Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

171 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

Bilo je ovde pitanja da li je Lazić nekad nesportski reagovao, vidim da komšije ne mogu da se sete takve situacije pa ću im pomoći. Svi znate da sam veliki ljubitelj istine i da sam gadljiv na svaki nesportski potez i igrača svog kluba, zato i ovaj video:

 

 

Zato ja gotivim igrače poput Bolomboja, Milosavljevića, Egzuma, Doužera, Dženkinsa, Hange...to su oni pravi borci, sportisti. Al jbg, u svakom sportu imate nekog Ledeja, pa i gorih od njega. Oduvek je tako. Koliko sam video komšije na ovom forumu uvek ističu te prljave poteza Ledeja, obožavaju ga zbog igre i doprinosa. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Sharp said:

Čuj sudije glavni problem. Spin kojeg se ne bi ni najveći spin doktori posramili. Majstore, da ova trojica izađu u majicama EL (a sva tri su EL sudije u koje se toliko kuneš) i da se prije utakmice pusti EL himna da vidiš kako bi priča bila drugačija jer bi se svi odjednom počeli normalno ponašati. 

Ovako kad ovo sve ne liči na sportsku utakmicu već na zoološki vrt tebi ne trebaju sudije već krotitelji divljih zvijeri. 

Reci mi samo, da li mislis da bi sudije dosudile jos koju tehnicku gresku klupi Partizana, pa i Zeljku za ponasanje, da kojim slucajem to rade u EL? Sta iskreno mislis o tom "drugacijem kriterijumu" koji imaju u ABA? Da li je to mitigacija zbog mogucnosti da izbije ozbiljno sranje ako bi to sprecavali? Ako jeste, zasto to rade? Ako nije, zasto onda ne sude i to? 

 

Na KKCZ temi sam pisao - zasto sudija prekriva usta kada prica sa Zeljkom i Karaicicem? Ovo nije prvi put da vidim. 

 

Ozbiljno pitam. 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Cooper said:

Samo da ga ubacim u folder.

Bila mi je potrebna potvrda.

Zanimljivo je prokomenatarisao neke situacije.

 

Znam na koje situacije misliš. ''Kako je Pukl iz ovog ugla mogao da vidi nogu Lazića''. Na usporenom snimku iz drugog ugla se videla noga Lazića i čist faul. Bio je i faul Nedovića kad je Panter pogodio. Mene su ismejali na lajv temi u vezi ovih situacija, sprdali, bili ironični. Sreća njihova da nismo bili negde zajedno u kafani, videli bi moj crni pojas. Još jedna situacija na koju misliš - ''Ledej ako ovako nastavi povrediće nekog''. Tu je čovek u pravu, nemoj da se ljutiš na njega.

Edited by Volter
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pravi problem ovde nije samo ponašanje Ledeja, nego izostanak adekvatnih sankcija za takvo ponašanje. 
 

Previše puta je prošao bez ikakvih posledica, a i juče bi to bio slučaj da prvo Teo, a zatim Rokas, nisu reagovali i popili tehničke. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tunji Awojobi said:

Pravi problem ovde nije samo ponašanje Ledeja, nego izostanak adekvatnih sankcija za takvo ponašanje. 

 

Tako je. A za to nije kriv Obradović, nego sudije i disciplinska komisija.

 

Njima treba tražiti odgovore, a ne da se napinje Obradović da pljuje svog igrača.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lazić nije pokvaren covek i ti udarci su i ok u žaru borbe, tu je čovek skoro 15 godina nije on imao nesportskih situacija mnogo.


Kod Lazica je problem sto se njemu na aba nivou konstantno dopušta odbrana sa rukama i ulazak u noge protivniku, pa on bi 20cm nižeg i isto toliko lakšeg Howarda u abi polomio posle par poteza, još je ovaj dečko vidno mlohaviji od njega.


Da u el to mu se dopušta bio bi Rodman bekovske pozicije, Devin Buker da dodje nebi se neigrao, a vremenom kako mec ide nervoza je sve veća i zbog nje dolazi do sukoba.


Hanga je mnogo bolje telo od njega, 5cm visi barem 15cm veci raspon ima, znači jače predispozicije u startu ima plus je mnogo vece ime, pa opet ni blizu tako odbranu ne igra jer zna da ni u acb ligi ni u el to mu nece proći, pored Lazica Nba vrhunski defanzivci smešno izgledaju.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, John Terry said:

 

Tako je. A za to nije kriv Obradović, nego sudije i disciplinska komisija.

 

Njima treba tražiti odgovore, a ne da se napinje Obradović da pljuje svog igrača.

A ni muceni Grk, nego udri Ostoju i Covica po dzepu pa nek` se cesu i gde ih ne svrbi.

