Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

162 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

6 minutes ago, СтелаРоса said:

 

Pukl je zajedno sa ostalim sudijama sinoc izgubio kontrolu nad utakmicom u prvom minutu. Dok god ne budu smeli da dele tehnicke za svako neartikulisano ponasanje igraca/trenera gledacemo ono sto smo gledali sinoc.

 

 

u tom scenariju mi je najverovatnije da se niti jedna tekma ne bi igrala duze od 15mins-pola sata, bilo zbog navijaca ili zbog trenera & igraca.

 

sudije nemaju podrsku organizacije takmicenja koje sude i onda ne postoji promil sanse da im tekma ne izmakne kontroli.

 

drugim recima, nemaju minimum uslova da sude kvalitetno, vec su stalno u problemu.

Edited by uini
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

u tom scenariju mi je najverovatnije da se niti jedna tekma ne bi igrala duze od 15mins-pola sata, bilo zbog navijaca ili zbog trenera & igraca.

 

sudije nemaju podrsku organizacije takmicenja koje sude i onda ne postoji promil sanse da im tekma ne izmakne kontroli.

 

drugim recima, nemaju minimum uslova da sude kvalitetno, vec su stalno u problemu.

Onda neka ne sude. Evroligaske sudije su u pitanju sa imenom i autoritetom.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, СтелаРоса said:

Onda neka ne sude. Evroligaske sudije su u pitanju sa imenom i autoritetom.

 

pa kao sto belosevic vise ne sudi, tako ne treba ni pukl i drugi slicnog kvaliteta, pa onda lepo kao na svetskom prvenstvu, da ti dolaze sudije cetvrtog ranga

 

nista to ne bi promenilo, jedini nacin je da organizacija koja usput nema vise ni garantovan prolaz do evrolige, garantuje autoritet tih sudija.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kronostime said:

Slazem se - na prvi bacen predmet na parket prazni halu, pa nek` se igra u kamernoj atmosferi.

:default_coffee:

 

Podržavam. Živo me zanima koliko utakmica će da se završi pred praznim tribinama da bi bandzovi ukapirali.

 

To je trebalo odmah tako, ali kao što sam već rekao, ABA ligu niko ne vodi a KKCZ i KKP su veći od same lige. To nikad nije ništa dobro donelo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Lidej je stvarno čudno biće, ali ja mogu da razumem navijače Partizana da staju na njegovu stranu, dečko igra poslednje 3 godine bukvalno bez prestanka i bori se za svoj klub bez rezerve. Jak je kao bik. 

 

Mnogo je "lakše" posmatrati njega iz ugla protivničkog igrača, zarad neke racionalizacije.

 

Meni malo upada u oči taj pritisak i žaljenje na svaku odluku od samog početka, od strane cele klupe, to jednostavno podgreje atmosferu. Troši se ta neka energija svih igrača, ali opet Partizan očigledno, za sada ima veliki problem da udje u utakmicu sa nama kada smo domaćini. Sa druge strane, toleriše se sve i svašta sa tribina, prosto cela hala gori sve vreme.

 

I onda je sasvim logično da se sudije pogube i da im se jednostavno ne sviraju ove utakmice.

 

Jesu oni imali više bacanja sinoć, nego za dve EL tekme, ali možda mi zaista igramo agresivnije kada je ABA u pitanju.

 

Sve u svemu, bolja ekipa je pobedila sinoć i Zvezdina pobeda je zaista čista kao suza.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kako lepo upakovano u oblandu, a samo treba nazvati stvari pravim imenom a to je da Lidej nije nikakav borac kako se ovde da predstaviti i kako je juce lazni gospodin Obradovic pokusao njega okarakterisati. Mogu da se kladim da Lidej ne nosi dres Partizana vec nekog drugog kluba da bi komentari na racun njegovog ponasanja na terenu bila potpuno drugacija. Ali ajde jos malo da izigravamo politicku korektnost na ovom forumu, secam se samo koliko je pljuvanja Rudi Fernandez na neke stvari koji su bukvalno kisela voda u odnosu na ono sto radi borac i ratnik Lidej

Edited by Mile1
  • Like 16
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Barkley#34 said:

Ledej jeste veliki borac i nikakvi idotizmi koje pravi i negativna osećanja tuđih navijača ne mogu to da ponište. Da nema tih prljavština on bi bio top igrač u svakom pogledu.

 

Propustio si na času pre dva leta gde nije dovoljno što je Željko salty, nego je i lažni gospodin, licimur, obmanjivač i bivši trener. Tako više nije dovoljno ni istaći po 1453. put da je LeDay prljav, nego se skoro avanzovalo na psihijatrijske slučajeve, a evo sada je izgleda i kurac od borca a verovatno uskoro i kurac od igrača generalno.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Ledej jeste veliki borac i nikakvi idotizmi koje pravi i negativna osećanja tuđih navijača ne mogu to da ponište. Da nema tih prljavština on bi bio top igrač u svakom pogledu.

Samo toliko da nije isao jedno 10x namerno povredi nekog igraca inace stvarno jedan top igrac u svakom pogledu

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Ledej jeste veliki borac i nikakvi idotizmi koje pravi i negativna osećanja tuđih navijača ne mogu to da ponište. Da nema tih prljavština on bi bio top igrač u svakom pogledu.

 

Bukvalno.

 

I meni deluje iz ovog ugla, da je naš, ili da sam navijač kkP, da ga jednostavno ne bih gledala istim očima. To nije dvoličnost, to je jednostavno potpuno druga emocija doživljavanja situacije.

