Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Prvi utisci o Smartu.

 

Pozitivni:

- Dobar frejm, igrac od 193cm izgleda dosta vece kad rasiri ruke, moze verovatno da cuva 1,2,3 u Evropi.

- Odlicna prednja promena, solidan pregled igre, skontao se sa par igraca vec u napadu, najvise sa Tobijem.

- Pokazao da moze dobro da sutira iz mesta.

 

Negativni:

- Spor igrac, ne pravi prednost nakon dobrog driblinga

- Veoma nizak izbacaj, sto ga cini ranjivim na blokade jer ce u kombinaciji sa sporoscu ovo izazvati da ga cuvari u Euroleague cuvaju blize, tesko ce nalaziti dobar pogled ka kosu iz driblinga.

- Kasni na preuzimanju, sto uzrokuje zaletanje na sutera i dva jako glupa faula pri sutu za tri. Ovo ce morati da koriguje sto pre.

 

Sve u svemu, igrac rotacije, za sada, sto je sasvim dobro i za ocekivati. On ionako nije doveden da bude starter, i mislim da bi se mnogo bolje uklopio kao predvodnik druge petorke.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Po meni Smart nije toliko spor koliko deluje, doći će i njegovi prodori.

A što se tiče onih faulova na šutu za tri meni je izgledalo da overhelpuje.

Dobra stvar je što je Smart shvatio ili mu je neko lepo objasnio gde je došao. Cima se defanzivno.

Definitivno može biti dobar evropski igrač u oba smera što je retko kad malo skonta igru sa ove strane okeana 

Edited by Milos 3.14
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Videćemo. Ljudski je shvatiti da čovek treba da se navikne na evropsku košarku, i jasno je da on još uvek ne zna tačno šta treba da radi. TO će sve doći.

 

Ovo što sam naveo su neki rani utisci. Što se tiče prodora, verujem da on ima snagu da izdrži kontakt igrača svoje ili slične pozicije, ali me brine nemogućnost da napravi sebi dobru poziciju za šut iz driblinga, upravo iz razloga koje sam naveo. On loptu baca malte ne sa nosa.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, John Terry said:

ali me brine nemogućnost da napravi sebi dobru poziciju za šut iz driblinga, upravo iz razloga koje sam naveo. On loptu baca malte ne sa nosa.

 

nije to problem ovih dana ako znas da napravis separaciju & potegnes brzo; puno igraca danas sutira sa parketa pa se opet ti sutevi tesko brane

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

„Bili smo prilično dobri. Za razliku od prošle utakmice igrali smo mnogo bolje odbranu, što je veoma važno za dalje“, rekao je Smart za Meridian sport.

Optimističan je što se budućnosti tiče. Veruje da će uspeti da pomogne timu da ostvari ciljeve.

„Napredujem. Polako ulazim u sistem, trudim se da da budem svoj i učim kako da pomognem timu na najbolji mogući način“.

Janis Sferopulos je bio prilično jasan kada je tema bila očekivanje od Smarta.

„Nismo razgovarali nasamo, ali mi je rekao da budem svoj, kao i da budem agresivan u oba pravca“

Beograd tek upoznaje, ali utisak je da će mu se svideti. Olakšavajuća okolnost je činjenica da je stigao u Srbiju zajedno sa rođenim bratom.

„Ovo je moja prva nedelja, ima vremana. Mislim da će mi se svideti, izgleda zanimljivo. Ovo je novo iskustvo za mene, novi izazov, ali sa mnom je moj brat,

što mi olakšava privikavanje na novu sredinu“, zaključio je Smart za Meridian sport.

 

https://meridiansport.rs/kosarka/smart-zvezda-sferopulos-izjava/

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Zarco_srb said:

Po Janisovoj izjavi, mislim da Tea protiv Albe necemo gledati sigurno

Teo protiv Albe neće igrati 1.000.000%.
Nećemo rizikovati pred derbi u Aba Ligi i pokušaćemo da ga oporavimo ako je ikako moguće do te utakmice, jer svi znamo koje je takmičenja nama “najbitnije” 🥴

Edited by The_Big_S
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Je l' ispratio neko, da li su karte za vašu utakmicu protiv Bajerna u Minhenu rasprodate ili još nisu ni puštene u prodaju?
Drugar hoće da uzme, ali nema na sajtu. A npr. za utakmicu protiv Žalgirisa, koja će biti posle vaše, ima.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, uvrnuto said:

Je l' ispratio neko, da li su karte za vašu utakmicu protiv Bajerna u Minhenu rasprodate ili još nisu ni puštene u prodaju?
Drugar hoće da uzme, ali nema na sajtu. A npr. za utakmicu protiv Žalgirisa, koja će biti posle vaše, ima.

