Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

4 minutes ago, fradler said:

Smit mene podseca na Voldena, skroman organizator, dobar suter i defanzivac. Vise sam za njega nego za ozivljavanje Pengosa, koji bi nas kostao koliko Smit i Gaj zajedno. Doduse, pitanje je ima li istine za Gaja, vest je potpisao Prlina.

Inace bih rekao 100% nema, ali posto i taj moljac mora pogoditi nesto po zakonu ogromnih brojeva, mozda i ima nesto. Ne zato sto on ima informaciju nego zato sto je promasio 60 puta zaredom.

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Nas će povezati sa svakim igračem koji je višak u evroligaškim timovima jer nam gori i potreban nam je jedan čak dva igrača.Očigledno da kog god hoćemo iz razvojne on neće u evropu, tako da nam je sužen izbor na ove što otpadaju iz evrol timova ili eventualno ako neki iz evrokupa ima izlaznu klauzulu za evroligu, a i bar neki kvalitet.

Link to comment
Share on other sites

Вероватно ће доћи само још један играч уместо Шабаза који је отишао и Гилеспи је ту. Од других долазака ће зависити да ли ће још неко отићи. 

 

Кајл Гај ми делује као одличан играч за наш ростер пре свега скорер је кад изађе Недовић да га овај одлично замени. Боље такав играч од којег знаш шта да очекујеш него нека набеђена Звезда ала Шабаз која никад није задовољна и на крају по правилу разочара и клуб и навијаче. 

 

Наравно да фали још један плеј јер не може Тео овако целу сезону, када би се Јаго поправио до тог нивоа да може лагано да пренесе лопту додели пас а не да сваки пут стрепимо да ли ће пренети лопту на време или да га не удвоје случајно одма иде изгубљена лопта и контра. Није оволико Јаго лош али је у контра ритму. Имамо много играча који када се подигну неки други они падну и тако немамо константно 5 играча који могу да одиграју добре уткамице у континуитету и то је проблем. 

 

Са Гилеспијем добијамо на чврстини и одбрани и заштити обруча. Ни Боломбој није неки нападач па када је сам на тројци убацује и на обручу је одличан што очекујем и од Гилеспија ако не шутеве са дистанце да погађа бар код обруча да је перфектан ако буде ту добар онда ће нам значити за наставак сезоне. 

 

На плеју нам не треба неки скуп играч као што је Пенгос да нам опет квари свлачионицу и да опет хемија буде ужас него неки играч типа Јовић који када уђе уместо Теа доноси неку сигурност пре свега на лопти и да има висину где ће да пегла одбрану. То се тешко налази али ето ако хоћемо у 10 да будемо морамо да недостатке допуњујемо као што сви раде и сви се појачавају. 

Link to comment
Share on other sites

Teo, kakav ludak! Definitivno ne delim sentiment većine ovde niti mislim da ekipa kojoj je stari Teo alfa i omega ima neke velike domete, ali ovakve partije i jesu razlog zašto ga mnogi ljudi percipiraju kao boljeg igrača nego što realno jeste kroz čitavu karijeru. Jednostavno postoji nešto magično u vezi njegove igre i uvek je postojalo jer čovek spaja neku staru romantičarsku verziju košarke sa modernom šuterskom košarkom i onda to dodatno amplifikuje utisak i krene se u neko fantaziranje. Ovo je zaista bilo njegovo remek delo za arhiviranje u nekom rustičnom muzeju. Ali...nije održivo. Na kraju krajeva, Teo se pokazao kao najmanji problem ove ekipe i to je činjenica a ne moje naknadno mišljenje. 

 

Hanga nam neverovatno mnogo znači i mislim da bi se naši i ranije rešili Shabazza ali nisu mogli dok se Hanga ne oporavi. Jeste, uzeće sigurno koji šut više nego što mu pripada, ali on je vezivno tkivo, back up plejmejker, najbolji defanzivac posle neprikosnovenog Bolomboja i neko ko donosi ono što Ameri kažu "intangibles".

