Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

8 hours ago, Bogoljub Gagic said:

Сад је већ осећај да гледам једну те исту утакмицу целе сезоне крену да нас газе од старта па се на полувреме иде са 10ак разлике, после то стигнемо чисто да се понадамо и онда обавезно изгубимо.

 

 

knicks fanovi taj patern odavno zovu "fake comeback"

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da imamo u rosteru Sedekerksisa i Monekea umesto Davidovca i Simona jr,sa sve stelt Shabazzom i ubogim Tobijem,delovali bi 30% bolje…

Jedino mi ne možemo da imamo atletski sposobne igrače,skocne,brze i da nisu operisani od kosarkaskog skila.

Mislim da ovi iz Baskonije čak i manje koštaju od ove ‘nase’ dvojice.

Ali ne,mi moramo da gajimo domaće igrače koji ništa ne pružaju a koštaju prilično,razvijamo domaće a ne tamo neke Litvance ili Nigerijce.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dobro jutro cigani, kakva nova noć iza nas, puno vremena za analizu i traženja "slamke spasa". Dugo čitam forum, preko 10 god, nisam planirao da pišem, ali neka prvi post bude ova analiza.

Napomena- svaka sličnost je slučajna😀

 

Prošle god mi smo na 1-6 promenili trenera, i serijom došli na 7-6 ( skor koji ima naš veliki rival sad). Do tog skora došli  sa pobedama koje su sve bile na pola koša, bolesnim zavešnicama,produžecima i iskreno uz punoooo sreće, samo što smo to tada zvali Duškova magija i da čovek ne gubi egal završnice. Da li ima sličnosti/ da ne kažem identično kako je Partizan trenutnom na tom skoru, procenite sami.

 

Sa druge strane Partizan na 4-9 ( pokodite ko trenutno tako stoji😉), totalno nezadovoljstvo na forumu, medju navijačima, čak i nisu igrali toliko loše koliko su izgubili gotovo svaku tesnu završnicu i nisu imali sreće.

 

Onda im stiže Efes, gde gube 39 min sve miriše na 4-10 i baš kraj sezone, ja mislim Naneli daje neku trojku, dobijaju i sve se okreće, celaaaaa sezona.

 

Nama u tom 14. kolu dolazi raspala Alba, ali kako igramo sa njom ja očekujem sličan meč kao njihov sa Efesom...

 

 

Nama je na 7-6 skor prekinuo Milano koji je bio u teškom kanalu, oni idu u Kaunas koji je u teškom kanalu....

 

 

Da kažem da smo dobili u tom periodu prva 2 derbija....da smo kiksali po Aba ligi i zbog toga izgubili prvo mesto...

 

 

Zato, ajde da sačekamo i tu 14.rundu....😉

 

Pozdrav

 

  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Da li je neko imao uvid u Davidovčev ugovor i zna tačno za koliko igra?

DeDa igra svoju igru, nekad malo bolje, nekad lošije, uglavnom nista posebno since 2017.

Glavni hejt prema njemu ide zbog navodno "basnoslovnih" 700k plate.

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Markoss said:

I da jos jednom napisem. Napier je bio Duskova zelja i izabrao ga je pre Thompsona. Njegove zelje su bile i Gidra i Tobi i Bolomboj, dok je Jago dosao jer se otvorila situacija, neplanski, sta bude bude. Nije bio ni za Davidovca, ni za Teodosica, ni za Bjelicu posle.

 

Da je Covic ispao fer nikako nije, ali da je i Dusko omanuo u selekciji, jebiga jeste. 

 

Opet, ja sam uvek za to da ako nisi zadovoljan onim sto ti se namece, podneses ostavku na leto, a ne pokusavas da kontrolises ego Tea i Bjelice koji nije mali. 

 

Btw, ovo mi je najmucnija sezona KKCZ u 21. veku.

Tobi , Bolombaj i Gidra su ok izbor. Kad već imaš Nedovića pod ugovorom logičnije je da biraš Tompsona iako je Šabaz bolji igrač, jednostavno bolji je fit pogotovo kad znaš da ti klub nameće Tea

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Neverovatno je da smo u sezonama gde nismo imali ni blizu kvalitet za top8 ipak menjali igrace, otpustali, dovodili nove, a sada kada je zaista utisak da nam malo fali za nesto vise nista ne menjamo. Mislim da nam ni ne trebaju ne znam kakva pojacanja, po jedan bek i visoki koji nece biti cunjevi u odbranio.

