Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

Posted (edited)

Sve ide ka tome da takmičenje bude kao onaj putujući cirkus u americi. Važno je učestvovati, I ko ima pare da plati. Zato možemo očekivati razne "lajonse,tigrove, I ostale maskote.

 

Ovde se ogleda sva nesposobnost, ljudi koji upravljaju ABA ligom.

Čim nema zajednistva to razni smotejunasi i "junaci" iskoriste.

Zemlje košarke,  poput Srbije, Slovenije, koje dominiraju reprezentativnom kosarkom nemaju sigurno 1 ( JEDNO) mesto i to kroz zajedničku ligu. Teška sramota.

 

Edited by No name
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
21 minutes ago, Kankkunen said:

Ma igraćemo sigurno, lik je cirkuzant.

 

Osvajanje ABA lige ne garantuje ucesce vec oko 5 godina (ili tako nesto) jos kada su ukinute 3 licence koje su imale ABA, VTB i Nemacka liga (ko se seca bila su 3 mesta u Evroligi za sampione te 3 lige).

 

Onda su ta 3 mesta pretvorena u 3 jednogodisnje specijalne pozivnice, a u tada donetim novim pravilima je bila zvezdica (fusnota) da ce ABA sampion imati prednost u odnosu na konkurentske klubove iz Evrope da dobije jednu od te 3 specijalne jednogodisnje pozivnice.

 

Od tada je to i postovano tj ABA sampion je uvek dobijao specijanu pozivnicu i to navodno besplatno dok su se druge 2 preostale pozivnice placale (suma je navodno varirala).

 

Onda se u medjuvremenu davanjem novih stalnih licenci Bajernu i Asvelu i broj jednogodisnjih pozivnica smanjio, ali je ABA sampion i dalje dobijao istu svake sezone.

 

Tako da je CEO Evrolige "otkrio rupu na saksiji" izjavom koja je preneta malopre na temi, doduse zgodna je za "patkometriju" po internetu.

Edited by Borca
  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Niko ne pominje taj scenario ali meni ne bi bilo previše čudno da naredne sezone u EL ne igra Makabi. Tim im se osipa polako i ne bi bilo iznenađujuće da sve manje stranaca želi da potpiše za njih. Naravno, pod uslovom da se ovu u Gazi ne završi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Chaos Is Me said:

Niko ne pominje taj scenario ali meni ne bi bilo previše čudno da naredne sezone u EL ne igra Makabi. Tim im se osipa polako i ne bi bilo iznenađujuće da sve manje stranaca želi da potpiše za njih. Naravno, pod uslovom da se ovu u Gazi ne završi.

Moguće, priča se da je i za ovu sezonu bilo klubova koji su tražili suspenziju za Makabi.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Kankkunen said:

Moguće, priča se da je i za ovu sezonu bilo klubova koji su tražili suspenziju za Makabi.

Bilo je,koliko sam procitao negde Turci i Grci ako ne gresim

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kankkunen said:

Ne bih se iznenadio da Pariz izvisi, kao i Gran Kanaria prošle godine.

 

Zutaci su sami odustali jer gazda nije hteo da ulaze pare.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja ću sad jednu jeres napisati...blizanci bi trebali tražiti prijem u Fiba ligu šampinjona. Ili bar zatalasati tu priču.

Evroliga je čini mi se na prekretnici, tj u stagnaciji bez šanse za bolje, ne može bolje, sve se vrti u par država, Rusi se neće dugo vraćati, Makabi možda isto neće biti tu, ostaju ludi Grci, Turci, i Španci plus privjesci. Ekonomski je isplativije za nas igrati Fiba, njima bi to bas značilo da dobiju dva kapitalca u smislu košarke i publike, a i u nekoj budućoj raspodjeli uloga u jedinstvenom evropskom takmičenju imali bi bolju poziciju naši klubovi. Arena bi bila puna pogotovo kada bi takmičarski bili konkurentniji i sa čak jeftinijim timovima.  Evo ovo je naglas razmišljanje koje mi se sada mota po glavi, nisam dublje razmišljao možda je promašen fudbal, ali i ovo trčanje za šampionima sa nikad većim budžetima je malo bezveze. Pogotovo sa ovim kratkim povodcem koji se skraćuje nekako u ovo doba godine.

  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Pošto od rukovodioca aba lige, kako sadašnjih tako i bivših nema ništa pozitivno u odnosu sa EL, trebaju srpski klubovi da se okrenu sami sebi i udruženim  snagama rade u obostranom interesu.

Ja ne mogu da verujem koliko su samo nesposobni ovi iz aba lige da su uspeli da izgube i ono jedno mesto i da sad gledamo u pasulj kako će da se cefne zelembacu litvanskom i slicnima da li će nama dati da igramo ili nekom drugim.

 

Sada je pravo vreme da se oba srpska kluba udruže i lobiraju da oba kluba igraju EL. Ono što je Željko pricao, Ostoja, Covic, da Srbija zaslužuje dva predstavnika sada da ima pameti da se radi zajedničkim snagama za oba kluba.

Znam da je ovo skoro pa nemoguće, nego glasno razmišljam kako bi to bilo dobro, da se jednom ljudi slože i smire tenzije . 

