Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

9 minutes ago, srlepajce said:

Screenshot-2024-01-31-09-27-39-487-com-t

 

Ko je lik levo?

 

Човек богатији од Дрчелића, само се Дрчелић више медијски и јавно експонира.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gilespi je epski promasaj tipican za nas, bukvalno pare bacene u bunar. Cak ni defanzivno nista ne donosi, svaku dobru defanzivnu sekvencu brzo ponistava preglupim faulom u bonusu na 12 metara od kosa ili ispadanjem u timskoj odbrani jer uzasno cita igru. Potpis koji ne samo da nas nije ni za 1% podigao, nego je jos uneo dodatnu guzvu, konfuziju i stetu.

 

Potpisan je pre mesec i po dana. Da se tad umesto njega dovela neka krstena startna cetvorka, Deda bi bio vracen u opanke desetominutne zakrpe, a Mitrovic u ulogu bekapa Dzoelu i sad ne bi bio u depri sto mora da igra na 4. Bili bismo za bar 30% bolja ekipa, uz par pobeda vise u el. Ali jbg, nista u ovom klubu ne moze da se uradi normalno i rezonski, vecita "seci usi - krpi dupe" borba. Sad i da dodje igrac (u sta sumnjam), poslednji plej-in voz je 99% prosao.

 

Gledam juce, Wright iz aviona pravi razliku za Olimpijakos i razvaljuje Albu, slicno se i Theodore u Baskoniji instant uklopio i preko noci postao vazan igrac u rotaciji, o Daumu i Oturuu se vec pisalo... Samo mi vagamo, lutamo, trazimo, cekamo, pratimo situaciju, merkamo trziste, stoput merimo pre nego sto presecemo i na kraju izaberemo najgore moguce resenje.

  • Like 23
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Teško da postoji ekipa u EL koja toliko zavisi od jednog igrača koliko Valensija zavisi od Dejvisa. On daje ton i napadu i odbrani, ima ogromno iskustvo i kvalitet i lider je ovog tima u svakom smislu. Bez njega je Valensija ono što smo i videli sinoć - solidna ekipa sa dobrim fitzikalijama i velikom željom da igra odbranu. Kreacija skoro da i ne postoji i u tom smislu me podsetila na one Dejove rostere KKCZ od pre 7-8 godina.

 

Velika energetska i mentalna potrošnja posle ABA derbija je bila evidentna. Imali smo sreću da nam je došao ovako oslabljen tim, jer mislim da ne bi imali snage da prelomimo neku od Top8 ekipa. Meč je dobio skoro sam Neda. Otprilike ovako bi izgledalo da imamo u rosteru jednog extra igrača (ko je rekao Šabaz?) koji može da povuče i ponese tim do pobede u mečevima gde smo manje-više favorirti. Da je bilo takvog igrača, verujem i da bi imali bar 3-4 pobede više, ali avaj...

 

Pohvale svima za timsku odbranu na koju smo stavili akcenat i srećom imali Nedu da u napadu pogodi skoro sve. Solidan doprinos Davidovca i Tobija u reketu i na skoku. Teo više asista od poena, igrao pod povredom i zato je on ono što jeste.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Wingwalker said:




 

 


'' Пар у српскоме језику значи два, две или двоје."


 

 

Na dva/par sam i mislio, lupio sam mu onaj WOW smajli 🙂 i poterao skrol dalje 😄 kad ih je napisao, u ponedeljak prepodne valjda, pomislio sam za jedan od tih da je oborio svoj rekord 😄 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, turfan said:

Jedno off pitanje: sta je sa emisijom Luka i Kuzma, ne vidim da rade podkaste?

Pogledaj bolje

1 hour ago, NMX said:

Drčela brat, ko bi rekao da je bio fudbaler, baš ne deluje tako :lol_2:

Meni deluje ko da je radio u Matijevicu, ali ne treba suditi knjigi po koricama.

Edited by Crni
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, madafaka73 said:

Solidan doprinos Davidovca

 

Zalicio na backup cetvorku - hustle kako ume, bilo ga i na skoku (sto i nije tesko protiv Valensije kad im ne igraju Dejvis i Ture), jos da je ubacio i neku od one dve trojke. 

 

 

edit: sad vidim +19 mu je +/- najveci u ekipi 😄 

Edited by Kooineeperk
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ali kako se EL utakmice razlikuju od ABA brloga, neverovatno jbt.

 

Protivnik je izveo 27 bacanja (grobari u nedelju 34). 14 i 12 više od nas. Dakle jaka i muška odbrana, nekad i glupi faulovi, seku se kontre. Sve ok. I ja pojma nemam ne kako se zovu sudije koje su juče sudile nego sad na silu pokušavam da se setim lika makar jednog od trojice.

 

Isto i u oba EL derbija. Neverovatno.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, CuaTheTime said:

Zivorad Vasic po ovoj biografiji ako je istina izgleda ozbiljno 

Screenshot_3.png

 

Koliko je ovo sve bitno mozemo videti prekoputa ... covek sa "slicnom" biografijom obezbedjuje najveci budzet u istoriji ovih prostora. 

