Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

2 minutes ago, Don Dusko said:

Ne majstore.

 

Ne obraćaj mi se ovako.

 

3 minutes ago, Don Dusko said:

Problem je sto smo mi mekana ekipa pa ne podnosimo kontakt kada ga malo puste.

 

Jel rekao neko da ovo nije tačno? Svaki dan to konstatujemo.

 

3 minutes ago, Don Dusko said:

Ali ajde krivite vi i dalje sudije.

 

Hoću.

Link to comment
Share on other sites

Ko kaže da krivimo samo sudije?

 

Ja stvarno ne razumem tu priču ekstrema. Postoje objektivni razlozi za naše rezultate ali postoji i očigledan bezobrazluk sudija. I to nismo konstatovali samo mi, gomila igrača je ove godine pričalo baš o tome, nepoštovanju prema igri.

 

Evo ja nekoliko puta uopšte nisam mogao da pohvatam konstantnost i kontinuitet donošenja odluka sudija i to tokom jedne utakmice. Bukvalno igrači ne znaju kako da se ponašaju, kriterijum se promeni tokom utakmice.

 

Uopšte ne mislim da su samo nas oštetili, ali ja se najčešće bunim kad je to slučaj I UPRAVO JE TO POENTA mog obraćanja fillamu, jer nije korektno smejati se nekome ako iznese svoj, najčešće navijački, dojam.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Valencia i Virtus su sigurni, pobednik ABA lige je takođe siguran. Četvrto upražnjeno mesto zauzeće ili Alba ili poraženi iz ABA finala.

goldberg mode on

jedino ispravno je da to mesto zauzme Alba

goldberg mode off

Edited by СтелаРоса
  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Don Dusko said:

 

Ne majstore.Problem je sto smo mi mekana ekipa pa ne podnosimo kontakt kada ga malo puste. A usput se molimo bogu da protivnik promasi. Ali ajde krivite vi i dalje sudije.

  Bukvalno imas podatak koji je @Manuostavio na prethodnim stranicama da kada nam sude Aba sudije nam je skor 2-15, a bez njih 8-8, ili slicno. Nasa selekcija koja je uzasna nema nikakve veze sa ovim podatkom, niti to iko spori.

Imas i situaciju sa Kampacom prosle godine i drakonsku kaznu. Cinjenica je da imamo los odnos sa EL, a celnici kluba trrba da se zapitaju zasto je to tako.

Ovde se vrtelo ustaljeno misljenje da zvezdasi previse kukaju na sudjenje, a onda je i Partizan usao u EL i podsetio se kakvo je sudjenje u Madridu, Istanbulu, Barseloni, doduse nije protiv Cska koji je tik uz sudjenje Realu, pa sad i na njihovom topiku imas barem podjednako postova o sudjenju bas kao i ovde.

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

To preostalo mesto zauzece onaj ko moze i hoce da plati reket U(h)lebu.

U tom smislu, Alba nikako ne moze da parira drzavnim projektima, za ocekivati je da igramo El dogodine i mi i komsije.

 

Zato nam niko i ne nudi visegodisnje licence, sto da te jednom oderu kad moze svako leto.

A u medjuvremenu se pusta prica kako nista nije sigurno, ko da sto klubova ceka u redu da igra EL, a ne njih 5-6 koji jedva ispunjavaju bazicne uslove.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nije bila loša utakmica ali mi se i dalje zadovoljavamo stvarima kao dok smo imali Radonjićev budžet, da se dobro pošibamo i...izgubimo. Sada mora bolje. U clutchu smo užasni cele sezone i prosto nemamo nekog ko će uzeti loptu i izmisliti poene kad timske akcije propadnu. Nedović nije taj jer je mekan i nepouzdan, Teodosić nije taj jer je većinu klač situacija u svojoj karijeri usrao a ne doneo pobedu, sve što on može u ovoj fazi karijere je neki hail mary šut za 3 ali to ne upada često. Ostali tek nemaju šta da ponude u toj priči. Sferopulos je dobar trener, nije krem EL ali to nije ni Duško, treneri su istog ranga po meni. Selekciju nije radio Sferopulos i koliko god njegova pojačanja, ako su njegova (Gillespie, Smart) bila skromna, vidi se ideja da se doda na fizikalnosti sa njima jer je jasno da mnogo škripimo na tom polju. Po meni je smešno upirati prstom u bilo koga drugog u klubu dok u istom vedri i oblači Nebojša Čović čiji je pečat jasan preko cele sezone, kao i prošle gde nas je svinjarija sa Kampacom delila od možda sezone za pamćenje iako je i taj sastav imao 100 mana. 

