Jump to content

Recommended Posts

JB se prilicno pogubio ove sezone. Iako i dalje isporucuje sasvim solidne brojke, njegovo ponasanje na terenu, reakcije, govor tela kazuju ili da ima nekih licnih problema ili da je oduvek imao...Ron-Artest-personality samo ga je vesto skrivao.

 

Ako Kristpas ozdravi, mislim da ce Braunova glava biti jedina prepreka da Seltiksi uzmu titulu.

Link to comment
Share on other sites

Za Topića bi mogla da bude sreća u nesreći da zbog povreda padne na kraj prve runde da ga pokupi neka normalna ekipa, a ne Washington, Charlotte, Houston, Detroit i ostale franšize koje su se pretvorile u vječite tenkiste. Mada s obzirom na ponudu na ovogodišnjem draftu ostaje lottery pick i sa jednom nogom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Beonegro said:

Za Topića bi mogla da bude sreća u nesreći da zbog povreda padne na kraj prve runde da ga pokupi neka normalna ekipa, a ne Washington, Charlotte, Houston, Detroit i ostale franšize koje su se pretvorile u vječite tenkiste. Mada s obzirom na ponudu na ovogodišnjem draftu ostaje lottery pick i sa jednom nogom.

 

Neće videti teren u nekoj jacoj ekipi, po meni kao 8 pik u Sas bio bi top, teško će biti top 5 kako stvari stoje.

 

 

Za njega biće potrebno strpljenje, a to Sas ima.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, leki bg said:

JB se prilicno pogubio ove sezone. Iako i dalje isporucuje sasvim solidne brojke, njegovo ponasanje na terenu, reakcije, govor tela kazuju ili da ima nekih licnih problema ili da je oduvek imao...Ron-Artest-personality samo ga je vesto skrivao.

 

Ako Kristpas ozdravi, mislim da ce Braunova glava biti jedina prepreka da Seltiksi uzmu titulu.

 

Ne volim Browna i na terenu često izgleda kao june, ali nije nikad bio prljav i neuračunljiv igrač poput Artesta. Pre bih rekao da zbog ogromnog ugovora tripuje neku veličinu i na taj način se mentalno hrani. Ako Seltiksi opet ostanu kratkih rukava, on i Tatum bi već navukli auru ozbiljnih luzera.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, crni_bombarder said:

 

Neće videti teren u nekoj jacoj ekipi, po meni kao 8 pik u Sas bio bi top, teško će biti top 5 kako stvari stoje.

 

 

Za njega biće potrebno strpljenje, a to Sas ima.

 

 

To da ne vidi mnogo teren u prvoj sezoni za njega može da bude dobra stvar, da se zaliječi i da radi na šutu, jer mu je šut trenutno katastrofa, ne samo procenti, nego i očni test, ona granata koju je sinoć bacio u tablu na isteku napada, ono je za brigu, ozbiljan bek ne smije da baci onakvu ciglu ni u kakvim okolnostima.

Nije realno da padne na kraj prve runde da ga pokupe Nugeci, ali bi bilo dobro kad bi ostao na raspolaganju Torontu (19. pik), mislim da bi mu jako mnogo značilo da uđe u ligu kod Rajakovića i Simovića.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Beonegro said:

 

 

To da ne vidi mnogo teren u prvoj sezoni za njega može da bude dobra stvar, da se zaliječi i da radi na šutu, jer mu je šut trenutno katastrofa, ne samo procenti, nego i očni test, ona granata koju je sinoć bacio u tablu na isteku napada, ono je za brigu, ozbiljan bek ne smije da baci onakvu ciglu ni u kakvim okolnostima.

Nije realno da padne na kraj prve runde da ga pokupe Nugeci, ali bi bilo dobro kad bi ostao na raspolaganju Torontu (19. pik), mislim da bi mu jako mnogo značilo da uđe u ligu kod Rajakovića i Simovića.

Toronto apsolutno, ali nema sile da će toliko pasti.

 

 

Topic meni deluje kao top fiba igrac, napredna verzija Jovica( pre svega u prodoru), a što se nba tice plašim se da mu vrh ne bude neki Rubio( ista priča top za repku, dok za nba suvi prosek).

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, crni_bombarder said:

Topic meni deluje kao top fiba igrac, napredna verzija Jovica( pre svega u prodoru), a što se nba tice plašim se da mu vrh ne bude neki Rubio( ista priča top za repku, dok za nba suvi prosek).

Pa da znaš da je ovo jako dobro poređenje koje mi do sada nije palo na pamet.

Mislim da je zbog toga još bitnije da dođe u neku smislenu ekipu koja će mu naći ulogu i poziciju, nego da kao Rubio ode u lošu ekipu u kojoj ima minutažu i da onda svi počnu da ga gledaju u fazonu ma drvo bez šuta, taman mu je u npr. Washingtonu i mjesto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NikadProtivKaline said:

riki rubio je imao respektabilnu nba karijeru

10+ godina u ligi, 11-12ppg, 8apg

kamo srece da top dobaci do toga

Ok je to, ali verujem da Top može više, pogotovo ako mu se pruži sloboda, on mora imati loptu nikako od nje da igra tu je onda vrlo loš realno.

Just now, Beonegro said:

Pa da znaš da je ovo jako dobro poređenje koje mi do sada nije palo na pamet.

Mislim da je zbog toga još bitnije da dođe u neku smislenu ekipu koja će mu naći ulogu i poziciju, nego da kao Rubio ode u lošu ekipu u kojoj ima minutažu i da onda svi počnu da ga gledaju u fazonu ma drvo bez šuta, taman mu je u npr. Washingtonu i mjesto.

