Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

6 hours ago, Kooineeperk said:

U principu se slazem, nece jedan igrac sve pokriti, ali nije jedan jer si zanemario BB-a koji je ipak ne moze da se svrsta u grupu Mitra, Dede, Plavsica, Ilica i ostalih zakrpa. 

 

Prosto, ne mozemo da se oslobodimo svih gluposti koje smo napravili (dugorocne ugovore sa losim igracima). I onda vidim prostor samo za jos jednog visokog igraca ako je Plavsic done deal. 

 

 

Onaj cije se ime ne sme pominjati, da ne bi razdvajao narod 😄 salim se, 'bem li ga. Nije da ih nema... 


Necu da licitiram imenima da me ne bi banovalo 😄 

Nije ni cilj bila licitacija imenima već da se ukaže da igrač koji bi pokrio nedostake ostalih visokih igrača koji su realni (postojeći ugovori + Plavšić) za sledeću sezonu ne postoji i da će u takvoj situaciji taj jedan igrač da završi sa etiketama koje sada ima Tobi. 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Mile1 said:

Ok za fibu ligu sampiona

 

Imamo mi više problema na drugim pozicijama da bi nam ova centarska bila trn u oku

12 hours ago, Čočo said:

Zamisli situaciju da se povredi Bolomboj. Da li misliš da prvi centar u EL ekipi treba da bude Mitrović ili Plavšić? Evo ja se ježim od same pomisli da će Mitrović i Plavšić u 2024/2025 godini da igraju protiv Tavaresa, Lesora, Niba, B. Dajvisa, Rajta, Milutinova, Fola pa i Motajunasa, Hajesa, Oturua, Timana...a sigurno sam propustio još dosta njih. Evo nije mi dobro. 

Zamisli situacija povredi se Lesor, pa mora anetukumpo na sve gore pobrojane.

Imamo prvog centra koji će imati 20-25 minuta, ova dvojica mogu da pokrpe preostalo 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dovodjenje Plavsica ima smisla samo ako menja Mitrovica.Koliko je realno da ce Covic uciniti ono sto ima smisla?Za sve one,verujem dobronamerne,clanove ovog foruma,koji savetuju da ne "mastamo" o timu bez Plavsica,Dede,Ilica,sa Nedovicem i Mitrovicem koji ce imati minutazu koja odgovara njihovom doprinosu,itd,mogu samo da odgovorim da se nista nije dogodilo u realnosti,a da pre toga nije izmastano.Alternativa je gledati Eurokup ekipu u Euroligi,i gledati kako na komsijsko dovodjenje Marinkovica mi "odgovaramo" Plavsicem..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Milos 3.14 said:

Imamo mi više problema na drugim pozicijama da bi nam ova centarska bila trn u oku

Zamisli situacija povredi se Lesor, pa mora anetukumpo na sve gore pobrojane.

Imamo prvog centra koji će imati 20-25 minuta, ova dvojica mogu da pokrpe preostalo 

1) slazem se da na drugim pozicijama imamo vise problema,ali to be znaci da nam ova centsrska linija ne bi trebala biti "trn u oku".

2)PAO ima jos igraca koji mogu da zamene Lesora,bolje nego Anetukompo..ti si bas pomenuo najslabijeg..nadam se slucajno..kao sto se nadam da si slucajno prevideo da je Lesor bolji od Bolomboja,da je mladji i manje rizican za povrede..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče Pao ja sam pomenuo igrača koji ga je menjao celu sezonu, drugi centar je Balcerovski. Iskreno ne znam ko je gori.

 

Što se tiče zvezde mi imamo jednu odličnu i jednu solidnu opciju na centru, a potencijalno dovodimo za EL standarde mladog igrača koji ima telesinu i fizikalije da igra tu istu EL.

Sa druge strane imamo 0 četvorki koji mogu da igraju EL, ako ode Rokas isto važi i za poziciju krila.

Nemamo startnog pleja, ali je Ciganima problem Plavšić, centar od 216 sa solidnom tehnikom i mobilnošću za tu visinu. 

Nije poenta da opet dovedemo 10 igrača, nego da za početak na svakoj poziciji imamo jednog Bolomboja, a Jago, Teo, Lazić, Deda , Nedović nek krpe.

