Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

3 minutes ago, Shonewizard said:

Samo zamišljam ove momke koji su se jurili sa Aleksom u toj "sauni", a sad ga gledaju kako hapsi NBA zvijezde. Kakav boost volje i samopozdanja.

Ovi momci trenutno: ej bajo kupi 6 piva.

 

 

Edited by MilošVB
  • Thanks 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Americki tim iz Indijanapolisa je bio sigurno gori sastav od ovog ovde. I to osetno.

 

Od 12 igraca devet nije videlo plejof te godine.

 

Pol Pirs je igrao sa Bostonom finale konferencije, Ben Valas i Majkl Finli su prosli jedno kolo. Vodili penzosa Redzija Milera, Pirs, Finli, Andre Miler i Beron Dejvis bili glavni igraci.

 

Ako je ovo sad sto su doveli bio treci esalon, to tada je bio peti, i to kod kuce, ne samo da nisu osim ajde Pirsa imali velike zvezde (mada i on je bio vise up and coming star, i imao tek jedan all star iza sebe), nego taj tim nije bio ni funkcionalan.

 

Jeste to bila jedna od najvecih pobeda ikada ako ne i najveca za nas, ali ono, igracki nisu oni uopste bili jaci od nas tada.

 

Sad bas proveravam - Finli je imao 2 All Stara (ne te sezone), Ben Valas nije imao tada, Beron Dejvis i Dzermejn O Nil su igrali All Star te godine jedini uz Pirsa. Redzi Miler je imao pre, ostali nisu. Sorry, bio je i Elton Brend i to je to.

 

All Star 2002: Kobi, Sek, Garnet, Dankan, MekGrejdi, Ajverson, Rej Alen, Dzejson Kid, Stiv Frensis, Veber, Dzordan, Meloun, eto random 12. Mislim, bas dupe i oko, kazem opet, uz razumevanje da Amerima nikad ne igra prvi esalon na WC. Ovo je bas neki peti.

Ovi Ameri nece proci pored Redzi Milera, Pirsa ili Valasa, a kamoli igrati na tom nivou. O IQ i razlici u fokusu da ne pricam, juce Nemac promasuje dva puta a Amer udara tablu i priznaju se poeni, u pauzama pricaju sa Melom, a za Obsta verovatno nisu ni culi a kamoli skautirali.

Ne da nisu jaci nego su slabiji za klasu nego tada, doduse i mi smo bili beton.

 

  • Like 15
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Indig0 said:

 

To mi je prvo prvenstvo koje sam ispratio i kojeg se dobro sećam.

 

Baš neka lepa sećanja imam za taj period. Ćale, keva, sestra, pokojni stričevi, rođaci, puna kuća ljudi i sve se gleda preko televizora kutijaša.

 

Stariji cepaju pivo i domaću šljivu uz meze, mi klinci svaki poen zalivamo sokom od jabuke pretvarajući se da je nešto jače.

 

Na poluvremenu keva nareže kulena i načinje se šunka od prošle zime. Gurabije i vanilice da se zasladimo, kako drugačije.

 

I svi su tu, niko ne gleda telefon jer ih tada nije ni bilo, nego ljudi pričaju jedni sa drugima. 

 

Kada ljudi kažu to je samo basket, reprezentacija, meni je to mnogo više. Porodica, nostalgija i toplina oko srca.

 

 

 

I moje je bilo isto prvo koje sam ispratio i imam slične uspomene poput tvojih.

 

SP 1994 u Kanadi se uopšte ne sećam čak ni kroz maglu, a nisam baš toliko mali bio tada, recimo SP u fudbalu te iste godine se vrlo dobro sećam. Verovatno pošto nismo učestvovali nije bilo neko preveliko interesovanje a i kontam da pošto je igrano u Kanadi utakmice su prenošene kasno uveče i noću po našem vremenu.

 

 

1 hour ago, realno *w said:

 

Bili su obojica dobri, Bodi verovatno dobio MVP pod utiskom onih 30+ poena u polufinalu i generalno bio malo konstantniji.

 

Bodi je data u polufinalu odigrao svih 45 minuta, nijednom nije izašao iz igre. Rebrača 42. Odmah sutradan igrali finale 36 i 33 minuta.

 

Da, moguće da je to presudilo ali svi smo imali tad utisak da je Rebro partijama generalno na celom SP malkice više zaslužio da bude MVP

 

 

 

Edited by Skyglider
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, DameTime said:

Nemcima je savršeno odgovarao onaj run&gun basketball sa Amerima; ključ je da ne uletimo u to iako cepamo tranzišn ofens.

 

 

nije to problem tranzicije, ona je idealan nacin da pobedis ako je zavrsavas u visokom procentu.