Srbija je zemlja košarke,  dva najgledanija kluba u EL , jednostavno imamo solidan broj argumenata za ovako nesto. Bodiroga bi mogao da se javi i kaže nešto, a ne kao parazit da prima platu i cuti, dok se litvanac izivljava.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, No name said:

Sada je pravo vreme da se oba srpska kluba udruže i lobiraju da oba kluba igraju EL. Ono što je Željko pricao, Ostoja, Covic, da Srbija zaslužuje dva predstavnika sada da ima pameti da se radi zajedničkim snagama za oba kluba.

Znam da je ovo skoro pa nemoguće, nego glasno razmišljam kako bi to bilo dobro, da se jednom ljudi slože i smire tenzije . 

Srbija je zemlja košarke,  dva najgledanija kluba u EL , jednostavno imamo solidan broj argumenata za ovako nesto. Bodiroga bi mogao da se javi i kaže nešto, a ne kao parazit da prima platu i cuti, dok se litvanac izivljava.

 

Srbija nije zemlja kosarke, Srbija je zemlja koja obozava iskljucivo dva kluba i ta dva kluba sluze da narod ovde zaboravi na mnogobrojne probleme i misli da je nesto mnogo bitan, vazan ili cenjen bilo gde.

 

O cemu mi pricamo vise, da li je prosle sezone u kvalifikacijama za UEFA CL igrao klub iz Backe Topole ili Partizan? Da se javnost ovde pita bila bi u fazonu "ma smuljacemo nesto, ma vec je to reseno, TSC odustaje, ma nema sanse da Partizan koji je dao toliko igraca igra neku ECL, a neki tamo TSC kvalifikacije za Ligu Sampiona".

 

Uopste, taj poriv da se mulja, sredjuje preko veze, da nije vazno ko je kako radio neko ko koga poznaje je i razlog zasto smo na dnu kada je korupcija u pitanju. Upravo zbog tog razmisljanja i imamo istog lika na vlasti vec 12 godina i imacemo ga jos barem 10.

 

7 hours ago, Kankkunen said:

Ma igraćemo sigurno, lik je cirkuzant.

 

Lik je tu jedini ovlascen da daje izjave vezane za takmicenje jer je CEO istog za razliku od raznih Arisa Barkasa i slicnih novinara koji se prave da poseduju informacije, a zapravo samo pisu ono sto bi navijaci KKP i KKCZ zeleli da procitaju, kao sto i Kurir ili Informer imaju svoju publiku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Btw, jedva čekam utakmice danas. 

 

PAO - Fener:

Bukvalno 50-50 utakmica. PAO ima nešto više kvaliteta u samom jezgru ekipe ali Fener ima više igrača koji mogu da iskoče i da reše meč niotkuda. Ne preferiram ni jedan ni drugi klub tako da mi je ovde apsolutno svejedno ko će proći dalje.

 

Real - OLY:

Jasno je da Oly nema neke šanse u napucavanju sa Realom. Moraju spustiti utakmicu u blato i na mali broj poseda, pametno žrtvovati faulove i seći igru. Ako ništa, Olimpijakos verovatno ima i centarsku liniju koja najkonkurentnije može da se suprotstavi Realovim visokim igračima. Real ima kvalitetnije bekove, ali jasno je samo da se Oly neće predati bez borbe i bez ratničkog pristupa.

 

Možda bi bilo i najgotivnije da gledamo grčki derbi u finalu.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Ja ću svim srcem biti na strani Olija, nekako mi igraju najorganizovaniju košarku. A svakako i ne želim da Madriđani ponove titulu.

Oni će svakako pokušati da uspore i umrtve igru, ali Real ipak ima dosta pojedinaca koji mogu da iskoče.

 

I ja se nadam grčkom finalu, pa kako god da se završi ali da plače Ataman

  • Like 13
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

F4 drugari! Da batalimo malo ove sumorne teme, i da se posvetimo onom sto volimo - kosarci!

Ajmo predikcije!

Oly dobija Real tesno da im vrati za proslu sezonu, Fener Pao, jos tesnije, Ataman ulece u Fenerovu publiku misleci da ce obezbedjenje da krene za njim, kad ono...obezbedjenje se zove Arslan, i nosi Fenerovu majicu ispod oklopa.😆

U finalu u hrkljusu epskih razmera, nakon 4 mini mozdana udara Barcokasa i trajnog facijalisa, Oly uzima titulu, navijaci pohrle na Potsdamer plac, a oklopna vozila izlaze na ulice😎

Edited by Gudura
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Navijacu za PAO samo da bi gledali grcko finale, zbog ludla koje ce biti 🙂  

 

Ako Oly ne uspe onda bas i nemam nekih preferencija - PAO svakako ne volim, pogotovo sada sa Atamanom, Fener slicno mada nisam mogao bas da ih ne volim kad su igrali nasi igraci i jos uvek je Gudura tu, Oly su mi ogadile Dileje pa i nemam neke emocije (mada tu su nasi Milutinov, Petrusev), a Real mi je dosadio vise 😄 

 

Oly - PAO, i nek Oly dobije. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledacu sa uzivanjem jer volim ali bez preferiranja bilo koga jer mi ni jedan klub nije simpatican.

 

Mozda mala prednost Olimpijakosu i Feneru cisto zbog nasih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

PAO je malo kraća ekipa i ranjiva na poziciji centra tj Lessora. Tako da bih je to napao, ustao mu u glavu naselio još podstanara...  vrlo je moguće da ih Fenerbahče mlatne.

Drugi par je poslastica i tipujem na Oly. Na kraju prošle godine je jedna lopta odlučila a moglo bi biti večeras tako. Po meni finale pre finala.

Oly osvaja a ja sam nikakav prognozer samo da znate.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...