Jump to content

LIVE - Ostale reprezentacije


Recommended Posts

1 minute ago, uini said:

opet dajes neke ultra-precizne kategorizacije. bili su u cca 6 najjacih ekipa prvenstva, tu negde sa spanijom i australijom, sigurno malko jaci od nas i po imenima i po kilometrazi

 

prosle godine su bili drugi jebiga, ko je bio bolji, pa se sjeb'o, sta da se radi.

 

Pa nista, svaka cast, osvojili medalju. Kao sto vec rekoh, ko osvoji medalju super, uspeo si kad je najbitnije, to sa kvalitetom nema neke veze. U milion sportova i ekipnih i individualnih osvajaci medalja nisu najkvalitetnije ekipe.

 

Ko misli da je Luka Bresel najbolji snukeras? Ko misli da je Ding Liren najbolji sahista? Ko misli da su Spanci najbolja evropska ekipa?

 

To sto takodje istorijski imaju kontinuitet rezultata nema veze sa konkretnim takmicenjem. Isto kao Spanci, osvojili su prosli put, svaka cast, da li su kvalitetni kao njihova zlatna generacija?

 

Ni blizu.

 

Drugi su se sjebali i ko ih jebe, ali to sto odredjena ekipa nosi odredjenu medalju oko vrata i kako se ona zove ne treba da utice na procenu njihovog kvaliteta.

 

A nekako mi se cini da mnogi od vas tu padaju.

Link to comment
Share on other sites

I mi smo zadnjih 10 godina igrali za medalju ohoho puta (i cesce od njih) pa to ne znaci opet nista za nas na ovom prvenstvu. Cista forma i kohezija ekipe Letonije je ovu utakmicu u startu odredilo kao 50-50 game. I tako je i ispalo. 

Btw, i pored diskusije, nesto sto me zanima svo vreme - sto nema Lomaza kod Letonaca? Momak je odigrao fantasticne kvalifikacije i bio bi u ovoj ekipi dodatni impuls za Letoniju. Kontam da je jedino povreda logican razlog.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mcl ubacuje plivanje, snuker, sah. Cekamo jos badminton i rvanje😀

1 minute ago, Problem sa licnim greskama said:

I mi smo zadnjih 10 godina igrali za medalju ohoho puta (i cesce od njih) pa to ne znaci opet nista za nas na ovom prvenstvu. Cista forma i kohezija ekipe Letonije je ovu utakmicu u startu odredilo kao 50-50 game. I tako je i ispalo. 

Ma mi ih u poslednjih 30 godina sijemo. Ne mogu ni da nam prismrde. Sto bi se ogranicili na 10 godina.

 

Gdje smo 2019, 2021, 2022? 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Mcl ubacuje plivanje, snuker, sah. Cekamo jos badminton i rvanje😀

Ma mi ih u poslednjih 30 godina sijemo. Ne mogu ni da nam prismrde. Sto bi se ogranicili na 10 godina.

 

Gdje smo 2019, 2021, 2022? 


Referiram na upis forumasa u diskusiji koji je citirao zadnju deceniju. Zato sam replicirao i na zadnjih 10 godina. 

Si zadovoljan sada? Moze jos koje stimulativno pitanje? 😄 

1 minute ago, uini said:

u poslednjih 10 godina smo igrali za medalje poslednji put valjda 2017e, pre 6 godina ( :


Od 2014. na ovamo mi imamo 4 polufinala a Francuzi ipak 5, u pravu si ipak (ako sam u glavi dobro prebrojao). Taman da izjednacimo ove godine 😉

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

Kosarku.

3 mjesto 2019, 2 mjesto 2021 i 2 mjesto 2022.

Sada ispali u grupi, razigrqvanje od 17 do 32 mjesta.

 

Ali kakve to veze ima sa kvalitetom? Evo mozda i sad imaju kvalitet za vise od 17. mesta, ali nemaju za medalje. Na Evropskom su sigurno nezasluzeno osvojili srebro. Ono sto su uradili Turci pa i Italijani je za posmatranje i sigurno se apsolutno nikad u istoriji reprezentativnih seniorskih takmicenja nije desilo.

Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

 

Ali kakve to veze ima sa kvalitetom? Evo mozda i sad imaju kvalitet za vise od 17. mesta, ali nemaju za medalje. Na Evropskom su sigurno nezasluzeno osvojili srebro. Ono sto su uradili Turci pa i Italijani je za posmatranje i sigurno se apsolutno nikad u istoriji reprezentativnih seniorskih takmicenja nije desilo.


Narocito ne u jednoj tekmi za drugom. Grci su 2005. u Beogradu prosli sve do finala na loptu ako se dobro secam ali se nisu protivnci samoubijali izgubljenim loptama na prevodjenju i serijom promasenih penala. 
Pazi, i to je kvalitet, kao sto se kaze - Bajern uvek pobedjuje i kada je protivnik bolji, moze se to i posmatrati kao mentalna snaga ali Francuska 2022. je bila u velikoj dozi autodestrukcija protivnika i kao slag na tortu im naletela Poljska u polufinalu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

 

Ali kakve to veze ima sa kvalitetom? Evo mozda i sad imaju kvalitet za vise od 17. mesta, ali nemaju za medalje. Na Evropskom su sigurno nezasluzeno osvojili srebro. Ono sto su uradili Turci pa i Italijani je za posmatranje i sigurno se apsolutno nikad u istoriji reprezentativnih seniorskih takmicenja nije desilo.

Jesu uzeli medalju? Jesu. Zavrsena prica. Te sbbkbb price su nebitne. 

 

Kao da se prvi put desilo da se nesto tako desava, da se neko provlaci itd itd.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Problem sa licnim greskama said:


Narocito ne u jednoj tekmi za drugom. Grci su 2005. u Beogradu prosli sve do finala na loptu ako se dobro secam ali se nisu protivnci samoubijali izgubljenim loptama na prevodjenju i serijom promasenih penala. 
Pazi, i to je kvalitet, kao sto se kaze - Bajern uvek pobedjuje i kada je protivnik bolji, moze se to i posmatrati kao mentalna snaga ali Francuska 2022. je bila u velikoj dozi autodestrukcija protivnika i kao slag na tortu im naletela Poljska u polufinalu.

 

ma celo to prvenstvo je bilo bukvalno da se restartuje Matriks i pokusamo ponovo. Najgore prvenstvo svih vremena.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Problem sa licnim greskama said:


Narocito ne u jednoj tekmi za drugom. Grci su 2005. u Beogradu prosli sve do finala na loptu ako se dobro secam ali se nisu protivnci samoubijali izgubljenim loptama na prevodjenju i serijom promasenih penala. 
Pazi, i to je kvalitet, kao sto se kaze - Bajern uvek pobedjuje i kada je protivnik bolji, moze se to i posmatrati kao mentalna snaga ali Francuska 2022. je bila u velikoj dozi autodestrukcija protivnika i kao slag na tortu im naletela Poljska u polufinalu.

Otkud Poljska u 1/2? Italija u 1/4?

Gdje su Srbija i Slovenija? Jokic i Doncic?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

Jesu uzeli medalju? Jesu. Zavrsena prica. Te sbbkbb price su nebitne. 

 

Kao da se prvi put desilo da se nesto tako desava, da se neko provlaci itd itd.

 

Pa mi upravo to pricamo. Pricamo o kvalitetu ekipe, a onda dobijamo e ali ovo je Francuska, oni imaju kontinuitet, ovo ono.

 

Od tog kontinuiteta ih je usralo kao nikog na proslom prvenstvu, pre dva su se isto provlacili, a i da nisu, kakve to veze ima sa sadasnjom ekipom?

 

Ertel koji je ultra bitan igrac ne igra ovde, mator je i propao, Furnije, Batum, Gober, De Kolo, svi su gori nego prosle i pre tri godine, neki od ovih geto batica poput Franciska sigurno nisu na nivou koji su imali nekad.

 

Nemaju kvalitet, Mogli su oni danas da se provuku. I da ih usere opet da udju u cetvrtfinale. I tu nekako da prodju i eto ih u borbi za medalje i Miki da kaze ali oni su igrali za medalju!

