Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Mene su od starta brinule neke stvari oko Nejpira. Ajd' to što volim drugačiji tip plejmejkera, manje-više, ali sam mislio da smo se već dovoljno puta opekli na igrače kod kojih su, zbog okolnosti, upitni želja, zdravlje, ... Nismo očigledno. Ne isključujem scenario u kom se Nejpir u toku sezone diže i zapušava nam skoro svima usta ali za sada deluje baš zabrinjavajuće. 

 

Pričamo o 32-godišnjaku koji je u poslednje 3 godine, do dolaska u Zvezdu, odigrao cirka 50ak utakmica, otprilike ovako nešto: 

- Sezona 2020-2021 - propušta celu sezonu (!?), nakon što je u sezoni pre, tačnije avgusta 2020. godine (Kovid sezona), odigrao poslednju NBA utakmicu. 

- Sezona 2021-2022 - dolazi u Zenit tokom leta 2021. godine (znači posle pauze od godinu dana, neka me ispravi neko ako grešim), pa u septembru u onoj kup utakmici doživljava neprijatnu povredu zbog koje propušta ostatak sezone, dok nije u februaru otišao iz Zenita zbog rata,

- Sezona 2022-2023 - potpisuje za one Meksikance u G-ligi u novembru 2022., tamo igra 10ak utakmica, i onda početkom februara dolazi u Milano koji u EL ima skor 7-16 u tom momentu (već davno otpisan) i istina, Šabaz ih rasterećeno za tih 11 utakmica diže, a onda se i raspada u finalu italijanske lige protiv Virtusa.

 

Ne znam, meni je jako sumnjivo kada igrač u periodu od 3 godine odigra jednu polusezonu na nekom da kažemo ozbiljnijem nivou. Nema dileme da je klasa (ili bio), ali kladiti se sa ulogom od 2 miliona (ako je istina) na nekoga ko ulazi u 33. godinu, par godina nije u nekom naročitom takmičarskom ritmu, i pri tom iza sebe ima ne naivnu povredu, je baš rizik. Ili skauting "evo vam ga Nejpir posle 3 godine čekanja" fazon.  

 

Stvarno bih voleo da se klub ubuduće okrene igračima koji imaju neki "upside" potencijal, i pre svega glad za napretkom, dokazivanjem, pa i da kažemo to ispravnim rečnikom - za narednim jačim ugovorom. Nejpiru deluje da smo prolazna stanica, i to možda poslednja pred povratak u neki Meksiko, Portoriko, ili ko zna gde, a gde će pikati još neobavezniji basket. 

 

U svakom slučaju, čini se da Sferopulos veruje Nejpiru. Ne volim da razmišljam o šilbovanjima, već samo da se nadam da će mu Nejpir uzvratiti za to. Pa neka nas lepo demantuje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Mile1 said:

Pa smo mi posegnuli sa Davidovcem. Dobra alibi prica koliko je uprava nesposobna

Mi vec 5 godina nismo doveli kvalitetnu cetvorku a svi klubovi u evropi su doveli nekog neki je bio promasaj neki pogodak, a kod nas su svi bili promasaj. Zasto ne kazemo da nemamo skauting sluzbu i da se sve svodi sta ponudi misko i sta covic ima u tom trenutku na pameti da ostvari svoj davni san

 

 

ja se nesto secam da letos niko nije mogao ni da izmasta kompetentnu cetvorku, ukoliko ne prodje shengelija-akcija.

 

cak ni medju nba otpadnicima nije bilo tj nema nekih sigurica igraca, bar ih ja ne znam.

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, John Terry said:

Cool, znači treba dati jedno 2-3 miliona na raskide ugovora i još 2-3 miliona na doselekciju.

 

prelijepo-eating.gif

Bar ne mora nista za obestecenje.

9 minutes ago, Troteri said:

Mene su od starta brinule neke stvari oko Nejpira. Ajd' to što volim drugačiji tip plejmejkera, manje-više, ali sam mislio da smo se već dovoljno puta opekli na igrače kod kojih su, zbog okolnosti, upitni želja, zdravlje, ... Nismo očigledno. Ne isključujem scenario u kom se Nejpir u toku sezone diže i zapušava nam skoro svima usta ali za sada deluje baš zabrinjavajuće. 

