Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

40 minutes ago, Hroničar985 said:

Sferopulos izjavio da su Teodosić i Lazić upitni za sutrašnju utakmicu.

B'ate, Boze... 😕 

 

 

24 minutes ago, Sector said:

Bila bi fora da ne debituje do isteka ugovora. :lol_2:

Ne bi bio jedini kome ugovor tece a nije jos zabelezio prve minute u ovoj godini. 

 

 

12 minutes ago, Kankkunen said:

Nije tad hteo u Evropu, očekivao NBA ugovor.

Nije hteo tad, a sad hoce a mi ga sada nismo hteli? Ne razumem bas hronologiju i logiku. Ili smo ga i ovaj put hteli ali se nismo dovoljno otvorili? 

 

 

Edited by Kooineeperk
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Cerkvenik - da valja bio bi u svojoj Cedeviti sa te 22 godine. A nema ni neki poseban size. U tom smislu mi je Djurisic dosta bolji, i jos domaci igrac. 

Buljan - sta znam, mlad centar, ima prostora u Ciboni a presao je iz Zadra, koji su razlozi da nije ostao u jacem klubu, ne znam... I stranac, i HR pasos sto ce odmah Dileje stopirati.

Jelavic - od ove trojice verovatno najveci potencijal i nesto najbolje sto HR kosarka trenutno ima u toj generaciji. Nema jos ni 20 godina. On bi ove godine trebao izaci na draft. Dosta mekana ruka (mada ove godine u ABA ligi nije tako dobar za 3p), odlican osecaj za skok (ok, 210cm mu svakako pomaze, ali i raspon ruku). Ovo je ono sto Misko bas voli, materijal za obradu i plasiranje dalje. I kao kod Buljana, ne moze on kod nas zbog Dileja. 

 

Saranovic nam je verovatno najbolji bet iz nase skole. Aranitovicevo vreme je davno proslo.

 

A DJ Stewart, nisam ispratio statse od ranije ali je tek poceo svoju evropsku karijeru i u Cedelimpiji mu za sada bolje dati da sutira za 3p (49% na velikom uzorku) nego pustiti na ulaz da ga fauliraju (52% za 1p). Nisam mnogo pratio Cedelimpiju ove sezone da ga ispratim kakav je overall, u defanzivi, sekundarnoj kreaciji. 

 

 

Valjda mi u nasoj skoli imamo neke prospekte koji mogu biti bolji od Lazarevica majku mu? 

 

 

 

 

Generalno nema mladih igrača, a ovi su mi zapali za oko da bi možda mogli postati igrači sa velikim M.

Kod nas tanka priča jer to možemo videti i šta smo radili sa generacijskim talentom #voimjaoca.

Sreća pa se Miško pojavio, kao Isus onomad, i izvadi malog Topa iz dubioze.

 

Primetih da će uz Megu sada i S Centar biti ekipa u Aba gde će mladi igrači dobijati finu šansu, dobra ideja menadžmenta i videćemo kako će dalje ići ta priča. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

Nije hteo tad, a sad hoce a mi ga sada nismo hteli? Ne razumem bas hronologiju i logiku. Ili smo ga i ovaj put hteli ali se nismo dovoljno otvorili?

Pa doveli smo Gilespija, šta će nam još jedna petica ... :smiley13:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kankkunen said:

Pa doveli smo Gilespija, šta će nam još jedna petica ... :smiley13:

 

A zasto da ne? 😄 Salu na stranu, ja sam smetnuo sa uma da je Gile dosao prakticno sredinom decembra, ja ga vezujem za januar i onaj derbi 🙂 Zaboravio sam da je dosao i cekao da zaigra u EL. 

 

 

 

10 minutes ago, propolis said:

Primetih da će uz Megu sada i S Centar biti ekipa u Aba gde će mladi igrači dobijati finu šansu, dobra ideja menadžmenta i videćemo kako će dalje ići ta priča. 

To je trebao biti i FMP, idealno u ABA2 kao nekad Studenti (ne znam ni oni sta ce u ABA, verovatno zato sto su svi ostali, slovenacki i hrvatski klubovi, pa sada i Mornar totalna truba, osim pojedinih bljesaka hrvatskih klubova u pojedinacnim utakmicama). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Kankkunen said:

Sferopulos ne zna kada će Tompkins na teren: Proces rehabilitacije traje, hteli smo Birča pre dva meseca

https://meridiansport.rs/kosarka/sferopulos-tompkins-zvezda/

 

Interesantno mi je u Sferovoj izjavi da je Tompkins "Bio u Beogradu na pregovorima i pregledu..." i da se nalazi u procesu rehabilitacije....

 

A gde je sada? Vratio se u Ameriku? Tamo se oporavlja od povrede? šta?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne treba hvatati logiku u funkcionisanju borda Evrolige, to samo donosi glavobolju.

 

Svakako status bilo kog tima u evroligi ni u kom slucaju nije posledica sportskih uspeha vec iskljucivo odredjenih finsnsijskih garancija i kapaciteta. Cilj evrolige je apsulutno jasno da postane svojevrstan evropski NBA, ali bojim se da pukim zatvaranjem lige nece mnogo uciniti u tom pravcu. NBA je svetlosnim godinama ispred po pitanju logistike, nagradnog fonda i administracije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, oʞɐdoɐu nɾ said:

Pa to je to. Potpisali TT-a u minut do 12, da bi pokazali da su našli igrača, iako je "tržište slabo". E, sad, ne mora još i da igra. Bitno je da je deo tima. Rehabilitacionog. 

i to deo tima iz USA... online....

