Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Sami klubovi se ne mogu samostalno izboriti sa stokom. Za to je potrebna i liga (videti razliku izmedju EL i ABA) i drzava, da se primenjuju i odredbe lige (da se sve kaznjava kako treba, udri klub po dzepu, a klub ce navijaca stoku KAD a ne AKO se utvrdi ko je) i zakona (da se toj stoci zabrani kupovina i prisustvo bilo kakvim sportskim dogadjajima).

 

Mi niti imamo jaku ligu (u tom domenu) a ni drzava nije nesto voljna da se cima jer tu istu stoku koristi u svoje politicke svrhe. 

 

I opet ponavljam, takvi, normalni standardi moraju da se uspostave u medjusezoni i prvom prilikom, a ne da se ceka plejof za to. Prazniti sada halu zbog jedne budale koja ce eventualno ubaciti upaljac (pod uslovom da ne pogodi nikoga), bi bilo preterivanje i promena kriterijuma u toku sezone. Kao kad bi menjao kriterijum sudjenja u toku utakmice. To nece doneti nista dobro.

 

Naravno, da naglasim, nikako ne podrzavam bacanje bilo cega niti vredjanje, samo konstatujem da ce uvodjenje nulte tolerancije sada, napraviti samo mnogo veci haos nego da recimo tog debila koji baci nesto, sama publika protera (jer se nekako nadam da smo vecinski ipak razumni i nismo stoka) i/ili da ce u takvoj nekoj situaciji pre uroditi plodom upozorenje pred praznjenje uz reakciju nekog sa klupe (Nesa Ilic, Branko Lazic i igraci)... 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ubili ste temu. Niko ne piše o košarci. 

Ajde o terenu malo o igračima. Dovoljno je sto mediji drže vatru da se ne ugasi što se tiče van košarkaški stvari.

  • Like 6
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
9 minutes ago, Perkos2 said:

konstantni presing prvog reda po celom terenu kad protivnik ima loptu

Teo se u zadnjoj utakmici sa megom nije baš najbolje snašao na prenosu , prvi meč. Non stop je bio flaster na njemu, pa je dobar deo vremena Jago igrao. Može biti u da mu dan nije bio. Isto veceras i u ostalim utakmicama ocekujem Avramovica na njemu gde se neće odvajati.

 

Nedovic bi onda mogao da iskoči,on po pravilu uvek igra dobro derbi.

 

Nadam se Smartu u 12. On bar može da odigra dobru odbrani spolja,  za razliku od Lazarevica .

Imaš bar neke koristi od njega.

 

Edited by No name
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kooineeperk said:

Sami klubovi se ne mogu samostalno izboriti sa stokom. 

Mene najviše brine što imam utisak da sami klubovi i ne pokušavaju za ozbiljno da se izbore sa stokom.

Nego načelno, deklarativno, u izjavama za medije i na konferencijama naglase da su za fer i sportsko navijanje, bez ubacivanja i vređanja bilo koga.

A posle utakmice se zahvale najboljim navijačima na svetu, koji su pola sata pre toga zasuli upaljačima protivničke igrače ili najgroznije izvređali porodice protivnika.

Kad bi, npr, večeras na prvi ubačen predmet Zvezda povukla tim na klupu,  a Lazić uzeo mikrofon i obavestio publiku da će Zvezda napustiti utakmicu ako se ponovi...

Kad bi Obradović uradio to isto, na prvo skandiranje o sexualnom umeću gđe Čović i sl...

Da vidiš kako bi se svi smirili i momentalno civilizovali, pevali bi Višnjičica rod rodila, ako treba.

Ali ne, jebena pobeda i merenje patke sa komšijom je važnije od bilo čega na svetu. 

Mi smo stoka, stoji. Ali su i klubovi stoka, bar koliko i mi. Oba.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MarioKempes said:

Nego načelno, deklarativno, u izjavama za medije i na konferencijama naglase da su za fer i sportsko navijanje, bez ubacivanja i vređanja bilo koga.

A posle utakmice se zahvale najboljim navijačima na svetu, koji su pola sata pre toga zasuli upaljačima protivničke igrače ili najgroznije izvređali porodice protivnika.

 

✔️

Klubovi su stoka jer je narod stoka. Stoka su jer takvo ponašanje prolazi u narodu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Slažem se. Ipak, u klubovima sede neki ljudi koji bi svešću trebalo da su iznad prosečnog naroda. 

Zamisli kad bi 2 trenera održala zajedničku konferenciju pred derbi i rekli: izlazimo zajedno sa terena na prvi nesportski gest.

Je l' to teško da se uradi? Pa, jeste, preteško je, jer im je sujeta ispred svega. I jednima i drugima.

A usta puna gospodstva i pravde.

"Nismo isti". Isti ste, dok god se ovako ponašate.

