Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Iskreno ja bih digao obe ruke za predlog da resetujemo klub kompletno, ali da se jasno izadje i kaze npr - prve dve godine je cilj stvaranje tima, a ne trofeji na koje naravno necemo biti alergicni. U trecoj sezoni napadamo vrh Aba lige i EC, odnosno ucesce u EL. Postavi se trener koji ce da raste zajedno sa ekipom, recimo Alimpijevic. Pridoda mu se kao SD neki Tomic da mu dovodi igrace ispod radara. Roster se ocisti od igraca kojima je prosao prajm, a stvorimo novu domacu osnovu sa eto Plavsicem, Djurisicem, Ilicem, Saranovicem i mozda jos nekim klincem iz Mege/FMP. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, TB Told said:

Imali smo primer iz komšiluka kako to ide, pri čemu EL nije bila na granici zatvaranja kao sada. Partizanu je za povratak u EL posle 8 godina bio potreban povratak Obradovića, budžet dovoljan da dovode startere iz F4 ekipe i ruski napad na Ukrajinu. 

Očekivati da bi se mi vratili posle godinu dana je iluzija.

A ovo boldovano je već jednom dovelo klub na ivicu gašenja.

Tako je. Ali kao što si napisao u startu posta Partizan se organizaciono nadogradio i digao klub na noge gde se zna ko šta radi u klubu. Nama odavno treba restart kao u Partizanu pre 5 godine. Najbolje bi bilo da se osvoji ABA liga i da se sami sklone iz kluba. Ali s obzirom da neće, ajmo lepo u EC na nekoliko godina a Čović i kompanija daleko od kluba. Neka ostave drugima da probaju da se dignemo iz ponora u koji su nas oni doveli. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, СтелаРоса said:

Iskreno ja bih digao obe ruke za predlog da resetujemo klub kompletno, ali da se jasno izadje i kaze npr - prve dve godine je cilj stvaranje tima, a ne trofeji na koje naravno necemo biti alergicni. U trecoj sezoni napadamo vrh Aba lige i EC, odnosno ucesce u EL. Postavi se trener koji ce da raste zajedno sa ekipom, recimo Alimpijevic. Pridoda mu se kao SD neki Tomic da mu dovodi igrace ispod radara. Roster se ocisti od igraca kojima je prosao prajm, a stvorimo novu domacu osnovu sa eto Plavsicem, Djurisicem, Ilicem, Saranovicem i mozda jos nekim klincem iz Mege/FMP. 

A i ovo je priča iz nekih davnih vremena. Stvaranje tima u evropskoj košarci na ovaj način ne postoji. Ne postoji perspektivni igrač koji neće staviti u ugovor klauzulu da može da napusti klub uz obeštećenje posle prve sezone u slučaju NBA ili EL ponude, isto važi i za strance. 

1 minute ago, Čočo said:

Tako je. Ali kao što si napisao u startu posta Partizan se organizaciono nadogradio i digao klub na noge gde se zna ko šta radi u klubu. Nama odavno treba restart kao u Partizanu pre 5 godine. Najbolje bi bilo da se osvoji ABA liga i da se sami sklone iz kluba. Ali s obzirom da neće, ajmo lepo u EC na nekoliko godina a Čović i kompanija daleko od kluba. Neka ostave drugima da probaju da se dignemo iz ponora u koji su nas oni doveli. 

Partizan se nije nadogradio, nego je bukvalno stvorena nova ekipa te 2021. godine. 

Njihov povratak u EL je sve samo ne posledica dugoročnog plana i razvoja kluba. 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, TB Told said:

A i ovo je priča iz nekih davnih vremena. Stvaranje tima u evropskoj košarci na ovaj način ne postoji. Ne postoji perspektivni igrač koji neće staviti u ugovor klauzulu da može da napusti klub uz obeštećenje posle prve sezone u slučaju NBA ili EL ponude, isto važi i za strance. 

Partizan se nije nadogradio, nego je bukvalno stvorena nova ekipa te 2021. godine. 

Njihov povratak u EL je sve samo ne posledica dugoročnog plana i razvoja kluba. 

Eto. Nova ekipa. I nama treba nova ekipa. Oni su zbog te nove ekipe došli do EL. Nama treba nova ekipa da i mi dođemo do nečeg boljeg od ovog sada. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Čočo said:

Eto. Nova ekipa. I nama treba nova ekipa. Oni su zbog te nove ekipe došli do EL. Nama treba nova ekipa da i mi dođemo do nečeg boljeg od ovog sada. 