  • Like 8
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nenadd said:

Evo recimo Smits koga je Monako navodno vec kaparisao, a cije bi dovodjenje dovelo do poslovicnog nezadvoljstva medju navijacima jer nije mitska zver crne puti.

Dobar sut, cvrst ko stena, namazan, dobar skok, ima visinu, disciplina i igranje u jakim sistemima...

Nije uospte los ni Blosomgejm ako ga se Monako bude odrekao, mada je on znacajno nizi i cesto igra kao trojka.

Interesantno resenje je i Miki koji ne briljira poslednje 2 sezone ali igra standardno i na papiru ima mnogo onoga sto bi nama znacilo.

 

Ima igraca, samo moraju da se plate, verovatno ih ima i po EK i LS ali tamo se tesko nalazi starter.

Dzon Braun i Timan takodje ali otom potom,da vidimo sto cemo prvo igrati sledece sezone..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Milos 3.14 said:

Što se tiče Pao ja sam pomenuo igrača koji ga je menjao celu sezonu, drugi centar je Balcerovski. Iskreno ne znam ko je gori.

 

Što se tiče zvezde mi imamo jednu odličnu i jednu solidnu opciju na centru, a potencijalno dovodimo za EL standarde mladog igrača koji ima telesinu i fizikalije da igra tu istu EL.

Sa druge strane imamo 0 četvorki koji mogu da igraju EL, ako ode Rokas isto važi i za poziciju krila.

Nemamo startnog pleja, ali je Ciganima problem Plavšić, centar od 216 sa solidnom tehnikom i mobilnošću za tu visinu. 

Nije poenta da opet dovedemo 10 igrača, nego da za početak na svakoj poziciji imamo jednog Bolomboja, a Jago, Teo, Lazić, Deda , Nedović nek krpe.

Razumem tvoje razmisljanje.Slazem se sa svim sto si napisao osim ovo oko Plavsica.Centar od 26 godina,kome je najveci klub u karijeri Mega,koji prakticno nikad nije igrao takmicarsku kosarku,i sledstveno tome,bez ikakvog iskustva u bilo kom evro takmicenju,moze da bude,u najboljem slucaju treca opcija na 5 u Evroligi.A za to vec imamo Mitrovica.Uzgred,da mogu da biram,a ne mogu,pre bih rizikovao sa Plavsicem,nego produzavao agoniju sa Mitrovicem.Obojica u timu-propast u najavi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kalina je valjda sinoc kupio kartu za Bgd, ne povratnu.

Moze Plavsic, ali mora da dodje i neka visoka mrcina, neki nemeteljav, pa da pored Bolomboja imamo i njih dvojicu. Ostane li Mitar uz Bolomboja i Plavsica, gotovi smo.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Poslije svih promašaja sa igračima ove sezone kako vjerovati da je klub dobro procijenio da će momak koji nikad nije igrao iznad Mega/ABA nivoa biti pojačanje za EL?

Čak i bez kombinatorike oko ostatka rostera, ja prosto ne vjerujem u našu sposobnost da odaberemo igrača kog ćemo znati da iskoristimo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nenadd said:

Evo recimo Smits koga je Monako navodno vec kaparisao, a cije bi dovodjenje dovelo do poslovicnog nezadvoljstva medju navijacima jer nije mitska zver crne puti.

Dobar sut, cvrst ko stena, namazan, dobar skok, ima visinu, disciplina i igranje u jakim sistemima...

Nije uospte los ni Blosomgejm ako ga se Monako bude odrekao, mada je on znacajno nizi i cesto igra kao trojka.

Interesantno resenje je i Miki koji ne briljira poslednje 2 sezone ali igra standardno i na papiru ima mnogo onoga sto bi nama znacilo.

 

Ima igraca, samo moraju da se plate, verovatno ih ima i po EK i LS ali tamo se tesko nalazi starter.

 

Šmitsom bi bili nezadovoljni samo nemači pojma. Nije on uopšte loš atleta iako je sa Baltika uz sve ostale prednosti koje si naveo.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Da ne odgovaram svakom pojedinacno - poenta je da sa ovoliko balasta u vidu aktuelnih ugovora mi mozemo sebi da priustimo, na visokim pozicijama, samo jednu cetvorku startera.