Ovo je čiji mi se njihova prodavnica za ulaznice. Ne mogu da se snađem, ne znam jezik.

 

https://tickets-bb.fcbayern.com/shop?shopid=1&wes=6d7cfa561&nextstate=2

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, John Terry said:

Prvi utisci o Smartu.

 

Pozitivni:

- Dobar frejm, igrac od 193cm izgleda dosta vece kad rasiri ruke, moze verovatno da cuva 1,2,3 u Evropi.

- Odlicna prednja promena, solidan pregled igre, skontao se sa par igraca vec u napadu, najvise sa Tobijem.

- Pokazao da moze dobro da sutira iz mesta.

 

Negativni:

- Spor igrac, ne pravi prednost nakon dobrog driblinga

- Veoma nizak izbacaj, sto ga cini ranjivim na blokade jer ce u kombinaciji sa sporoscu ovo izazvati da ga cuvari u Euroleague cuvaju blize, tesko ce nalaziti dobar pogled ka kosu iz driblinga.

- Kasni na preuzimanju, sto uzrokuje zaletanje na sutera i dva jako glupa faula pri sutu za tri. Ovo ce morati da koriguje sto pre.

 

Sve u svemu, igrac rotacije, za sada, sto je sasvim dobro i za ocekivati. On ionako nije doveden da bude starter, i mislim da bi se mnogo bolje uklopio kao predvodnik druge petorke.

Mozda ti tako deluje na ove dve utakmice, jer jos upoznaje stil igre u EL, pa je mozda oprezniji. Pogledao sam dosta snimaka i poprilicno lako obilazi svoje cuvare, sto mu dozvoljava da napravi i dobru separaciju pri stepbeku, pa mu ni taj sporiji izbacaj ne predstavlja problem. 

Cini mi se da cemo u prodoru i tranziciji uvek imati od njega doprinos, a da ce u sutu za tri biti toplo hladno. Nekoga ce da zatrpa, a protiv nekoga ce sutirati 1 od 14. Tu na scenu  stupa trener da prepozna kada treba da ga pusti, a kada da ga skloni.

Ne sumnjam da ce odbrana u evropskoj kosarci bit odlicna, jer sa tim rasponom ruku ne moze biti drugacije.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Feneru se povredi Deson Pjer, oni odmah reaguju i dovedu Amine Noua... samo mi ne mozemo da dovedemo cetvorku 😤 

Sledece utakmice Alba, Partizan, Valencija i Barsa moze da odredi put i u Aba i u Evroligi..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, uini said:

a čekaj, jel povezujete sa pijanstvom neobrijanost, nehajnu frizuru ili oba 🙃

 

Overall look. 

 

Što se mene tiče, još jedan plus za Tea što je brat došao ovako na tekmu. Jelisaveta sa klincima na Maldivima, ne mora da prazni piksle, ne mora da se brije, dolazi čupav na tekme, bogotac uživo.


Samo ta zadnja loža kad bi mogla brže da se oporavi, bar do grobara/budućnosti

  • Like 1
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

 

Overall look. 

 

Što se mene tiče, još jedan plus za Tea što je brat došao ovako na tekmu. Jelisaveta sa klincima na Maldivima, ne mora da prazni piksle, ne mora da se brije, dolazi čupav na tekme, bogotac uživo.


Samo ta zadnja loža kad bi mogla brže da se oporavi, bar do grobara/budućnosti

Nisam znao da mu je porodica na Maldivima. Znao sam da nešto nije u redu. A u pm tačno čeka njih da se vrate da krene da igra. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Petar1995 said:

Feneru se povredi Deson Pjer, oni odmah reaguju i dovedu Amine Noua... samo mi ne mozemo da dovedemo cetvorku 😤 

Sledece utakmice Alba, Partizan, Valencija i Barsa moze da odredi put i u Aba i u Evroligi..

Sad vec smem i da se kladim da je uopstr i ne traze,narocito posle poraza od Baskonije

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...