Samo što mi nemamo Obradovića koji može da digne klub nekoliko nivoa svojim dolaskom.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, TB Told said:

A i ovo je priča iz nekih davnih vremena. Stvaranje tima u evropskoj košarci na ovaj način ne postoji. Ne postoji perspektivni igrač koji neće staviti u ugovor klauzulu da može da napusti klub uz obeštećenje posle prve sezone u slučaju NBA ili EL ponude, isto važi i za strance. 

Jasno, to bi bio put u propast, ili 10-ak koraka u nazad.

Imao bi minimalan budžet, poluprazne tribine ... i koji bi to igrači došli u takav klub?

Dve naredne sezone su jako bitne, 2026 je ključna za opstanak u EL ... ako ispustimo taj voz, piši propalo.

Kakav crni reset. :smiley13:

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, TB Told said:

Samo što mi nemamo Obradovića koji može da digne klub nekoliko nivoa svojim dolaskom.

Imamo našeg Obradovića. Imamo Radonjića koji je pokazao da zna da uvek digne klub. Imamo Alimpijevića koji može u tim okolnostima da se istrpi i pusti da radi. Imamo trenere koje je udbaš potrošio i sa njima i svima zaratio. 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
12 minutes ago, Kankkunen said:

Jasno, to bi bio put u propast, ili 10-ak koraka u nazad.

Imao bi minimalan budžet, poluprazne tribine ... i koji bi to igrači došli u takav klub?

Dve naredne sezone su jako bitne, 2026 je ključna za opstanak u EL ... ako ispustimo taj voz, piši propalo.

Kakav crni reset. :smiley13:

Ti veruješ da su Čović&co sposobni da posle dugogodišnjeg srozavanja kluba urade za dve godine ono za šta su imali 8 prethodnih godina a oni radili sve suprotno i van interesa ostanka i dobijanje statusa u EL? Daj molim te. Govnjiva motka makar nikad više ne igrali EL. Jer ništa manje Čović&co za sve ove godine uništavanja, nisu zaslužili. Sad je kasno i nema više nazad. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Uz sigurne za sledeću sezonu: Lazića, Nedovića, Davidovca, Mitrovića, Jaga, verovatno i Ilića …

plus Plavšić, Ðurišić, neki Levi ili Desni Rendolf, jasno je da će to biti prosečna Evro Kup ekipa…

pitanje samo u kom takmičenju.. da li u Evro Kupu ili samom dnu Evrolige

Edited by The_Big_S
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Čočo said:

Ti veruješ da su Čović&co sposobni da posle dugogodišnjeg srozavanja kluba urade za dve godine ono za šta su imali 8 prethodnih godina a oni radili sve suprotno i van interesa ostanka i dobijanje statusa u EL? Daj molim te. 

O njima sam se izjasnio više puta, da se ne ponavljam i smaram ljude na temi.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
6 minutes ago, Kankkunen said:

O njima sam se izjasnio više puta, da se ne ponavljam i smaram ljude na temi.

Pa kako su nam onda bitne naredne dve sezone za ostanak u EL? Koga očekuješ da nas u bitnim godinama pred nama vodi na pravi put ako su oni i dalje u klubu? Kakve crne bitne dve godine pred nama sa lešinarima u klubu. Nećeš reset a hoćeš EL. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Čočo said:

Pa kako su nam onda bitne naredne dve sezone za ostanak u EL? Koga očekuješ da nas u bitnim godinama pred nama vodi na pravi put ako su oni i dalje u klubu? Kakve crne bitne dve godine pred nama.

Ne vredi da objašnjavam ... teraj dalje.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
17 minutes ago, Čočo said:

Imamo našeg Obradovića. Imamo Radonjića koji je pokazao da zna da uvek digne klub. Imamo Alimpijevića koji može u tim okolnostima da se istrpi i pusti da radi. Imamo trenere koje je udbaš potrošio i sa njima i svima zaratio. 

Ja uošte ne pričam o Obradoviću kao treneru, njegov značaj za Partizan je daleko veći od toga i mi takvu osobu nemamo.

Naša šansa za promenu na bolje je promena u klubu dok igra EL, a u slučaju neigranja EL iluzija je očekivati stabilan klub, koji će napredovati do EL planskim radom. Kao što sam napisao u evropskoj košarci to ne postoji.

Edited by TB Told
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
2 minutes ago, Kankkunen said:

Ne vredi da objašnjavam ... teraj dalje.

Pa ne vredi. U istoj rečenici očekuješ Čovića u klubu i ostanak u EL. Teraj dalje. 