 

Zato je Rudi meni jedan od omiljenih igrača ever, ja ga recimo nikada nisam videla kao toliko prljavog igrača, kao većina forumasa svih ovih godina.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Meni smešno to što neko očekuje da će navijači Partizana da kritikuju Ledeja. Najozbiljnije... pa nek shvati ko kako hoće. On je za njih borac, beskompromisni. Isto kao što je za nas Seku Sanogo bio, ili onaj Everton Luiz njima.

 

Ne znam ni šta bismo dobili time da sad neko ovde krene da ga kritikuje i sablažnjava se. Ponoviću, to je na sudijama i na ligi da kažnjava. Oni su autoritet na parketu. Mi smo gledaoci.

 

EDIT: Inače, mislim da sam jako retko viđao nekog tako dobrog igrača a da je tako prljav. Obično oni sa manjkom talenta moraju da pribegavaju ovakvim stvarima.

Edited by John Terry
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, BojanaCZV said:

I meni deluje iz ovog ugla, da je naš, ili da sam navijač kkP, da ga jednostavno ne bih gledala istim očima. To nije dvoličnost, to je jednostavno potpuno druga emocija doživljavanja situacije.

 

Naravno, pritom navijački mozak uglavnom pamti lepe momente, siguran sam da LeBranka asocirate sa dobrim defanzivnim sekvencama ili one njegove ćoškare a da na prste jedne ruke pamtite neku sekiricu ili bečenje u facu. Koje se verovatno dešavaju češće nego ovi prvi momenti.

 

Voxovski je da težimo ka nekoj sredini ili objektivnosti, pa se nekad pretera u želji da svako sve osudi ili podjednako potkači. Čitajući vašu temu video sam na desetine biased osvrta, ali ništa drugo nisam ni očekivao niti je to neka ideja, ovde pišu u ogromnoj većini pristrasni ljudi, nekad bude više, nekad manje balansa, a ne bodu nam iste stvari oči. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, John Terry said:

Meni smešno to što neko očekuje da će navijači Partizana da kritikuju Ledeja. Najozbiljnije... pa nek shvati ko kako hoće. On je za njih borac, beskompromisni. Isto kao što je za nas Seku Sanogo bio, ili onaj Everton Luiz njima.

Molim te nemoj da bi ispao politicki korektan potpuno pomesas loncice na kraju, da li je realno da poredis Sanoga koji nije imao mrlju u karijeri niti isao nikog da osakati namerno kao sto je to ucinio lidej. Ali ajde necu da ti rusim sneska i da te sprecim da dobijes orden od strane druge strane brda kao realnog ocenjenog zvezdasa

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, John Terry said:

Meni smešno to što neko očekuje da će navijači Partizana da kritikuju Ledeja. Najozbiljnije... pa nek shvati ko kako hoće. On je za njih borac, beskompromisni. Isto kao što je za nas Seku Sanogo bio, ili onaj Everton Luiz njima.

 

Ne znam ni šta bismo dobili time da sad neko ovde krene da ga kritikuje i sablažnjava se. Ponoviću, to je na sudijama i na ligi da kažnjava. Oni su autoritet na parketu. Mi smo gledaoci.

 

EDIT: Inače, mislim da sam jako retko viđao nekog tako dobrog igrača a da je tako prljav. Obično oni sa manjkom talenta moraju da pribegavaju ovakvim stvarima.

 

Mislim da niko ne ocekuje da oni kritikuju Zeka, samo se ocekuje da nema negiranja necega sto je ocigledno, a to je da je najprljaviji igrac u oba tabora poslednjih X godina. 

 

"Targetiranje jednog igraca nije dobro" ... znaci njima je veci pitanje novinara na KZS Zeljku, i konstatacija komentatora uprenosu, nego sustina koja je dovela do XY situacija da nekog povredi/ili bude povredjen. 

 

I Novica je bio borac i beskompromisni, pa nije to sto je ovaj.

 

 

Edited by Admiral
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mile1 said:

Molim te nemoj da bi ispao politicki korektan potpuno pomesas loncice na kraju, da li je realno da poredis Sanoga koji nije imao mrlju u karijeri niti isao nikog da osakati namerno kao sto je to ucinio lidej. Ali ajde necu da ti rusim sneska i da te sprecim da dobijes orden od strane druge strane brda kao realnog ocenjenog zvezdasa

 

Jok, nije da bih ispao korektan. Ok je da se ne slažeš sa poređenjem, ali da li ti realno očekuješ da Obradović na konferenciji izjavi da je Ledej prljav igrač i da je sramota za klub veličine KKP? I da li bi od bilo kog trenera to očekivao?

 

Sve se to rešava u svlačionici ako se ima šta rešavati, a fakat je da mnogim trenerima treba takav igrač i da ga se ni najmanje ne stide.

 

@Admiral Ovo već mogu da prihvatim, ali ponoviću jedno je to što je Žoc izjavio a drugo očekivati da on sam napadne svog igrača. Mislim da je trebalo nekako da zaobiđe odgovor na to pitanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja kad sam igrao košarku, obožavao sam kad me čuva neko kao Lazić. Znaš da će te povući za ruku, da će se postaviti za faul u napadu, ma da ćeš krv propišati da daš koš. Ali draže mi je bilo preko takvog defanzivca dati 10, nego duplo više preko mlakonje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

stvarno ono bacanje pukla je nevidjeno, potez ocajnika u duelu sa idiotima.

 

 

 

Nije ni bilo potrebe da se baca. Borba za loptu kakva se viđa na svakoj utakmici. Kad je ustao Naneli ga pita u fazonu - šta je s tobom čoveče? Ledej ga grli.

 

Čak je i Ledej ovde pokušao da zadrži Jaga:

 

screenshot-www-youtube-com-2024-01-29-09

 

Čak mi i deluje da se Pukl više sapleo nego što je imao želju da se baci. 

Edited by Volter
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...