 

Igracima treba cestitati na borbi i zelji. Lose stvari koje se desavaju oko kluba nemaju veze sa njima i dok god se bore kao sinoc imaju moju podrsku. Zasluzili su na konto toga da je bar jedna ovakva neizvesna utakmica otisla na nasu stranu. Ali jbg, ne da se.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Zar ne bi bilo najpostenije da Nebojsa ostane do kraja sezone i izgura istu sa ovakvim timom? Ako je vec napravio ovakav haos onda je red da sa tim haosom zivi celu sezonu i na kraju ode iz kluba bez trofeja i sa losim rezultatima u EL, kao gubitnik. Ako bi menjali sada onda bi novi covek vec u startu imao opravdanje kako nije on ovo sve sklopio, kako mu treba vremena, itd... Kraj sezone je momenat kada se velike promene trebaju desiti.

Edited by СтелаРоса
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, СтелаРоса said:

Zar ne bi bilo najpostenije da Nebojsa ostane do kraja sezone i izgura istu sa ovakvim timom? Ako je vec napravio ovakav haos onda je red da sa tim haosom zivi celu sezonu i na kraju ode iz kluba bez trofeja i sa losim rezultatima u EL, kao gubitnik. Ako bi menjali sada onda bi novi covek vec u startu imao opravdanje kako nije on ovo sve sklopio, kako mu treba vremena, itd... Kraj sezone je momenat kada se velike promene trebaju desiti.

Ne bi bilo jer njega ovo ne zanima i ne stresira se oko ovoga, odma noga u dupe, cak se kasni 3-4 sezone

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Milos 3.14 said:

Tobi , Bolombaj i Gidra su ok izbor. Kad već imaš Nedovića pod ugovorom logičnije je da biraš Tompsona iako je Šabaz bolji igrač, jednostavno bolji je fit pogotovo kad znaš da ti klub nameće Tea

Mene ipak nekako zanima, kako je to Duško birao između Tompsona i Šabaza, a ovaj prvi je potpisao za Efes 7. jula, dok je Nejpir za nas tek 10 dana kasnije? 

Ok, pregovara se i ranije, jasno, ali piše se kao činjenica da bi i Tompson izabrao nas pre Efesa, samo je trebalo Duško da aminuje. Ne vrti se sve oko nas i naših želja. 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Markoss said:

I da jos jednom napisem. Napier je bio Duskova zelja i izabrao ga je pre Thompsona. Njegove zelje su bile i Gidra i Tobi i Bolomboj, dok je Jago dosao jer se otvorila situacija, neplanski, sta bude bude. Nije bio ni za Davidovca, ni za Teodosica, ni za Bjelicu posle.

 

Da je Covic ispao fer nikako nije, ali da je i Dusko omanuo u selekciji, jebiga jeste. 

 

Opet, ja sam uvek za to da ako nisi zadovoljan onim sto ti se namece, podneses ostavku na leto, a ne pokusavas da kontrolises ego Tea i Bjelice koji nije mali. 

 

Btw, ovo mi je najmucnija sezona KKCZ u 21. veku.

Ti sigurno bolje znas, ali gledajuci sa strane ovo je verovatno korektna ocena letnjih desavanja kod nas.

 

Takodje mislim da bi 90% ljudi ovde uzelo Napiera umesto Thompsona. Godinu pre se kukalo sto ga nismo doveli i slinilo naveliko kad je letos potpisao. Tu ne zameram nikome iz kluba sto su ga doveli, ali on jeste promasaj jer je ocigledno psihicki nestabilan ili su tu neki dalji problemi koji su nam nepoznati.

 

Gde imam problem je fetis dovodjenja igraca koji nisu u prajmu ili za koje se nadamo da bi kod nas povratili staru slavu zbog lose prethodne sezone ili posle povrede. Za Tea nisam bio, ali covek radi izuzetno korektno i po meni je on sasvim ok. Problem su mi Kuzmic za cije produzenje ugovora jednostavno nema objasnjenja nakon sto je poslednje dve godine igrao na kasicicu, a i sad kad smo u akutnom problemu na poziciji 5 opet ne igra. Ilic se ne koristi, Simonovic iz kog razloga vec takodje.

