Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

8 minutes ago, Issey said:

Flegma ekipa koja igra dok ulaze šutevi, a ovi paljevine... I oni žive i umiru od šuta...

 

Pa kažem, bio si u pravu... :classic_tongue: Mada sam ja mislio na šut Makabija. Sam od sebe je stao...

Pa malo je i do pristupa Partizana i mnogo bolje i angazovanije odbrane u 2 pol. U 4/4 je vec Makabi masio otvorene ali tada je vec usla voda u usi.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je sramota veka, da vidim da li bi u Oaki smeli da sude ovako domaćinu... Ušao bi Janakopulos sa vatrenim oružjem kao gazda Paoka...

Partizan ako želi 6 mesto kući Oly na strani Monako moraju pasti, Makabi ima već 12 kući mnogo je to utakmica.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Shahbazz said:

Koliko je ovo bljutavo sutirati u zadnjoj sekundi a vec si pobedio. Nije nesportski ali je malo ne gospodski. No dobro. Svaka cast Partizanu. Ovi placenici iz Makabija su haos

U slucaju kruga od 3 ekipe mozda ne bude bljutavo... 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, crni_bombarder said:

Ovo je sramota veka, da vidim da li bi u Oaki smeli da sude ovako domaćinu... Ušao bi Janakopulos sa vatrenim oružjem kao gazda Paoka...

Ako cemo o sudjenju po meni je Boltauzer u 2/4 iskusno sacuvao Partizan da koliko toliko zadrzi pristojan zaostatak na kraju poluvremena. Da li je kasnije krenula kompenzacija ili nesto drugo, ali dosta lose sudjenje i odluke na stetu Partizana. Prvi nesportski faul Nanelija po meni nije postojao, nije se videla namera niti je taj udarac bio preterano jak. 

Link to comment
Share on other sites

Ako cemo o sudjenju po meni je Boltauzer u 2/4 iskusno sacuvao Partizan da koliko toliko zadrzi pristojan zaostatak na kraju poluvremena. Da li je kasnije krenula kompenzacija ili nesto drugo, ali dosta lose sudjenje i odluke na stetu Partizana. Prvi nesportski faul Nanelija po meni nije postojao, nije se videla namera niti je taj udarac bio preterano jak. 
Od nesportskih jedino Alen je dobio zasluženo, koraka su masu pravili, Nibo 4 5 puta sigurno, Boldwin ulazi ramenom kao SGA, al udara skoro u facu vrlo često...

Najveća smejurija su žive lopte koje vadi Pj pre svega zbog raspona i sajza koje se stalno sviraju kao faul...

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, uini said:

 

jok, nego se nisu pitali;

manje kvalitetna ekipa moze da dobije bolju u jednoj tekmi, medjutim, na kontinuitetu, bilo sezone ili plejof serije na tri dobijene, se vidi kvalitet.

 

Moze, ali ne da vodi 20 razlike veci deo meca i skoro bez pritiska privede taj mec kraju.

 

24 minutes ago, magiko said:

Treba znati ovo sto je uradio Makabi cirkus

 

Aha, sad je cirkus, a kada su isti gubili 15 razlike od Crvene zvezde bez publike onda je to bila majstorija u reziji heroja u crveno - belom dresu. O tome i pricam, sve se gleda kako nam odgovara, dve iste stvari se tumace na razlicite nacine.

 

Sto se tice ovih danasnjih meceva, EL kao organizaciju treba zapaliti. Od ocekivanih derbija na jednu loptu dobili smo umorne i iscrpljene ekipe u kojoj se umorniji predaju pa ih ovi sto vise zele pobedu razbiju.

 

Barca i Zalgiris - dobro, u redu, to se i ocekuje, igraju 2. i 17. tim po kvalitetu, ali ovo ostalo je strava i uzas. Baskonia svakako nije ovoliko bolja od Olympiacosa da ih onako rutinski dobije (i kada su dobijali slicne timove, to je bilo u neizvesnim zavrsnicama), Maccabi koji dere Partizan 23 razlike, pa u trecoj cetvrtini ne znaju da se sastave (dobro, nije ni Partizan licio na sebe jedno 15 minuta), Asvel - Alba, ma sta reci, pa ovo bi i za 15. u BBL bila sramota, a onda vidim 2/21 za tri poena i sve mi bude jasno. Efes - Virtus, isto, 20+ razlike jer je ovaj tempo nehuman.

 

Ono sto se najiskrenije nadam (pored toga da se sledece sezone ne igra veciti derbi u EL) je da nece prosirivati ligu na 20 klubova,  tek to ce da bude cirkus, a ne kosarka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@goldberg Prećeruješ. Slažem se za natrpan raspored i umorne ekipe, zbog čega pada kvalitet.