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

@Chaos Is Me

Slažem se da su Duško i Joanis isti rang evroligaških trenera. Po meni je prvi rang Žoc, drugi Laso, Mesina, Barcokas, Ataman... ova naša dvojica su treći rang. S tim što bih ja uvek preferirao Duška, jer je čini mi se ipak malo bolji. No dobro. Svakako nisam bio nezadovoljan dovođenjem Joanisa iako sam mislio i sad mislim da je učinjena nepravda Dušku.

 

Ali...šta je ovde tema manje više. Mislim da se u osudi suđenja nigde ne traži alibi, a na šta se ovde hintuje. Suđenje nam, blago rečeno, nije naklonjeno, nemamo čak ni onaj blagi vetar u leđa u vidu domaćinskog suđenja. Ali to nije alibi za užasnu selekciju i generalno pilićarski rad kluba. 

 

Pisali su ljudi juče ovde pa može samo da se konstatuje da, uzevši u obzir koga sve imamo za sledeću sezonu, ne možemo da se nadamo ničemu dobrom. Sa ovakvim sastavom, i sa onime čime raspolažemo, za nas je najbolje rešenje da upadnemo u Evrokup i onda preko Evrokupa, osvajanjem istog (za šta bismo imali kvalitet), opet osiguramo Evroligu.

Link to comment
Share on other sites

Mi imamo loše suđenje iz istog razloga zbog kojeg imamo i lošu selekciju - zato što je jedan čovek umislio da je najpametniji na svetu i otvorio frontove na više strana. Takođe smo i jedan od evroligaša sa najslabijom reputacijom i najslabijim rezultatima pa i sa te strane ne čudi takav sudijski tretman. Nemaju ni Alba ni Asvel bog zna kakvo suđenje, a Real i Barselona imaju najbolje. 

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

Mi imamo loše suđenje iz istog razloga zbog kojeg imamo i lošu selekciju - zato što je jedan čovek umislio da je najpametniji na svetu i otvorio frontove na više strana.

 

Čak i da je tako, to je sramotno. Nema ni jednog jedinog alibija za loše suđenje zbog Čovića, kakav god bio. Pogledaj onu narkomančinu iz Panatinaikosa... još svake dve nedelje opljuje po Evroligi. Neće biti da je to baš tako. Zabole Evroligu za Čovića, dobijali smo po nosu kad god smo pisnuli, za razliku od Grka. Nešto drugo je ovde u pitanju.

 

A ovo oko Čovića i selekcije su naše, lokalne brige.

13 minutes ago, Stefi88 said:

Na osnovu cega je to Zoc tj Zelimir trenutno prvi rang trenera?znaci pricamo trenutno ili poslednjih 3 godine ne o staroj slavi....

Ili ti drugi rang Mesina?

 

Ne trenutno. GOAT lista 🙂 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, quentin said:

Meni je generalno povlačenje argumenta lošeg suđenja kao razloga za slabe rezultate u sezoni nekako jadno.

Ne samo kad smo mi u pitanju.

Ajd iskopaj samo jedan upis u kojem je kao razlog za slabe rezultate nevedeno sudjenje, pocevsi od mog upisa zbog kojeg je i pocela diskusija o istom. Ako uspes, zahtevam od Don Duska da me banuje na 10 dana.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, quentin said:

Meni je generalno povlačenje argumenta lošeg suđenja kao razloga za slabe rezultate u sezoni nekako jadno.