 

To sa kvalitetom nema veze. Ima veze sa spletom okolnosti, srecom, zrebom. Kvalitet nece uvek da ispliva na povrsinu, ako se ne govori bas o drim tim vs evrokup timovi razlici gde ce drim tim da pobedi 50 od 50 puta.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

Otkud Poljska u 1/2? Italija u 1/4?

Gdje su Srbija i Slovenija? Jokic i Doncic?

 

Pa Italija u 1/4 jer je pobedila Srbiju sasvim zasluzeno. I tu nema nikakvog prigovora.
Ista ta Italija se usrala pobede protiv Francuske koja je u 1/8 finala (pogledaj na youtubeu snimak utakmice protiv Turske, gledao sam je uzivo u hali i dobro se secam) prosla na toj utakmici zbog apokalipse turske reprezentacije u zadnjih 2min. Sta ti uopste zelis da dokazes? Da tu nije sreca igrala ulogu? 😄 Ne, okej, francuska mentalna snaga je dovela do toga da 11 sekundi pre kraja na +2 za Tursku i nesportsku licnu gresku Cedi Osman promasi dva bacanja, izgube loptu u sledecem sekundu i prime kos za produzetak. Da ne govorim o scenama pre tog samog finala. Cist francuski kvalitet.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da ima veze sa kontinuitetom, na zadnja 3 velika takmicenja prije ovog imaju bronzu i 2 srebra a ti mozes drvit do sutra kako je najgora ekipa ikada itd itd. Ljudi su dosli do 1/2.

 

Kako su prosli i koga su dobili je nebitno. Cinjenica je da su uzeli uzeli 3 medalje na pretjodna 3 takmicenja. Sada su podbacili zestoko ali se ne brinem za njih.

 

Sledece takmicenje ce se restartovati, igraju kuci a igrace im vrvt Wemby i Embiid.

1 minute ago, Problem sa licnim greskama said:

 

Pa Italija u 1/4 jer je pobedila Srbiju sasvim zasluzeno. I tu nema nikakvog prigovora.
Ista ta Italija se usrala pobede protiv Francuske koja je u 1/8 finala (pogledaj na youtubeu snimak utakmice protiv Turske, gledao sam je uzivo u hali i dobro se secam) prosla na toj utakmici zbog apokalipse turske reprezentacije u zadnjih 2min. Sta ti uopste zelis da dokazes? Da tu nije sreca igrala ulogu? 😄 Ne, okej, francuska mentalna snaga je dovela do toga da 11 sekundi pre kraja na +2 za Tursku i nesportsku licnu gresku Cedi Osman promasi dva bacanja, izgube loptu u sledecem sekundu i prime kos za produzetak. Da ne govorim o scenama pre tog samog finala. Cist francuski kvalitet.

Jel si se bavio ti sportom kad? Muda su malecna kad se lomi. Zato je MJ to sto jeste, Kobe ili u Evropi Sale Djordjevic, Bodiroga? 

 

Jel se sjecas Pau Gasola 2007 i Jr Holdena?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Daj onda da promenimo dizajn dresova i nakacimo se recimo na americki/spanski kontinuitet, promenimo ime zemlje i odma ima da dominiramo u basketu.

 

Jer je to jedino bitno.

 

ne znam kako se niko toga nikad nije setio, to ti je Miki za Nobela keve mi.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Naravno da ima veze sa kontinuitetom, na zadnja 3 velika takmicenja prije ovog imaju bronzu i 2 srebra a ti mozes drvit do sutra kako je najgora ekipa ikada itd itd. Ljudi su dosli do 1/2.

 

Kako su prosli i koga su dobili je nebitno. Cinjenica je da su uzeli uzeli 3 medalje na pretjodna 3 takmicenja. Sada su podbacili zestoko ali se ne brinem za njih.

 

Sledece takmicenje ce se restartovati, igraju kuci a igrace im vrvt Wemby i Embiid.

Jel si se bavio ti sportom kad? Muda su malecna kad se lomi. Zato je MJ to sto jeste, Kobe ili u Evropi Sale Djordjevic, Bodiroga? 

 

Jel se sjecas Pau Gasola 2007 i Jr Holdena?

