Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

34 minutes ago, fradler said:

 

Ne zna se ni kod komsija, pa produzise rutinski Pantera nas jos dve godine. Valjalo bi da makar jos ponegde uglavimo team option uz tih +1, a ne samo kod Erona Vajta i Hasana Martina.

Pa ne bi rekao da se kod njih ne zna,prije da kod njih ima nekih garancija sa vrha da će i narednih godina imati dobar budzet.Misliš da bi Pantera i Ledeja doveli da igraju uleb cup,i da ne bi rata igrali bi i drugu sezonu ugovora,a došli iz ekipe koja je igrala f4 i Panter bio najbolji igrač,koliko li su morali dati, još ugovor na dvije godine..Kod nas je do sada svaka sledeća sezona bila neizvjesna..

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Nemamo mi luksuz da potpisujemo višegodišnje ugovore sa toliko skupim igračima, jer se ne zna koje takmičenje ćemo igrati te naredne sezone, tako da će uvek biti +1. 

 

Slažem se. Očigledno nemamo garancije za budžet gledano dugoročno jer komšije iz evrokupa potpišu Ledeja i Pantera na dve godine, zatim ih produže na još dve gde je Panter imao vrhunsku sezonu i bio jedan od najboljih napadača, ako ne i najbolji. 

 

32 minutes ago, Sector said:

Što se nas tiče, nama je baš potrebna mobilna četvorka sa šutem i takav igrač bi bio bombona na ovaj roster. Trenutno imamo samo teškaše na toj poziciji i mislim da ćemo imati dosta problema ali vrijeme će pokazati. Sa druge strane, dobro bi bilo da imamo na poziciji Lazića beka koji pored odbrane može da spusti loptu na parket a da to ne bude komedija. Vidjećemo da li će biti neke doselekcije.

 

Iz mog ugla ta četvorka ne mora da ima ne znam kakav šut, ali da ne bude baš Lazarević jer Simon, Tobi, Deda umeju da pogode pa i Bolomboj nekad da bocne. Treba nam pre svega četvorka koja je pokretna i dobra defanzivno, dobar skakač i štitač obruča.

 

Čak mi ni Lazić nije problem jer konačno imamo spolja više igrača koji umeju sa loptom, mada tu svakako ne bi bilo na odmet imati dobrog defanzivca i ballhandlera. Videćemo kako će se Jago snaći u el i mislim da od toga zavisi doselekcija spolja.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Čvarkov said:

Iz mog ugla ta četvorka ne mora da ima ne znam kakav šut, ali da ne bude baš Lazarević jer Simon, Tobi, Deda umeju da pogode pa i Bolomboj nekad da bocne. Treba nam pre svega četvorka koja je pokretna i dobra defanzivno, dobar skakač i štitač obruča.

Toga iskreno na marketu nema ako ne računamo ove nerealne iz NBA.

Jedini u Evropi koji bi nam možda odgovarao je Daulton Hommes ali on se ne uklapa baš u ovo što si ti napisao.

Ja sam iskreno prezadovoljan igračima koje smo doveli i nemam problem ni sa kim ali je roster malo nedorečen.

Two-way bek koji bi uzeo Lazićeve minute i samim tim rasteretio Nedovića i jedna korektna četvorka bi ovaj već kvalitetan tim koji može puno učinila mnogo boljim.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Čvarkov said:

Slažem se. Očigledno nemamo garancije za budžet gledano dugoročno jer komšije iz evrokupa potpišu Ledeja i Pantera na dve godine, zatim ih produže na još dve gde je Panter imao vrhunsku sezonu i bio jedan od najboljih napadača, ako ne i najbolji. 

 

Siguran sam da u slučaju da igrate na loptu za F4 ove sezone, gde Šabaz ima ključeve ekipe u rukama, budući da je već među najplaćenijima, imaće razloga da ostane i pored interesovanja sa strane...

 

Primeri Vildoze koji je poput Lesora dobio torbu što se kaže, ili Kampaca za koga se znalo da je tu samo do juna i da se vraća u Real nisu baš relevantni. Prethodnih sezona jednostavno niste bili konkurentni, tako da odlasci igrača koji će, ispostaviće se, imati uloge u ekipama viših ambicija tek nisu...

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pierre van hooijdonk said:

 

Siguran sam da u slučaju da igrate na loptu za F4 ove sezone, gde Šabaz ima ključeve ekipe u rukama, budući da je već među najplaćenijima, imaće razloga da ostane i pored interesovanja sa strane...

