Jump to content

LIVE - Ostale reprezentacije


Recommended Posts

Just now, Miki28 said:

Kako moze biti locigan kada na 7 sekundi do kraja se hvata skok a plej koji je probijao do tada odbranu sam i ti ides sam, driblas loptu a pritom ti najbolji defanzivac Njemacke ispred tebe i potezes sa 10m na 4 sekunde do kraja.

7 sekudni je vjecnost u kosarci, Zagarsu lopta i da se izgradi sut a to se vjezba na trreningu. Pritom Bertans jeste sjajan suter ali catch and shoot a ne da on vodi loptu preko cijelog terena i da poteze sa 10m a cuvar mu tu, ruka u lice. 

 

Ocajan sut, bukvalno hail-mary situacija koja je bila nepotrebna

7 sekundi u košarci je večnost kada gledaš sa kauča i znaš sve na svetu, ali kada si na parketu i jure te tri nemca od po 2 metra po celom parketu u visokom presingu onda i nije baš večnost 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bobby Shurda said:

7 sekundi u košarci je večnost kada gledaš sa kauča i znaš sve na svetu, ali kada si na parketu i jure te tri nemca od po 2 metra po celom parketu u visokom presingu onda i nije baš večnost 

A koga su jurili 3 Nemaca po cijelom parketu? Pogledaj opet situaciju, sam Zagars okrenut ka kosu Njemaca da idealno primi loptu i krene u napad ( Njemci u bonusu ), 3 saigraca ga prate i Bertans koji je ispred. Mozda ne bi nista bilo ali bi bila izgradjenije, smislenije, logicnije resenje da je dat pas Zagarsu.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Sve mora da ima svoju meru. Bogdan se jeste ispromašivao ali je ubacio opet dosta poena, trudio se u odbrani, iznuđivao neka bacanja. Ovo danas je bar dva nivoa ispod toga, u stvari ne sećam se da sam ikad nešto slično gledao od ozbiljnog igrača kakav Šruder svakako jeste. 

Bio sam klinac,ali već pratio NBA.

Pre tridesetak godina sam gledao meč plejofa Istočne konferencije Knicksi - Bullsi. Mislim da je bilo finale istoka..moguće game7. Džon Starks je odigrao kardinalnu partiju..celu utakmicu je promašivao..ali celu. I do kraja ih je ukopao,a oni valjda očekivali da će nešto morati i da pogodi. Mislim da je Pet Rajli tada vodio Knickse..

To mi je uporedivo sa ovom Šruderovom partijom..a možda i grešim u u toj komparaciji. Uglavnom,samo se još Starksove štetočinske partije sećam. Ovako štetočinske

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Drug Crni said:

Bio sam klinac,ali već pratio NBA.

Pre tridesetak godina sam gledao meč plejofa Istočne konferencije Knicksi - Bullsi. Mislim da je bilo finale istoka..moguće game7. Džon Starks je odigrao kardinalnu partiju..celu utakmicu je promašivao..ali celu. I do kraja ih je ukopao,a oni valjda očekivali da će nešto morati i da pogodi. Mislim da je Pet Rajli tada vodio Knickse..

To mi je uporedivo sa ovom Šruderovom partijom..a možda i grešim u u toj komparaciji. Uglavnom,samo se još Starksove štetočinske partije sećam. Ovako štetočinske

Ne znam za taj mec sa Bullsima mada je to bilo na krv i noz ali sjecam se finala sa Hjustonom gdje se raspao i sutirao tipa 3/17, tako nesto. I da Riley vodio Knickse tada

 

https://www.statmuse.com/nba/ask/john-starks-stats-in-the-1994-nba-finals-game-7

 

Evo je, 2/18 u game 7. Ovo nemoj uiniju pominjat😉

Edited by Miki28
typo
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Smrtokapa said:

Mislio sam da je ovo očigledno, ali ajde da napišem:

 

1. Ja svakako ne bih vodio francusku fudbalsku reprezentaciju bolje od Rejmona Domeneka, jer nisam fudbalski trener i nemam pojma o vođenju fudbalskog tima.

