Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

8 minutes ago, Wingwalker said:

Pošto čak ni ja nemam rešenje za Šabaza...onda da se svi vratimo čekanju.
Tako se to verovatno radi i u ostalim franšizama...pa kako bude.

Rekoh samo svoje mišljenje,  struka treba da odluči o tome ... valjda tako rade u ozbiljnim klubovima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Wingwalker said:

Smešno je poredjenje sa Vildozom jer je Luca prvo pokazao šta ume i to kao padobranac a ne projektovani nosilac koji je sa timom od početka sezone, tačnije porobio je u našem dresu a tek onda upao u krizu.
Šabaz nit je počeo da isporučuje nit ima volju da se cima u vezi toga i to za tri puta veću cifru.

Dripac belosvetski...neće taj qcem mrdnuti.

Bas tako. Bilo je drvlje i kamenje na Vildozu jer je lelemudisao pri kraju a covek je igrao kao zmaj jedno vreme. A ovamo za kurcobolju Šabaza se eto ima razumevanja. Jbg, zna se da mu je odbrana losa strana, pa cemo da mu gledano kroz prste i to sto boli uvo da se malo cimne u odbrani.

Da, tacno je da kada bi ofanzivno radio ono zasto je doveden, da bi manje bio kritikovan. Ovako, duplo golo, dupla nula...

Link to comment
Share on other sites

Ljudi toliko daleko idu da im smeta sto Sabazz preskace reklame pri izmeni...

Jel vam smeta sto je prvi uleteo u teren preko te iste reklame posle trojke Jaga protiv Bajerna i proslavio sa njim na onakav nacin?

 

Najlakse je samo pljuvati i kritikovati, daleko da ne zasluzuje kritiku ali se preteruje...

Protiv Armanija je pri izmeni  sutnuo tu istu reklamu od besa zbog svoje lose igre.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Don Dusko said:

@Cavani svi mi ovde kritikujemo Shabazza samo je problem sto neki mu jos nisu pripisali i natprirodne moci u toj kritici jbg.

I ja vidim da on ne isporucuje i da moze bolje u nekim stvarima al nemojmo da mu pridodajemo i za nesto sto nije kriv jbg.

 

Samo da ponovim da Shabazz suri u napadu nikoga od nas ne bi bilo briga da li ponekad nije ispratio igraca kad mu uzmu loptu ili da preskace reklame..A posto je los i na to se gleda jbg. Njegov glavni problem je napad i za to mora da se kritikuje jer ovo sto on prikazuje je 10-15% mogucnosti.

 

I da dodam za slucaj Vildoza...Verovatno je uticalo sto je on u prvih 2 meseca odigrao kao top EL bek pa kad je usledila kriza onda je imao kredit kod navijaca. Shabazz to nema i to svojom krivicom.

Nikad zvezdaska publika nije izvizdala svog igraca zbog promasaja, Kampaco je imao uzasne procente a kostao je i vise od Shabazza pa ga niko nije kritikovao, naprotiv.

Nije ni Shabazz dobio zvizduke zbog 1/7 suta ili 7 prodatih lopti, nego zbog stava, kada ni ne pojuri igraca nakon izgubljene vec se igrac iza njega polomi dok on samo sagne glavu i trckara.

Ako preskoci reklame i ne pozdravi se sa saigracem i trenerom, to je ultimativno nepostovanje i glumljenje zvezde, koje bi se i Harden postideo. 

 Nisam ni ja bio protiv potpisa letos, delovalo je kao dobar posao.

Nema Silbovanja, to nam je sto nam je. Mozda ce porobiti nastavak sezone, ali za ovo sada zasluzuje sve kritike.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Cenim i da je i Faku efekat dosta uticao na razočaranje Šabazom. Svi oni koji su ga potcenjivali, a nije bilo malo, a Šabaza dočekali kao Mesiju i "duplo boljeg od Fakua" sada na teži način shvataju ko je ko u evropskoj košarci. I da nije sve kao na igrici gde ti igrač sa rejtingom 85 uvek i garantovano isporuči više od ovog sa 80. 

