Jump to content

KK Crvena Zvezda 23/24 - Uzivo


Don Dusko

Recommended Posts

33 minutes ago, fancy said:

 

  Hide contents

Ono što sam pre 2 meseca čuo od prijatelja, ozbiljnog košarkaša, koji je "u krugu" - umesto da ide na operaciju i pauzira 8-9 meseci, injekcija u koleno za brže zarastanje ligamenata koja to i  radi ali za posledicu može imati tzv. "zamrzavanje" ligamenata, tj. povećamu verovatnoću nove povrede....

 


Ovo ne postoji.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Cavani said:

Takva je bila zvanicna informacija nakon povrede, 4-6 nedelja je i bila inicijalna procena povratka, pa se oduzilo jos preko 2 meseca za svaki slucaj.

Jedino ako su lagali Misko i KK sto nije iskljuceno. Opet nije ni blizu 8-9 m, to je ACL maltene.

 

Jbmliga, stvarno se nadam da nije ACL, ali mi cela ta Miško-KK družina ne uliva poverenje.

 

Spoiler

Imam u kući jednog konja Topovog godišta (čak su i igrali zajedno neko vreme), svašta smo prošli za 10 godina košarke, srećom bez većih povreda (dok su drugari oko njega redom padali ko snoplje s pokidanim ACL), ali zato jako dobro upoznali svakog fizia koji nešto vredi u Bgd... Od Fizio Vračara, preko Fitness Medico na BB pa sve do D. Sajića...

 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
4 hours ago, fancy said:

 

Jbmliga, stvarno se nadam da nije ACL, ali mi cela ta Miško-KK družina ne uliva poverenje.

 

  Hide contents

Imam u kući jednog konja Topovog godišta (čak su i igrali zajedno neko vreme), svašta smo prošli za 10 godina košarke, srećom bez većih povreda (dok su drugari oko njega redom padali ko snoplje s pokidanim ACL), ali zato jako dobro upoznali svakog fizia koji nešto vredi u Bgd... Od Fizio Vračara, preko Fitness Medico na BB pa sve do D. Sajića...

 

Da je bila ACL nema sanse da bi zaigrao posle 3-4 meseca. Misko je znalac svog posla, klijenti su mu zadovoljni, sa te strane mu se nema puno zameriti iako je namazan svim bojama.

Ni ja ne verujem puno njegovim izjavama i iz Kk-a, ali tek te teorije o zamrznutim ligamentima ne piju vodu, eno i Eddard je potvrdio.

To deluje kao kad kupujes auto sa losim motorom pa ti dodaju aditive u ulje da prodje do servisa, ne verujem da je Nba klubove tako lako prevariti.

Edited by Cavani
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cavani said:

Eddard je potvrdio.

 

Cool, doktor sigurno bolje zna od priče iz druge ruke :classic_biggrin:

 

Jedino mi nije normalno da posle izlaska iz povrede, terapija, vežbi i treninga Topu opet strada isto koleno de facto bez kontakta.

(što mi je vratilo priču na tretman prvobitne povrede... ili prvobitni tretman povrede - ako je ista stvar u pitanju) 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, fancy said:

 

Cool, doktor sigurno bolje zna od priče iz druge ruke :classic_biggrin:

 

Jedino mi nije normalno da posle izlaska iz povrede, terapija, vežbi i treninga Topu opet strada isto koleno de facto bez kontakta.

(što mi je vratilo priču na tretman prvobitne povrede... ili prvobitni tretman povrede - ako je ista stvar u pitanju) 

Pa valjda zna da li neka metoda postoji u medicini ili ne.

Stigle su objave da nije ista stvar u pitanju i da ce biti spreman za pred draft.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Bojdo said:

Sportklub kaže da vjerovatno mora na operaciju.

 

https://sportklub.n1info.rs/kosarka/aba-league/nikola-topic-povreda-kolena-kosarkas-zvezde-mora-na-operaciju-povreda-ligamenta-i-meniskusa-protiv-partizana/

Je li ovo znaci u prevodu da mu je pokidan ligament?

 

Ако је покидан, онда нема ништа од спремности за Америке. Читах на више места да је истегнуће у питању, сад за операцију не знам, то би требало неко стручнији да потврди. Надам се да је најбољи могући сценарио, дечко као да се камењем на Бога гађао.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
1 hour ago, fancy said:

 

Ovo nije ostarilo dobro... :classic_sad:

 

Ne znam da li si procitao tekst, gde izmedju ostalog stoji i ova glupost:

"Topić se povredio prilikom nezgodnog pada ispod koša crveno-belih"

Nije bilo nikakvog nezgodnog pada vec se opet sam povredio i to ispod Partizanovog kosa, ceo tekst je senzacionalisticko smece.

Stranci koji su upuceni obicno imaju bolje informacije.

Objavio je Espn a evo sada i klub da nije planirana operacija.

Za mladog igraca u njegovoj situaciji draft i jeste sve uz zivotu, ili bar prilika snova.

 

Edited by Cavani
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Cavani said:

Za mladog igraca u njegovoj situaciji draft i jeste sve uz zivotu,

 

Zdravlje je sve u životu.

Draft je samo reč.

 

A sad nešto drugo.

 

20 hours ago, Eddard said:

Ovo ne postoji.

 

U pravu si.