 

Sjajna pobeda u koju su se značajno ugradili Giedraitis i Tobey, a i domaća osnova je svedena na neku razumnu meru, konačno smisleni minuti Simonovića koji je dobro koristio telesinu bez neiskusnog preteranog kontakta i čukunđeda sa impresivnih 5+5, bolje nego standardnih 3+2. 

 

Bolomboy je zver i igrač koga smo tražili svih ovih godina. Em u odbrani krpi sve, em u napadu ne fantazira nego završava ono što centar treba da završi. Sposobnost da pogodi i neku trojku nam je esencijalna na ovu našu unutrašnju liniju, posebno kad i Gilespie uđe u rotaciju kao još jedan apsolutni nešuter.

 

Ne znam šta su dalji planovi vezano za dolaske i odlaske, treba Sfero da vrati samopouzdanje Yagu i natera ga da ne preskače svoje šuteve zarad nekih glupih odluka. Hanga je back up plej očigledno, neka uloga potentnijeg Stefana Markovića. 

 

Nadam se da će se naši igrači boriti kao sinoć, pa i više od toga. Značiće ova pobeda mnogo za atmosferu.

  • Like 19
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Chaos Is Me said:

Teo, kakav ludak! Definitivno ne delim sentiment većine ovde niti mislim da ekipa kojoj je stari Teo alfa i omega ima neke velike domete, ali ovakve partije i jesu razlog zašto ga mnogi ljudi percipiraju kao boljeg igrača nego što realno jeste kroz čitavu karijeru. Jednostavno postoji nešto magično u vezi njegove igre i uvek je postojalo jer čovek spaja neku staru romantičarsku verziju košarke sa modernom šuterskom košarkom i onda to dodatno amplifikuje utisak i krene se u neko fantaziranje. Ovo je zaista bilo njegovo remek delo za arhiviranje u nekom rustičnom muzeju. Ali...nije održivo. Na kraju krajeva, Teo se pokazao kao najmanji problem ove ekipe i to je činjenica a ne moje naknadno mišljenje. 

 

Hanga nam neverovatno mnogo znači i mislim da bi se naši i ranije rešili Shabazza ali nisu mogli dok se Hanga ne oporavi. Jeste, uzeće sigurno koji šut više nego što mu pripada, ali on je vezivno tkivo, back up plejmejker, najbolji defanzivac posle neprikosnovenog Bolomboja i neko ko donosi ono što Ameri kažu "intangibles".

 

Sjajna pobeda u koju su se značajno ugradili Giedraitis i Tobey, a i domaća osnova je svedena na neku razumnu meru, konačno smisleni minuti Simonovića koji je dobro koristio telesinu bez neiskusnog preteranog kontakta i čukunđeda sa impresivnih 5+5, bolje nego standardnih 3+2. 

 

Bolomboy je zver i igrač koga smo tražili svih ovih godina. Em u odbrani krpi sve, em u napadu ne fantazira nego završava ono što centar treba da završi. Sposobnost da pogodi i neku trojku nam je esencijalna na ovu našu unutrašnju liniju, posebno kad i Gilespie uđe u rotaciju kao još jedan apsolutni nešuter.

 

Ne znam šta su dalji planovi vezano za dolaske i odlaske, treba Sfero da vrati samopouzdanje Yagu i natera ga da ne preskače svoje šuteve zarad nekih glupih odluka. Hanga je back up plej očigledno, neka uloga potentnijeg Stefana Markovića. 

 

Nadam se da će se naši igrači boriti kao sinoć, pa i više od toga. Značiće ova pobeda mnogo za atmosferu.