 

I sad pošto je meZZimac usrao motku, daj da ga raščerečimo i bacimo lavovima. Dok argentinos naravno prži u Realu sa adekvatnim personalom, plus mali Top razbija sa jedva 18, grožđe čini mnogo kiselijim nego što jeste. 

 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Don Dusko said:

 

Samo da ponovim da Shabazz suri u napadu nikoga od nas ne bi bilo briga da li ponekad nije ispratio igraca kad mu uzmu loptu ili da preskace reklame..

 

Poenta je da se i ovo uglavnom izmišlja. Evo on je naveo kao primer da ne prati igrača kad mu uzmu loptu meč protiv Monaka, a na tom meču je imao tri izgubljene lopte, sve tri u reketu protivnika, tako da igrač koji mu je oduzeo nije ni trčao kontru, pri čemu je kod prve izgubljene u nastavku akcije on ukrao loptu, a treću je bacio u aut. I onda treba za ozbiljno da se uzme kad neko napiše i ponavlja da ne trči za igračem koji mu je oteo loptu. To je ta Čovićeva "zvezdaška publika" koja se bori protiv "krava muzara".

Link to comment
Share on other sites

Treba sacekati Sabaza, ali nama je problem mnogo veci od Sabaza i on potice od Covica. Ja hocu da se na ovoj temi svaki dan pise o Covicu, da se vrsi pritisak. 
 

Nije valjao Sasa Obradovic, on otisao i pravi sta pravi sa Monakom. Nije valjao Alimpijevic, covek igrao finale EK sa Bursom i drugi je sa Besiktasom sada u EK. Nije valjao Vlada Jovanovic eno covek dobio Partizan u Areni i prvi je za sad u ABA ligi. Nije valjao Dusko Ivanovic, covek fenomenalno vodi za sada Baskoniju.

 

Kada pogledamo ove trenere odozgo, zajednicko im je to sto su svi saradjivali sa Covicem i ovde nisu valjali a kada su otisli iz kluba prave dobre rezultate, a zajednicko im je to sto su oni svi sem Ivanovica u Baskoniji selektirali svoje ekipe i ekipe im igraju jako dobro. I cisto sumnjam da je Dusko selektirao sve ove igrace Zvezde.
 

Kako to da je u julu/avgustu Covic izjavio da nismo kompletni i da fali igrac na poziciji dva i poziciji cetiri a da sada u novembru ne fali nista i da navijaci nece dovoditi igrace? 
 

Zasto se navijaci slusaju i zasto se reaguje populisticki kada su treneri u pitanju i zasto im se olako daju otkazi a kada su u pitanju dovodjenja igraca nastupa se tako bahato i oholo prema tim istim navijacima koji pune Arenu svaku utakmicu? 
 

Ovi igraci se trude, ima energije, ima hemije, ali ima 9-10 dobrih igraca, od tih 9-10 nema elitnog igraca uz svo duzno postovanje Teu, ali njegov prajm je odavno prosao, nemamo dvojku, nemamo cetvorku, sa nekim igracima se promasilo, neki su povredjeni, igraci koji su zdravi nemaju energije da izvuku sve ovo jer igraju i u ABA i u EL po 20-25 minuta jer Kuzmic, Lazarevic i druzina nemaju kvalitet da nikoga rutiniraju. 
 

Klub propada, a to da se Covic ne pita nista okacimo macku o rep, ne silazi sa tva, podkasta, radija i portala, a cita i forume, ima botove, pa bi mogao da odgovori na neka pitanja navijaca a ne da silji onu stvar na nama koji smo od usta odvajali da gledamo Zvezdu ove sezone i kupovali ne tako jeftine sezonske karte za ovo podrucje da bi gledali nekompletan tim i da bi nas neko ponizavao. 

  • Like 12
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, stefan1 said:

Nije valjao Sasa Obradovic, on otisao i pravi sta pravi sa Monakom. Nije valjao Alimpijevic, covek igrao finale EK sa Bursom i drugi je sa Besiktasom sada u EK. Nije valjao Vlada Jovanovic eno covek dobio Partizan u Areni i prvi je za sad u ABA ligi. Nije valjao Dusko Ivanovic, covek fenomenalno vodi za sada Baskoniju.

