Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Just now, odupri se ludilu said:

Mislio sam da smo Zvezdu apsolvirali.

 

Smorio sam se zbog rasprave o huliganima pa zaboravio da stavim za Zvezdu. 🤪

 

Mislim možemo mi ovdje pisati šta hoćemo, svi znamo da je jedini način da dobijemo večeras ako nam dođe naša talija Stefan Đoković na meč. 😁

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Stobi onaj u pesmu reko: it"s now or never, kiss me my darling...

 

Toeta nedjelja. Ili ce ekipa kliknuti i poceti da igra timsku kosarku, ili cemo nastaviti o ruk basket, dok se kiselo ne pozdravimo na kraju sezone. Mnogo je razloga da ocekujemo drugi scenario i samo 1 da se nadamo prvom. Zoc.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Mi smo protiv Zvezde, Žalgirisa, Panate i Makabija u drugom poluvremenu resepktivno primali 33, 29, 42 i 27.

 

Malo je čini mi se u svom tom jurenju rezultata tokom utakmica, i porazima, malo otišlo u drugi plan da je bilo vrlo dobrih defanzivnih perioda meča. Mogli bi u tom ritmu da nastavimo večeras, a da se toj defanzivi malo priključi i ona fluidnost u napadu, koju smo npr. u naznakama vidjeli prije par dana.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bolje jedmom kliknuti, nego vise puta puknuti...

 

I sa tim dubokim parafrazplagijatom, pozz do postgame.

 

P.s. bez piva vcrs, posledicno i bez sulude analize.  U petak ce biti bolje...

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Trenutno smo 12. po uspehu na gostovanjima (bolje su sve vodeće ekipe zaključno sa Baskonijom plus Žalgiris) a 5. po pobedama na gajbi (iza vodeće četvorke).

 

Kao što je pisano već, nešto moramo i preko plota da uberemo ako hoćemo bolji plasman.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Trenutno smo 12. po uspehu na gostovanjima (bolje su sve vodeće ekipe zaključno sa Baskonijom plus Žalgiris) a 5. po pobedama na gajbi (iza vodeće četvorke).

 

Kao što je pisano već, nešto moramo i preko plota da uberemo ako hoćemo bolji plasman.

Ako me ne vara sećanje, prošle godine je bila velika polemika na temu toga kako smo i dalje loši u gostima, isto kao Dule kad je bio coach, kako smo domaćinska ekipa, sramota, ... i onda je krenula ona serija gde postali kaznena ekspedicija.

 

Tako da, stvarno smo mnogo loši na gostovanjima ove sezone, ne znam kako ih nije sramota.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Problem je sto na centru nemamo osigurac kakav je bio Lesor. Kaboklo mozda/sigurno ima viši plafon, ali od tog posla nema nista ove sezone. Isto kao sto je i Matija morao da prelezi svoje decije bolesti u prvoj Zeksovoj sezoni.

 

Naravno, ne pomaze i to sta Smajli ove sezone igra...

 

fu0wUk.gif

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Shonewizard said:

Mi smo protiv Zvezde, Žalgirisa, Panate i Makabija u drugom poluvremenu resepktivno primali 33, 29, 42 i 27.

 

Malo je čini mi se u svom tom jurenju rezultata tokom utakmica, i porazima, malo otišlo u drugi plan da je bilo vrlo dobrih defanzivnih perioda meča. Mogli bi u tom ritmu da nastavimo večeras, a da se toj defanzivi malo priključi i ona fluidnost u napadu, koju smo npr. u naznakama vidjeli prije par dana.

 

Da, imamo dobre periode u odbrani, imamo čak i vrhunske periode u odbrani. Ja sam pisao kako smo protiv Žalgirisa, ma koliko oni bili napadački ograničeni, primili 59 poena za 37,5 minuta.

 

 

Ali problem je što prečesto katastrofalno otvaramo tekme i onda jurimo. I to sada već psihički deluje na ekipu, uvlači se nervoza, protivnik se oslobodi i onda to bude borba na svaku loptu do kraja. Ranije je Žoc znao da krene sa malo slabijom postavom, a sada više ni to nije pitanje.

 

Pala mi tu jedna stvar na pamet - Panter igra u mnogo promenjivijoj formi od Nanelija. Često je Naneli taj koji uneste stabilnost u našu igru. Da li možda treba, bar privremeno, da počinjemo sa Džejmsom, a Panter da bude taj koji će prvi ući u igru i svejedno imati svoju minutažu?

