Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

2 minutes ago, propolis said:

Mi kada bi imali vremeplov i vratili se cirka 10 godina unazad sa ovom ekipom lagano bi osvojili Euroligu.

 

nisam siguran da bi osim teokratije i hange, koji su i dalje dovoljno dobri, neko od igraca iz rostera bio bolji pre 10 godina nego sada.

 

ali bi bilo zabavno videti minute za yaga i smarta sa 14 godina, odnosno, topica sa 8-9.

  • Ha-ha 13
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

to sto pises bi vazilo da nismo gledali davidovca u zvezdi cca pola decenije

 

sad posto je vise placen, mora da bude new and improved deda. ne ide to bas tako.

To sto smo gledali smo prihvatali jer nas njegova plata nije kostala boljeg igraca na nekim drugim pozicijama. Sa platom od 700k, a Markos napisa i 800k on je debelo placen i kao takav je itekako podlozan kritici. Stavljao sam ovde ranije plate igraca Monaka i Asvela od prosle godine. U obe ekipe, prosle godine on bio bio cini mi se u top 3  do 5 plata. Monako je f4 ekipa. Znaci placen je i vise nego dobro, a ucinak mu je takav da kad bi pitali navijace kog igraca vise ne bi zeleli da gledaju u timu od 12, 90 posto bi njega navelo. Prihvatio je ozbiljan novac, samim tim je prihvatio i povecana ocekivanja, izmedju ostalih i jer zauzima dobar deo kolaca zvanog ukupan budzet za plate igraca. Ne vidim zasto ga navijaci ne bi prozivali i nazivali pradeda, jer on tako i igra, a zbog plate koliku ima uz jos neke plate mi nemamo extra igraca na njegovoj ili nekoj drugoj poziciji. Bolomboj igra za slican novac kao on, sto bi istog trebalo da vredja. Ko mu je dao ugovor treba da odgovara, ali odgovornost ima i on jer je prihvatio onoliko koliko ne vredi. Da li bi svi drugi isto to uradili nije bitno. Niko ga ovde nije osudio na smrt, vec ga navode kao uzrocnika nasih slabosti u igri i kao  osobu zbog cije plate nemamo kvalitetniji roster. Ako mu to smeta uvek moze da zatrazi smanjenje plate  i verujem da ce i kritike da se smanje. Da je Nejpir bio placen 200k, svi bi se slozili da on igra sasvim ok za namenjenu ulogu. Posto je bio placen 2 miliona i shodno novcu projektovan za nosioca, ono je bio kriminal. Nista bolja prica nije ni sa Dedom, pa ne vidim zasto bi on bio postedjen.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@kokodakalo, 700k dede nas je kostalo boljeg igraca i 2 miliona napiera nema veze?

 

dalje nema potrebe da citam, ne zato sto sam iznerviran, niti nesto zelim da nipodastavam, nego je premisa pogresna.

..

u svakom slucaju, ako vas teshi da pljujete dedu i gilespija, samo napred, kapiram da se nece nesto zabrinuti na temu ali mashi se fudbalska lopta generalno tom logikom.

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

I malom detetu je njegova plata sumnjiva i navodi na zakljucak da je rec o nekakvom taljenju. Tako da je moje pitanje od kad to samo jedna strana koja ucestvuje u mogucoj prevari ima odgovornost, a druga nije nista kriva. Pred zakonom odgovaraju u takvim situacijama i jedna i druga strana, tako da Deda zasluzuje i vise od kritike, a samo to sto nikad nece biti ozbiljne istrage o njegovom transferu ga stiti i od potencijalno drasticnije kazne i to one koja menja njegov outfit.

Tako da, barem za mene, je potpuno problematican svaki pokusaj da se relativizuje njegova uloga u ovoj ekipi, jer jelte nije on sam sebi dao toliki ugovor. 

Nemam pojma, onda ni Rio Tinto nije sam dosao da kopa i sta ja znam, mozda ih treba pustiti da prekopaju Jadar i zatruju ostatak Srbije.

8 minutes ago, uini said:

@kokodakalo, 700k dede nas je kostalo boljeg igraca i 2 miliona napiera nema veze?

 

dalje nema potrebe da citam, ne zato sto sam iznerviran, niti nesto zelim da nipodastavam, nego je premisa pogresna.

..

u svakom slucaju, ako vas teshi da pljujete dedu i gilespija, samo napred, kapiram da se nece nesto zabrinuti na temu ali mashi se fudbalska lopta generalno tom logikom.

Procitao si sve, jer 700k dedine plate je na pocetku, a 2 miliona nejpira na kraju teksta, ali si ih spojio bez svega izmedju da bi stvari relativizovao, sto slozices se nije u duhu konstruktivnog dijaloga kojem nadam se svi tezimo.

Edited by kokodakalo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, kokodakalo said:

I malom detetu je njegova plata sumnjiva i navodi na zakljucak da je rec o nekakvom taljenju. Tako da je moje pitanje od kad to samo jedna strana koja ucestvuje u mogucoj prevari ima odgovornost, a druga nije nista kriva. Pred zakonom odgovaraju u takvim situacijama i jedna i druga strana, tako da Deda zasluzuje i vise od kritike, a samo to sto nikad nece biti ozbiljne istrage o njegovom transferu ga stiti i od potencijalno drasticnije kazne i to one koja menja njegov outfit.

Tako da, barem za mene, je potpuno problematican svaki pokusaj da se relativizuje njegova uloga u ovoj ekipi, jer jelte nije on sam sebi dao toliki ugovor. 