 

Kakvo pitanje brate 😄 Sigurno ne tako uspešno kao ti. 😄

 

Mogao bih da nastavim u diskusiji ali deca konačno spavaju a žena već povećava ton jer sam non stop na telefonu a ona hoće da gledamo neku seriju pa ću rado sutra ujutru iz kancelarije nastaviti. Čini mi se da ćemo se teško složiti. Budi mi pozdravljen. 

Samo da dodam da se naravno odlicno secam Gasola i Holdena i da po meni Pau tu nista nije sjebao drasticno jer je u finisu uzeo dva rezonska i dobra suta (narocito onaj zadnji) koja su jednostavno iscurila. To ne mozes uporediti nikako sa tom destrukcijom. Ali ajde, neka bude. Ne zelim da vucem slepo na jednu stranu. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, drperce said:

Ovo rano ispadanje moze da bude i dobro za francuze ako ovo bude razlog da smene neznalicu Kolea. Na koju foru takav mediokritet ih vodi vec vise od decenije mi nikad nece biti jasno

Koga oni uopste i imaju od trenera a da su iole poznatiji? 

Mislim da ce sa njim odraditi ovaj ciklus i da ce ostati na klupi za OI na konto prethodnih rezultata i staza.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Miki28 said:

Koga oni uopste i imaju od trenera a da su iole poznatiji? 

Mislim da ce sa njim odraditi ovaj ciklus i da ce ostati na klupi za OI na konto prethodnih rezultata i staza.

 

 

ili tako ili ce angazovati nekog nba trenera jednokratno

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

 

ili tako ili ce angazovati nekog nba trenera jednokratno

Moguce, vidjecemo. 

Svakako da imaju dobru ekipu, i sada su imali ali ocigledno da atmosfera nije sjajna. Juce nekoliko puta se Fournier dere na Francisca dok Collet i Batum mirno to posmatraju. Nesto je i Gobert imao sa Fournier-om razmiricu ako sam dobro vidio. 

Vrvt losu atmosferu je jos dodatno podgrijalo gazenje od strane Kanade ali opet juce nedopustivo da onako odigraju bez De Coloa, ko muve bez glave.

 

Moram dodati kao sto sam pisao i tokom meca, Gobert je bas propao defanzivno. On je masu onih stvari stizao, pokrivao, otezavao a juce mu se setaju po reketu i svega imao 2 blokade ali zato mu bjeze Smits, Zagars i druzina i polazu pored njega, nesto sto je nezamislivo bilo ranije. 

 

Najbolju zastitu reketa sam na ovom prvenstvu vidio od Banchera, lik sve stize.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Francuzi su čvrsta i jako iskusna ekipa koja je u opadanju već neko vreme.

 

Što se tiče priče o kontinuitetu, naravno da je bitan. To kolektivno iskustvo i godine zajedničkog igranja im omogućavaju da dobiju i neke utakmice i postignu neke rezultate koje "nije trebalo" da postignu, kada se gleda čist kvalitet igre. Kao srebro na prošlom EP. Jeste, imali su mnogo sreće i protiv Turaka i protiv Italijana, plus Poljaci u SF. Njihov kvalitet je bio to što su bili u stanju da protiv TUR i ITA uopšte dođu u situaciju da ih sreća pogleda. I eto, pogledala ih je.

 

Ovde se to nije desilo. Kod reprezentativnih generacija koje su u godinama, još možda sa poremećenim odnosima, nije nikakvo čudo to što je linija između raspada i odličnog rezultata tanka. Ovaj tim koji ispada u prvom krugu je isti tim kao i prošlogodišnji srebrni. I to nije ništa šokantno.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, drperce said:

Ovo rano ispadanje moze da bude i dobro za francuze ako ovo bude razlog da smene neznalicu Kolea. Na koju foru takav mediokritet ih vodi vec vise od decenije mi nikad nece biti jasno

 

Collet je uspio da nekako zadovolji egoe većine njihovih glavnih igrača, u tome je fora. Žoc da dođe da se dere na njih vjerovatno bi tri četvrtine otkazalo, ili još gore, ne bi otkazali, nego bi spletkarili i sabotirali ga.

 

EDIT: plus što savez hoće Francuza za selektora, ako je ikako moguće

Edited by Beonegro
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...