2 minutes ago, TB Told said:

Ja uošte ne pričam o Obradoviću kao treneru, njegov značaj za Partizan je daleko veći od toga i mi takvu osobu nemamo.

Naša šansa za promenu na bolje je promena u klubu dok igra EL, a u slučaju neigranja EL iluzija je očekivati stabilan klub, koji će napredovati planskim radom. Kao što sam napisao u evropskoj košarci to ne postoji.

Videli smo kako to kod nas funkcioniše. Čović će se terati iz kluba samo kad ne ide. Posle jedne pobede svi opet ćute. Zato te promene dok igramo EL neće ni biti. Zaslužili smo da nas jaše kad nam oči zamaže jednom čokoladnom bombonom. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Čočo said:

Pa ne vredi. U istoj rečenici očekuješ Čovića u klubu i ostanak u EL. Teraj dalje. 

Ova podmetanja ostavi za drugare u školi ... obiđi, preskoči, skroluj kako ti volja.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
7 minutes ago, Kankkunen said:

Ova podmetanja ostavi za drugare u školi ... obiđi, preskoči, skroluj kako ti volja.

Šta znam. Moji drugari u školi znaju da reset u klubu znači da je Čović bivši. Kad kažeš,, kakav crni reset" jer su dve sledeće sezone bitne za ostanak u Evroligi onda stoji pri tome šta si napisao i nemoj da cmizdriš. Osim ako za tebe pojam,, reset" ne znači nešto drugo. U tom slučaju izvini, pogrešno sam te razumeo. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Čočo said:

Šta znam. Moji drugari u školi znaju da reset u klubu znači da je Čović bivši. Kad kažeš,, kakav crni reset" jer su dve sledeće sezone bitne za ostanak u Evroligi onda stoji pri tome šta si napisao i nemoj da cmizdriš. Osim ako za tebe pojam,, reset" ne znači nešto drugo. U tom slučaju izvini, pogrešno sam te razumeo. 

Teško da meni neko može prebaciti da na bilo koji način podržavam Čovića, ali ovde je njegova, a prethodno i moja, reakcija bila na stav "neka igramo evrokup, ako to znači odlazak Čovića". Ja bih još i prihvatio takav stav kao realan, da iza toga ne sledi i stav kako ćemo na taj način napredovati, vratiti se u EL i biti bolji u takmičenju.

Taj deo je iluzija, dokazano prvo na našem primeru u prvoj deceniji ovog veka, a kasnije i na primeru Partizana.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
8 minutes ago, TB Told said:

Teško da meni neko može prebaciti da na bilo koji način podržavam Čovića, ali ovde je njegova, a prethodno i moja, reakcija bila na stav "neka igramo evrokup, ako to znači odlazak Čovića". Ja bih još i prihvatio takav stav kao realan, da iza toga ne sledi i stav kako ćemo na taj način napredovati, vratiti se u EL i biti bolji u takmičenju.

Taj deo je iluzija, dokazano prvo na našem primeru u prvoj deceniji ovog veka, a kasnije i na primeru Partizana.

Razumem te. Samo nekako zaboravljamo bitnu stvar u svemu. Mi smo sa EL završili odavno samo je pitanje vremena kad će nam zalupiti vrata jednom za svagda. I nema poente više juriti je glavom bez obzira. A za to je zaslužan jedan čovek i njegova nepotistička tvorevina u klubu. Svakako ćemo biti bez nje, zato je potrebno biti i bez onoga ko je zaslužan za to. EC je po meri pa je možda nekad i osvojimo barem imamo najveće iskustvo u Evropi u dugogodišnjem sastavljanju i selekciji ekipe za EC. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Čočo said:

Razumem te. Samo nekako zaboravljamo bitnu stvar u svemu. Mi smo sa EL završili odavno samo je pitanje vremena kad će nam zalupiti vrata jednom za svagda. I nema poente više juriti je glavom bez obzira. A za to je zaslužan jedan čovek i njegova nepotistička tvorevina u klubu. Svakako ćemo biti bez nje, zato je potrebno biti i bez onoga ko je zaslužan za to. EC je po meri pa je možda nekad i osvojimo barem imamo najveće iskustvo u Evropi u dugogodišnjem sastavljanju i selekciji ekipe za EC. 

Tesko mi je da poverujem da jednu organizaciju koja se trudi da unisti evropsku kosarku previse brine Covic i nacin na koji on radi u klubu. 

Link to comment
Share on other sites

Kakav reset i Evrokup?

Sta ce se promeniti osim manjeg budzeta i manje ljudi na tribinima?