Nemam pojma, onda ni Rio Tinto nije sam dosao da kopa i sta ja znam, mozda ih treba pustiti da prekopaju Jadar i zatruju ostatak Srbije.

Upravo tako, kao što sam već i pisao u pitanju je klasičan primer sns parazita, koji je tu iz svih drugih razloga osim košarkaških. Pa kad treba da se kritikuju Bagzi i Dozet, treba i on, jer je deo iste matrice, podobnost umesto kompetencije.

Pošto si pomenuo plate u Monaku, evo i ovogodišnjih 

https://meridiansport.rs/kosarka/zvezda-partizan-francuska-asvel-monako-evroliga-plate-budzeti/

Opet bi Davidovac bio u vrhu sa svojim primanjima.

 

 

19 minutes ago, kokodakalo said:

Procitao si sve, jer 700k dedine plate je na pocetku, a 2 miliona nejpira na kraju teksta, ali si ih spojio bez svega izmedju da bi stvari relativizovao, sto slozices se nije u duhu konstruktivnog dijaloga kojem nadam se svi tezimo.

I ovo je tačno, ubacivanje Nejpira služi kao opravdanje, a u stvarnosti radi se o potpuno različitim slučajevima. Nejpir je platu dobio na osnovu kvaliteta i očekivanja, i imao je ponude drugih klubova. I to se ne može smatrati greškom kluba.

Sa druge strane čitamo kako mi grešimo jer imamo bilo kakva očekivanja od Davidovca, i treba da se zanemari da za tu platu mogao da se dovede znatno bolji igrač, a još jednom treba ponoviti da su nama prva dva pojačanja bili on i Simonović.

Edited by TB Told
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, djurava said:

Cisto da budemo posteni, ja licno nisam gledao Simonovica u Americi, al je na forumu vecinsko misljenje bilo da bi pre uzeli prosle godine njega nego Petruseva


Apsolutno. Simonovic i Nejpir nisu greske u smislu da su bili los potez, jednostavno se nisu snasli. Obojicu bih uzeo bez razmisljanja pre pocetka sezone.

Edited by Mirage93
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mirage93 said:


Apsolutno. Simonovic i Nejpir nisu greske u smislu da su bili los potez, jednostavno se nisu snasli. Obojicu bih uzeo bez razmisljanja pre pocetka sezone.

Marka Simonovića je za poziciju 4 mogao da uzme samo neko poput Nebojše Čovića.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, uini said:

700k dede nas je kostalo boljeg igraca i 2 miliona napiera nema veze?

Samo sto je Deda mogao da dobijei 300k po sezoni. Dok za Shabazza da si ponudio tad milion ovaj ne bi dosao kod nas tj ili bi ostao u Armaniju ili drugom EL timu.

A kod koga bi Deda zavrsio?

 

Shabazz je prosle sezone pokazao kvalitet.Jednostavno niko nije znao tada da ce se ovaj raspasti toliko.

Dok se za Dejana Davidovca znalo da je limitiran i da ce biti slab doprinos.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Don Dusko said:

Samo sto je Deda mogao da dobijei 300k po sezoni. Dok za Shabazza da si ponudio tad milion ovaj ne bi dosao kod nas tj ili bi ostao u Armaniju ili drugom EL timu.

A kod koga bi Deda zavrsio?

 

Shabazz je prosle sezone pokazao kvalitet.Jednostavno niko nije znao tada da ce se ovaj raspasti toliko.

Dok se za Dejana Davidovca znalo da je limitiran i da ce biti slab doprinos.

 

ne razumem šta hoćeš da kažeš ali verovatno si zauzet sa uvrnutoom i guruom ako pisanja fewlinersa koje ste obećali pre 6 dana na temu eksplikacija kuperovog bana, pa zato 

 

evo recimo, šta znači "tad milion" kada je šabaz i tad i onomad koštao dva miliona?

Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

ne razumem šta hoćeš da kažeš ali verovatno si zauzet sa uvrnutoom i guruom ako pisanja fewlinersa koje ste obećali pre 6 dana na temu eksplikacija kuperovog bana, pa zato 

 

evo recimo, šta znači "tad milion" kada je šabaz i tad i onomad koštao dva miliona?

Ok.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Manu said:

Sledeće godine očekujem Maodo Loa, Paris Leea i Brizuelu među bekovima, Ulanovasa i Rogkavopoulosa na krilima i Brandona Daviesa i Wetzella na centrima.

 

5 dana. 

 

Navodjenje random imena igraca i sastavljanje tima za sledecu sezonu, dok jos ni kup nije prosao.

  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Bice zeznuto sutra, Buducnost je u dobroj formi ali mora se reci da je to prvo mjesto skoro pa osigurano tako da ne bi bio smak svijeta i da izgubimo.


iskreno, ne verujem ni da će se cimati previše, realno teško možemo da izgubimo još neku do kraja, a već smo odigrali obe sa CedOli i Partizanom i imamo prednost i bolji medjusobni, ako budemo kojim slučajem poravnati na tabeli

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, oʞɐdoɐu nɾ said:


iskreno, ne verujem ni da će se cimati previše, realno teško možemo da izgubimo još neku do kraja, a već smo odigrali obe sa CedOli i Partizanom i imamo prednost i bolji medjusobni, ako budemo kojim slučajem poravnati na tabeli

Nemamo bolji medjusobni od Partizana

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...