2. Loše je to što jedan ozbiljan trener ozbiljnog tima uzima horoskop u obzir prilikom donošenja odluka. Ovo je činjenica koja nema veze sa fudbalskom ekspertizom.

3. Ja imam pravo da kažem da Rejmon Domenek ne treba da konsultuje horoskop, jer ne upoređujem Rejmona Domeneka sa sobom, već sa nekim standardima koji se očekuju od selektora jedne od najboljih fudbalskih reprezentacija na svetu.

Ok, posto vec kopas duboko, onda bi trebalo da znas da je "Domenek se vodio horoskopom" samo mit koji je i sam Domenek odbacio u njegovoj knjizi, a za kratko objasnjenje dovoljno je i ovo https://www.theguardian.com/football/2016/mar/22/raymond-domenech-france-ireland-zinedine-zidane

 

Vise je Zidan kriv sto Francuska nije uzela zlato jer je udario Materacija, nego Domenek jer je FRA igrala seksi fudbal te godine, pogotovu rapsodija protiv Brazila. 2010. je druga prica, i tu je Domenek apsolutni krivac jer nije iskontrolisao medjuljudske odnose, prvo sa Anjelkom, pa Riberijem, i tim se raspao. Nema nikakve veze sa horoskopom. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Miki28 said:

A koga su jurili 3 Nemaca po cijelom parketu? Pogledaj opet situaciju, sam Zagars okrenut ka kosu Njemaca da idealno primi loptu i krene u napad ( Njemci u bonusu ), 3 saigraca ga prate i Bertans koji je ispred. Mozda ne bi nista bilo ali bi bila izgradjenije, smislenije, logicnije resenje da je dat pas Zagarsu.

Sigurno bi bio bolje organizovan napad ali je pitanje da li bi se otvorila pozicija za šut. Pored toga, skoro svi Nemci su na toj strani, gužva je, a nije da su Letonci malo lopti pogubili. Bertans ispred sebe ima čistu stranu i samo Bongu u odbrani. Nije puno razmišljao pa tražio iznuđeno rešenje, nego se sasvim lepo namestio na šut čim je ušao u domet. Druga opcija je bila da proba da probije Bongu pa da ide na faul ili šut/polaganje za dva, što je opet rizično.

 

Sve u svemu, nije bila baš nebulozna odluka, ima argumenata za to što je pokušao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, diego said:

Ok, posto vec kopas duboko, onda bi trebalo da znas da je "Domenek se vodio horoskopom" samo mit koji je i sam Domenek odbacio u njegovoj knjizi, a za kratko objasnjenje dovoljno je i ovo https://www.theguardian.com/football/2016/mar/22/raymond-domenech-france-ireland-zinedine-zidane

 

Vise je Zidan kriv sto Francuska nije uzela zlato jer je udario Materacija, nego Domenek jer je FRA igrala seksi fudbal te godine, pogotovu rapsodija protiv Brazila.

Rapsodija protiv Brazila? Ti si pomijesao sa 1998. Cijelo to prvenstvo se Francuska provlacila, bili 2 u grupi ali cinjenica da su izbacili ozb ekipe na puti do finala, Spaniju, Brazil, Portugal ali su ih te ekipe razbijale u igri, posebno Brazil ali namazani Francuzi na iskustvo. Vec tada je bilo sukoba jer je izbacio iz tima/nisu igrali neka imena koja su tada bili oslicni, tipa Guily koji je bio show u Barsi. Tada su krenile te price da bira ekipu po horoskopu

8 minutes ago, diego said:

 

2010. je druga prica, i tu je Domenek apsolutni krivac jer nije iskontrolisao medjuljudske odnose, prvo sa Anjelkom, pa Riberijem, i tim se raspao. Nema nikakve veze sa horoskopom. 

2008 i 2010 blamaza

Link to comment
Share on other sites

@diego

Horoskop je metafora. Nije bitno da li se to stvarno desilo, to je samo primer (i to ekstreman) situacije gde običan gledalac može da kritikuje stručnjaka jer je jasno da je to što je stručnjak uradio pogrešno.