 

Pričamo o 32-godišnjaku koji je u poslednje 3 godine, do dolaska u Zvezdu, odigrao cirka 50ak utakmica, otprilike ovako nešto: 

- Sezona 2020-2021 - propušta celu sezonu (!?), nakon što je u sezoni pre, tačnije avgusta 2020. godine (Kovid sezona), odigrao poslednju NBA utakmicu. 

- Sezona 2021-2022 - dolazi u Zenit tokom leta 2021. godine (znači posle pauze od godinu dana, neka me ispravi neko ako grešim), pa u septembru u onoj kup utakmici doživljava neprijatnu povredu zbog koje propušta ostatak sezone, dok nije u februaru otišao iz Zenita zbog rata,

- Sezona 2022-2023 - potpisuje za one Meksikance u G-ligi u novembru 2022., tamo igra 10ak utakmica, i onda početkom februara dolazi u Milano koji u EL ima skor 7-16 u tom momentu (već davno otpisan) i istina, Šabaz ih rasterećeno za tih 11 utakmica diže, a onda se i raspada u finalu italijanske lige protiv Virtusa.

 

Ne znam, meni je jako sumnjivo kada igrač u periodu od 3 godine odigra jednu polusezonu na nekom da kažemo ozbiljnijem nivou. Nema dileme da je klasa (ili bio), ali kladiti se sa ulogom od 2 miliona (ako je istina) na nekoga ko ulazi u 33. godinu, par godina nije u nekom naročitom takmičarskom ritmu, i pri tom iza sebe ima ne naivnu povredu, je baš rizik. Ili skauting "evo vam ga Nejpir posle 3 godine čekanja" fazon.  

 

Stvarno bih voleo da se klub ubuduće okrene igračima koji imaju neki "upside" potencijal, i pre svega glad za napretkom, dokazivanjem, pa i da kažemo to ispravnim rečnikom - za narednim jačim ugovorom. Nejpiru deluje da smo prolazna stanica, i to možda poslednja pred povratak u neki Meksiko, Portoriko, ili ko zna gde, a gde će pikati još neobavezniji basket. 

 

U svakom slučaju, čini se da Sferopulos veruje Nejpiru. Ne volim da razmišljam o šilbovanjima, već samo da se nadam da će mu Nejpir uzvratiti za to. Pa neka nas lepo demantuje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kako misliš "raspada se u finalu protiv Virtusa" kad je doneo titulu Armaniju?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

 

cak ni medju nba otpadnicima nije bilo tj nema nekih sigurica igraca, bar ih ja ne znam.

 

Ne možeš da znas ako ne gledaš domaća prvenstva gde su igrači jeftiniji tipa italijanska,nemačka,francuska liga.

Ja sam iz dosade gledao nemačku ligu za vreme korone i snimio tri igrača koja bi mogla da igraju na nivou.

 

Ako sam ja kao košarkaški fanatik mogao da snimim tri igrača kapiram i da ljudi plaćeni za taj posao mogu da snime bar 20 iz tih evropskih liga.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Igor_ said:

Jbg ima tu malo i do nas, nije samo covic. 

Ovi najverniji koji bojkotuju Aba ligu (sem ako nije PO), od prve EL tekme zvizde na himnu EL. Ceo zivot se mi borimo sa nekim vetrenjacama (pogledati pod "Uefa Mafia"), dodje sve to na naplatu. 

Ja sam uveren da javor ima nesto protiv nas,nije ona prica ne voli me uciteljica.Iskreno mislim da EL i Uefu nase zvizdanje i poruke ne dotice ni malo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, propolis said:

 

Ne možeš da znas ako ne gledaš domaća prvenstva gde su igrači jeftiniji tipa italijanska,nemačka,francuska liga.

Ja sam iz dosade gledao nemačku ligu za vreme korone i snimio tri igrača koja bi mogla da igraju na nivou.

 

Ako sam ja kao košarkaški fanatik mogao da snimim tri igrača kapiram i da ljudi plaćeni za taj posao mogu da snime bar 20 iz tih evropskih liga.