 

Primeri Vildoze koji je poput Lesora dobio torbu što se kaže, ili Kampaca za koga se znalo da je tu samo do juna i da se vraća u Real nisu baš relevantni. Prethodnih sezona jednostavno niste bili konkurentni, tako da odlasci igrača koji će, ispostaviće se, imati uloge u ekipama viših ambicija tek nisu...

 

Sve bi to imalo smisla, ako pre toga nemamo slučaj gde Panter i Ledej potpišu za ek ekipu na dve godine. Da ne ponavljam odakle su došli i kakve su sezone imali pre KKP. 

 

Mi smo godinama igrali el i nismo uspevali da zadržimo glavne igrače iz prethodne sezone.

 

Ne znam što je problem priznati da se sve to promenilo dolaskom Željka.

  • Like 31
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Čvarkov said:

Mi smo godinama igrali el i nismo uspevali da zadržimo glavne igrače iz prethodne sezone.

 

Ne znam što je problem priznati da se sve to promenilo dolaskom Željka.

 

Kada se plaća dobro i ambicije su visoke, nema razloga da dobri igrači ne dođu/ne produže. Ako ne grešim, sem sezone kada se igralo sa CSKA u plej-ofu, isti vam je izmicao svake naredne sezone. Očekivano je da glavni igrači, suočeni sa većim, boljim i izazovnijim projektima odluče da odu.

 

Bilo je kašnjenja, natezanja sa EL, insistiranja na domaćoj osnovitm ali stvar se uglavnom vrti oko dve stvari: lova i ambicije. Nekada je dovoljno jedno od ta dva, nekada oba... ali da, u slučaju da imate najviše ambicije i sledeće sezone, ne vidim zašto Šabaz ili bilo koji drugi igrač ne bi ostali, osim da se pojave neki sa još većim ambicijama i većom lovom, ali to onda ne ide na dušu kluba ili tek na dušu rivala.

 

Složićemo se da je prethodne sezone počeo trend visokih ulaganja u oba kluba koja dosta menjaju okolnosti. Tačno je da niste zadržavali igrače koji bljesnu, ali nisu ni tadašnje Valensije, Žalgirisi i ostali koji su rezultatski & finansijski bili u drugom delu lige. Sada je situacija znatno drugačija...

  • Like 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, pierre van hooijdonk said:

Složićemo se da je prethodne sezone počeo trend visokih ulaganja u oba kluba koja dosta menjaju okolnosti. Tačno je da niste zadržavali igrače koji bljesnu, ali nisu ni tadašnje Valensije, Žalgirisi i ostali koji su rezultatski & finansijski bili u drugom delu lige. Sada je situacija znatno drugačija...

 

Nećemo se složiti jer je taj trend kod vas počeo kao što sam rekao dolaskom Željka, a kod nas na pola prošle sezone.

  • Like 25
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Čvarkov said:

 

Nećemo se složiti jer je taj trend kod vas počeo kao što sam rekao dolaskom Željka, a kod nas na pola prošle sezone.


Tema je bila da li bi Šabaz ostao, odnosno zbog čega igrači potpisuju/produžuju ugovore. Vidim da bi da pričaš o nečemu drugom, što ovde nije moguće. 
 

Kao što rekoh, kada ima love i visokih ambicija, situacija je drugačija nego kada to nije bio slučaj, a za koji se hvataš (nismo produžavali nosioce ranijih sezona). Eto, Vildoza je u paketu sa Lesorom zapalio, a vidiš kakvu muku mučimo sa njegovom zamenom, iako se love ima. Neproduživanje Vildoze i Kampaca nije isto kao neproduživanje Lorenca npr. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, pierre van hooijdonk said:


Tema je bila da li bi Šabaz ostao, odnosno zbog čega igrači potpisuju/produžuju ugovore. Vidim da bi da pričaš o nečemu drugom, što ovde nije moguće. 
 

Kao što rekoh, kada ima love i visokih ambicija, situacija je drugačija nego kada to nije bio slučaj, a za koji se hvataš (nismo produžavali nosioce ranijih sezona). Eto, Vildoza je u paketu sa Lesorom zapalio, a vidiš kakvu muku mučimo sa njegovom zamenom, iako se love ima. Neproduživanje Vildoze i Kampaca nije isto kao neproduživanje Lorenca npr. 

covece, kad smo mi igrali taj plejof sa Cska, sledece sezone  je F4 bio u Bgu. Nismo  zadrzali nikog iz te ekipe jer nismo imali para.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Redstar0356 said:

covece, kad smo mi igrali taj plejof sa Cska, sledece sezone  je F4 bio u Bgu. Nismo  zadrzali nikog iz te ekipe jer nismo imali para.