Prisustvuje treninzima i ide na tretmane oporavka preko Zoom-a

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kaze Janis da je veoma srecan zbog dolaska Tompkinsa. Da je potpisao jednomesecni ugovor al veruje da ce ostati do kraja swzone. U poslednjoj je fazi rehabilitacije kolenq i ocwkuje se da uskoro bude na parketu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Adj u 'iljadu evra da je Birč hteo da dođe? Čoviću je bio skup pa slagao Janisa da nas je odbio kako bi mu uvalio spisak sa jevtinim rešenjima. A i Janis sam sebe dovodi u neprijatnu situaciju. Sve vreme priča kako žele nekog ko će odmah da pomogne i napravi razliku, a doveli nekog koga moraju prvo da oporave i pitanje je da li će praviti razliku. Janis je pametan čovek, provalio je i on verovatno da ima posla sa lažovom, tako da sledeće sezone neće tek tako da mu veruje. Nadam se da sledeće sezone neće ni biti Čovića u klubu.

Edited by Volter
  • Like 11
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa bila je tad prica kad smo potpisali Gileta da nam Birch nije odgovarao jer valjda dugo nije igrao i da su se odlucili za Gilespija. Sad se ponovo menja ploca, na leto ce da se prica da ga je Dusko odbio verovatno.

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Čoki je zreo za prepariranje.
Ovo merenje atmosfera patke u EL je lajm bez premca.
Jednostavno je ispao glup.
Ali baš glup.
Prešao je i onaj level u kojem sažaljevaš očajnika jer će verovatno probati da popali sva sela usput i minira mostove.

Samo ustani i kreni...

...konji su otrovani...
stražari su spremni.




  • Like 9
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Nama cijela sezona staje u finale aba i tako se ponasamo,sa el smo zavrsili,kup ove godine i da se ne uzme nece se puno nasjekirati pogotovo posle 3 osvojena zadnje 3 godine,aba liga im je najbitnija samim tim i plasman u el,kls je tu svakako kao trofej jer ovi prekoputa nece ni igrati.

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem zasto iznenadjenje oko igranja TT?! Prva vest je glasila da mu treba bar mesec dana oporavka i da ne bi mogao zaigrati pre marta i sasvim logicno da je ovo potpis na mesec da se vidi hoce li moci uopste igrati za mesec i da li ce se uopste oporaviti. Ja ne bih bio zacudjen da ne odigra ni jednu utakmicu za nas.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Znajući naše, sastanak sa EL je počeo tako što je Bagzi rekao shall we wait for the chairman Mr Bertomeu and then we can start? 

 

I tu su shvatili sa kim imaju posla i ostatak razgovora je bio u fazonu, daj jednu slađu i dve gorče. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NMX said:

Znajući naše, sastanak sa EL je počeo tako što je Bagzi rekao shall we wait for the chairman Mr Bertomeu and then we can start? 

 

I tu su shvatili sa kim imaju posla i ostatak razgovora je bio u fazonu, daj jednu slađu i dve gorče. 

Taj Bagzi je radio kod njih u EL, pa i njegov trenutni posao je saradnja sa njima ... ne mora baš sve da se namaže, ili mora :classic_smile:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kankkunen said:

Taj Bagzi je radio kod njih u EL, pa i njegov trenutni posao je saradnja sa njima ... ne mora baš sve da se namaže, ili mora :classic_smile:

 

Posle blamaže od prošle sezone, naravno da mora :classic_sleep:

 

Za sve one fejlove, uprava ne zaslužuje ni prelaznu ocenu. Pa ako je Bagzi radio u EL, onda tim gore da se onako izblamiramo ko što se desilo lane. 

 

p.s. što svakako ne govori suprotno u smislu da je EL vrhunska menadžerska organizacija. Jer su tek oni nakaze. Al jbg, njihova je i lopta i teren. 

Edited by NMX
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Borky said:

Ne razumem zasto iznenadjenje oko igranja TT?! Prva vest je glasila da mu treba bar mesec dana oporavka i da ne bi mogao zaigrati pre marta i sasvim logicno da je ovo potpis na mesec da se vidi hoce li moci uopste igrati za mesec i da li ce se uopste oporaviti.

 

1 + 1 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedino pozitivno od ovogodišnjeg ucesca u EL su navijači. Tim koji ni jednom ,bar trenutno nije bio medju 9/10 ekipa, koji od starta rovari u donjem delu tabele, tim koji do pre dve-tri nedelje nije uspeo da veže dve pobede, ima svaku utakmicu 19-20.000 ljudi.

 

Samo nas ovaj deo odrzava da nas koliko toliko cene. Rezultate nemamo. Šta reci za tim koji 12-13 kola pre kraja regularnog dela EL, praktično izgubio sve šanse za top 10.Ej top 10.

Za mene jedino pomena su navijači, i vi koji idete. Sve ostalo,  od rezultata, tima, igre, rukovodstva  raznih pizadarija sa igracima, je za zaborav.

 

Edited by No name
  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...