 

KKP za navodno isti novac dovodi NBA igrace koji su u prajmu, a i uzimaju igrace iz EL koji odradjuju u najmanju ruku vrlo dobro, a cesce odlicno svoje ugovore. Ne znam, mozda gledam povrsno, ali njihova dovodjenja igraca izgledaju smisleno, a ne stihijski i instinktivno kao nasa. Na kraju ispada da smo doveli zvucna imena, koja iz nekih nepoznatih razloga ili ne mogu ili nece da rade svoj posao (pitanje: da li redovno placamo igrace?)

 

Nedovic je ok svaku 3. utakmicu, ali cesce ce da zakaze kad je najpotrebnije. Mitrovic je verovatno iznad limita, ali ima utakmica kad svojim visokim kosarkaskim IQ izmisli poene, a onda kad je cela ekipa u kanalu promasi 4-5 zicera i posvadja se sa prednjim obrucem za celo poluvreme. Davidovac nekad stvarno ok (vidi EFES), a nekad kao da nije isti covek. Lazic je po meni asset ove ekipe, Lazarevic takodje, ali svaku 2-3 utakmicu.

 

O strancima je dovoljno napisano, ne moram jos i ja da solim pamet. Ne bih nikog terao, ali dovodjenje bek-sutera i cetvorke izgledaju kao neminovna posledica ovog sta gledamo na terenu. I neka me zaobidju pricama da je trziste ovakvo ili onakvo. Nit' me to interesuje, nit' mislim da je to istina. Ima na kugli zemaljskoj jos igraca koji bi za solidan novac dosli kod nas. E sad, ako ocekujemo da dodju odlicni igraci za hleb i so, onda batali rabotu... Ovi koji ne isporucuju nek gule ABA i tako se preporuce za EL utakmice. Ko bi trebao doci? Ne znam, nije moj posao i iznad je mog platnog nivoa. Ali ovako dalje ne ide. Ili dovedi pojacanje ili deklarisi sezonu u EL kao gotovu i revijalnu do aprila 2024.g. Bojim se da nam je ne samo utakmica protiv Albe nego i Reala sad pod obavezom da pobedimo, jer ovo izgleda po pokazanim igrama lose, a po rezultatim je vec sad skoro pa brodolom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Upravo, svaki normalan igrac bi pre izabrao ekipu koja je bila 2 puta pobednik takmicenja u zadnje 3 godine. Jedino da smo mu ponudili mnogo vise para od Efesa a cisto sumnjam da smo u mogucnosti.

I opet Shabazz iz letosnje perspektive nije promasaj ima tu milion faktora zasto je na kraju ovako ispalo.

Dok naprimer za Tobija dosta ljudi nije bilo tek su se malo umirili potpisom Bolomboja.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nele said:

Upravo, svaki normalan igrac bi pre izabrao ekipu koja je bila 2 puta pobednik takmicenja u zadnje 3 godine. Jedino da smo mu ponudili mnogo vise para od Efesa a cisto sumnjam da smo u mogucnosti.

I opet Shabazz iz letosnje perspektive nije promasaj ima tu milion faktora zasto je na kraju ovako ispalo.

Dok naprimer za Tobija dosta ljudi nije bilo tek su se malo umirili potpisom Bolomboja.

Darius Thompson - 2.3 miliona godišnje u Efesu.

Da, izabrao bi nas, nego Duško....xD

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam licno od naseg trenera cim je Shabaz potpisao cuo da ga Dusko nije zeleo.

Mozda su me lagali, mozda Markosa, nije ni bitno u sustini usrala nam je sezonu promasena investicija od 2m + nekih 1.2-1.4m u vidu Davidovca i Simona. 

 

Thompson je mnogo pre potpisa u Efes bio vidjen tamo, cim se znalo da Vasa ide. 

Edited by Igor_
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Nele said:

Ne zameram tu Markosu sigurno se mnogo takvih prica pusta iz kluba kako bi se sto vise oprali. 

 

 

Ma nije ni to toliko bitno. Možda je Duško stvarno želeo Šabaza pre Tompsona, da se krene u pregovore, nego je poenta i da je hteo ovog drugog, skoro pa sigurno ga ne bi dobio.

Efes može da plati više, imaju licencu i dobija višegodišnji ugovor. Kod nas je uvek 1+1+1 jer ne znamo šta igramo one tamo sezone. Prilično laka odluka.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...