Sta zna Boston sta je Prislonica, ili kako vec ... bitna je samo pozadina iz koje viris, odnosno sta je toj pozadini vazno

Edited by Plant
  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Crni said:

Pogledaj bolje

Meni deluje ko da je radio u Matijevicu, ali ne treba suditi knjigi po koricama.

hvala ti, kada otvorim youtube aplikaciju preko hroma onda imam klipove, kada udjem direkt preko aplikacije nemam...koja je fora

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, turfan said:

hvala ti, kada otvorim youtube aplikaciju preko hroma onda imam klipove, kada udjem direkt preko aplikacije nemam...koja je fora

Ne znam, i ove retko odslusam, onako u prolazu kad me zena napenali da operem sudje itd.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

I meni se dopada napredak koji je Smart pokazao za ovoliko kratko vreme. Ja recimo od tog njegovog šuta nisam nešto mnogo očekivao, i to če biti samo dodatni bonus kad/ako ga popravi. Ono čemu se jesam nadao, je da promeni malo taj prekookeanski mindset. Da bolje oseti utakmicu i kad je vreme za koji potez. Da ne uzima toliko teške puteve preko ruke iz driblinga, več da napada obruč jer svojim fizikalijama i ballhandlingom može tako da stvara probleme odbranama. I sve to se več polako dešava.

Nisam gledao celu utakmicu sinoč, ali jesam uhvatio onaj deo kad je zaključao Jonesa u jednoj akciji 1 na 1, što pokazuje  da je i u odbrani sve bolji i bolji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pobeda je izgledala laka i rutinska samo zato što se Nedović zapalio i doneo nam lagane poene dok su se ostali mučili. To je njegov kvalitet koji nam treba i zato ga uvek branim kad ga napadaju, taj je igrač koji može da reši ove neke bezvezne utakmice gde nam baš treba napadačka produkcija. Valensija je bila dosta oslabljena, ne samo da nije igrao Davies već ni njegov back up Toure. U takvoj konstalaciji oni nemaju balans. Protiv Partizana u Valensiji su im npr falili Ojeleye i Harper i tačno se i tad videlo koliko su limitirani kad fale tako važni igrači. Ipak, tvrdi su i snažni no kao što rekoh ovo je bila utakmica Nemanje Nedovića, kao npr što je Howard nas dobio u Beogradu. Ja od evroligaške sezone nemam nekih očekivanja osim da idemo meč po meč pa dokle doguramo sad kad smo konačno kompletni minus Topić (koji ruku na srce nije ni nešto važan igrač ako su Hanga i Teo zdravi a Yago u dobroj formi). 

 

Od loših stvari - pre svega Mitrović. Čak je i Davidovac korisniji od njega na 4 jer je to njegova pozicija koliko god kilav bio i moraš da ga braniš spolja, odbrana se pomera. Luka je pročitan i nema više šta da ponudi. Četvorka koja ne šutira izvan reketa ne postoji nigde na svetu više, njega svi potpuno ignorišu a nije baš Jokić nivo kreacije pa da igramo kroz njega da bismo nekako dali smisla njegovom bivstvovanju na parketu na poziciji 4. Evo npr ovaj Inglis nema neki šut ali nije skroz operisan i jeste neka pretnja, ili John Brown ili slični igrači, s tim što su svi oni snagatori i atlete za Luku. 

 

Smart će biti ok, ne siluje, trebaju nam njegovi poeni ali poštuje ekipu i ima rezona dati mu koju loptu više, vidi se da mu ekipa veruje. U individualnoj odbrani je sasvim korektan a u timsku će se već uklopiti, treba vremena. Tobey je sa druge strane izgubljen slučaj, sinoć je kao odigrao ok a opet je uspeo da me iznervira 100 puta kakav je mlakonja. Gillespie je jedan bolno limitiran košarkaš ali sam razumeo rezon njegovog dovođenja, treba ti čvrstina iza Boloboya jer Mitrović i Tobey ne mogu da je pruže. Najbolje je zapravo kad nema potrebe za njegovim uslugama ali nekad moraš odmoriti Bolomboya bez da ti se šetaju kroz reket. Dakle, jedna klasična zakrpa koje se niko neće sećati kad se sezona završi. 

 

Teo mora da bude u 12 pa makar na štakama, ekipa se oseća sigurnije kad je tu uz njih makar i brljavio, svi nekako bolje uđu u svoje uloge i sve dobije više smisla.

 

Da se osvrnem malo i na ove ljude iz uprave, Drčelić deluje kao da može glavom da obori drvo al opet bolje nego Čović. Gurovića ne bih voleo blizu kluba ni u jednoj ulozi, em nema pojma ni o čemu em je otrovno loš lik u svakom segmentu, bolje i Dozet/Bagzi nego on. 

 

Protiv Barse će verovatno biti spektakl i nadam se da možemo tu utakmicu da odigramo tako dobro da odmah krenemo sa proklinjanjem poraza od Asvela, Albe i sličnih.

  • Like 29
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, NMX said:

Ali kako se EL utakmice razlikuju od ABA brloga, neverovatno jbt.

 

Protivnik je izveo 27 bacanja (grobari u nedelju 34). 14 i 12 više od nas. Dakle jaka i muška odbrana, nekad i glupi faulovi, seku se kontre. Sve ok. I ja pojma nemam ne kako se zovu sudije koje su juče sudile nego sad na silu pokušavam da se setim lika makar jednog od trojice.

 

Isto i u oba EL derbija. Neverovatno.

 

Sudio je Saso Petek, njega valjda znas i likom iz ABA lige.

 

Uz njega je glavni bio Lotermozer, poznat lik iz EL, a treceg, Emina Mogulkoca ne znam (valjda je iz Turske).

 

Ali da, gotovo da se nisu ni videli. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nekako me Smart podsetio na Kinsija. Dugačke ruke, jurca u odbrani, ne libi se da udje u reket... Moze nesto da bude od njega.

Gilespi je izbezumljen skroz. On ne bi pravio razliku ni u prosecnom kls timu. Da smo vezanih očiji birali, bolje bismo izabrali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...