Bilo bi lepo prelistati upise dok su navedeni treneri bili u klubu. Ne znam koji je to trener smenjen a da su navijaci bili protiv toga. 
 

Alimpijevicu je Covic dva puta odbijao ostavku dok ovaj nije i konacno odustao i otisao. Mislim da nije bilo ni 1% publike koja je u tom momentu zelela da Alimpijevic nastavi da radi kod nas.

 

Vlada Jovanovic, trener koji je jos pre pocetka sezone osporavan i nazivan svakakvim imenima. Njega niko u startu nije podrzao, a kamoli nakon poraza od Zadra i 1-7 u EL.

 

Ivanovic je takodje mnogo kritikovan i prizeljkivana je njegova smena pre nego sto mu je urucen otkaz. Cak su i na kraju prosle sezone misljenja bila onako, podeljena.

 

Obradovic je imao uzasan tim, ali dobro se secam da ni on u tim losim momentima nije imao podrsku publike (bar na forumima i drustvenim mrezima, jer su hale tada bile prazne zbog korone). 
 

Postujem ako zelis da izvrsis pritisak na Covica, ali to treba raditi na pravi nacin, a ne neistinama. Nasa publika je razmazena, nijedan trener nam ne valja, nema se strpljenja, samo zelimo instant rezultat i ne razmisljamo dalje od jedne sezone. Isto je i kada se dovode pojacanja, samo instant kvalitet je prihvatljiv, sve ispod toga je za najgoru osudu.

  • Like 6
  • Thanks 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, СтелаРоса said:

Nasa publika je razmazena, nijedan trener nam ne valja, nema se strpljenja, samo zelimo instant rezultat i ne razmisljamo dalje od jedne sezone. Isto je i kada se dovode pojacanja, samo instant kvalitet je prihvatljiv, sve ispod toga je za najgoru osudu.

Sve navedeno važi i za Čovića ... nači, nema razlike. :smiley53:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, СтелаРоса said:

Bilo bi lepo prelistati upise dok su navedeni treneri bili u klubu. Ne znam koji je to trener smenjen a da su navijaci bili protiv toga. 
 

Alimpijevicu je Covic dva puta odbijao ostavku dok ovaj nije i konacno odustao i otisao. Mislim da nije bilo ni 1% publike koja je u tom momentu zelela da Alimpijevic nastavi da radi kod nas.

 

Vlada Jovanovic, trener koji je jos pre pocetka sezone osporavan i nazivan svakakvim imenima. Njega niko u startu nije podrzao, a kamoli nakon poraza od Zadra i 1-7 u EL.

 

Ivanovic je takodje mnogo kritikovan i prizeljkivana je njegova smena pre nego sto mu je urucen otkaz. Cak su i na kraju prosle sezone misljenja bila onako, podeljena.

 

Obradovic je imao uzasan tim, ali dobro se secam da ni on u tim losim momentima nije imao podrsku publike (bar na forumima i drustvenim mrezima, jer su hale tada bile prazne zbog korone). 
 

Postujem ako zelis da izvrsis pritisak na Covica, ali to treba raditi na pravi nacin, a ne neistinama. Nasa publika je razmazena, nijedan trener nam ne valja, nema se strpljenja, samo zelimo instant rezultat i ne razmisljamo dalje od jedne sezone. Isto je i kada se dovode pojacanja, samo instant kvalitet je prihvatljiv, sve ispod toga je za najgoru osudu.

Ja rekoh lepo u postu mom, iz kog razloga se radi populisticki prema trenerima A KADA SE RADI O DOVODJENJU IGRACA SE NE RADI NA TAJ NACIN i umesto toga se navijaci omalovazavaju? 
 

I ja sam bio za otkaze svih trenera iznad, ali ako svuda valjaju osim kod nas, moramo da vidimo sta je uzrok.
 