 

problem je postaviti odbranu na protivnicku tranziciju, koju nemci umeju da proizvedu cak i iz pozicionog napada, sa brzih par dodavanja, ako ovo kao pojasnjenje uopste ima smisla.

 

nemci igraju slicno nama ali su bolji u tome

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Americki tim iz Indijanapolisa je bio sigurno gori sastav od ovog ovde. I to osetno.

 

Od 12 igraca devet nije videlo plejof te godine.

 

Pol Pirs je igrao sa Bostonom finale konferencije, Ben Valas i Majkl Finli su prosli jedno kolo. Vodili penzosa Redzija Milera, Pirs, Finli, Andre Miler i Beron Dejvis bili glavni igraci.

 

Ako je ovo sad sto su doveli bio treci esalon, to tada je bio peti, i to kod kuce, ne samo da nisu osim ajde Pirsa imali velike zvezde (mada i on je bio vise up and coming star, i imao tek jedan all star iza sebe), nego taj tim nije bio ni funkcionalan.

 

Jeste to bila jedna od najvecih pobeda ikada ako ne i najveca za nas, ali ono, igracki nisu oni uopste bili jaci od nas tada.

 

Sad bas proveravam - Finli je imao 2 All Stara (ne te sezone), Ben Valas nije imao tada, Beron Dejvis i Dzermejn O Nil su igrali All Star te godine jedini uz Pirsa. Redzi Miler je imao pre, ostali nisu. Sorry, bio je i Elton Brend i to je to.

 

All Star 2002: Kobi, Sek, Garnet, Dankan, MekGrejdi, Ajverson, Rej Alen, Dzejson Kid, Stiv Frensis, Veber, Dzordan, Meloun, eto random 12. Mislim, bas dupe i oko, kazem opet, uz razumevanje da Amerima nikad ne igra prvi esalon na WC. Ovo je bas neki peti.

 

Ti mora da se šališ zar ne ?

 

Pa ovaj tim Amerike na da nije jači nego ne može vodu da nosi onom iz Indijanapolisa 2002. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

tu su negde, +/-

 

Nema šanse, pa pogledaj gde su bili u tom momentu glavni igrači USA reprezentacije a gde su ovi. Ti 2002 su bili nosici u jakim playoff ekipama a ovi današnji u lutrijskim ekipama. Bukvalno vodu da im nose ne mogu.  Kamo sreće da jedan od ovih današnjih napravi karijeru ko Paul Pierce ili Reggie Miller 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Redstar0356 said:

Propustio sam kako je moguce uporediti Novakove grend slemove sa reprzentacijom? Ajde da je prica o dejvis kupu pa i nekako, al sta me briga ili bilo kog za licne uspehe Djokovica?

Da se ne lazemo, uspesi Novaka i NBA titula Jokica znace za promociju i imidz Srbije u svetu 10 puta vise nego eventualna titula sutra.

Average Amer nece ni znati da se igralo, a ako ovlas procita negde slucajno recice 'pa naravno da su osvojili kad im igra Nikola Jok(v)ic, samo kakvi li su ostali kad on postize svega 7-8 poena.'

Edited by Cavani
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

 

nije to problem tranzicije, ona je idealan nacin da pobedis ako je zavrsavas u visokom procentu.

 

problem je postaviti odbranu na protivnicku tranziciju, koju nemci umeju da proizvedu cak i iz pozicionog napada, sa brzih par dodavanja, ako ovo kao pojasnjenje uopste ima smisla.

 

nemci igraju slicno nama ali su bolji u tome

Nemci u suštini nisu nešto dobri u defanzivnoj tranziciji, u ofanzivnoj su odlični, neverovatno brzo postavljaju napade i kreću na koš. Protiv USA su gro napada završili u 7-8 sekundi.

Igraju istovremeno akciju za više igrača i za Šrudera prodor , za Obsta da šutne , za braću Vagner. Jako dobar , fluidan i raznovrstan napad imaju. Odmah napadaju koš svi su sposobni i za prodor i za šut .Centri i krila su im pokretljivi skočni snažni što im je najveća snaga.Letonija ih je namučila jer su Šmits, Bertrans i Rodni dobar mečap za nemački front kort, a nama će te pozicije 3 i 4 biti najproblematičnije.

 

Rešenje bi moglo biti N.Jović na 3, Petrušev i Deda na 4, pronaći neki način da im se produže napadi i koliko god paradoksalno zvučalo zatvoriti reket po cenu dobijene trojke. Ako ih usporimo i dođemo u situaciju da Šruder individualno rešava imamo šansu jer im je odbrana prosečna.

Zdravorazumski nisam optimista, a osećaj mi kaže da dobijamo 15 razlike.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Е образа ми мислио сам да ће ме проћи ова трема кад оформим фамилију, али јок, окле.

