Jump to content

LIVE - Ostale reprezentacije


Recommended Posts

2 minutes ago, Don Dusko said:

Ladno lik se digao na sut a ostalo 4s do kraja. Zato sam rekao da ga treba odrobijati. Mogao je dosta bolji napad da se organizuje a ne ovaj sut preko ruke. Recimo gde bi Zagars krenuo u prodor i povukao Nemce pa izbacio njemu ili nekom da sutira za tri....


Na dva razlike se ovako sutira da imas vremena za ofanzivni skok eventualni, jer u fibi nema onih tajmauta igraca, protivnik ne moze za dve sekude da ti da kos ako protivnik nije Kecman. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, diego said:

Pa i Kari je tolerisao Bogdana sa katastrofalnom igrom protiv Italijana, pa mu je ovaj vratio protiv Litvanije. Sruder je kapiten i najbolji igrac, jok i nece da ga tolerise bilo koji trener.

 

Sve mora da ima svoju meru. Bogdan se jeste ispromašivao ali je ubacio opet dosta poena, trudio se u odbrani, iznuđivao neka bacanja. Ovo danas je bar dva nivoa ispod toga, u stvari ne sećam se da sam ikad nešto slično gledao od ozbiljnog igrača kakav Šruder svakako jeste. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, diego said:

Pa i Kari je tolerisao Bogdana sa katastrofalnom igrom protiv Italijana, pa mu je ovaj vratio protiv Litvanije. Sruder je kapiten i najbolji igrac, jok i nece da ga tolerise bilo koji trener.

Kari je izveo Bogdana posle nekoliko nerezonskih poteza.

 

Zamisli da je ovo naša reprezentacija a Pešić trener. Pa do sad bi bilo 100+ postova gde ga šalju u starački dom.

Link to comment
Share on other sites

Just now, freethrow said:

Ne znam, meni šut nije bio toliko loš, ni pozicija - mesto sa kojeg on definitivno ima range - ni 4s do kraja, ostavlja šansu za ofanzivni skok. Svakako mnogo bolje nego šut u poslednjoj sekundi, odakle god.

Zato sto si GSW😀 a Poole je los sut bio😉 

Los je ovo sut, moglo je da se organizuje cistija pozicija, posebno da je isao pas Zagarsu koji je bio sjajan i navukao bi masu igraca pa ili sam ili da vrati povratnu

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, diego said:

Jbg, to je njihova koncepcija, totalna sloboda Sruderu - i dovelo ih je do polufinala svetskog, prvi put posle 20 godina, i ukupno 2. put u istoriji nemacke kosarke. I sad smo mi pametniji od trenera?

Nismo "pametniji od trenera", ali su imali sreće da ih ovo nije koštalo.

 

Jbg, Rejmon Domenek je doveo Francusku do finala SP sastavljajući tim uz pomoć horoskopa.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Miki28 said:

Ma kakvo klupiranje, tamo ce dati 25+ poene jer je nebitna utakmica koka ce zavrsiti sa 20+ za Amere. Tu Schroder blista, u takvim mecevima. 

Kako da nece biti 20+, evo mogu u stilu Korneta da ponudim opkladu da nece biti.

 

Mada sam nasao tamo neke dokaze da mi vec dugujes nesto iz 2018…

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bosMan_jr said:

Kako da nece biti 20+, evo mogu u stilu Korneta da ponudim opkladu da nece biti.

 

Mada sam nasao tamo neke dokaze da mi vec dugujes nesto iz 2018…

Razbice ih Ameri na proste cinioce, skoro kao Italiju samo sto ce se Njemci malo duze drzati. 

 

Protiv Amera ti treba jaka, atletska ekipa i jaki, visoki centri koji ce da im razbiju koncepciju a Theiss i Voigtmann to nisu. Njemci ne napadaju sa niskog posta ( osim Thiemanna, Moa ) pa da koriste to sto Ameri igraju switch bez pomaganja u odbrani na postu. Schrdoer ne moze ni u snovima da postuje Brunsona i Haliburtona, Reves nije minus na niskom posti u odnosu na Giffeya a na Franza ce baciti Mikala pa i Ingrama. Pritom JJJ ne bi trebalo u tom duelu da udje u problem sa faulovima rano. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Smrtokapa said:

Nismo "pametniji od trenera", ali su imali sreće da ih ovo nije koštalo.

 

Jbg, Rejmon Domenek je doveo Francusku do finala SP sastavljajući tim uz pomoć horoskopa.