Ne samo kad smo mi u pitanju.

 

Gospode bože... pa ko je to rekao? Suđenje je samo jedan od faktora... vi bre ljudi čitajte šta se piše a ne šta vi projektujete da se piše.

Link to comment
Share on other sites

Kada smo kod rangova i "šešira"... Mi navijamo za klub koji je po svim parametrima i rejtinzima samo dno EL... Niti imamo neko spektakularno ime u Evropi, niti imamo neki spektaklaran keš pa da smo "plastika"... Samo učešće u EL za nas je uspjeh... Pored svega toga klub nam je u jednom okruženju i sredini u kojoj nema ni neke komparativne prednosti tržišta, baze domaćih igrača, jake lige, a iluzorno je i pričati o domaćinskom poslovanju i jakom sistemu za EL nivo iz kojeg bi se vremenom izrodio neki veliki uspjeh... Nemamo ni ljudski kadar sposoban za nešto više.. Ni igrača, ni struke, ni lidera.. I to nećemo nikada ni imati, jedino da se fuzionišemo sa Dubaijem...što prije shvatimo biće nam lakše... Dogodine ajmo opet sve isto... Lazić da pegla odbranu, Mitrović da bude pametan pod košem, Deda on čak nema ni neku fantomsku ulogu ko ova dva, tu će biti i neizostavni Despot da čuva Klajburna i Mirotića, vratiće se Kobra da igra glumi beka šutera, Nedi i Teu (pored parketa) će se pridružiti Stef, i to će biti jedna jaka domaća osovina iz zemlje košarke... Može i Kuz kao treći centar umjesto Tobija, mada će tu drastično pasti procenti za tri od visokih... Kad se na to doda Sferina selekcija na ljeto... Biće to pakao za protivnike (Čovića, Bagzija i Dozeta...) - navijače CZ... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Gospode bože... pa ko je to rekao? Suđenje je samo jedan od faktora... vi bre ljudi čitajte šta se piše a ne šta vi projektujete da se piše.

Nisam ni rekao da je to nekome jedini argument.

I kad je to "jedan od faktora" o kojima se govori meni je jednako bezveze.

 

9 minutes ago, СтелаРоса said:

Ajd iskopaj samo jedan upis u kojem je kao razlog za slabe rezultate nevedeno sudjenje, pocevsi od mog upisa zbog kojeg je i pocela diskusija o istom. Ako uspes, zahtevam od Don Duska da me banuje na 10 dana.

 

3 hours ago, СтелаРоса said:

S obzirom da smo zavrsili sa EL utakmicama na domacem terenu za ovu sezonu osvrnuo bih se na odredjene stvari.

 

 

Ako nesto imamo konstantno svih ovih godina to je ocajno sudjenje. Ne samo da se vise protivnici ne plase toliko "vrele" atmosfere nego i sudije najopustenije dolaze u nasu halu i sude za gostujucu ekipu svaku bitnu odluku. S obzirom da smo odigrali gomilu neizvesnih utakmica sudije su definitivno bile faktor i skoro sve vazne odluke su dosudjivale u korist protivnika. Pored gomile ociglednih situacija gde smo morali bezveze da trosimo celendze, iskusno su odradjivale te neizvesne zavrsnice sa neujednacenim kriterijumom. Cak i u nekim ranijim momentima kada imamo finu rezultatsku prednost su znali jako lepo da zadrze protivnika u igri izmisljenim bacanjima. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Juan Pablo Montoya said:

Sprdam se. Znaš scenu?

Ma odgovorio sam forumasu quentinu

 

Znam hahahahahha 🤣

 

Spoiler

inace, da se zaustavimo polako, posto ovo pocinje da lici na chatovanje 😅

 

Edited by СтелаРоса
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...