Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

7 minutes ago, Chaos Is Me said:

Stalno se provlači priča da su nas dobili zbog domaćeg terena. Šta, gostima je koš uži, igraju sa 4 igrača naspram 5, ne razumem?

Pa kako onda po pravilu je skoro svaka ekipa bolja kuci nego u gostima ne samo u kosarci vec i u fudbalu druge sportove necu da komentarisem jer ne pratim dovoljno.

Psihologija je cudna stvar.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Partizan prosle sezone 1 poraz u Areni pred domacom publikom u Aba ligi, i to u 1/4 od SC Derbija. 

 

Prosle sezone Zvezda 2 poraza u gostima u regularnom dijelu sezone u Aba ligi. 

 

U Aba ligi nismo dobili Partizan nekoliko godina u gostima, mislim 5 ili 6. Oni nas od 2015 na nasem terenu ako se dobro sjecam.

 

Itekako je bitan domaci teren u Aba ligi.

Spoiler

Da ne pominjem i sudije.

 

Edited by Miki28 Teoljub
typo
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Ovaj sastav Partizana je dosta slabiji od prošlogodišnjeg. Ne treba biti ne znam kakav  erudit da se to može uočiti. Shodno tome imaju i takve rezultate. Mi i takvi skarabuđeni smo ih 3 puta dobili a trebali smo i 4. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, bodo said:

Ovaj sastav Partizana je dosta slabiji od prošlogodišnjeg. Ne treba biti ne znam kakav  erudit da se to može uočiti. Shodno tome imaju i takve rezultate. Mi i takvi skarabuđeni smo ih 3 puta dobili a trebali smo i 4. 

Nedostaje energija Lesora. Bez obzira koliko nekima iritantan bio ili antipatičan on je nosio ekipu i psihičjki i fizički. Exum isto definitivno a tu je i zasićenje na brzaka podeljenim ugovorima

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barka73 said:

Nedostaje energija Lesora. Bez obzira koliko nekima iritantan bio ili antipatičan on je nosio ekipu i psihičjki i fizički. Exum isto definitivno a tu je i zasićenje na brzaka podeljenim ugovorima

Naravno a po meni su se i Papapetrua olako oterasili. S njim su defanzivno puno bolje izgledali. Možda ofanzivno nije bio na nivou ali defanzivno svakako je. Bar po mom sudu. A tu je i mladi Madar koji  je znao i vadit kestenje iz vatre povremeno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Barka73 said:

Nedostaje energija Lesora. Bez obzira koliko nekima iritantan bio ili antipatičan on je nosio ekipu i psihičjki i fizički. Exum isto definitivno a tu je i zasićenje na brzaka podeljenim ugovorima

 

Care to explain?

Link to comment
Share on other sites

Dve su stvari činjenice. Da i ako nismo kvalitetniji od KK Partizan, naš tim im uopšte ne odgovara. Druga činjenica je da smo vezali tri pobede u derbiju i ni u jednom nismo bili kompletni dok su oni bili u boljoj poziciji bez obzira što su i oni imali izostanke. Ali ti izostanci su dosta manji i to su izostanci igrača koji inače ne daju neki doprinos niti imaju neku veliku ulogu u njihovom timu. Nama uz ove tri pobede, gde su dve bile dominantne( i ako je druga na kraju bila na jednu loptu ali smo bili dosta bolji od njih) i ova treća u kupu gde kad smo preuzeli vođstvo, bez problema smo utakmicu priveli kraju. E sad na sve ovo dodajte, ako Bog da zdravlja kompletniju Zvezdu gde ćemo imati i Topića kao jedno jače i veće telo spolja i Treja koji ako je zdrav a imaće vremena da uhvati formu imaćemo i kvalitetnu četvorku unutra koja je u karijeri na zavidnim procentima šuta. Ne vidim način na koji mogu da nas iznenade ako za ova tri derbija, gde je naša igra bila ista, oni nisu još pronašli rešenje. Ili rešenja nema ili Željko krije karte(što je mala verovatnoća). 

Zvezda kompletna može biti ozbiljno opasna. 

Sa Topom u timu nećemo više gledati Hangu kao organizatora. On će se vratiti na poziciju 2 i 3 gde zajedno sa Lazićem i podelom minuta imaćemo veći deo utakmica pokriven samo odbrambeni deo tima. 