 

Što se tiče zadnjeg napada

Spoiler

RtWtzHg.jpg

ovo je delić sekunde nakon što je Bertans uhvatio loptu, spustio glavu i krenuo.

 

Rekao bih da je ovde mogao dati Žagarsu (koji mu traži loptu). Ali kad je već povukao, jedina opcija je bila da završi kako je završio, s obzirom na njegov skillset.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Barkley#34 said:

Sigurno bi bio bolje organizovan napad ali je pitanje da li bi se otvorila pozicija za šut. Pored toga, skoro svi Nemci su na toj strani, gužva je, a nije da su Letonci malo lopti pogubili. Bertans ispred sebe ima čistu stranu i samo Bongu u odbrani. Nije puno razmišljao pa tražio iznuđeno rešenje, nego se sasvim lepo namestio na šut čim je ušao u domet. Druga opcija je bila da proba da probije Bongu pa da ide na faul ili šut/polaganje za dva, što je opet rizično.

 

Sve u svemu, nije bila baš nebulozna odluka, ima argumenata za to što je pokušao.

Kada se onako se priblizio polovini terena onda jedino je to i mogao jer on driblinga nema, catch and shoot igrac tako da ok nego kazem da su mogli to bolje organizovati u startu, posle skoka da da Zagarsu loptu jer su imali prostora da napadnu s onzirom da je Bertans bio ispred a 3 saigraca iza pa bi sa brzinom ker ih je mucio kroz cio mec + bonus, mozda kreirao bolji sut, otvoreniji.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

Just now, Drug Crni said:

Miki,biće da je ta..očito sam pomešao..

Starks je imao dosta lose procente u plejofu pa nije iskljiceno da je bila neka i sa Bullsima ali meni je ova ostala u sjecanju u finalu. Imali su oni i game 7 sa Bullsima u ECF mislim '93 ali nije on igrao ali u tim serijama tih godina sa Bullsima je bilo zestokih duela, kao sto rekih na krv i noz pa mozda je imao neki raspad kojeg se ja ne sjecam

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Miki28 said:

Rapsodija protiv Brazila? Ti si pomijesao sa 1998. Cijelo to prvenstvo se Francuska provlacila, bili 2 u grupi ali cinjenica da su izbacili ozb ekipe na puti do finala, Spaniju, Brazil, Portugal ali su ih te ekipe razbijale u igri

Na ovo boldovano nemam komentar, niti mogu da smatram ozbiljnim za jednu diskusiju. Svakako cu ti odgovoriti na prvi deo - da, mislim da je bila rapsodija iako je bilo samo 1:0, pogotovu Zidanova, nikada Brazilci nisu izgledali kao da "oni imaju Brazil sa druge strane", mislim da je tom utakmicom pocelo demistikovanje Brazilaca kao fudbalskih bogova, sto je kulminiralo njihovom blamazom sa Nemcima 2014. Vise niko se nije "bojao" Brazilaca u meri u kojoj je to bilo ranije, zato sto je tog dana "Joga bonito" bila sa druge strane. 

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, diego said:

Na ovo boldovano nemam komentar, niti mogu da smatram ozbiljnim za jednu diskusiju. Svakako cu ti odgovoriti na prvi deo - da, mislim da je bila rapsodija iako je bilo samo 1:0, pogotovu Zidanova, nikada Brazilci nisu izgledali kao da "oni imaju Brazil sa druge strane", mislim da je tom utakmicom pocelo demistikovanje Brazilaca kao fudbalskih bogova, sto je kulminiralo njihovom blamazom sa Nemcima 2014. Vise niko se nije "bojao" Brazilaca u meri u kojoj je to bilo ranije, zato sto je tog dana "Joga bonito" bila sa druge strane. 

Uuu izvini, necemo diskutovati. Los horoskop?

Svakako je nebitan Raymond Domenech. Igraju Luka vs SGA

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

Uuu izvini, necemo diskutovati. Los horoskop?

Svakako je nebitan Raymond Domenech. Igraju Luka vs SGA

Dzabe gledas, dobija Kanada, Luki je retrogradni Merkur i losa mu je druga kuca u natalnoj karti

Edited by diego
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...