Pomesao si sezone. F4 u BG je bio posle one sezone kad smo bili 9. Tj prva godina onog sistema takmicenja.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

Kao što rekoh - nemamo mi taj luksuz. 

 

Preciznije rečeno, do sad nismo imali a koliko vidimo neki novi vetrovi duvaju što se tiče budžeta tako da možda na leto budemo mogli da zadržimo nekog nosioca iz ove sezone. Mada i dalje zvuči dosta nerealno da zadržiš najtraženijeg slobodnog agenta na EL tržištu i platežno nadjačaš jednu Barselonu pa još da igraču daš dvogodišnji ugovor.

  • Like 20
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Preciznije rečeno, do sad nismo imali a koliko vidimo neki novi vetrovi duvaju što se tiče budžeta tako da možda na leto budemo mogli da zadržimo nekog nosioca iz ove sezone. Mada i dalje zvuči dosta nerealno da zadržiš najtraženijeg slobodnog agenta na EL tržištu i platežno nadjačaš jednu Barselonu pa još da igraču daš dvogodišnji ugovor.

 

Priče su da je ponuda Barse izjednačena, a siguran sam da je veliki deo odluke bio Željko, ali i ambicije za ovu sezonu, u trenucima kada je Mirotić već bio dogovoren, a Željko je pričao o tome da je Mirotić aktivno komunicirao sa Panterom i njim oko dodatnih delova rostera. Realno, sa trenerom početnikom i nekoliko nepoznanica, pitanje je koliko je Barsa u julu delovala kao bolje mesto za njega od KKP.

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Chaos Is Me said:

Mada i dalje zvuči dosta nerealno da zadržiš najtraženijeg slobodnog agenta na EL tržištu i platežno nadjačaš jednu Barselonu pa još da igraču daš dvogodišnji ugovor.

Takodje zvuci nerealno da platezno nadjacas ponudu Armanija za Shabazza pa jos da igracu das dvogodisnji ugovor. Da ne pricamo o tome da su im na toj poziciji ostali kljakavi Pangos i Maodo Lo. Messina je spomenuo "drugaciju" ponudu Zvezde, sta god to znacilo.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mrk said:

Takodje zvuci nerealno da platezno nadjacas ponudu Armanija za Shabazza pa jos da igracu das dvogodisnji ugovor. Da ne pricamo o tome da su im na toj poziciji ostali kljakavi Pangos i Maodo Lo. Messina je spomenuo "drugaciju" ponudu Zvezde, sta god to znacilo.

Zanimljivo kako je sada Messina relevantan i veruje mu se, a u leto 2021. samo bio ljubomoran što su mu dva igrača iz F4 rostera otišla stepenik niže, i izmišljao priče. Menjaju se valjda ljudi, ne znam 🤷

  • Like 33
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, pierre van hooijdonk said:

 

Priče su da je ponuda Barse izjednačena, a siguran sam da je veliki deo odluke bio Željko, ali i ambicije za ovu sezonu, u trenucima kada je Mirotić već bio dogovoren, a Željko je pričao o tome da je Mirotić aktivno komunicirao sa Panterom i njim oko dodatnih delova rostera. Realno, sa trenerom početnikom i nekoliko nepoznanica, pitanje je koliko je Barsa u julu delovala kao bolje mesto za njega od KKP.

 

ne mogu da ulazim u deo ko je koliko nudio, jasno je da punter nije zakinut na temu ali sigurno ima veze to sto je zeljko trener, kakav je punterov status & promena svega 3-4 igraca u odnosu na proslu sezonu.

 

tu ti realno i ne treba veca ponuda da ostanes.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Stanko1997 said:

Zanimljivo kako je sada Messina relevantan i veruje mu se, a u leto 2021. samo bio ljubomoran što su mu dva igrača iz F4 rostera otišla stepenik niže, i izmišljao priče. Menjaju se valjda ljudi, ne znam 🤷

 

Primetio sam da petljaš abrove sa tvitera i portala sa forumašima ovde, što je poprilično naivno ali i ružno po diskusiju.

Elem, čuli smo nakon te 2021. od Panterovih saigrača iz Milana (Rajs) da su bili šokirani što Milano nije istresao kesu za Puntera, već mu nudili sličnu lovu koju je imao, nakon odlične sezone, te da je sa razlogom rekao fuck you tom Messini i Milanu. Messina je mogao da kuka da su hteli da ga zadrže, kao i sada sa Šabaza, ali ko ga jebe, kada je outbidovan.

 

LeDay-a jednostavno nisu produžili. Ali bitno da si šuknuo novom kolegi i prikupio plusiće.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...