 

ma drugo je bunarenje igraca koji bi mozda bili dobri;

 

replicirao sam na post koji navodi shmitsa, shegeliju, lovernja, ledeya, jabari parkera

 

daklem, garantovano jako dobri PFs za euroleague.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

ma drugo je bunarenje igraca koji bi mozda bili dobri;

 

replicirao sam na post koji navodi shmitsa, shegeliju, lovernja, ledeya, jabari parkera

 

daklem, garantovano jako dobri PFs za euroleague.

 

Pa pazi nama ne treba čak ni jako dobra četvorka već obična prava četvorka.

 

Ili mi je još čudnije da smo doveli Dos Santosa,a nismo ceo paket sa Kaboklom pošto je tada bio dostupan. Bilo mi je neverovatno da je potpisao za Veneciju posle takve sezone u Ulmu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, propolis said:

 

Pa pazi nama ne treba čak ni jako dobra četvorka već obična prava četvorka.

 

Ili mi je još čudnije da smo doveli Dos Santosa,a nismo ceo paket sa Kaboklom pošto je tada bio dostupan. Bilo mi je neverovatno da je potpisao za Veneciju posle takve sezone u Ulmu.

 

on se nesto opet lozio da ce mozda potpisati za nba tim, pravio je onu vratolomiju gde je igrao sa nekim bliski istok klubom turneju po americi

 

pri cemu je guru valjda pisao da se prethodnih sezona pronasao na centarskoj poziciji, kao sto ce vecinu minuta biti i u partizanu, jer nije dosao da igra iza ledeya 8mins.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Mirage93 said:


Vec neko vreme sam ovde, preziveo sam sutere, mora, bracu, ali komentar sa toliko nebuloza i gluposti kao sto je ovaj nisam video, bez uvrede. Cuj posalji igraca na tribine i zabraniti mu da trenira u nasoj sali. 😄

Stvarno ne razumem kako su ljudi toliko kosarkaski nepismeni da misle da je ovo moguce.

Sabaz Nejpir je u top 5 bekova Evrope. Jednostavno, nije navikao na ovakvu ulogu koju nije imao jos od koledza, atmosferu, odgovornost. A apsolutno je nemoguce raskinuti ugovor sa njim zbog cifre koju ima.

Majk Tobi je najpismeniji centar koji je igrao u Zvezdi u zadnjih 10 godina, apsolutno je drugo sto ne umemo da ga koristimo, sto se prikljucio kasno i sto jednostavno trenutno nema samopouzdanja.

I kao slag na tortu, Topic. 😄 Jesi ti svestan da je Misku cilj samo da se proda, da je trenutno projektovan kao 10. pik na sledecem draftu? Bas ce da prekine pozajmicu i da se vrati u Zvezdu i da "tera".

Opet, nista licno protiv tebe, razumem da su ljudi nervozni, sve okej, samo razmisli pre nego sto napises nesto.

Ok, onda nek nas top 5 bekova i dalje unistava iz utakmice u utakmicu. Dok i ostali igraci ne dignu ruke i pocnu da se zezaju u odbrani kao i top 5 bekova. Ionako nam je odbrana slaba do nikakva, i ponesto se odbrani samo na riljanje, samo fali da nam skretnicar ubije volju kod ostalih igraca. 

Za razliku od vecine ljudi, ja sam prosle godine gledao 7-8 meceva Nejpira u Olimpiji, i tu se trudio u odbrani, pratio i otezavao igracu koga cuva, u napadu pogadjao, probijao, delio asistencije, sve ono sto u Zvezdi ne radi a dobrim delom i ne pokusava.

Sto se Tobija tice, svoju pismenost moze da iskoristi za pisanje knjiga, obzirom da nista ne moze da pogodi, cak i zicere, skok gotovo da nema a odbrana mu je slabija strana, tj nisam siguran da moze vazduh da odbrani.

Ja nikad nisam ni tvrdio da sam ekspert za kosarku, ali nisam ni slep kod ociju i vidim da Nejpira jednostavno zabole da se nesto cima, pa shodno ucinku i radno mesto. Tobija sam malo gledao i ne znam kakav je pre bio, ali ovo sto igra je tragicno, a Zvezda gubi meceve jedan za drugim, jer nema nikakvog ucinka od svoja 2 tzv "najbolja" igraca.