Covic je trenutno kancer Crvene zvezde i jedva cekam dan da ode iz kluba pa neka zasedne na celo kluba bilo ko. A sto se strpljenja tice, treba predsednik stati iza trenera kao sto se to radi u Partizanu sa Obradovicem, ja garantujem da bi Zeljko odavno bio bivsi da je Covic u Partizanu. Ali isto tako treba stati iza trenera tako sto ces mu kompletirati tim a ne da nemamo pola godine igrace na poziciji 2 i 4, uzecu opet primer Partizana, nazalost kao i Olimpijakosa koji je doveo Mitrou Longa i Petruseva uskoro iako imaju dosta igraca na tim pozicijama ali i Zalgirisa koji reaguje i pregovara sa Pengosom.

 

Zao mi je ali ovo nije dovoljno za Zvezdu, hocu iskorak u EL i klanje sa velikanima, muka mi je od Aba lige vise, a para imamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, СтелаРоса said:

I to je istina. S tim da je postavljao Alimpija, Tomica i Jovanovicu kao dugorocna resenja, ali sistem kluba i roster nije pratio taj dugorocni plan, tako da mu ispadne opet na lose.

To je kod nas kao sa ćoravom kokom, možda će da ubode neko zrno ... a možda i neće.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, stefan1 said:

Ja rekoh lepo u postu mom, iz kog razloga se radi populisticki prema trenerima A KADA SE RADI O DOVODJENJU IGRACA SE NE RADI NA TAJ NACIN i umesto toga se navijaci omalovazavaju? 
 

I ja sam bio za otkaze svih trenera iznad, ali ako svuda valjaju osim kod nas, moramo da vidimo sta je uzrok.

Osim Obradovica ne vidim koji je to trener napravio iskorak? To sto je Dusko nanizao nekoliko pobeda nista ne znaci, i kod nas je nanizao, pa kasnije dosta toga uprskao. Sacekajmo kraj sezone. Alimpijevic je EC trener i dalje, jedino je u Zvezdi imao priliku da ucestvuje u EL. Jovanovic pobedio Partizan sa Igokeom, to apsolutno nista ne znaci. 
 

Takodje jedan od bitnijih faktora je i da ti treneri rade u klubovima gde je pritisak znatno manji nego kod nas. Biti trener u Zvezdi, i kk i fk, je strasno stresan posao. Ne treba samo da pobedjujes svaku utakmicu, nego i da ti igra bude onakva kakvu publika voli, da ti igraju igraci tacno onoliko koliko publika zamisli, da se ponasas i dajes izjave tako da ti niko nista ne zameri. I opet i ako sve to ispunis naci ce ti se neka stota stvar za koju ces popiti kritiku. Ne mozemo porediti Baskoniju, Igokeu i neke random turske klubove sa Zvezdom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pravi klub sa iole sistema mora i da edukuje svoje mase i argumentovano brani svoj izbor a ne da se giba i krije iza razularenih. Navijači Reala su dokazano najrazmaženiji u istoriji sporta, njihovi novinari i mediji još luđi, pa se stane i iza Pabla Lasa i Ćusa Matea i molim lepo.

 

Čović kao i svaki vaćaroš i bitanga "sluša" masu po svojoj potrebi. Kad je kriza rezultata - "navijači i javnost tražili smenu, klub prepoznao trenutak za promenom". A kad treba se konačno rastera domaći škart i konačno napravi kompaktan tim, dovedu smisleni igrači - "e pa neće meni forumi krojiti roster."

 

Takvom džiberskom filozofijom možeš vodiš Železnik ili Čajetinu, EL klub ni pod razno. I ovako mršavi rezultati u Evropi su iznad realnog vođenja kluba, jer uvek neki Radonjić, Tomić ili Duško zalegnu za višu stvar, pa se zamaskira opšti javašluk. Ovakvog pokvarenog i osionog monstruma nema niko, niti će imati. I nije nikakvo preterivanje, to živimo i gledamo. 