 

Za backup ce morati to da budu DeDa i Ilic. Ili eventualno TT ako nije za startera ali pokaze se dovoljno dobar i jeftin za zakrpu a da u tom slucaju Ilica posaljemo u FMP ili Megu (na Simonovica svakako ne racunam). 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Ako na 3 dovedemo Kalinolikog igraca koji moze da uskace i na 4, plus startna cetvorka i Davidovac kao treca opcija, nije ni to lose. 

 

Mislim da su ljudi postali malo i razmazeni i nerealni pa ocekuju 12 top igraca u rosteru. Za pocetak nam treba na svakoj poziciji ozbiljna prva opcija. Ove sezone smo u tome promasili sa Nejpirom na kecu, a na dvojci je nedovic bio "stidljiva" prva opcija s obzirom da je igrao svega 20 minuta u proseku. Prvu cetvorku nismo ni imali, nego smo krpili. Jedino su na 3 i 5 Rokas i Bolomboj ispunili te uloge prvih opcija, s tim da se za ovog prvog moze diskutovati da li u toj ulozi treba da bude i naredne sezone. Dakle, trebaju nam novi bek i krilni centar definitivno, i to igraci koji ce da gule na tim pozicijama bar 25-30 minuta prosecno. Ako mali Topic ode u Nba, onda treba i kec. Ako dovodimo Kalinolikog, onda Rokasu redukovati minutazu ako je zainteresovan, ako ne pustiti ga. E, onda kad budemo imali na svakoj poziciji jednog igraca sposobnog da nam igra 25-30 minuta onda cemo lakse podneti 5-10 minuta Plavsica, Mitrovica ili Davidovca. S tim da treba da ti se poklopi i da povrede zaobidju nosioce, jer kao sto rekoh nerealno je da imamo na svakoj poziciji dve top opcije. 

 

1: Topic(?), Yago, Teodosic

2: ???, Nedovic

3: Kalinic(?), Djurisic(?), Lazic

4: ???, (Kalinic), Davidovac

5: Bolomboj, Plavsic(?), Mitrovic

 

I da neko ne shvati pogresno, nije ovaj roster moja zelja, nego uzimam u obzir realne okolnosti i razmisljam kako bi iz ovoga sto imamo mogli da izvucemo najvise. Nedovic, Davidovac i Mitrovic koji su pod ugovorom nece sigurno otici, a verovatno ni Lazic jos uvek nece u penziju. 

Edited by СтелаРоса
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Za 4 dana počinje finalna serija, ne zna se gde se igra, a što je najgore od svega ni mi sa pošteno plaćenim sezonskim kartama uopšte nemamo informaciju i nismo čak ni sigurni da ćemo biti u hali uopšte...

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Threekola said:

Za 4 dana počinje finalna serija, ne zna se gde se igra, a što je najgore od svega ni mi sa pošteno plaćenim sezonskim kartama uopšte nemamo informaciju i nismo čak ni sigurni da ćemo biti u hali uopšte...

Pa kad ne znamo protivnika😀

  • Like 2
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

Pozicija centra je jedina na kojoj imamo regularnog EL startera, Bolomboja. Takođe, imamo i Mitrovića, za kog se većinom slažemo da može da bude peti visoki u 12 (kad već ima ugovor i neće otići) i pokupi neki minut u EL kad je prilika, a u ABA i mnogo više.

Za trećeg centra u timu smo imali baš mnogo izbora koncepcijski, da probamo i da ne boli mnogo.

Jedna opcija, proveren igrač 5/4, koji ima i šut, tipa Miki (ne mora on, nego taj tip).

Druga, iskusnjara koja će igrati max 10-15 min, tipa Hajns.

Treća, da se kockamo sa nekim mlađim atletom, koji još nije dokazan, a ima potencijal. Pa i ako promašimo, da ga promenimo u doselekciji.