Mi jednog "kosarkaski pismenog" vec imamo u klubu, 50 godina se bavi kosarkom, pa nam timovi iz godine u godinu sve losije izgledaju i igraju, moguce je da "kosarkaski pismeni" vide nesto sto mi nepismeni ne vidimo

Takodje, nista licno.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Zamolio bih da se ovo smece od telesporta ne kaci.

 

U pravu je uini 100% za cetvorke, probali smo Sengeliju nismo uspeli a stvarno je slab izbor dokazanih igraca na 4. Mozda Moneke mada iskreno ni ne znam kad ga je potpisala Baskonija i da l smo mogli tu da se umesamo a i nije da je on neko provereno ime. 
 

Problem je sto skauting kod nas u klubu ne postoji, ne verujem da ne postoji nijedna kvalitetna 4 na svetu koja moze da se dovede bilo da je u nekom non el klubu ili u g ligi.

A to je klasican amaterizam mi konstantno dovodimo neke isluzene EL igrace ili naravno vracamo “nasu decu” a morali bi kad vec svake godine menjas ceo tim da se proba i sa nekim “mackama u dzaku”.

Prvo sto nisu skupe kao ovi EL igraci pa i ako promasis nije strasno a i verovatnoca je da ces da bas ubodes svakog tipa 3. Igraca. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

da, teokratija sinoc 9ast /2 izgubljene za 23mins, plus onaj spektakularni ulazak u tekmu, gde je jos ludje nego protiv zalgirisa, vratio egal sa cca minus 10 za cca 45 sekundi.

 

steta jedino sto mu je sut za tri daleko ispod karijernog ili proslosezonskog proseka, pretpostavljam da je nekim delom i zbog toga sto se cima u odbrani kao nikad a da sam ja makar gledao.

 

edit @Brat od Korneta

Edited by uini
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

on se nesto opet lozio da ce mozda potpisati za nba tim, pravio je onu vratolomiju gde je igrao sa nekim bliski istok klubom turneju po americi

 

pri cemu je guru valjda pisao da se prethodnih sezona pronasao na centarskoj poziciji, kao sto ce vecinu minuta biti i u partizanu, jer nije dosao da igra iza ledeya 8mins.

 

Razmisljao sam umesto Tobija da smo doveli Kabokla jer je već uhodan sa Yagom i bio bi to fin paket jer su lepo igrali i na SP posle.

Link to comment
Share on other sites

Just now, propolis said:

 

Razmisljao sam umesto Tobija da smo doveli Kabokla jer je već uhodan sa Yagom i bio bi to fin paket jer su lepo igrali i na SP posle.

 

jebiga, to je naknadna pamet

za mene je tobey bio mozda i najvece pojacanje nakon napiera a slicna klima je vladala i na temi

 

ideja da uzmes lika koji zna da zavrsava i roll i pop iz saradnje sa dva vrhunska plejmejkera, je izgledala kao sigurica

 

ne znam koji % suta za tri smo imali sinoc ali pored te konstante u grozomornom procentu, gde sam ja licno mislio da necemo padati ispod 35-36%, nama evo vec mesec i kusur dva arguably najveca pojacanja, igraju daleko ispod svog renomea

 

znam da se hvatam za slamku ali mene zesce bodri to sto sa dva ovakva hendikepa (sut + napier/tobey performansi), gubimo tekme na par poseda.

 

da proradi jedna od te dve stavke, ne znam koga ne bi mogli da dobijemo, majkemi 🙃

  • Like 12
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Zvezdi fali sistem, kvalitetan strucni kadar uz strucne ljude na svim pozicijama u klubu

menjamo trenere ko donje rublje (Zmago) 

nemamo strpljenja za trenere, nemamo ni za igrace

od uprave do navijaca

glavno pored prelaznog roka nam je naci ko je na odstrelu a sezona jos nije ni krenula. 

 

u sustini mi (navijaci)  smo ko Bogom dati jednom Covicu

 

 tvrdim da bi Covic morao hteo-nehteo biti drugaciji da smo mi drugaciji.

ovako smo mu legli k'o na nošu (preslikana politicka situacija)

 

tog Nejpira je hteo strucni stab Covic-Dozet-Bagzi jos prosle godine.

koja je verovatnoca da je i on u neku ruku dogovoren od strane doticnih i predat u ruke Dusku?