Edited by MarioKempes
  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Kooineeperk said:

Sami klubovi se ne mogu samostalno izboriti sa stokom. Za to je potrebna i liga (videti razliku izmedju EL i ABA) i drzava, da se primenjuju i odredbe lige (da se sve kaznjava kako treba, udri klub po dzepu, a klub ce navijaca stoku KAD a ne AKO se utvrdi ko je) i zakona (da se toj stoci zabrani kupovina i prisustvo bilo kakvim sportskim dogadjajima).

 

Mi niti imamo jaku ligu (u tom domenu) a ni drzava nije nesto voljna da se cima jer tu istu stoku koristi u svoje politicke svrhe. 

 

I opet ponavljam, takvi, normalni standardi moraju da se uspostave u medjusezoni i prvom prilikom, a ne da se ceka plejof za to. Prazniti sada halu zbog jedne budale koja ce eventualno ubaciti upaljac (pod uslovom da ne pogodi nikoga), bi bilo preterivanje i promena kriterijuma u toku sezone. Kao kad bi menjao kriterijum sudjenja u toku utakmice. To nece doneti nista dobro.

 

Naravno, da naglasim, nikako ne podrzavam bacanje bilo cega niti vredjanje, samo konstatujem da ce uvodjenje nulte tolerancije sada, napraviti samo mnogo veci haos nego da recimo tog debila koji baci nesto, sama publika protera (jer se nekako nadam da smo vecinski ipak razumni i nismo stoka) i/ili da ce u takvoj nekoj situaciji pre uroditi plodom upozorenje pred praznjenje uz reakciju nekog sa klupe (Nesa Ilic, Branko Lazic i igraci)... 

 

 

Slazem se da ce kratkorocno napraviti mnogo vecu stetu, dugorocno ce doneti mnogo toga dobrog, npr. vise ne bismo vodili polemiku na tu temu i plasili se praznjenja i zatvaranja hale. 

9 minutes ago, MarioKempes said:

Mene najviše brine što imam utisak da sami klubovi i ne pokušavaju za ozbiljno da se izbore sa stokom.

Nego načelno, deklarativno, u izjavama za medije i na konferencijama naglase da su za fer i sportsko navijanje, bez ubacivanja i vređanja bilo koga.

A posle utakmice se zahvale najboljim navijačima na svetu, koji su pola sata pre toga zasuli upaljačima protivničke igrače ili najgroznije izvređali porodice protivnika.

Kad bi, npr, večeras na prvi ubačen predmet Zvezda povukla tim na klupu,  a Lazić uzeo mikrofon i obavestio publiku da će Zvezda napustiti utakmicu ako se ponovi...

Kad bi Obradović uradio to isto, na prvo skandiranje o sexualnom umeću gđe Čović i sl...

Da vidiš kako bi se svi smirili i momentalno civilizovali, pevali bi Višnjičica rod rodila, ako treba.

Ali ne, jebena pobeda i merenje patke sa komšijom je važnije od bilo čega na svetu. 

Mi smo stoka, stoji. Ali su i klubovi stoka, bar koliko i mi. Oba.

Bravo, potpisujem svaku rec! Da ne bude 'nisam cuo vredjanje Nedoviceve zene' od strane tvojih majmuna, ali si cuo 20-30 imbecila sto su te prozivali prvi put sa Fenerom. Posle si dobio sve sto apsolutno zasluzujes zbog ponasanja posle toga. 

Link to comment
Share on other sites

Što se taktike tiče, mnogo toga (možda i previše) zavisi od toga da li će oni uspeti da uguše Tea i ne dozvole mu da "crta po terenu" i alternativno, kako će se Yago i Top snaći ako KKP izbaci Tea iz utakmice. Jebiga, cele sezone smo zdušno radili na tome da se dovedemo u situaciju da nam najvažniji mečevi zavise od veteranskog plejmejkera pa sad da vidimo. Naravno, podrazumeva se da ne smeju "želeti pobedu više od nas" i da moramo kako znamo i umemo grabiti ničije lopte, iznuđivati faulove i ubaciti utakmicu u sporiji i kontrolisan ritam. Kaminskog napadati iz pika čim kroči na parket. Nije neka mudrost reći da moramo spot up šuteve ubacivati u lepim procentima i da Bolomboy mora biti najbolji visoki na parketu. Večerašnju utakmicu ne mogu da gledam jer imam neka preča posla ali naravno da bih voleo da osvojimo ovaj trofej pa onda na neki zdraviji reset koji se, naravno, neće desiti. Očekujem da nas Leday i Caboclo izgaze sa pozicije 4 al nadam se da to neće prevagnuti.