 

Наследник Богдан је, слава Богу ту, приоритети су се промијенили, деси се редовно да се и пропусти утакмица, али мене од синоћ држи осјећај пецкања у стомаку к'о кад сам драгу први пут видио. Патетисање стоп!

 

Да побједимо сјутра! Толико ❤️

  • Like 17
  • Love 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Alex_Serbia said:

Moj mali doprinos - ako sutra uzmemo zlato, obecao sam drugaru da cu svojevoljno preslusati bilo koji album ortodox celtsa po njegovom izboru 🤒

 

Pustiće ti zadnji, i to će biti tvoj zadnji kontakt sa muzikom, na ovom i onom svetu.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skyglider said:

 

Nema šanse, pa pogledaj gde su bili u tom momentu glavni igrači USA reprezentacije a gde su ovi. Ti 2002 su bili nosici u jakim playoff ekipama a ovi današnji u lutrijskim ekipama. Bukvalno vodu da im nose ne mogu.  Kamo sreće da jedan od ovih današnjih napravi karijeru ko Paul Pierce ili Reggie Miller 

Pa zapravo nisu. Pogledaj ko je igrao plejof tada. Redzi Miler je bio veteran, kao da je nama sad isao Raduljica otprilike. Nije prebacio 10 poena ni u jednom mecu ako se ne varam. Od 12 igraca 9 nije igralo plejof. U ovoj SAD su skoro svi top 3 igraci u svojim timovima. I vecina je bila u plejofu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, McLeod said:

Pa zapravo nisu. Pogledaj ko je igrao plejof tada. Redzi Miler je bio veteran, kao da je nama sad isao Raduljica otprilike. Nije prebacio 10 poena ni u jednom mecu ako se ne varam. Od 12 igraca 9 nije igralo plejof. U ovoj SAD su skoro svi top 3 igraci u svojim timovima. I vecina je bila u plejofu.

 

Pretera ga sad sa ovim poređenjem Millera iz 2002 sa Raduljicom danas 🙂  On jeste bio mator u tom momentu ali i dalje dosta koristan i bitan u Indiani koja je bila dobra playoff ekipa tih godina, Paul Pierce je te sezone pred SP vodio Boston do finala konferencije, Jermain O'Neal je bio jedan od glavnih igrača Indiane, Ben Wallace DPOY i stub Detroita koji je u sezone nakon SP stigao do finala konferencije, Michael Finley jedan od tri glavna igrača Dallasa koji je tad bio dosta jak, Andre Miller top asistent lige te sezone. Stvarno mi ovi današnji ne idu u istu ravan sa onima tada a kamo li da su bolji od njih. 

 

 

Edited by Skyglider
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Skyglider said:

 

Pretera ga sad sa ovim poređenjem Millera iz 2002 sa Raduljicom danas 🙂  On jeste bio mator u tom momentu ali i dalje dosta koristan i bitan u Indiani koja je bila dobra playoff ekipa tih godina, Paul Pierce je te sezone pred SP vodio Boston do finala konferencije, Jermain O'Neal je bio jedan od glavnih igrača Indiane, Ben Wallace DPOY i stub Detroita koji je u sezone nakon SP stigao do finala konferencije, Michael Finley jedan od tri glavna igrača Dallasa koji je tad bio dosta jak, Andre Miller top asistent lige te sezone. Stvarno mi ovi današnji ne idu u istu ravan sa onima tada a kamo li da su bolji od njih. 

 

 

Pa jeste ali te sezone mislim da Indijana nije bila u plejofu, dobar ran su imali samo Dalas i Boston od ovih igraca. Igraca znacaja Pirsa ovde nije bilo, ali je Milera i Finlija bilo dosta.

Link to comment
Share on other sites

@McLeod Brate top si celo prvenstvo, uz neke sitnice, i onda tresneš poređenje Redži Miler-Raduljica :lol_2:

 

36 minutes ago, Wingwalker said:

U finalu smo jer ja nisam bacio ni jedan "tata" post...

... ali nisam, hvala Bogiju, ni bio u iskušenju.

 

Ok, ja sam svakako mislila da nisi "taj" tip, makar kad je repka u pitanju :')

Edited by DameTime
  • Love 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cavani said:

Da se ne lazemo, uspesi Novaka i NBA titula Jokica znace za promociju i imidz Srbije u svetu 10 puta vise nego eventualna titula sutra.

Average Amer nece ni znati da se igralo, a ako ovlas procita negde slucajno recice 'pa naravno da su osvojili kad im igra Nikola Jok(v)ic, samo kakvi li su ostali kad on postize svega 7-8 poena.'

Mislim da ne treba da uzimamo average amera za bilo kakvu referentnu vrijednost…

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...