 

dosao je kod Duska, on sutnut posle dve nedelje kosarke i sad dosao Sfero

novi trener, novo sve

nema zbora da je najgori od sve dece u odbrani bas taj Nejpir ali nije da se iko tu proslavio (niti ce), naprotiv

 

ne sumnjam da Covic razmislja ko navijaci samo on to radi da bi sacuvao svoju bulju i nije iskljuceno da ce posegnuti za silbovanjem (jebe ga samo sto Zeljko trazi pleja) 

nije Zvezda krava muzara, srecan on srecni navijaci

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, uini said:

da, teokratija sinoc 9ast /2 izgubljene za 23mins, plus onaj spektakularni ulazak u tekmu, gde je jos ludje nego protiv zalgirisa, vratio egal sa cca minus 10 za cca 45 sekundi.

 

steta jedino sto mu je sut za tri daleko ispod karijernog ili proslosezonskog proseka, pretpostavljam da je nekim delom i zbog toga sto se cima u odbrani kao nikad a da sam ja makar gledao.

 

edit @Brat od Korneta

 

Pogledala sam gotovo sve utakmice KKCZ u sezoni (propustila neku u ABA) i tvrdim da se Teo nikad u karijeri nije ovoliko cimao u defanzivi.

  • Like 23
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, uini said:

 

jebiga, to je naknadna pamet

za mene je tobey bio mozda i najvece pojacanje nakon napiera a slicna klima je vladala i na temi

 

ideja da uzmes lika koji zna da zavrsava i roll i pop iz saradnje sa dva vrhunska plejmejkera, je izgledala kao sigurica

 

ne znam koji % suta za tri smo imali sinoc ali pored te konstante u grozomornom procentu, gde sam ja licno mislio da necemo padati ispod 35-36%, nama evo vec mesec i kusur dva arguably najveca pojacanja, igraju daleko ispod svog renomea

 

znam da se hvatam za slamku ali mene zesce bodri to sto sa dva ovakva hendikepa (sut + napier/tobey performansi), gubimo tekme na par poseda.

 

da proradi jedna od te dve stavke, ne znam koga ne bi mogli da dobijemo, majkemi 🙃

 

Nije naknadna pamet meni je to i tada bilo logično pogotovo sada kad je objavljeno da je Vencija dala platu 400k što je smešna cena za današnje uslove.

 

Tobi će verovatno da proigra u napadu,ali mu je odbrana u najmanju ruku upitna.

 

Ključevi ekipe su u rukama Nedovica i Tea tako da Nejpir ne dolazi do izražaja.  Da li je to trenerska taktika ili on ne može da se pronađe ne mogu da skapiram.

Sinoć je imao jedan napad 1na1 sa Veselim gde ga je profi provozao i spojio Luku sa kucanjem. Siguran sam da on to može češće da radi jer ima neverovatan dribling i kontrolu lopte.

Sinoć sam gledao samo drugo poluvreme i što sam video je da imamo najskupljeg prenosaca lopte u ligi. Cim dodjemo u fazu napada lopta je išla Teu ili Nedovicu, ne racunam one njegove step side suteve za tri koji su bili iz neizradjenih akcija.

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, propolis said:

 

 

Ključevi ekipe su u rukama Nedovica i Tea tako da Nejpir ne dolazi do izražaja.  Da li je to trenerska taktika ili on ne može da se pronađe ne mogu da skapiram.

 

 

teo ulazi tek kada kola krenu nizbrdo, pri cemu igra najvise 25mins, tako da ne vidim sta sprecava napiera da pokusa nesto, makar i usrao a da to nije stepback trica, koja nam generalno ne ide. nedovic takodje ne igra nesto iso heavy, skroz je u racionalnom modeu umerene potrosnje

 

btw, sad sam pogledao, 25.7% je sinocni sut za 3pts

da mi je neko pricao da ce ovakav set dobrih i vrlo dobrih sutera tako da omane u ovih metar dana, smejao bih se glasno

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...