Link to comment
Share on other sites

Taktika za veceras, kao i u mnogim utakmicama ovog naseg tima, a i komsijskog (mozda i pre nas), pada u vodu onog trenutka kada i sa jedne i sa druge strane vidimo ko je od igraca odlucio da se pojavi na utakmici. 

 

Bicemo oslabljeni neigranjem Hange, na svu srecu ne njegovim playmaking igrama jer to nece biti potrebno, vec vise njegovim iskustvom, pojavom, smirenoscu u velikim utakmicama. Njegovu odbranu ce svakako preuzeti Lazic. Bitno je da se pored inspirisang Tea, na mecu pojave i Nedovic i Gidra, da ne bi mogli da se mnogo skupljaju u reketu pa da olaksamo posao Bolomboju. Deluje da je TT usao u neki ritam pa ce i on moci da siri reket svojom mekanom rukom. Teo-Bolomboj iz pika, uz Topic/Nedovic/Lazic-iz-kornera + Gidra + TT sa perimetra bi bio neki dobar pocetak, zavisno od matchup-a sa druge strane. 

 

Taktika je i sto manje Lazarevica, odnosno ni malo (ocekujem ga u civilu). Pa i Davidovca mada mora se priznati da se uozbiljio malo ili je samo manje primetan od kad mu TT uzima minute. Kad bi se pojavio onaj DeDa iz playoff moda sa kriptonitom za LeDeja, ne bih uopste onda imao sumnju da dobijamo ovu seriju. Inace, razvalice nas Smajli i Ledej sa ove pozicije jer imaju i sut i snagu, a kod nas TT sigurno nece ulaziti u neki fizicki kontakt, a Ilic ako bude u kombinaciji se pokazao kao nikad mekaniji igrac za size koji ima... 

 

Ne verujem da ce Smart biti u kombinaciji sa svim niskim koji su zdravi (osim Hange), i on ce biti taj 4. uz Tobija, Hangu i Lazarevica koji ne bi trebali biti u sastavu. Eventualno moze biti pitanje Ilic ili Lazarevic, ali je meni to no-brainer pitanje kad je Lazic dostupan, tako da svakako Ilic pre Lazarevica. 

 

Izvesno je da necemo gledati ni Tobija, vec ce tu Gilespi biti u konkurenciji, ali ce biti mnogo znacajno kada cemo ga koristiti, nikako u momentu kad su komsije izasle iz bonusa. Naravno i to ce zavisiti od matchup-a sa druge strane. Tipa, na Kaminskog bih uvek slao Bolomboja a ne Gilespija, eventualno Luku ako mora neko, opet pre Gilespija. Deluje mi bolje i za odbranu i za napad. Komsije su tanke na centarskoj poziciji i ako tu imamo priliku da izbacimo Kabokla/Kaminskog iz igre nekim faulovima, to bi bilo izrazito korisno. 

 

Odbrambeno, treba spreciti brz ritam i tranzicije sto je njihov stil, flaster Lazica na Panteru, Topic po visini da parira PJ-u, to ce biti bas vazno i zato je dobro sto se Topic vratio u kombinaciju jer ce znaciti na obe strane terena. Ucinak Avramovica moze biti znacajan za komsije i njemu ne treba dozvoliti da se razmase kako zna u drugom poluvremenu, i imam neki osecaj da cemo Lazica gledati mnogo vise nego sto smo navikli. Problem kod igranja sa Partizanom je sto oni mogu da pucaju iz svog raspolozivog oruzja, bukvalno svako moze da iskoci i od toga ce mnogo zavisiti ishod (zavrsavam post onako kako sam ga poceo zapravo). 

Link to comment
Share on other sites

Postoji pravilnik o organizaciji utakmica ABA lige, gde svaki detalj mora da se ispoštuje ... nema potrebe za dodatnim garancijama.

Ovo su samo prljave igrice koje dodatno dižu tenzije, bez potrebe.

Odgovor je ... :smiley26:

Link to comment
Share on other sites

Reći da su ovo igrice i dizanje tenzija je eufemizam. Treba otvoreno reći da je ovo prijetnja sudijama da sude po Čovićevoj volji ili na njih pušta huligane.

  • Like 2
  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Mene je sramota dok čitam saopštenje. 

 

Quote

Zato ako sudije budu „grešile“ kao u petak, ili kao na utakmici Partizan – Crvena zvezda prošle sezone sa identičnim namerama i „slučajnim greškama“ (targetiranje najboljih igrača ličnim greškama, isključivanja čak i u istom minutu utakmice od strane istog sudije…) KK Crvena zvezda Meridianbet NE MOŽE DA GARANTUJE bezbednost

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Don Dusko said:

Znaci ako bude neka sumnjiva situacija da se spremimo?

Treba imati stomak za sve ovo.

Najbolje je preskočiti, ljubimca na povodnik pa u šetnju ... mnogo zdravije i pametnije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...