Juče se samo dokazalo ono što se svakog dana piše. Moramo imati i učinak Rokasa, Tobija pa i Simonovića i Dede. Naročito prva dvojica koja su i dovedena da daju doprinos. Do sada smo se sve mučili i gubili neizvesno jer smo imali po utakmici 2,3 raspoložena igrača a sa tim brojem se ne može u EL. Nadam se samo da će pomenuti nastaviti da pružaju doprinos već u Atini i time pokažu da mogu. Baš nam fale njihove dobre igre. Juče je sve išlo kako treba uz magičnu noć Tea ali bez učinka Rokasa i Tobija opet bi bila neizvesna završnica a znamo kako smo takve utakmice do sada prolazili. 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Sector said:

Da ne pretjerujemo, najjače da bi neko osporavao dolazak Amera zato što ima hrvatski pasoš. 

Zbog pasoša ne, zbog toga što je hrvatski reprezentativac da. 

Šanse nema da se sada Čović zameri organizovanim navijačima. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Čočo said:

Ja verujem i dalje ali samo sa još jednom 1/2 i 4. Bez toga kao što sam pre nekoliko nedelja rekao, biće po koja velika pobeda dok sve ostalo biće mučenje. 

Naravno. Bez doselekcije neće ići a i onda je upitno ali barem nadu i veru nam ne mogu oduzeti. Nestrpljiv sam da vidim koga ćemo to još da dovedemo a onda da se nekako dogegamo do Play-Ina. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, TB Told said:

Zato što je smešno to nazivati sjajnom rolom. U utakmici u kojoj smo dali 98 poena treba slaviti 5 poena Davidovca (ktritični napadi za +15 i 17 na sedam minuta pre kraja meča🙂) , pri čemu i u takvoj utakmici mu je jedina napadačka uloga bila dotrčavanje na dva skoka u napadu, a inače je bio nevidljiv. 

 

Zato se i zove rola/sekvenca kako god želiš, a ne cela utakmica.

 

A drugo, njegov drugi off skok je došao nakon 6 vezanih poena Boldvina gde su prišli na -12 i 6 i po min do kraja što samo po sebi i jeste bilo kritično za našu ekipu imajući u vidu kako smo gubili utakmice. 

 

Prvi sam za to da se kritikuju određene stvari, ali ipak treba pomenuti i ovakve sekvence uvek. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mister-no said:
19 minutes ago, The_Big_S said:
Ja mislim da bi najrealnije bilo da uzmemo Vasu Oklahomi. Njima ne treba ni za šta, a nama bi značio emoji23.png

Goga Bitadze i on 🙂

Nemoj pobratime više centara, ko Boga te molim... 😔

Daj jednu četvorku, ljubi te brat

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mister-no said:
21 minutes ago, The_Big_S said:
Ja mislim da bi najrealnije bilo da uzmemo Vasu Oklahomi. Njima ne treba ni za šta, a nama bi značio emoji23.png

Goga Bitadze i on 🙂

Tesko, on je sjajno odmjenio Wendela Cartera u Orlandu nakon povrede ovoga. Sunsima je isto na radaru. 

Edited by bodo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gilespi je 17ti tako da imamo jos mjesta za potencijalno 3 pojacanja,plej je bas hitan jer vidjeli smo i sinoc na sto licimo kad teo izadje a teo svakako ne moze svaku onoliko da igra,rupa na 4 stoji jos od ranije i licno ocekujem neke novosti danas-sjutra..

Edited by Nik1991
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, bodo said:

Zasto? 

Quote

 

Razlog za promenu mesta odigravanja utakmice je zauzetost svih ostalih hala u Beogradu u nedeljnom terminu kada je zakazan meč koji „zatvara“ prvi deo sezone u regionalnom takmičenju.

 

Zbog kapaciteta dvorane u Železniku i velikog broja „sezonaca“ (za koje je obezbeđen slobodan ulaz), pojedinačne karte neće biti u prodaji.

 

Ulaz za sve na nedeljnu utakmicu biće na centralnom ulazu za tribine dvorane u Železniku.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...