Smart će se u ovoj pauzi uključiti u tim gde ćemo spolja sa Nedovićem i Smartom imati dobru podelu minuta u napadu gde obojica imaju municije za napad i probijanje prve linije odbrane protivnika. A takođe sa Smartom dobijamo igrača na oba dela terena gde osim napada igra dobru i odbranu. 

Rokas će vraćanjem Hange na 2 i 3 biti relaksiran da može igrati samo na tri.

Trej će biti kao što znamo, ako sve ide u ovoj pauzi kako treba, najveće pojačanje za kompletan tim. Relaksiraće Rokasa da ne mora više da se spušta na 4, Dedu da ne mora da pegla 20+ minuta a samim tim i otvoriti mu više prostora da iz svoje uloge da doprinos a ne da bude glavni na 4. Sa Trejom ozbiljno širimo reket gde ako bude na svojim procentima šuta u napadu ćemo biti dosta opasni a samim tim će i Rokas imati više prostora u napadu kad Trej,, raširi". Takođe sa Trejom i njegovim telom(po slikama deluje baš fit) dobijamo i snagu i atletiku u odbrani i na skoku. Jbg. Trej je ozbiljna glava na poziciji 4 jer ne znaš odakle može da preti. I u reketu i spolja to će timu koji živi od šuta ozbiljno sa otvori prostor. Sad ide ono ali... samo da Trej pokaže da nije penzionisan košarkaš. A po pričama svih deluje da je motivisan i željan da još igra. Ako pokaže upola od,, penzionera" Tea, Nedovića, Hange i Lazića biće dovoljno za dizanje nivoa ove ekipe. Sa Trejom na 4, verovatno gotovo sigurno se Mitrović vraća na 5 što će Bolomboju dobro doći da ne lipše do kraja sezone. 

Tu će biti Gilespi i Tobi da pokriju ABA ligu do kraja regularnog dela i po potrebi da upadaju u zavisnosti od protivnika. Moja procena da od 01.03. prvih 12 biti ovakav:

Topić, Yago, Teo

Nedović, Smart, Lazić

Rokas, Hanga

Trej, Davidovac

Bolomboj, Mitrović

+ Gilespi, Tobi i Lazarević. 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Izgleda da je i Hanga je otisao na okupljanje reprezentacije.

Ove mini pripreme bez Dede, Mitra, Yaga i Hange. Ali imamo dovoljno igrača za rad. I najbitnije tu sa timom su oni koji najviše i treba da rade i da se priključuju timu(Smart, Top i Trej). Ovoj četvorici će super doći reprezentacija da malo odmore i malo napune baterije kroz reprezentaciju jer sva četvorica stvarno vole i daju sve od sebe za svoju državu. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Čočo said:

Ove mini pripreme bez Dede, Mitra, Yaga i Hange. Ali imamo dovoljno igrača za rad. I najbitnije tu sa timom su oni koji najviše i treba da rade i da se priključuju timu(Smart, Top i Trej). Ovoj četvorici će super doći reprezentacija da malo odmore i malo napune baterije kroz reprezentaciju jer sva četvorica stvarno vole i daju sve od sebe za svoju državu. 

Plus Tobi i Roki.

Link to comment
Share on other sites

A nacionalni tim u FIBA prozorima je inače merilo kvaliteta za Evroligaške klubove... Mogli bi i Radanova, Uskokovića i Rileta da vratimo, da budemo baš onako na reprezentativnom nivou.

  • Like 5
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Guru said:

A nacionalni tim u FIBA prozorima je inače merilo kvaliteta za Evroligaške klubove... Mogli bi i Radanova, Uskokovića i Rileta da vratimo, da budemo baš onako na reprezentativnom nivou.

 

Dajte gif onog lika što promašuje koš

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je nekako bas jadno da navijac kkcz pljuje Luku.

Lik povredio oba kolena, bio najmladji kapiten, transformisao igru skroz zbog povreda i vratio se na veliku scenu.

Posten, sportsmen, uvek omiljen saigrac i postovan od protivnika.

Sto se kaze dasa ipo.

Mnogo mi je drago sto je kapiten, pa makar u ovim prozorima, narocito sto su se mozda i ogresili o njega neki put u proslosti kad je u pitanju repka.

Edited by Losmi17
  • Like 22
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...