Jump to content

R.I.P.


Constantin

Recommended Posts

Nekim čudom oživih originalni profil..i naletim odmah na ovo. I shvatio sam da sam sigurno u jednom periodu života bio na istom životnom prostoru kao Amigo..mogao je čovjek da se ne slaže s njim pa i da se posvađa ali mogu i da tvrdim da je bio dobar čovjek. 
Laka ti zemlja @Amigo

Edited by Gistro Bančo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ovo me je bas potreslo... znam da je pratio topic o mom poseljacivanju i nekako je covek zracio nekom nostalgijom, ali onom neizlecivom. Neverovatno mi je ovo sta je zoran napisao, bar sam za njega mislio da ima takta... jebes stavove, covek s kojim si se pisao, prepucavao je umro. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, sreta-steta said:

Ovo me je bas potreslo... znam da je pratio topic o mom poseljacivanju i nekako je covek zracio nekom nostalgijom, ali onom neizlecivom. Neverovatno mi je ovo sta je zoran napisao, bar sam za njega mislio da ima takta... jebes stavove, covek s kojim si se pisao, prepucavao je umro. 

Amigo je bio na neki nacin i bolesno lud za nestalom Jugoslavijom, ubio ga je karcinom, ne i nostalgija.

I mene je nekako neprijatno pogodio Zoranov upis.

 

Ja sam pomno pratila njegove postove oko maticnih celija, njegovu Koreshpondenciju sa forumasicom iz Svedske

koju slicne muke muce i zapravo tek sam ga tada nekako i razumela. Amigo je do samog kraja ( svog) ostao

nekako "svoj na svome", nije kukumavcio, nije se ni zalio, niti sam sebe sazaljeveo, a sigurna sam da je znao

da je kraj blizu i neizbezan.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 8/22/2023 at 11:53 PM, vilhelmina said:


Amigo nikad nije bio nikakav cetnik vec je tu etiketu dobio od ekipice s prethodnog foruma koja ga je proganjala i ucitavala mu svasta. 

On samo nikad nije prezalio svoju Bosnu i verujem da mu dusa sad tamo negde luta. 
I da ostane zabelezeno, prvi nick mu je bio Alek33, zatim David Gillmour, pa tek onda Amigo.

 

 

On 8/30/2023 at 1:28 AM, sreta-steta said:

Ovo me je bas potreslo... znam da je pratio topic o mom poseljacivanju i nekako je covek zracio nekom nostalgijom, ali onom neizlecivom. Neverovatno mi je ovo sta je zoran napisao ....

 

On 8/30/2023 at 4:56 AM, Selina said:

Amigo je bio na neki nacin i bolesno lud za nestalom Jugoslavijom, ubio ga je karcinom, ne i nostalgija.

I mene je nekako neprijatno pogodio Zoranov upis. ........

 

Ovo je trebalo da bude tema posvecena Amigu, dobrom i pristojnom coveku. I ostavio sam mu, u ranijem postu, ❤️ jer mi je bio drag.

 

Mozda i neko meni ostavi slicno, jer sam i sam star i bolestan - no, ne dam se jos.

 

Nekako sam relikt proslosti. omatoreli "hippie" i ne prihvatam "o mrtvima  nista lose."

 

Upoznali smo se na forumu,starom, pre okruglo 15-ak godina. Odmah se posvadjali oko BiH i politike. A onda uvideli da su nam zajednicki interesi muzika (gitare, i on je svirao puno bolje od mene), sah (tu sam ja bio bolji).  bastovanstvo i jugonostalgija. Svadja je bila oko ovog poslednjeg. Ja sam navijao za demokratiju, a on je hteo Veliku Srbiju. Nikako nisam  prihvatao njegovu obranu RS i Dodika.

 

Ta nekakva veza/poznanstvo  se, pocevsi od foruma, razvilo i produbilo na privatni email. Slozili smo se da se politicki ne slazemo. Ipak, sprijateljili se oko muzike. bastovanstva i nekih sitnica.

 

Obojica emigranti na severnoamerickom kontinentu, nesto smo teoretisali da me poseti. On iz hladne Kanade meni na jug USA.

Nije uspelo.

Kad se razboleo, prestao je da se javlja.

 

Razumem, i ja sve manje pisem i privatno i forumski.

 

Da li ce mi neko napisati eulogiju - boli me proverbijalni "organ."

 

Za Amiga (verovatno je protiv forumskih pravila da napisem ptavo ime iprezime), samo tuga i ❤️ .

 

 

 

 

  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...