 

Ali uzmi recimo famozni meč Zvezda - Fener. "Fener se raspao pa ih je Zvezda rutinirala" - da, jeste Fener u tom meču bio loš, ali dve ekipe igraju. Zvezda je tu utakmicu odigrala odlično. Da je odigrala lošije, imali bismo rezultatski neizvestan meč - pa da li na dušu Zvezdinih igrača ide što su odigrali dobro pa neutralnim posmatračima nije bilo interesantno?

 

Krivi Evroligu, krivi ekipu koja je loše odigrala, ali nemoj kriviti ekupu koja je u tom meču zapravo pružila dobru igru.

 

Edit: ovde u vidu imam tvoj tadašnji komentar koji je bio u fazonu "ova pobeda se ne računa jer je Fener bio loš, gledajte rezultate u neizvesnim završnicama" - znači Zvezda je trebalo da odigra lošije i pobedi jedva da bi im se pobeda računala. 🙃

Edited by Smrtokapa
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Shahbazz said:

Koliko je ovo bljutavo sutirati u zadnjoj sekundi a vec si pobedio. Nije nesportski ali je malo ne gospodski. No dobro. Svaka cast Partizanu. Ovi placenici iz Makabija su haos

 

Nakon sudijskog izivljavanja i pokusaja da nas na svaki moguci i nemoguci nacin sabotiraju, treba sutirati 3 takve trojke akp je moguce.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Smrtokapa said:

@goldberg Prećeruješ. Slažem se za natrpan raspored i umorne ekipe, zbog čega pada kvalitet.

 

Ali uzmi recimo famozni meč Zvezda - Fener. "Fener se raspao pa ih je Zvezda rutinirala" - da, jeste Fener u tom meču bio loš, ali dve ekipe igraju. Zvezda je tu utakmicu odigrala odlično. Da je odigrala lošije, imali bismo rezultatski neizvestan meč - pa da li na dušu Zvezdinih igrača ide što su odigrali dobro pa neutralnim posmatračima nije bilo interesantno?

 

Krivi Evroligu, krivi ekipu koja je loše odigrala, ali nemoj kriviti ekupu koja je u tom meču zapravo pružila dobru igru.

 

Zamisli da gledas US Open, osmina finala, Djokovic i Nadal. Ocekujes spekakl, dvoboj dva teniska velikana naostrenih da preko najveceg rivala dodju preko pehara. Mec pocinje, Djokovic povede 1:0, 6:3 u prvom setu i onda se ispostavi da je Nadal ipak lakse povredjen, nece da rizikuje i naredna dva seta Djokovic dobije 6:0, 6:2. Jasno je da svi ovde navijamo za Djokovica, ali je i jasno da bi nesto moralo da se menja i da nismo dosli da gledamo kako samo jedan teniski velikan postoji na terenu.

 

Na stranu moje emocije prema ovakvom projektu KKCZ (i nametanju misljenja kako samo taj klub i eventualno KKP treba da igraju EL i da je normalno da dovode skupa pojacanja), ja kad gledam neki EL mec hocu da gledam dve ekipe koje bi dale sve da taj mec dobiju, da to bude priblizno nekom PO za ispadanje. Zna se za koga navijam u tim mecevima, ali nemam nista protiv ni da Crvena zvezda dobije 87:85 u Kaunasu ili Partizan 90:89 u Valenciji, nije mi nesto drago, ali zato i postoji sport, da izaberemo jednu ekipu, navijamo za nju tokom meca i zaboravimo tih 2 ili 4 sata na zivotne probleme.

 

Da sad Crvena zvezda izgubi od Albe 88:72 kod kuce isto bih pisao, da je Crvena zvezda uzasno igrala taj mec i da su se predali jos na startu. Razlog zasto se to ne desava cesto je zato sto ni KKCZ ili KKP ne gube cesto na taj nacin - KKP je izgubio u Madridu, KKCZ u Atini i to je to.

 

Sustina je da ako imas zaostatak od 10 ili 15 razlike pojacas koncentraciju i u napadu i u odbrani, nateras protivnika da bira nesigurna resenja, da se ne oseca lepo na terenu. To ni protiv Fenera ni protiv KKP ni protiv Maccabija (a ni u Milanu) nije bio slucaj, utisak je bio da bi mec trajao 7 dana ako bi se mec igrao dok ti klubovi ne stignu vodjstvo KKCZ.