 

 

3 minutes ago, mfmilan said:

Ako me ne vara sećanje, prošle godine je bila velika polemika na temu toga kako smo i dalje loši u gostima, isto kao Dule kad je bio coach, kako smo domaćinska ekipa, sramota, ... i onda je krenula ona serija gde postali kaznena ekspedicija.

 

Tako da, stvarno smo mnogo loši na gostovanjima ove sezone, ne znam kako ih nije sramota.

 

 

Stalno se spominje ta sezona, što zbog situacije na tabeli, što igre u gostima itd. To jednostavno nema nikakve veze sa ovom ekipom.

 

Mi smo tada od  zadnjih 10 utakmica u gostima, dobili 8, što je jedna od luđih serija ikada u Evroligi. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, realno *w said:

Pala mi tu jedna stvar na pamet - Panter igra u mnogo promenjivijoj formi od Nanelija. Često je Naneli taj koji uneste stabilnost u našu igru. Da li možda treba, bar privremeno, da počinjemo sa Džejmsom, a Panter da bude taj koji će prvi ući u igru i svejedno imati svoju minutažu?

Mislim da nisu njih dvojica ta dilema koja utiče na stabilnost naše igre na početku nego eksperimentisanje sa tri visoka ili sa Trifom i Smajlijem kao i tvrdoglavo spuštanje na centra po svaku cenu. To nam ne radi u poslednje vreme jer je Alen uglavnom užasan, gde god da ga staviš, Trifin napad je u teškom kanalu, a pre toga sa Tristanom je isto bilo loše. Kad uđe Nanula nekako je tim prirodnije postavljen, on je dosta aktivan i u organizaciji, što nam širi broj opcija iako šut i dalje štuca.

 

Ako hoćemo da se ne raspadnemo odmah, lično bih krenuo sa PJ-Kevin-Naneli-Zek-Bruno, barem 3-4 minuta, dok ne uđemo u meč. Ili bih možda gurnuo Aleksu umesto kepa, da ih odmah stisnemo u odbrani spolja.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Son_of_a_gun said:

 

Coach Željko is calling switches

But, as always, it horribly glitches.

From what I see my eye twitches,

There is no doubt

It's gameday bitches!

 

Jel sad ok? 😁

 

Više nego ok, flertuješ sa tripl dablom reakcija trenutno.

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Trenutno se ljudi dele na 2 tabora a oba tabora imaju dobre argumente u razmisljanjima oko ove sezone:

1. Atmosfera u ekipi nije ni prici kao prosle godine – Lesor je bio taj koji je bio vodja sto energijom sto duhom, cela ekipa je disala zajedno a hajp oko prve sezone u EL je bio neverovatan, sada ipak to nije slucaj.

2. Nismo imali vece povrede nosioca a tim je rastao iz meca u mec sto ove godine takodje nije slucaj.

3. Ekipa je znacajno bolje sutirala za 3 (ovo bi trebalo da promenimo do kraja ove sezone)

4. Lesor je bio tip koji je dominirao u oba pravca (trenutno imamo jednog defanzivnog centra i jednog ofanzivnog)

5. Papapetru je kao rezervna 4, i kao igrac koji je mogao da brani jace trojke bio znacajno bolji od Ponitke.

 

Sa druge strane:

1. Plafon ove ekipe je znacajno visi, bolje smo popunjeni na svim pozicijama i imamo igrace koji imaju razlicitije vestine.
2. Za razliku od prosle sezone nam svi visoki sutiraju za 3 pa mozemo igrati 5 out.

3. Ekipa je duze na okupu zajedno i starosedeoci su samim tim znacajno vise uklopljeni u Zeljkove zamisli.

4. Ekipa na momente igra svemirski basket (ali je problem nekonstantnost).

 

Tako da je u ovom trenutku sezone stvarno odabir izmedju ova 2 pogleda, cisto licna preferencija s obzirom da su kao sto rekoh, argumenti obe strane dobri.