  • Like 25
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, srlepajce said:

Al ovaj Plavsic serenda

sad nemamo kvalitet a do pre mesec dana glavni krivac mu je bio Dusko kad je svima bilo jasno da nije do trenera

 

kako bese bilo u onom sramnom tekstu  putuj ili put pod noge 

 

 

Pa svima je jasno da je to bio tekst pisan po Nebojsinim potrebama.

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, СтелаРоса said:

Pa je sad odlucio da opljune po tom istom Nebojsi? Mislim, ovaj danasnji tekst udara direkt u upravu kluba.

Ja iz tog teksta zaključujem da je kriv onaj koji je doveo strance koji se nisu uklopili. 

Kako reče Nebojša, Ivanović je sam vršio selekciju. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, TB Told said:

Ja iz tog teksta zaključujem da je kriv onaj koji je doveo strance koji se nisu uklopili. 

Kako reče Nebojša, Ivanović je sam vršio selekciju. 

Napisao je i, citiram, "menjanje planova u novembru, od ideje da se Fanjal for do zadržavanja prvog mesta u Aba ligi, takođe je problematično". Obe te konstatacije su Coviceve izjave. Dalje je napisao "količina promašaja u angažovanju igrača svakog leta je sve veća" i "Zvezda već godinama dovodi igrače stihijski". Tekst je kritički napisan prema klubu, nema Ivanović veze sa tim. I treba da bude napisan. Meni smeta sto je Plavsic prosli put ispao neki Covicev poslusnik, sto mislim da nema veze sa istinom.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne kažem ja da nema Plavšić osnovanih zamerki. Ali meni smeta kad počne da se bavi poreklom igrača i usmerava sve u tom pravcu.

Evo on kaže da je jedan od osnovnih problema što je centarska linija bezopasna u šutu za tri poena. To je tačno. Ali primarni izvor problema nije loš izbor igrača, već pogrešna koncepcija pri samoj selekciji. Zadržani su nepotrebni igrači (Ilić i Kuzmić), doveden penzioner (Bjelica), doveden igrač kome je primarna pozicija tri (Davidovac  - sinoć je pretežno igrao na toj poziciji), doveden Simonović da igra na poziciji koju ne može da igra. Jedino su Bolomboj i Tobi koncepcijski bili ok izbor, pri čemu je Tobi za sada užasan. 

I kad se ovo pogleda, onda zaključak ne može da bude loš izbor stranaca, već katastrofalna koncepcija "naš je nek se nađe". 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, СтелаРоса said:

Nasa publika je razmazena, nijedan trener nam ne valja, nema se strpljenja, samo zelimo instant rezultat i ne razmisljamo dalje od jedne sezone.

 

Tu smo braća sa Partizanovcima. Oni su, verovali ili ne, terali Žoca sredinom njegove prve sezone, i početkom druge.

 

Ja sam ovo više puta pisao, ne kapiram na osnovu čega ljudi ocenjuju trenere, igrače i klub. KKCZ je, gledano iz ugla evrope, jedan osrednji klub, ni blizu nekom velikanu, i treba da je počastvovana što je deo elite. Mi smo tu sa Albom, Bajernom, Valensijom... Dakle, malo manje kenjkanja, malo više podrške, pa da vidimo, na kraju se podvlači crta.

 

Ali...kako god se završila sezona, ako je Sfero zadovoljan ovde, nemam ni jedan razlog da bih želeo drugog trenera dogodine. Za reputaciju KKCZ, Joanis je odlično rešenje. Mi moramo da gradimo sistem i da uvek gledamo da iznenadimo iz ugla autsajdera. Rekao sam na početku sezone da je priča o F4 jedna teška budalaština. Iako je istina da imamo najskuplji tim u istoriji, mnogo je klubova sa jačim rosterima, većom tradicijom, boljom ekipom koja je duže na broju i boljom infrastrukturom. Mesto KKCZ na papiru je oko 12. mesta evrolige. Sve preko je uspeh, ispod 15. je neuspeh. 

 

Napred Zvezdo.

 

PS. Želim da vidim malog Topa ove sezone, siguran sam da će mu Joanis dati šansu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...