Zato kod Grega bi bilo najbolje, verujem da do 2026/27 sezone oni i neće mnogo zapinjati, a i sam zapad je prejak nema ni mesta mnogo za njih( Hjuston i Memfis biće sigurno bolji nego ove godine a ostali su zacementirani).

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Zli Gli said:

Nebitno je skroz, samo ne uspevam da pratim te moderne tendencije u NBA pa mi je sve cudno

 

Pustio sam ovo na 0.25x i on je tu primio loptu, stabilizovao se sa neka dva sitna koraka i onda iz klasicnog dvokoraka izbacio loptu. Nije da bi nesto promenilo niti da je od zivotne vaznosti, vise sam bezveze napisao. Sta sve pustaju tamo, ovo je nista.

 

majko moja sta im se sve tolerise... dokle tole, DOKLE?

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, NikadProtivKaline said:

uh, ja sam bas skeptican na temu

zapravo ga vidim nazad  u evropi za par godina

Ako bi otišao u neku divljinu onda je to i realan scenario, ali verujem da svuda može imati top broj asista i ok odbranu.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Eksplozivnih je na mjerenjima od Bogdana i Doncica. Prvi korak mu je poprilicno bolji nego kod njih dvojice. Sut mu je nekonstantan ali je za recimo Rubia u njegovim godinama Thompson.

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
23 minutes ago, Урош19 said:

Kakav mesar

Kako ovaj lik ne zavrsi svaku sa 6 faulova?

 

Svi pricamo o Doncicu i njegovim losim partijama a niko da pomene da i Kajri igra prosecnu seriju.

Edited by Don Dusko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ali on ima dobru atletiku.

 

Ne mogu vise ova slusanja o atletici kroz prizmu verticala i max speed…

 

Bolje i da nema takvu atletiku jer kad su ti to aduti puko si, jer nikad nece da budes bolji od onoh koji su rodjeni da budu u tome najboji.

 

Kao i kod vecina kosarkasa/sportissta, i za njega ce biti najbotnije da bude evaluiran na osnovu onoga sta moze, ane na osnovu onoga šta ne može.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NikadProtivKaline said:

beli bek bez top atletike i suta nece da biva preko bare

Dončić je ušao sa užasnom mehanikom šuta (i dalje je ima), i bez atletike neke pa sabija sada. Naravno, ne poredim njih dvojicu ni po kojoj osnovi ali daleko od toga da za Topića nema mesta. Ako ga neko vidi već u lutriji ili čak u top 5 na draftu, to znači da ima na čemu da se radi sa njim i da ima potencijala. Malo ko draftuje gotov proizvod za sada i odmah. Pre svega, nadam se da će otići da se oporavi kao čovek. Stvari koje sam čitao ovde na forumu vezane za njegov oporavak su mi ježile dlake na rukama. Dečko je profesionalni sportista čija karijera zavisi od kolena i po forumskim navodima (jer zvaničnih nema) "Topić je iskidao neki ligament kolena" pa je onda doktor "pokušavao da ga spasi operacije". Ko bre to radi i zašto? Kakva je mutljavina tu bila, da ga jebem. Nadam se da mu karijera nije uništena. 

Šut može da popravi. Ima franšiza u NBA-u koje imaju vrhunske trenere specijalizovane za to. Jako je teško govoriti o plafonu za to vreme, trebalo bi prvo da se oporavi nekih godinu dana, da bude udraftovan od strane neke dobre franšize, da radi na tome da telesno bude spreman za NBA pa tek za par godina možemo da govorimo o njegovim karijernim izborima. Za sada, kao najveći fijasko deluje povratak u kkcz (ovo kažem kao navijač istog). Kad vidiš da imaš top5 potencijal, jebo valjanje po klizavom Pioniru, čuvaj zdravlje, nabijaj statse, igraćeš važne utakmice jednog dana. 

Ali kako narod kaže, dok se jednom ne smrkne drugom ne svane, tako i ovde – Đuričić je verovatno popravio svoj stock. Jeste da ga nema na većini mokova, ali činjenica da je 20. na Ringeru govori da ga je neko ipak primetio. Možda ga sačeka neki Jović scenario. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Topic ima iznadprosjecno ubrzanje u driblingu za bijelog beka, ima vrhunsko čitanje igre. Sa 18 giduna čita igru kao da ima mnogo godina ozbilnog seniorskog iskustva.

Edited by Bojdo
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NikadProtivKaline said:

hajde ovako, jel se slazemo svi da bi igrao i opstao u nba moras imati nesto, neki skill/osobinu na elitnom nivou?

sta je to sto top ima ili potencijalno moze da ima da pravi razliku na nba nivou?

Da bi bio uopšte razmatran kao top 5 pik i na užasnom draftu sasvim je sigurno da moraš da imaš nekoliko talenata. 

1 minute ago, Bojdo said:

Topic ima iznadprosjecno ubrzanje u driblingu za bijelog beka, ima vrhunsko čitanje igre. Sa 18 giduna čita igru kao da ima mnogo godina ozbilnog seniorskog iskustva.

Fantastičan i kreativan finišer za svoje godine. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NikadProtivKaline said:

nema veze, slozicemo se da se ne slazemo, pa cemo revisit ovu temu za par godina


Zasto mislis da ce ga draftovati visoka ako nema potencijala? Naravno, pricam hiopoteticki pre povrede jer ne znamo koliko je ozbiljno i kako ce se to odraziti na status u draftu.

Ne pitam potcenjivacki nego me zaista zanima tvoje misljenje.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...