Ja mislim da u ove 3 utakmice necemo dobiti nikakav odgovor koja strana ce prevagnuti jer ocekujem 1 lagan poraz, 1 tesan poraz i pobedu u Areni. Ipak, mislim da ce se nakon pauze gde ce Zoc najzad imati vremena za trening i dodatno uigravanje sa svim raspolozivim igracima (nadam se da necemo imati dodatne povrede), vrlo brzo znati da li imamo sanse da ponovimo proslogodisnji uspeh i mozda i odemo korak dalje ili ne. Kup bih tenkovao kao apsolutno nebitno takmicenje, kao sto mi nije jasno ni sto je Zoc cedio nosioce u prosloj tekmi. Ogromna sansa u EL je propustena na pocetku sezone kada je trebalo na uigranost da pobedimo ekipe koje se tek stvaraju, ali mi to nismo uspeli da iskoristimo. U nastavku sezone se nadam da cemo koristiti:

 

  • Vise akcija za Doziera na niskom postu gde ce on dalje distribuirati ili resavati sam (slicno kao za Exuma prosle godine). Ove godine to maltene nismo koristili uopste.
  • Vise akcija gde Dozier moze da ide na ulaz ako je na terenu sa Kaminskim koji odlicno siri te je reket prazan. On moze u zubima da nosi pola igraca koji ga cuvaju, ne kapiram sto do sada nismo koristili njegov ulaz i bully ball.
  • Vise minuta za Ponitku koji nam je izuzetno bitan za odbranu jacih trojki, defanzivni skok kao i za utrcavanja u napadu.
  • Sto manje Panterove kreacije, a sto vise njegove egzekucije.

Gledajuci tabelu, verujem da su Real, Barsa, Virtus i Pao sigurni u 6, a da su za ostala 2 mesta ogromni favoriti Monako, Oly i Fener, a da ostali imaju ipak znacajno manje sansi. Verujem da ce Makabi, Baskonija i Valensija da padaju kako bude vreme prolazilo.  Mi ukoliko zelimo da imamo ikakve sanse, moramo se potruditi da budemo makar sedmi, jer u suprotnom sledi svakako metla, cak i ako uspemo da udjemo u plejof.

 

Sve u svemu, kao sto sam pisao i prosle godine, uzivajmo u voznji, sa setom cemo se prisecati ovih godinama kada nam je najveci trener Evrope na klupi i kada smo igrali sexy basket i imali neverovatnu energiju oko ekipe.

  • Like 7
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ni ja ne mislim da treba izignorisati kup nuzno, ali mislim da samo treba ekipu psihicki pripremiti za tu jednu utakmicu. Bice pritisaka, guzve na tribinama, ispada, svakakvih gluposti. Prosto ne  nasedati na to. Uci maksimalno rasterecno i ako odigramo dobro, top, ako ne, nikom nista i teraj dalje. Ne smemo da uvedemo bilo kog igraca u situaciju da zaradi neku glupu suspenziju ili ne daj boze povredu, prosto nema potrebe za tim. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Barkley#34 said:

Sve pet osim dela o kuliranju Kupa.

 

Stvarno me ne tangira 1% sta se desava u domacem mulju, mi bi trebalo da imamo drugacije ciljeve.

 

Kapiram da tesko da i Zeljko tako razmislja, ali stvarno kao sto kolega @greenenvy kaze, ne zelim nikakvu povredu i dramu oko ekipe (kao sto je sad slucaj sa Ledejem) zbog nebitnog takmicenja.

Link to comment
Share on other sites

Nakon utakmice gde je prvo prebijen & rezultatski potučen (EL derbi), potom prebijen & sudijskim greškama udaljen od pobede (ABA derbi), najjače da Željko razmišlja o nekim doziranjima i tankovanjima. Moći će da odmori i rotira protiv Gajdobre, što je sasvim dovoljno. Mi smo 80% vremena u prethodna dva derbija izgledali užasno loše i to ne sme da se ponovi. Dosta igrača ali i ceo tim su nam dužni makar maksimum zalaganja i energije u bilo kojem sledećem derbiju, ali i sebi, sumnjam da veliki takmičari i elitni evroligaši mogu bilo čemu da se nadaju ako nakon onakve dve utakmice gledaju da nešto poštede, zakinu, odmore. A imamo i 15 igrača u rosteru, što prošle godine nismo imali. I Željko je prvoklasni takmičar, može loše da pripremi ili da mu igrači lošije izgledaju, ali sam siguran da mu jednom nije palo pamet da negde ućari u ovako bitnim trenucima sezone.

 

Druga stvar je što svi mi maštamo (zajedno sa igračima) o nekim evroligaškim ciljevima, ali tu je ona lajfkouč mantra na snazi - ne fokusiraš se na rezultat & plod već na sitnije etape koje te dovedu do rezultata & ploda. Imamo još mnogo rezerve i baš nema nikakvog izgovora da svaku tekmu do zvaničnog kraja sezone ne odradimo maksimalno sada kada smo konačno kompletni i nema prostora za ručnu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...