Link to comment
Share on other sites

Goldberze zamisli da svaki klub na svakom mecu daje 100% u svakom momentu, pa ne bi ostalo zivih. I ovako je gomila igraca povredjeno.

 

Ima pravo Goldberg, ali to je doneo ovaj novi format EL. Mada ne treba oduzimati zasluge Zvezdi jer treba ipak i doci u situaciju da jedan Fener na svom terenu u Istanbulu "proceni" da ne vredi pokusati stici rezultatski zaostatak. 
 

Greota je sto ovoliki broj jakih ekipa ne igra u starom formatu, po grupama. Manje utakmica, ali bi prstalo na svakoj. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@goldberg, moras da razumes ako vec ne mozes da prihvatis, kako se kosarka promenila, lako se ode na +15 a kada se to desi, nije sad da se ekipe obavezno predaju, vec, jebiga, sve su to mahom vrhunski igraci, pa bez tenzije i frke, opusti se ruka svima i lako ode u blowout

 

onda i dugacak x zgusnut raspored, to je sve danasnja realnost i tu je da ostane.

 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, СтелаРоса said:

Goldberze zamisli da svaki klub na svakom mecu daje 100% u svakom momentu, pa ne bi ostalo zivih. I ovako je gomila igraca povredjeno.

 

Ima pravo Goldberg, ali to je doneo ovaj novi format EL. Mada ne treba oduzimati zasluge Zvezdi jer treba ipak i doci u situaciju da jedan Fener na svom terenu u Istanbulu "proceni" da ne vredi pokusati stici rezultatski zaostatak. 
 

Greota je sto ovoliki broj jakih ekipa ne igra u starom formatu, po grupama. Manje utakmica, ali bi prstalo na svakoj. 

 

Mislim da je mnogo veci problem kalkulisanje i opustanje na mecevima protiv rivala koji nisu u trci za visok plasman. Evo ti primer Albe, 3 od njihove cetiri pobede su zavrsene dvocifrenim rezultatom, samo protiv Zalgirisa su dobili u neizvesnoj zavrsnici. To onda vodi ka tome da svako moze da ostvari 10+ pobeda u regularnom delu, pa se onda prica kako "i nije to bilo tako lose".

 

Proslogodisnja sezona KKCZ se ocenjuje kao "ne tako losa" i gleda se 17-17 na kraju, a zaboravlja se da je u napetim mecevima sa autsajderima (Bayern, PAO, pa i Alba) ispustena sansa za TOP8, doslo se do 12-17 i onda sa 5 pobedama u revijalnim mecevima kao ispeglana sezona.

 

Just now, uini said:

@goldberg, moras da razumes ako vec ne mozes da prihvatis, kako se kosarka promenila, lako se ode na +15 a kada se to desi, nije sad da se ekipe obavezno predaju, vec, jebiga, sve su to mahom vrhunski igraci, pa bez tenzije i frke, opusti se ruka svima i lako ode u blowout

 

onda i dugacak x zgusnut raspored, to je sve danasnja realnost i tu je da ostane.

 

To mi je sasvim jasno, ali imas i gomilu primera kako ni +17 ili +20 nije sigurna prednost, da ih sad ne nabrajam.

 

Sustina nije u tome, sustina je da se ne ocenjuju ekipe na osnovu takvih meceva jer ta logika bas bode oci. Na primer, "kako to da je Crvena zvezda izgubila od Asvela, a dobila lagano Armani i KKP? Mora da igraju odlicno kada nisu favoriti!" Gledao sam te meceve i to je bolje izgledalo jer je u tim mecevima konstantno razlika bila +15 bez pokusaja protivnika da zaigra jaku odbranu i smanji greske u napadu i preokrene rezultat, dok je Asvel bila rezultatska klackalica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, goldberg said:

 

 

Sustina je da ako imas zaostatak od 10 ili 15 razlike pojacas koncentraciju i u napadu i u odbrani, nateras protivnika da bira nesigurna resenja, da se ne oseca lepo na terenu. To ni protiv Fenera ni protiv KKP ni protiv Maccabija (a ni u Milanu) nije bio slucaj, utisak je bio da bi mec trajao 7 dana ako bi se mec igrao dok ti klubovi ne stignu vodjstvo KKCZ.

