

Ti kao da zelis da me odvratis, ali s obzirom da je Bangkok trecu godinu za redom najposeceniji grad na svetu, ispred Londona. Pariza i New Yorka, ja ipak hocu da vidim zasto ti ljudi idu tamo, mora da nesto ima.

 

I eto, nadam se da si zadovoljan mojim odgovorima. Bilo bi dobro da prihvatis kako nismo svi isti, imamo razlicita interesovanja, prohteve, potrebe, razlicite stvari nas uzbudjuju/privlace. A jos bolje kada bi shvatio da tvoj nastup i na ovom novom forumu sa pozicija vaseg kraljevsko-emigrantskog visocanstva opet izaziva samo …. podsmeh.

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Ti kao da zelis da me odvratis, ali s obzirom da je Bangkok trecu godinu za redom najposeceniji grad na svetu, ispred Londona. Pariza i New Yorka, ja ipak hocu da vidim zasto ti ljudi idu tamo, mora da nesto ima.

 

Godine 2000-te je bilo 8 miliona turista svezajedno. Sada ima 40 miliona.

Kinezi, 8-10-12-15 miliona godišnje. Indusi 2 miliona. Sada ti, "mora da nešto ima" napravi odluku da ideš tamo na osnovu toga.

 

Kinezi koji pre nisu dolazili sada su ga napravili toliko posećenim. Sve paket aranžmani, sve već uplaćeno, ne kupuju ni vodu, ne izdvajaju se iz grupe.

 

2019chinese02.jpg

 

I tek to nije ništa: samo 5% Kineza ima pasoš pa je i to duplo kao stanovništvo Kanade. Tek će da ih bude, tada ćeš pročitati na googli da je Bangkok prestigao i London i Pariz i Njujork sabrano zajedno, pa ćeš pomisliti da "mora da nešto ima" , još i više nego 2019. Neće ti googla reći da su to sofisticirani i mladi turisti, ništa ono da pucketaju u sintetičkim rolkama kao Poljaci 1970-ih.

 

Googla ti to neće reći, evo da ti kaže Yoyogi koji zna: da vidiš te Kineze, bacao bi se među njih kao na rok koncertima što se sa bine bacaju u masu.

 

2019chinese01.jpg

 

2019chinese03.jpg

 

2019chinese04.jpg

 

2019chinese05.jpg

 

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...