:default_coffee:

Just now, crni_bombarder said:

Lazić nije pokvaren covek i ti udarci su i ok u žaru borbe, tu je čovek skoro 15 godina nije on imao nesportskih situacija mnogo.

rkQyB0i.gif

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, crni_bombarder said:

Kod Lazica je problem sto se njemu na aba nivou konstantno dopušta odbrana sa rukama i ulazak u noge protivniku, pa on bi 20cm nižeg i isto toliko lakšeg Howarda u abi polomio posle par poteza, još je ovaj dečko vidno mlohaviji od njega.

Ako je tako, zasto mu se dopusta, zasto te iste sudije koje sude i ABA i EL nemaju isti kriterijum?

 

Ne samo prema Lazicu, nego prema kompletnoj utakmici i svim akterima? 

Link to comment
Share on other sites

"Bilo je nekih igrača koji su bili mirni, bilo je nekih koji su bili manje mirni, ali eto, utakmica povuče, na kraju krajeva videli ste pozdravljanje svih aktera, to nikad među nama nije bio problem, šta se desi na terenu ostane na terenu i to je to."

Želi-mir Pomiritelj...

Sa ovakvim obrazom se ide na KZN.



  • Ha-ha 1
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

Ledey je Draymond Green u evropskoj košarci. Niko ne osporava njegove igračke kvalitete koji su sjajni i verovatno bi ga sa te strane svaki evroligaški klub želeo u svojim redovima, ali lik je hodajuća tempirana bomba i najprljaviji igrač u Evropi. Dok ga neko oštrije ne sankcioniše i pošalje na neku suspenziju feat posetu psihoterapeutu (pošto unutar kluba im to ne pada na pamet, šta više podstrekavaju takvo njegovo ponašanje pod plaštom borbe i motivacije) nastavićemo da gledamo žalosne situacije gde sudije podjednako sankcionišu njega i igrača koji potpuno ljudski mora da reaguje na njegove svinjarije pa fasuje isto tehničku, ako je to pravedno - da ga jebem.

  • Like 21
  • Thanks 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Wingwalker said:

 na kraju krajeva videli ste pozdravljanje svih aktera, to nikad među nama nije bio problem,

 

Ovaj deo me podseća na pozdravljanje Lesora posle tekme, ne znam zašto 😇

 

 

9 minutes ago, Wingwalker said:

šta se desi na terenu ostane na terenu i to je to."

Želimir Pomiritelj.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ako je tako, zasto mu se dopusta, zasto te iste sudije koje sude i ABA i EL nemaju isti kriterijum?
 
Ne samo prema Lazicu, nego prema kompletnoj utakmici i svim akterima? 
E pa to je problem same abe, sigurno da ne treba el prema abi da se izjednacava nego obratno.


U abi je sve isto još od 2015 godine, dok u celoj Evropa i u svetu promene se dešavaju.


Mislim Branko jeste brutalan defanzivac, čovek ima nisko nabijeno težište koje ni gro centara ne može pomeriti, ali takav igrac kad još rukama brani uz ulazak u noge igračima, pa šta je to, da li postoji način da se on uopšte probije 1 na 1, ili svaki poen mora biti šut preko njega, a kad ulazi nogama i to nije lako jer igrac ne može ni separaciju da napravi...


Pokuša on to i u el ali skoro nikad mu se ne dopusti, pošto lepo ubacuje iz ćoška, da mu se to u EL dozvoljava on bi bio elitan two way igrac koji može od 1 do 5 da brani.


Zato me nervira kad navijaci Zvezde pišu kradja ovo ono, a Zvezdi se gro faulova ne svira zbog kriterijuma Abe, koji ne postoji nigde na svetu.


Zato Dobric ovde dobro pliva jer je navikao na ovo aba blato, a i ima onu stvar kad se lomi da pogodi.


Teo kao i Nedovic znaju lepo da udju ramenom i iznude faul i tu im se sve svira, naravno i treba, ali s druge strane na Panteru kontinuirani kontakti se ne sviraju.






Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

@crni_bombarder cenim pokusaj odgovora ali nije bas da si odgovorio na ono sto sam pitao. 

 

U prvih par minuta utakmice kriterijum je bio takav da se slabo sta sudilo. Nekoliko ociglednih faulova nije sudjeno igracima Partizana. Nad Mitrovicem barem 2-3 cista faula. E kad smo i mi poceli tvrdje da igramo, onda se kriterijum promenio pa je pocelo da se svira svasta (uz opet par nekih propusta, na obe strane). 

 

Nego nisi mi odgovorio zasto sudije nemaju isti kriterijum u EL i ABA, ne samo prema faulovima, nego pre svega prema dosudjivanju tehnickih gresaka? Koje je tvoje misljenje povodom toga? 