Od svega toga mi smo odlučili (očekivano) da nam kriterijum bude - domaći igrač. Pa, ko bi mogao od domaćih, a da već nije kod nas ili u Par, ili da nije penzioner - jedino Plavšić. To što je do 26. god igrao skoro pa rekreativno, što nije postojao na košarkaškoj mapi Srbije, što ima manji potencijal od Simonovića (opravdano smo složni da nije za nas) - nema veze, domaći je, neće se baci.

Da napomenem, ovo sve pišem pod pretpostavkom da igramo EL. Ako se spremamo za EC - centarska linija Bolomboj, Mitrović, Plavšić je sasvim ok.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Na Mocartu rekli danas odluka, videcemo...

Ako svi sezonci mogu da udju u Pionir, navijam da bude Pionir, ali samo da niko ne ispasta od Sezonaca...

Ne verujem da nas ima vise od 7-8k

Link to comment
Share on other sites

Kako svi da stanu u Pionir kad je klub krajem septembra objavio da je prodato 12.000 sezonskih? Nema šta da se prebrojavamo i verujemo/ne verujemo da li nas ima 7-8k, ovo je bio podatak sa zvanične stranice kluba.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Covic je rekao da je u profaju pusteno 12500 sezonskih a da je istalo 500-600, matematikom iz drugog razreda se dodje da pionir ne bi smeo da dodje u rqzmatranje uopste, druga stvar koja bi bila skandal sto bi bar 3 k ljudi u pioniru slusalu utakmicu iz hodnika ako ne dodju 4 sata ranije na utakmicu a sobzirom da je radni dan to bas i nije tako lako izvodljivo, sve sem arene je ozbiljan skandal i pisanje po navijacima na sta nije da nismo navikli

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, MarioKempes said:

Kako svi da stanu u Pionir kad je klub krajem septembra objavio da je prodato 12.000 sezonskih? Nema šta da se prebrojavamo i verujemo/ne verujemo da li nas ima 7-8k, ovo je bio podatak sa zvanične stranice kluba.

Inače sve je istina što čović iznese,eh da je bar 20 %.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, СтелаРоса said:

Ako na 3 dovedemo Kalinolikog igraca koji moze da uskace i na 4, plus startna cetvorka i Davidovac kao treca opcija, nije ni to lose. 

 

Mislim da su ljudi postali malo i razmazeni i nerealni pa ocekuju 12 top igraca u rosteru. Za pocetak nam treba na svakoj poziciji ozbiljna prva opcija. Ove sezone smo u tome promasili sa Nejpirom na kecu, a na dvojci je nedovic bio "stidljiva" prva opcija s obzirom da je igrao svega 20 minuta u proseku. Prvu cetvorku nismo ni imali, nego smo krpili. Jedino su na 3 i 5 Rokas i Bolomboj ispunili te uloge prvih opcija, s tim da se za ovog prvog moze diskutovati da li u toj ulozi treba da bude i naredne sezone. Dakle, trebaju nam novi bek i krilni centar definitivno, i to igraci koji ce da gule na tim pozicijama bar 25-30 minuta prosecno. Ako mali Topic ode u Nba, onda treba i kec. Ako dovodimo Kalinolikog, onda Rokasu redukovati minutazu ako je zainteresovan, ako ne pustiti ga. E, onda kad budemo imali na svakoj poziciji jednog igraca sposobnog da nam igra 25-30 minuta onda cemo lakse podneti 5-10 minuta Plavsica, Mitrovica ili Davidovca. S tim da treba da ti se poklopi i da povrede zaobidju nosioce, jer kao sto rekoh nerealno je da imamo na svakoj poziciji dve top opcije. 

 

1: Topic(?), Yago, Teodosic

2: ???, Nedovic

3: Kalinic(?), Djurisic(?), Lazic

4: ???, (Kalinic), Davidovac

5: Bolomboj, Plavsic(?), Mitrovic

 

I da neko ne shvati pogresno, nije ovaj roster moja zelja, nego uzimam u obzir realne okolnosti i razmisljam kako bi iz ovoga sto imamo mogli da izvucemo najvise. Nedovic, Davidovac i Mitrovic koji su pod ugovorom nece sigurno otici, a verovatno ni Lazic jos uvek nece u penziju. 

Ja sam ubeđen da se svim silama radi na tome da ovaj  ??? igrač na poziciji 1/2 bude Vildoza ...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...