Ah, cuvena floskula "i ja bih sa takvim timom pobedio".😄

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Razbice ih Ameri na proste cinioce, skoro kao Italiju samo sto ce se Njemci malo duze drzati. 

 

Protiv Amera ti treba jaka, atletska ekipa i jaki, visoki centri koji ce da im razbiju koncepciju a Theiss i Voigtmann to nisu. Njemci ne napadaju sa niskog posta ( osim Thiemanna, Moa ) pa da koriste to sto Ameri igraju switch bez pomaganja u odbrani na postu. Schrdoer ne moze ni u snovima da postuje Brunsona i Haliburtona, Reves nije minus na niskom posti u odnosu na Giffeya a na Franza ce baciti Mikala pa i Ingrama. Pritom JJJ ne bi trebalo u tom duelu da udje u problem sa faulovima rano. 

Pa evo, ponuda ti je na stolu, kad si vec lepo obrazlozio sve. 

Link to comment
Share on other sites

Meni je Bertansov šut bio apsolutno logičan, namestio se na šut i najbolji im je šuter to da li je ostalo 4 sekunde ili 0.4 je nebitno skroz, riknuli su fizički i da su izboksovali produžetak ne bi ništa tamo uradili. 

 

Što se Šrudera tiče, jeste ih sahranio ali ih je isto tako dovukao do ovde dok je Franc bio povređen, tako da je i logično što ga nije ovaj selektor izbacivao iz igre nevezano da li je poltron ili ne, svakako ništa bez njega ne mogu protiv Amera da urade. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Zanima me atmosfera u nemačkoj svlačionici i koliko puta su ćebovali Šredera. :classic_biggrin:

Posle utakmice su mu na terenu pružali podršku, što je bilo lepo za videti.

 

Videćemo kada padne noć...

Edited by Smrtokapa
Link to comment
Share on other sites

Ako Nemci udju u dobro raspolozenje i sut moze da se desi iznenadjenje. Svakako pre nego Letonija, koja je izgubila od Kanade 30 razlike. Nemci su i dalje jedina neporazena ekipa ovde, a psihicki to itekako znaci u zavrsnici turnira.

3 minutes ago, Smrtokapa said:

To niko ovde nije rekao, kao što niko nije rekao "ja sam bolji igrač od Šrudera".

 

Ali zato ovakvim zamenjivanjem teza možemo da obesmislimo svaku diskusiju.

Ovde sam mislio na komentar da je Rejmond Domenek doveo Francuze do finala iako je "gledao horoskop", a ne na ovu tekmu.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bobby Shurda said:

Meni je Bertansov šut bio apsolutno logičan, namestio se na šut i najbolji im je šuter to da li je ostalo 4 sekunde ili 0.4 je nebitno skroz, riknuli su fizički i da su izboksovali produžetak ne bi ništa tamo uradili. 

Kako moze biti locigan kada na 7 sekundi do kraja se hvata skok a plej koji je probijao do tada odbranu sam i ti ides sam, driblas loptu a pritom ti najbolji defanzivac Njemacke ispred tebe i potezes sa 10m na 4 sekunde do kraja.

7 sekudni je vjecnost u kosarci, Zagarsu lopta i da se izgradi sut a to se vjezba na trreningu. Pritom Bertans jeste sjajan suter ali catch and shoot a ne da on vodi loptu preko cijelog terena i da poteze sa 10m a cuvar mu tu, ruka u lice. 

 

Ocajan sut, bukvalno hail-mary situacija koja je bila nepotrebna

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, diego said:

Ovde sam mislio na komentar da je Rejmond Domenek doveo Francuze do finala iako je "gledao horoskop", a ne na ovu tekmu.

Mislio sam da je ovo očigledno, ali ajde da napišem:

 

1. Ja svakako ne bih vodio francusku fudbalsku reprezentaciju bolje od Rejmona Domeneka, jer nisam fudbalski trener i nemam pojma o vođenju fudbalskog tima.

2. Loše je to što jedan ozbiljan trener ozbiljnog tima uzima horoskop u obzir prilikom donošenja odluka. Ovo je činjenica koja nema veze sa fudbalskom ekspertizom.

3. Ja imam pravo da kažem da Rejmon Domenek ne treba da konsultuje horoskop, jer ne upoređujem Rejmona Domeneka sa sobom, već sa nekim standardima koji se očekuju od selektora jedne od najboljih fudbalskih reprezentacija na svetu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...