Jump to content

Konačno USO 2023.


Helena

Recommended Posts

Ostapenko je usla u zonu nakon osvojenog seta i u trecem vracala servis neverovatno dobro,  Svjontek je samo 5 poena uzela u 4 servis gema. Naravno pitanje je kako ce odigrati protiv Gof, Amerikanka je puna samopouzdanja i verujem da moze defanzivno da isparira koliko toliko da natera Letonku na neki udarac vise, a time mozda i na gresku. A uvek postoji mogicnost da samo treba vratiti prvu lopticu, pa ce nekadasnja sampionka RG da odradi ostalo :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Odlicna predstava Fricka sinoc, nisam bio u mogucnosti zbog posla ponovo da gledam pa sam odgledao extended highlights.

Bilo je lepih udaraca razmena, Stricker bas igra ultra-agresivno i udara snazno. Fricko iskoristio svoje ciscenje zreba i dosao u QF sa 4 pobede nad nenosiocima, u 3 izgubljena seta. Prvo QF USO, drugo QF Slama posle QF W-a prosle godine, ipak je uspeo da zabelezi dobar rezultat na slemu.

 

 Ne vidim da se Novaku otvorio zreb, zreb je bio "otvoren" na samom njegovom izlasku kad su mu stavljeni Rud i Rune, a ovamo na stranu Karlita svi ostali jaci rivali - Meda, Siner, Zveki. Doduse, treba da pobedi 2 top10 americka igraca na putu do finala (verovatno) - Fricka i Tiafoa (ili eto mozda ako Shelton prodje i dobije, mada mislim da ce Frens ipak to resiti).

 

 Steta sto je Helena banovana (cudim se...) pa nece moci da bude tu za vreme "naseg" derbija... Opet mrtvi poso i pitanje je koliko cu moci da ispratim, al potrudicu se, ipak me taj mec najvise zanima do sada na ovom USO... 

Link to comment
Share on other sites

Sad ozbiljno, bice to verovatno solidan mec, kompetitivan bar u jednom setu, ali pobeda Djokovica nece dolaziti u pitanje. Fric jednostavno nema dovoljno oruzja i uz solidan ritern Djokovica i sablonski pritisak na bekhend bi trebalo rutinski da ga resi.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, McLeod said:

Kad od Frica nije izgubio sa pocepanim misicem, nece izgubiti nikad pa da bude 40 stepeni sa zabranom unosenja tecnosti. I kreatina.

 

 Sad dok je gubio od DJera 0-2, zakacio je stomacni virus bio po pisanju nasih kolega sa topika, pa ga je onda proslo.. ;D 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mene više brine vrućina od protivnika. Ako protiv Frica savlada vrućinu i Mekovu prognozu, očekivano je da igra i prvo polufinale, u 3 sata, i ako sve to bude išlo po žrebu na papiru, da stigne poluskuvan u finale.

Ali dobro, to je Njujork, svakako se neki maler očekuje.

Link to comment
Share on other sites

Muchova se isto namucila u proslom kolu .Ima fantasticno raznovsnu igru za WTA ali fizikalije I mentalna strana su njene slabosti.Ja svakako navijam za nju,ona mi je od tog AO 2021 otkrovenje WTA poslednjih godina

Sta je sa Daniilom?De Minaur dobio 1 set ubedljivo

Link to comment
Share on other sites

Zverev izbacio Siner. On tesko da ce ikada osvojiti slem.

 

Zverev se sa druge strane polako dize, ali i dalje je to daleko od prajma u kom je bio sa 19 godina.

 

Videcemo da li moze nesto Alkarazu, i dalje cuva pozitivan H2H protiv njega.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Zverev izbacio Siner. On tesko da ce ikada osvojiti slem.

 

Zverev se sa druge strane polako dize, ali i dalje je to daleko od prajma u kom je bio sa 19 godina.

 

Videcemo da li moze nesto Alkarazu, i dalje cuva pozitivan H2H protiv njega.


Neki bi rekli da se Alkarazu cisti zreb... Ispade mu kriptonit.

Zveki moze da izvuce jedan kompetitivan set. Kad sam imao 19 i ja sam mogao u 5 setova, a sad su svi zadovoljni kad bude taj jedan kompetitivni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Одличан пети сет, само сам тај сет одгледао. Зверев изгледао као да ће да падне од умора али су обојица играла невероватно напорне релије у завршници.

Алкараз приличан фаворит, али...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...