Ne postoji, odvalio sam glupost povezaši nekoliko termina po sećanju i napravivši miš/maš od toga (rekoh, ja sam samo ubogi programer, srećom daleko od medicinske struke...).

 

Spoiler

I onda, iz vedra neba...

Malopre, pričam sa gospođom, small talk posle posla, i kaže ona "Jesi video kako su sjebali Topića, garant je to od lečenja prve povrede, trebalo je da ga operišu..." kažem, znam, to za operaciju mi je pre 2 meseca rekao i S., nastavlja gospođa: D.-in (njena prijateljica) mali (fudbaler, inače) ide kod iste doktorke gde su lečili Topića, tamo ti inače ide i Teodosić i gomila naših poznatih sportista, ona ima neku metodu zamrznutih ligamenata kroz injekciju (!!!!!) kojom se mnogo brže oporavljaju od povrede bez potrebe za operacijom... 

- Šta si rekla? Ponovi? Kako se zove doktorka???

 

Doktorka se zove Marijana (samo to!) pregled je 100€, terapija 250€ do nje se dolazi samo po preporuci.  Zanimljivo.

(tata malog gorepomenutog fudbalera je wannabe polukrimos, mama klasična trophy wife s Dedinja, nije ni čudo kako su tamo završili...)

 

I, da, znam da je glupo, ali nije me mrzelo da guglam i došao sam do doktorske disertacije koja upravo govori o pomenutoj metodi lečenja ligamenata, iz 2016. godine je, upotrebi ključne reči, siguran sam da lako možeš da je nađeš. :classic_smile:

Siguran sam da raznim zaobilaznim metodama može da se sazna i više i konkretnije, pre svega o doktorki pa onda i o njenim metodama.

 

Nevezano s tim, onako kako sam ja povezao stvari koje sam čuo pre 2 meseca stvarno je zvučalo glupo, tj. besmisleno.

 

Al šta god da bude, pare stavljam na to da su ga prerano vratili na teren.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fancy said:

 

Zdravlje je sve u životu.

Draft je samo reč.

 

A sad nešto drugo.

 

 

U pravu si.

Ne postoji, odvalio sam glupost povezaši nekoliko termina po sećanju i napravivši miš/maš od toga (rekoh, ja sam samo ubogi programer, srećom daleko od medicinske struke...).

 

  Hide contents

I onda, iz vedra neba...

Malopre, pričam sa gospođom, small talk posle posla, i kaže ona "Jesi video kako su sjebali Topića, garant je to od lečenja prve povrede, trebalo je da ga operišu..." kažem, znam, to za operaciju mi je pre 2 meseca rekao i S., nastavlja gospođa: D.-in (njena prijateljica) mali (fudbaler, inače) ide kod iste doktorke gde su lečili Topića, tamo ti inače ide i Teodosić i gomila naših poznatih sportista, ona ima neku metodu zamrznutih ligamenata kroz injekciju (!!!!!) kojom se mnogo brže oporavljaju od povrede bez potrebe za operacijom... 

- Šta si rekla? Ponovi? Kako se zove doktorka???

 

Doktorka se zove Marijana (samo to!) pregled je 100€, terapija 250€ do nje se dolazi samo po preporuci.  Zanimljivo.

(tata malog gorepomenutog fudbalera je wannabe polukrimos, mama klasična trophy wife s Dedinja, nije ni čudo kako su tamo završili...)

 

I, da, znam da je glupo, ali nije me mrzelo da guglam i došao sam do doktorske disertacije koja upravo govori o pomenutoj metodi lečenja ligamenata, iz 2016. godine je, upotrebi ključne reči, siguran sam da lako možeš da je nađeš. :classic_smile:

Siguran sam da raznim zaobilaznim metodama može da se sazna i više i konkretnije, pre svega o doktorki pa onda i o njenim metodama.

 

Nevezano s tim, onako kako sam ja povezao stvari koje sam čuo pre 2 meseca stvarno je zvučalo glupo, tj. besmisleno.

 

Al šta god da bude, pare stavljam na to da su ga prerano vratili na teren.

 

Aha, pa to je cuvena Marijana i njena jos cuvenija konjska placenta koju koristi za brze izlecenje, nema tu nikakvog "zamrzavanja" ligamenata, niti neke misterije.

Ona je inace i svetski poznata, bas mnogi fudbaleri i ostali sportisti su joj se javno zahvaljivali za brze izlecenje, a koliko znam niko je nije javno kritikovao od pacijenata.

Vidi se da ne pratis 🙂

 

 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Topić se nije lečio kod Dr. Marijane već kod Dr. Tocilja iz Splita. Njegov oporavak je trajao duže od potrebnog upravo iz predostrožnosti i da se ništa ne prepušta slučaju. Koleno se nije operisalo zato što nije bilo potrebe i terapije koje je primao su bile na kraju dovoljne za potpuno izlečenje. I ova povreda nema nikakve veze sa prethodnim načinom lečenja. 

A evo i potvrde sa Sport kluba:

,, Više detalja o stepenu oštećenja ligamenata i meniskusa biće poznato kada Topić u Hrvatskoj bude posetio specijalistu koji je vodio i prethodni proces oporavka povrede".

S tim što Topić ne odlazi u Hrvatsku već Dr. Tocilj ima ambulantu/ordinaciju u jednom poznatom hotelu u Beogradu u koji većina poznatih sportista dolazi kod njega. 

Edited by Čočo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...