Jednom kada odemo u Evrokup ko zna kada i dal bi se vratili u EL...

A tek pominjanje Obradovica i Partizana je tek smesno, doticni se nikad nebi vratio u svoj voljeni Partizan da nije imao garancije za budzet i Evroligu... Koga je sve doveo koliko je para spiskao i nista... I on i Zoran Savic, strasan posao rade.

  • Like 6
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
6 minutes ago, СтелаРоса said:

Tesko mi je da poverujem da jednu organizaciju koja se trudi da unisti evropsku kosarku previse brine Covic i nacin na koji on radi u klubu. 

Ne brine ih Čović ali ih za nas zabole uvo. Zato imamo i onakav kriterijum suđenja, kažnjavanja i celokupni odnos EL prema klubu a onda na sve to mi pridodamo dugogodišnje rekreativno igranje EL od januara meseca. Ko će za ozbiljno da nas shvati? Ni sa čim nismo zaslužili bolji odnos. Da smo barem svake godine na terenu pokazivali i borili se do kraja pa da pokupimo neke,, simpatije" ovako svake godine pre početka nove sezone ljudi znaju da ćemo se boriti za Top16. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

Just now, Čočo said:

Ne brine ih Čović ali ih zato zabole uvo. Zato imamo i onakav kriterijum suđenja, kažnjavanja i celokupni odnos EL prema klubu a onda na sve to mi pridodamo dugogodišnje rekreativno igranje EL od januara meseca. Ko će za ozbiljno da nas shvati? Ni sa čim nismo zaslužili bolji odnos. Da smo barem svake godine na terenu pokazivali i borili se do kraja pa da pokupimo neke,, simpatije" ovako svake godine pre početka nove sezone ljudi znaju da ćemo se boriti za Top16. 

Pa da, zabole ih uvo. Ko ponudi najveci budzet ima prednost. 
 

Mogu se sloziti za sudjenje i odnos prema nama, ali se onda setim kako smo 2016/17 bili hit regularnog dela i ostali bez top8 zbog sudija. Ne secam se da je tada odnos sa EL bio los, a koliko smo bili konkurentni znas i sam. 

Link to comment
Share on other sites

Resetuje se klub koji je u nokdaunu, kao mi 2011. ili Partizan pred Obradovića, što je i urađeno oba puta.

Razumem da su ljudi besni na Čovića zbog poslednje 2god, pa su reakcije burnije nego što je realno i sve se gleda kroz crne naočare. Smanjenje značaja i uloge Čović (što skoro svi želimo) je jedno, a totalni reset nešto drugo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MarioKempes said:

Resetuje se klub koji je u nokdaunu, kao mi 2011. ili Partizan pred Obradovića, što je i urađeno oba puta.

Razumem da su ljudi besni na Čovića zbog poslednje 2god, pa su reakcije burnije nego što je realno i sve se gleda kroz crne naočare. Smanjenje značaja i uloge Čović (što skoro svi želimo) je jedno, a totalni reset nešto drugo.

U nekoj idiličnoj situaciji slažem se. Ali Čović, smanjena uloga ili značaj, a da je tu u klubu i da se ne meša u sva odlučivanja, ne ide u istu rečenicu. Retko ko može da poveruje u to. 

Link to comment
Share on other sites

Sta treba da se desi da više mrziš Čovića nego što voliš Zvezdu i da se čak raduješ porazu samo da bi mogao protiv Čovića.

Stvarno nevjerovatno,priče o nekom restartu,ne vjerujem šta čitam.

Mi trebamo samo dobiti ovo finale i imamo sigurnu evro ligu sledeće sezone,dobar budzet i mogućnost da opet pokušamo sastaviti dobar tim.Pustite priče o 8 godina loših rezultata u evro ligi,kakav smo budzet imali tih godina,ne računajući zadnju koja jeste katastrofa?Da li smo poslije neke sezone mogli sačuvati najbolje igrače,bar jednog?Neki nakon tri sezone ozbiljnog budzeta i kontinuiteta ne udju ni u 10,jedva budu drugi u abi,izgube kup,al kod njih je sve sjajno sistem ovo ono..

Naravno da kod nas ima prostora za kritiku Čovića i da je iritantan sa ovim gostovanjima,da je imao čudnih odluka kod sastavljanja tima,da je dosta nelogičnih igrača dovodjeno,produžavano ali da se stvara ovakva atmosvera u najbitnijem dijelu sezone, stvarno ne razumijem.

 

  • Like 5
  • Love 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...