Link to comment
Share on other sites

Ne može nakon Die Hard Novice i da ti kapiten bude iz Bronxa i da se ima domaći nosilac hasler kada cela prva petorka naručuje pljesku bez priloga da nešto ne zaebu.
Zato i ne čudi ova halabuka oko bezobraznog novinara i sramnog komentatora kome već prete najstrašnije.
Relativiziraju se Ledejevi sramni kontakti zbog želje za poistovećivanjem sa genuine haslerom.

Da se ne vredjamo ovde...pa svi ovo gledamo već treću sezonu.

Pitajte Pukla zašto je glumio UFC sudiju u onom razdvajanju.
Njemu je nakon par minuta bilo jasno koji je igrač u stanju da ako ustreba napravi kolaps i predstavlja hazard za prekid derbija.
I sudijama je laknulo kada je tupson napravio najgluplji nameran faul od početka sezone: "Op...izvoli pravac tunel pa se tamo laktaj sa kornjačama."

Ne radi on to sa predumišljajem i planski već impulsivno jer je taj poriv jači od karaktera koji ne poseduje od kada je došao u Partizan.
"Nabezobraznije" pitanje za Želi-mira je zašto se Zak nije tako ponašao u Žalgirisu ili kod Mesine.

Zekiezao se neće promeniti i treba ga se paziti.



















  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sramne scene. Necu da ulazim ko sta i kako, Ledej je ovde tabu tema kod pojedinih admina i o njemu bolje da se ne prica. 

 

Sramne scene svakako. Vec vidim scenario gde finale abe Covic prebacuje u Pionir i pravi takav haos da ce biti vise prekida nego igre. 

Hvala igracima Partizana koji su prisli da se pozdrave na centru, eto makar malo nade za sport u nasoj zemlji. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Igor_ said:

Sramne scene. Necu da ulazim ko sta i kako, Ledej je ovde tabu tema kod pojedinih admina i o njemu bolje da se ne prica. 

 

Sramne scene svakako. Vec vidim scenario gde finale abe Covic prebacuje u Pionir i pravi takav haos da ce biti vise prekida nego igre. 

Hvala igracima Partizana koji su prisli da se pozdrave na centru, eto makar malo nade za sport u nasoj zemlji. 

 

To se lako reši ako ima volje. Prvi upaljač, pražnjenje tribine sa koje je došlo. Sledeći novčić, prekid, pražnjenje hale.

 

Jednom mora da se uradi, otišlo je predaleko. Jeste, tako ćemo najviše da stradamo ti i ja, ali bez toga ne ide. Goveda se osilila da im se ništa neće desiti pa divljaju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

@crni_bombarder

 

Nego nisi mi odgovorio zasto sudije nemaju isti kriterijum u EL i ABA, ne samo prema faulovima, nego pre svega prema dosudjivanju tehnickih gresaka? Koje je tvoje misljenje povodom toga? 

 

Vrlo je jednostavan odgovor na ovo pitanje. Zato što uslovi nisu isti u oba natjecanja. Prije nego što se sudije uopće pojave na terenu, a kamoli tek kad krene utakmica. Svi akteri redom sebi dopuštaju puno više nego što je slučaj na EL. Ovo što ti spominješ (različit kriterij) je posljedica, a ne uzrok problema. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, crni_bombarder said:

Lazić nije pokvaren covek i ti udarci su i ok u žaru borbe, tu je čovek skoro 15 godina nije on imao nesportskih situacija mnogo.


Kod Lazica je problem sto se njemu na aba nivou konstantno dopušta odbrana sa rukama i ulazak u noge protivniku, pa on bi 20cm nižeg i isto toliko lakšeg Howarda u abi polomio posle par poteza, još je ovaj dečko vidno mlohaviji od njega.


Da u el to mu se dopušta bio bi Rodman bekovske pozicije, Devin Buker da dodje nebi se neigrao, a vremenom kako mec ide nervoza je sve veća i zbog nje dolazi do sukoba.


Hanga je mnogo bolje telo od njega, 5cm visi barem 15cm veci raspon ima, znači jače predispozicije u startu ima plus je mnogo vece ime, pa opet ni blizu tako odbranu ne igra jer zna da ni u acb ligi ni u el to mu nece proći, pored Lazica Nba vrhunski defanzivci smešno izgledaju.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока
 

Pa od ovog kriterijuma je zivela zvezda godinama. Niko im nije mogao nista, zato sto je "radonjiceva defanzivna klinika", tacnije rukometaska odbrana, sve zakljucala. U sustini, ta "klinika" je funkcionisala dok su Sudije to dozvolile (naravno, to se samo desilo u ABA ligi, a ne u EL). Iz tog razloga niti je zvezda ikad uradila iskorak u EL, niti se radonjic proslavio van prostora aba lige. 

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...