Je l ti stvarno mislis da su ljudska bica roboti i da je samo potrebno pojacati koncetraciju pritiskim na dugme i dobija se neizvesna zavrsnica? Ja kad igram Nba protiv druga, obicno naoštreno igramo na 3 ili 5 dobijene. Desi se cesto da jedan ima blow out i izgubi sa 30 razlike u zavisnosti od toga koliko igramo partija tog dana. Sad nisam znao da jednostavno mogu magicno da pojacam svoju koncetraciju i da ne gubim toliko.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DejoLazaKalina said:

Je l ti stvarno mislis da su ljudska bica roboti i da je samo potrebno pojacati koncetraciju pritiskim na dugme i dobija se neizvesna zavrsnica? Ja kad igram Nba protiv druga, obicno naoštreno igramo na 3 ili 5 dobijene. Desi se cesto da jedan ima blow out i izgubi sa 30 razlike u zavisnosti od toga koliko igramo partija tog dana. Sad nisam znao da jednostavno mogu magicno da pojacam svoju koncetraciju i da ne gubim toliko.

 

Nisu roboti, samo drugaciji klubovi drugacije pristupaju nekim mecevima.

 

Koliko je KKCZ do sada imala meceva u kojima je gubila -10 u prvoj cetvrtini i nikada nije dosla do egala? Ja cu da ti kazem, samo gostovanje u Atini i mec protiv Reala i to je to. Virtus - povratak na samom kraju, Valencia, Baskonia - od -15 do egala, Zalgiris, KKP, Barca, Oly - egal mecevi, Asvel - egal do samog kraja.

 

Lako je pricati da se "to desava u ovakvom delu sezone", hajde da vidim sta bi vecina navijaca rekla da se to desi njihovom klubu.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, goldberg said:

Sustina nije u tome, sustina je da se ne ocenjuju ekipe na osnovu takvih meceva jer ta logika bas bode oci. Na primer, "kako to da je Crvena zvezda izgubila od Asvela, a dobila lagano Armani i KKP? Mora da igraju odlicno kada nisu favoriti!" Gledao sam te meceve i to je bolje izgledalo jer je u tim mecevima konstantno razlika bila +15 bez pokusaja protivnika da zaigra jaku odbranu i smanji greske u napadu i preokrene rezultat, dok je Asvel bila rezultatska klackalica.

 

Sve pet inače, ali problematična stvar je u ovome, kao i u onoj konstataciji da se neki tim "predao"; niko se ne predaje tek tako, nego ponekad jednostavno ne ide. A naravno da format takmičenja ima ulogu u tome koliko se često to dešava.

 

Isto tako je glupa ona ocena nekih forumaša "Zvezda se nije dovoljno trudila u Lionu jer je duplo kolo". Kao da je na pola četvrte četvrtine pri nerešenom rezultatu neki igrač pomislio "e pa ne moramo se baš toliko cimati, možemo sad malo i da prištedimo snagu pa da krenemo jače protiv Armanija".

 

Ne kažem da je ovo tvoja poenta, nego se ponekad tvoji upisi mogu protumačiti na taj način, zbog "predavanja" koje ubacuješ tu i tamo.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Smrtokapa said:

 

Sve pet inače, ali problematična stvar je u ovome, kao i u onoj konstataciji da se neki tim "predao"; niko se ne predaje tek tako, nego ponekad jednostavno ne ide. A naravno da format takmičenja ima ulogu u tome koliko se često to dešava.

 

Isto tako je glupa ona ocena nekih forumaša "Zvezda se nije dovoljno trudila u Lionu jer je duplo kolo". Kao da je na pola četvrte četvrtine pri nerešenom rezultatu neki igrač pomislio "e pa ne moramo se baš toliko cimati, možemo sad malo i da prištedimo snagu pa da krenemo jače protiv Armanija".

 

Ne kažem da je ovo tvoja poenta, nego se ponekad tvoji upisi mogu protumačiti na taj način, zbog "predavanja" koje ubacuješ tu i tamo.

 

Naravno, jasno je da je taj post o predaji meca protiv Asvela besmislica, ali ta besmislica i postoji zato da se opravda narativ o "odlicnoj ekipi koja kad igra na 100% samo Real moze da joj parira".

 

I nije prica ovde o bilo kakvom pustanju (tipa "Zeljko pustio" od pre 10-15 godina) nego samo o mecevima u kojima jedan tim odradi ono sto je do njega, a drugi ide iz greske u gresku i iz busne odbrane u srljanje u napadu. Tu cak i ne spada mec u Lyonu, Crvena zvezda se do kraja trudila da smanji razliku i Nedovic je sam drzao svoju ekipu u kakvom - takvom podnoslljivom zaostatku. Dakle, tu je reakcija postojala, nesto sto je izostalo na mecu izmedju, na primer Fenera i Maccabija u Litvaniji (bilo 54:23 na poluvremenu, 109:74 na kraju).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...